Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obecna sytuacja w Stali Gorzów. Pytania, sugestie
Autor Wiadomość
michalr 

Wysłany: 2019-08-30, 12:28   

sensowny napisał/a:
Z tego co mówi Grzyb to Chomski zostaje :-x :shock:

Ale to że Chomski zostaje na następny sezon to napisał Ostafiński. Grzyb powiedział że trener zostaje w tym momencie (czyli na baraże) a po sezonie zostanie oceniona jego praca. Czyli pewnie Chomski będzie musiał poczekać jak się znajdzie zmiennik to będzie zmiana jak nie to zostanie Chomski żeby nie zostać całkiem na lodzie.

yagr

Wysłany: 2019-08-30, 13:41   

Jeszcze takie tam... przesunięcie powiedzmy , że "z własnej inicjatywy" prezesa Ireneusza Macieja Zmorę na tylne siedzenie spodziewane i oczekiwane ( choć raczej po sezonie ). Odnoszę wrażenie , że jednak więcej w tym taktyki niż nam się wszystkim wydaje. Może to być też sygnał dla Chomskiego , żeby na wszelki wypadek zaczął odbierać telefony od prezesów innych klubów. Zmora sam z siebie Chomskiego by w życiu się nie pozbył. Zbyt bardzo obaj koledzy nadają na tych samych falach a robiąc miejsce nowemu Zmora niejako "umył ręce" na zasadzie a teraz niech się dzieje wola niebios.
Z innych takich irytujących spraw - ktoś pisał dlaczego to Zmarzlik wyjeżdża na próbę toru skoro startuje dopiero w biegu czwartym i często warunki torowe są już inne. I tutaj całkowicie zgadzam się z przedmówcą. Na próbę toru powinna być desygnowana zdecydowanie pierwsza para. A tu z automatu wyjeżdża Zmarzlik , gdzie jego podpowiedzi dla innych są generalnie do d.py. Dlaczego ? Bo Zmarzlik jest jedyny w swoim rodzaju , dysponuje zdecydowanie innymi jednostkami silnikowymi, których inni zwyczajnie nie posiadają. Gdyby jego uwagi były tak cenne to wszyscy robiliby podkomplety a niestety tak nie jest. Kolejna sprawa to Julia Chomska. Psycholog - tak ! Ale na litość boską nie córka trenera. Przecież to jest chore i nienormalne. Co tam w klubie ? Wszyscy ślepi ? Czy głupi ? Ostatnia sprawa na dziś to … pani na czarno farbowanych włosach latająca wte i we wte po parkingu. Im jest jej więcej tym nasz Rafaello od Karczmarzów cieniuje jak jasna cholera. Co to w ogóle jest ? Co ta kobieta tam robi ? Zmienia opony ? Zmienia regulacje czego tam tylko się da ? Był taki film - Piłkarski poker. Pod koniec filmu prezes Kmita wrzeszczy do Bronka - Bronek , tej pani ( Łapówka ) nigdy więcej na stadion nie wpuszczaj !!! I nowemu sztabowi właśnie życzę tego samego. Ta pani ? Proszę bardzo , dla pani miejsce a choćby i w loży dla vip-ów to i Rafaello się nie obrazi bo póki co to temu chłopakowi kobiety robią sieczkę w głowie ( oczywiście społecznie i bezinteresownie ).
Jeżeli chodzi o baraże to żadna ale to dosłownie żadna drużyna z pierwszej ligi nie ma żadnych szans z jakąkolwiek drużyną z ekstraligi.

TOMEK

Wysłany: 2019-08-30, 13:52   

Pierwszym testem wiarygodności pana Grzyba będzie odsunięcie od jakichkolwiek decyzyjności pana Zmory oraz wylanie na zbity pysk familii Ch. oraz innych szkodników gorzowskiego żużla.
Jeśli te elementy nie zostaną zrealizowane, to oznacza, że p. Grzyb zamierza być malowanym prezesem, akceptującym dotychczasową degrengoladę i brak wyników sportowych, a to mi pachnie I ligą w najbliższej przyszłości.

Chomski won!

czarli9 

Wysłany: 2019-08-30, 14:37   

yagr napisał/a:

Jeżeli chodzi o baraże to żadna ale to dosłownie żadna drużyna z pierwszej ligi nie ma żadnych szans z jakąkolwiek drużyną z ekstraligi.

Troszkę pokory, wiadomo że drużyna 1 ligowa ma małe szansę ale może warto przypomnieć baraż z 2011 r. Włókniarz jechał w nich ze Startem Gniezno. W Gnieźnie wygrali 47-43 a u siebie przegrali 44-46 :shock: . Więc niewiele brakowało i by polecieli.

Danonek920

Wysłany: 2019-08-30, 15:16   

Mazinho, a kto według Ciebie miałby jeździć z juniorem w składzie? Kasprzak , aby ciągle było 1-5 albo 2-4 ? były 3 dziury w składzie: 2 juniorzy plus Kildemand i nieważne jakby to się ustawiło to i tak te dziury by dalej zawały mecze. Dodatkowo Woźniak i Kasprzak na wyjazdach też bardzo przeciętni, więc to nie mogło się udać. Jeżeli się utrzymamy to jedyne na co może nas stać to wymienienie Kildemanda na Iversena. Taki skład powinien gwarantować chociaż spokojne utrzymanie, bo dalej brakowałoby w nim liderów plus punktów juniorów. Mam jednak cichą nadzieję , że na tej pozycji gorzej już być nie może . Z moich obserwacji wynika, że jesteśmy w złej sytuacji finansową i na dodatek nie cieszymy się dobrą renomą u zawodników, więc zaryzykuję stwierdzenie, że utrzymanie obecnego składu plus wymiana Kildemanda na coraz gorszego Iversena będzie sukcesem. Coś się wypaliło w Stali, zła atmosfera w klubie, coraz gorsza frekwencja i mniejsze zainteresowanie sponsorów spowodowało, że inne ośrodki dużo lepiej stoją od nas finansowo. Nie wiem czy ta zmiana z Grzybem jako prezesem coś da , skoro Zmora i tak prawdopodobnie będzie pociągał za sznurki. Co do trenera to rynek jest bardzo ubogi. Staszewski to był dobry kandydat jednak zdecydował się on na przedłużenie kontraktu z Ostrowem. Jacy są kandydaci? Rafał Dobrucki to według mnie nie jest w czołówce trenerów, choć może przydałby się taki powiew świeżości. Zna się na żużlu, nie boi się eksperymentować z torem plus ma doświadczenie. Nie wiadomo jednak czy byłby on zainteresowany takim stanowiskiem. Świstowi brakuje doświadczenia i ciężki ma też charakter, więc już wolę naszego Stana niż Śwista. Frątczak i Kryjom to bardziej menadżerowie, którzy wypełniają program niż trenerzy, którzy mają pojęcie o żużlu. Generalnie to uważam, że aby zwolnić Chomskiego to trzeba mieć na niego dobrego zastępce , a nie brać trenera z łapanki.

TOMEK

Wysłany: 2019-08-30, 17:24   

Danonek920 napisał/a:
Frątczak i Kryjom to bardziej menadżerowie, którzy wypełniają program niż trenerzy, którzy mają pojęcie o żużlu. Generalnie to uważam, że aby zwolnić Chomskiego to trzeba mieć na niego dobrego zastępce , a nie brać trenera z łapanki.

Za to Chomski ani się nie zna na żużlu, ani programu wypełnić nie potrafi. Każdy będzie lepszy od niego, nawet z łapanki.

Chomski won!

as35 

Wysłany: 2019-08-30, 18:51   

Pozostawienie Zmory w klubie to dla nowego prezesa dziwna sytuacja. Człowiek z takim życiorysem i pozycja biznesowa naraża się na podejrzenia że jest marionetką na tym stanowisku ( oby nie pacynką). Pozostawienie teamu "szkoleniowego" w niezmienionym stanie to już dramat i tragedia. Paluch - totalnie się nie sprawdził jako trener młodzieży. Jeśli faktycznie bardziej interesuje go i zajmuje kariera syna, powinien dostać kopa ze stanowiska i niech się zajmuje synem (oby dla jego dobra).
Od dawna słychać opinie ze praktycznie stanowisko trenera pierwszej drużyny jest niepotrzebne - bo kiedy trenować jak zawodnicy w rozjazdach a i przecież są "profesjonalistami" i czego ich uczyć? Tak wiec Chomski - wypad. Nam potrzebny taktyk i strateg. Znający regulamin. Do wypełniania programu, z czym ma problem wspomnianych dwóch "trenerów" oraz niestety funkcyjnego Orzeł (gdzie ten Orzeł z dawnych lat...) są aplikacje.
Tak więc pierwsze ruchy w dobrym kierunku ale pachną jednak tylko pudrem a nie lekarstwem.
Ciekawe ile karnetów się sprzeda jeśli praktycznie nic się dalej nie zmieni?

grochu_92 

Wysłany: 2019-08-30, 20:45   

Może się mylę ale pozostawienie Zmory traktuję jako dżentelmeński gest nowego szefa. Żeby nie robić wielkiego szumu wokół klubu Zmora został. Ale myślę, że wejście prawnika do zarządu skutkuje zmianami również prawnymi co do wpływu na klub poszczególnych osób. Może jestem naiwny ale tak właśnie myślę. Zmora został ale doskonale pozna swoje miejsce i to, że jego rola będzie marginalizowana. Grzyb prowadząc biznes nie może sobie pozwolić na psucie swojego nazwiska. Poczekajmy na decyzje jakie zapadną pewnie po sezonie.

as35 

Wysłany: 2019-08-31, 14:31   

grochu_92 napisał/a:
Może się mylę ale pozostawienie Zmory traktuję jako dżentelmeński gest nowego szefa. Żeby nie robić wielkiego szumu wokół klubu Zmora został. Ale myślę, że wejście prawnika do zarządu skutkuje zmianami również prawnymi co do wpływu na klub poszczególnych osób. Może jestem naiwny ale tak właśnie myślę. Zmora został ale doskonale pozna swoje miejsce i to, że jego rola będzie marginalizowana. Grzyb prowadząc biznes nie może sobie pozwolić na psucie swojego nazwiska. Poczekajmy na decyzje jakie zapadną pewnie po sezonie.

Powiem i napisze. Wg mnie jesteś naiwny. Tylko szybkie i ostre zmiany uratują baraż od strony Kibica!. Nie wyobrażam sobie abym poszedł na stadion i znów widział tego bezjajecznego gościa z programem i stoperem w reku w parku maszyn! On musi jako pierwszy a druga córeczka i Paluch - powtórzę jak zawsze " Zdać sprzęt".
Pozostawienie Zmory i tego wypalonego "sztabu szkoleniowego" to raczej kiepski sygnał dla zawodników z którymi chcemy rozmawiać. O sponsorach nie wspomnę . Dla mnie taka sytuacja to strzał w kolano nowego prezesa.

Choć bez oporu przyznam się do błędu i zwrócę honor Tobie :-) .
Na baraż wypełniacz programu nie jest potrzebny, do zrobienia toru tez - bo on się na tym zna jak na taktyce czyli -.... poziom cieczy wlewającej się do Wisły w Warszawie

TOMEK

Wysłany: 2019-08-31, 19:08   

Jest wielu sponsorow, ktorzy powrot do klubu warunkowali odejsciem Zmory i uwierzyli, ze tak sie stanie. W sytuacji, gdzie formalnie Zmora przestaje byc prezesem, ale faktycznie pozostaje w Zarzadzie nalezy sie spodziewac, ze odbiora to jako kpiny i nie wejda z powrotem w sponsoring. Jezeli chodzi o zawodnikow, to zapomnijcie o Kulakovie, Miliku i innych. Szczytem osiagniec bedzie odzyskanie PUK-a oraz dogadanie sie z KK.

Chomski won!

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-09-01, 06:48   

TOMEK napisał/a:
Jezeli chodzi o zawodnikow, to zapomnijcie o Kulakovie, Miliku i innych. Szczytem osiagniec bedzie odzyskanie PUK-a oraz dogadanie sie z KK.

No faktycznie Milik i Kułakow takie petardy, że ich brak w naszym składzie trudno będzie przeboleć... Jeśli ci sponsorzy, którzy czekają na odejście Zmory, są w stanie zagwarantować tylko te nazwiska, to tak trochę średnio... Jakbyś napisał, że mamy szansę na Doyla, Woffindena czy nawet Łagutę, to wtedy byłoby się nad czym zastanawiać.

yagr

Wysłany: 2019-09-01, 12:48   

Jakiś czas temu rzuciłem luźno , że na 2020 brać w pakiecie Iversena i J.Holdera ze wskazaniem na młodego wariata z Australii. Ale ... no właśnie po tym co pokazał Iversen w kwalifikacjach i wczoraj w Teterow już takiego przekonania nie mam. Zobaczyliśmy takiego Iversena jakiego pamiętamy z jazdy w barwach Stali Gorzów ( no prawie ). Zresztą sam finał to prawie cała nasza Złota Stal G ( Zmarzlik , Zagar , Iversen ). Gdybyśmy mieli zamiast Vaculika choćby Iversena nawet z tą tegoroczną średnią bylibyśmy na 100 % w play off z realną szansą na co najwyżej brązowy medal. Niestety ale na tylko tyle by tej tegorocznej mocy wystarczyło. Sezon 2019 zawalili nam wszyscy po trochę ale przede wszystkim Kasprzak , Kildemand i junior Karczmarz. Krzysztof zjechał swoją średnią meczową o 3 punkty , Kildemand to już w ogóle no'coments , natomiast Rafał praktycznie stanął wręcz w miejscu, można by powiedzieć że wręcz cofnął się w rozwoju. Jeżeli na 2020 nie możemy mieć tych super "rewolwerowców" z pierwszej szóstki klasyfikacji to musimy zadowolić się tym co jest faktycznie realne do wyrwania. Największą zagadką jest co z Krzysztofem ? Co z nim zrobić ? Osobiście - za lojalność , za oddanie przynajmniej u mnie dostałby jeszcze jedną szansę i nie chodzi mi o to żeby równał do Zmarzlika. Nie chodzi mi o to żeby bił swój rekord średniej meczowej. Wystarczy ,że pojedzie na poziomie porównywalnym do roku poprzedniego tzn. żeby miał średnią meczową około 10-11 punktów. Dla Rafała przyszły sezon to jest być albo nie być. Na teraz to wygląda na te jednak - nie być ! Jest brany pod uwagę tylko dlatego , że nie mamy na jego miejsce nikogo lepszego. Po sezonie będzie musiał odejść bo niby kogo miałby zastąpić. No … zostanie jeszcze ewentualnie nr.8. Jestem bardzo ciekawy jak nowy zarząd/prezes rozwiąże sprawę z juniorami bo to , że jest problem i to duży … to widać , to słychać , to czuć. No i kończąc … wczorajsze SGP - BRAWO BARTEK !!! Tak trzymaj !!! Strasznie mądra jazda , nie starał się na siłę wyprzedzać dwukrotnie Janowskiego choć było widać , że mógł to zrobić. Pełna koncentracja , skupienie i wyrachowanie. Tak się zostaje Mistrzem Świata !!! Odrobić 6 punktów to jest sztuka. A że nie jest to łatwe to widzieliśmy. Z peletonu goniącego Sajfutdinow nie odrobił nic natomiast panowie Vaculik , Lindgren , Dudek powiększyli różnicę do punktów kilkunastu. Jeżeli nic dziwnego się nie przytrafi
( np. kontuzja ) to dwa medale są już praktycznie u Madsena i Bartka. Pytanie co zrobi Emil który jako jedyny może pogodzić obydwu prowadzących , reszta starciła jakiekolwiek szanse na Mistrza Świata. Medal dla pozostałych ? Jeszcze tak , ale do wzięcia pozostał im już tylko ten koloru brązowego.

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-09-01, 15:53   

Sam jestem ciekaw co nasi planują w sprawie juniorów. Jeśli prawdą jest że chcą kogoś ściągnąć to będzie zła informacja dla kogoś z dwójki Karczmarz - Bartkowiak. Jeden z nich będzie rezerwowym i ciężko powiedzieć co trenerowi do łba strzeli, ale raczej Mateusz pójdzie na ławę, a tego bym nie chciał. Rozwiązaniem może być odejście Rafała bo na wysoki kontrakt nie ma co liczyć po takim sezonie, a pani manager z czegoś żyć musi więc musi się rozglądać żeby zarobić. W I lidze znajdą się chętni.

sensowny

Wysłany: 2019-09-01, 17:31   

Przeciez to jakaś kaczka dziennikarska albo żart z tym juniorem z zewnatrz. Na rynku jest tylko Cierniak i Zupinski warty zainteresowania ale obaj maja zostac w macierzystych klubach na 2020

Danonek920

Wysłany: 2019-09-01, 17:34   

TOMEK napisał/a:
Jezeli chodzi o zawodnikow, to zapomnijcie o Kulakovie, Miliku i innych. Szczytem osiagniec bedzie odzyskanie PUK-a oraz dogadanie sie z KK.

Chomski won!

ty sobie jaja robisz tym postem? Odzyskanie Puka i przedłużenie kontraktu z KK będzie sukcesem. Każdy rozsądny kibic Stali wolałby tych panów niż Milika i Kułakova ....

yellow-blue

Wysłany: 2019-09-02, 07:32   

Danonek920 napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Chomski won!

ty sobie jaja robisz tym postem? Odzyskanie Puka i przedłużenie kontraktu z KK będzie sukcesem. Każdy rozsądny kibic Stali wolałby tych panów niż Milika i Kułakova ....

Ja bym wolał Kułakowa ;-) Czy czyni mnie to nierozsądnym? Cóż, przed tym sezonem wolałem Michelsena aniżeli Kildemanda - też I liga vs Ekstraliga i też młodość vs rutyna. Ciągle spoglądamy (spoglądają) nie na ten rynek co trzeba. Jeszcze Duny radzą sobie dobrze (poza naszą gwiazdą), ale najbardziej perspektywiczni są w Rosji (Kułakow, Łogaczow, Czugunow etc.) i Australii (Kurtz, Fricke, etc.) Oczywiście PUK za Kildemanda to wciąż byłaby b.dobra opcja, tylko że mało perspektywiczna.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-09-02, 09:40   

Czy skład tegoroczny + PUK zamiast Kildemanda to będzie zły skład? Ja myślę, że w takim zestawieniu i przy odrobinie szczęścia w postaci formy chłopaków możemy znów włączyć się do walki o finał, także troszkę nietrafiona opinia ;)

yellow-blue

Wysłany: 2019-09-02, 10:52   

marcin_crx napisał/a:
Czy skład tegoroczny + PUK zamiast Kildemanda to będzie zły skład? Ja myślę, że w takim zestawieniu i przy odrobinie szczęścia w postaci formy chłopaków możemy znów włączyć się do walki o finał, także troszkę nietrafiona opinia ;)

Ale jaka opinia nietrafiona? Poza tam naiwne jest stwierdzenie, że potrzeba nam tylko odrobinę szczęścia. Nawet jak będzie PUK to bez zmiany trenera i toru start-meta zagwarantuje nam tylko pewniejsze utrzymanie.

Danonek920

Wysłany: 2019-09-02, 12:12   

Wbrew pozorom to jak na nasz skład to bardzo dobrze sobie radziliśmy w meczach u siebie. 5 wygranych, 1 remis i 1 porażka to czołowy wynik w Ekstralidze w meczach u siebie. Też mi się wydaję, że zmiana Kildemanda na Iversena to da tylko tyle, że powinniśmy się bezpiecznie utrzymać. Mocno brakuje punktów juniorów i to musi ulec poprawie. Aby jeździć bez juniorów i walczyć o top 4 to trzeba mieć skład seniorski podobny do tego jaki ma Falubaz. U nas natomiast skład byłby złożony z 1 lidera, 4 solidnych zawodników 2 linii oraz przeciętnych juniorów czyli taki skład na 5-6 miejsce. Najpierw jednak musimy wygrać baraże z Ostrowem , bo chyba Rybnik spokojnie wygra ten mecz finałowy.

leszek 

Wysłany: 2019-09-02, 12:59   

Danonek920 napisał/a:
4 solidnych zawodników 2 linii

????????????????? Pajak solidny ???? Na 100% chodzi ci o ten sezon ??

Nikita 

Wysłany: 2019-09-02, 13:30   

Anders ,KK ,Szymek i Iver - to ich miał na myśli Danonek , wyraźnie napisał , że chodzi mu o przyszły sezon , po ewentualnej wymianie Kildemanda na Iversena . I zgadzam się z jego postem w 100 % .

yagr

Wysłany: 2019-09-02, 13:44   

Też podpisuję się pod tym co napisał Danonek920 - lider jest tylko jeden ZMARZLIK ( a szkoda , ze tylko jeden ). Pozostali to w miarę wyrównana czwórka - IVERSEN , WOŹNIAK , KASPRZAK , THOMSEN z gwarancją jak to kolega powyżej napisał na 5-6 miejsce. Nie jest to najgłupsze rozwiązanie bo przynajmniej jest nadzieja , że chociaż dwóch z tej czwórki może mieć swój dzień na poziomie lidera. Gdyby tak się nie stało to znaczy , że mamy cholernego pecha. Co do reszty to powtórzę jak mantrę - juniorzy , juniorzy i jeszcze raz juniorzy !!! No i odwróćmy trochę głowę na wschód. Tam szukajmy że tak powiem zakapiorów, którzy oddadzą serce za STAL. Zresztą nie trzeba szukać - oni tam są tylko trzeba ich chcieć i trochę im pomóc.

mariano901229 

Wysłany: 2019-09-02, 22:22   

Z jednej strony moglibyśmy pokusić się o takiego chociażby Czugunov'a. Aczkolwiek musielibyśmy dać mu gwarancje w pierwszym składzie. W Sparcie dojdzie Drabik na seniorkę kosztem pewno Milika. Zaoferujemy Czugunovi miejsce na 8/16 takie samo jak w Sparcie (bez znaczenia to, że Drabik może pójść na tą pozycję, Czogunov będzie musiał być takim "rezerwowym") ? Dodatkowo taki zawodnik to mimo wszystko spore ryzyko.

Rozsądnym będzie zamiana Kildemanda na PUK'a bądź co bądź możemy się oczekiwać na poziomie 1.8-2.0. A to duży plus mimo wszystko. Jakbyśmy jakiegoś młodego gniewnego zawodnika ze wschodu do tego pozyskali na rezerwę to byłby dobry deal.

Nie wiem kto odpowiada za takie transfery jak Ellis, Hjemland ? To już lepiej dać biegi swoim chłopakom niż płacić za ludzi, którzy są jakimś nieporozumieniem w ekstralidze. Zawsze mnie dziwi kto jest na tyle niekompetentny niczym Franz Smuda, który określił kiedyś Lewego jakie top drewno.

No i najważniejsza zmiana TRENER I TOR (pierwsza raczej nierealna, a druga w sferze marzeń).

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-09-03, 10:24   

Czugunow, fajny chłopak, ale chyba zbyt chimeryczny jak na ekstraligę. Żeby mieć takiego zawodnika trzeba być mieć co najmniej 3 pewniaków w składzie pokroju Bartka, Doyla, Vaculika, Sajfudinova. My jednak takowych nie mamy, dlatego wolę PUK-a.

Danonek920

Wysłany: 2019-09-03, 12:18   

Tacy zawodnicy jak Kułakow czy Czugunow nie są już tani i dosyć trudno byłoby ich wyciągnąć. Ponadto mogą wypalić jak i również zawodzić przez jakiś czas. Ja uważam , że trzeba sobie samemu stworzyć kogoś takiego od 0. Rosjanie to jest ciekawy kierunek, bo oni bardzo chcą się pokazać i nie boją się jeździć. Grudziądz nie wiadomo skąd wytrzasnął Romana Lachbauma na mecz z Lublinem i praktycznie nic na tym nie stracił. Według mnie młodzi Rosjanie to idealny kierunek na zawodników pod numer 8 , bo chociaż gryzą tor, a nie tak jak Filip Hjelmland jadą pasywnie 50 metrów za rywalami. Jacobsen, który byłby bardzo dobrym zawodnikiem na numer 8 niestety ma ważny kontrakt z Gnieznem również na sezon 2020 , więc wątpię aby przed sezonem Gniezno znowu by go nam wypożyczyło. Co do Twojego postu Yellow-blue to zgodzę się, że wymienieni przez Ciebie zawodnicy są bardziej perspektywiczni niż PUK, ale żużel to jest dziwny sport. Tutaj nie ma logiki. Równie dobrze Fricke może zanotować super sezon jak i jakiś 30latek trafić ze sprzętem i mieć sezon konia. W top 10 średniej biegowej ekstraligi poniżej 28 lat są tylko Zmarzlik i Pawlicki co pokazuje, że młodzi mają problemy, aby wskoczyć do czołówki.

Odpowiedz do tematu