Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obecna sytuacja w Stali Gorzów. Pytania, sugestie
Autor Wiadomość
PavelN11 

Wysłany: 2019-09-29, 11:59   

Dokładnie, tam u nas w klubie to nigdy na nic nie mają wpływu. To od czego oni tam są? Długo jeszcze kluby będą dawały dymać się telewizji?
To już niestety trwa wiele lat i pewnie się nie zmieni. Dzisiaj też normalnie przyjechałbym z całą ekipą, ale na tak chorą godzinę dam radę być tylko sam. Te wieczorne godziny w niedziele latem są męczące, a robienie tego w wrześniu i pazdzierniku to już w ogóle zero poszanowania dla kibica. Jeszcze zrozumiałbym gdyby tych meczy było multum i wtedy niektóre trzeba zrobić późno tak jak jest to np w piłce nożnej.

yagr

Wysłany: 2019-10-17, 16:38   

Na Shout Box Danonek920 pisze tak - z drugiej strony wydatki mniejsze dla zawodników co nie zostało już wspomniane. No i właśnie jak to jest ? W naszym "srebrnym" sezonie 2018 zawodnicy zdobyli 648 pkt. w zasadniczej i 186 pkt. w play offach - razem 834 pkt . W tym sezonie 2019 zdobyli 594 pkt. + 117 pkt w barażach płatnych 25% czyli nieco ponad 29 pkt - razem 623 pkt. W stosunku do poprzedniego sezonu to jest o 211 pkt płatnych mniej. Kto powie ile to jest w przeliczeniu na konkretne sumy pieniężne ? Na moje wychodzi , że to jest około 1 mln. PLN mniej do zapłaty dla zawodników niż wzeszłym sezonie.

Drugi temat to Plebiscyt Przeglądu Sportowego.
W tym roku będzie to już 85 edycja i tylko jeden jedyny raz w plebiscycie zwyciężył sportowiec z naszej dyscypliny a mianowicie Tomasz Gollob w 1999 roku. Ale to by byłaby historia gdyby po 20 latach zwyciężył ponownie żużlowiec i to nie byle kto bo Bartek Zmarzlik.

[ Dodano: 2019-10-17, 17:38 ]
Na Shout Box Danonek920 pisze tak - z drugiej strony wydatki mniejsze dla zawodników co nie zostało już wspomniane. No i właśnie jak to jest ? W naszym "srebrnym" sezonie 2018 zawodnicy zdobyli 648 pkt. w zasadniczej i 186 pkt. w play offach - razem 834 pkt . W tym sezonie 2019 zdobyli 594 pkt. + 117 pkt w barażach płatnych 25% czyli nieco ponad 29 pkt - razem 623 pkt. W stosunku do poprzedniego sezonu to jest o 211 pkt płatnych mniej. Kto powie ile to jest w przeliczeniu na konkretne sumy pieniężne ? Na moje wychodzi , że to jest około 1 mln. PLN mniej do zapłaty dla zawodników niż wzeszłym sezonie.

W tym roku będzie to już 85 edycja i tylko jeden jedyny raz w plebiscycie zwyciężył sportowiec z naszej dyscypliny a mianowicie Tomasz Gollob w 1999 roku. Ale to by byłaby historia gdyby po 20 latach zwyciężył ponownie żużlowiec i to nie byle kto bo Bartek Zmarzlik.

[ Dodano: 2019-10-17, 17:38 ]

[ Dodano: 2019-10-17, 18:53 ]
Prośba do moderatora o skasowanie tych replay-ów. Normalnie potroiło mi się w oczach.

As17 

Team: stal
Wysłany: 2019-10-18, 08:49   

Nie wiem o co tyle szumu z ta kasa od kibiców wszak kluby dostały do podziału jak się nie mylę od tv większą kasę która wyrównał straty. Tylko ktoś naiwny w klubie policzył 2 banki od tv i full stadion przy piątkowych meczach.

leszek 

Wysłany: 2019-10-18, 14:27   

Jedyny klub w Polsce ktory nie placi , jak wynika z dziennikarskich i publicznych wypowiedzi zawodnikow

Pao 

Wysłany: 2019-10-19, 21:15   

leszek napisał/a:
Jedyny klub w Polsce ktory nie placi , jak wynika z dziennikarskich i publicznych wypowiedzi zawodnikow

No tak, bo Wanda Kraków to nie jest polski klub. W zasadzie nie wiadomo czy to jeszcze jest klub :mrgreen:

lupus 

Wysłany: 2019-10-20, 06:00   

Duzo nie płaci tylko klauzule w kontraktach nie pozwalają o tym gadać. KK tez ma taki zapis i nie zdziwię się jak klub wyegzekwuje karę jak KK odejdzie.

sensowny

Wysłany: 2019-10-20, 17:17   

Co ja bym zrobił gdybym byl prezesem ?

Po pierwsze sprzedał bym Karczmarza za 100-150 tys. Myslę że chętnych byłaby masa nawet 1 lidze. Sprzedał bym tez Szczotke za 50-100 tyś. Te około 200 tys przeznaczył bym na spłate wobec zawodników. Bartkowiak,Jasinski,Nowacki walczyliby o dwa miejsca w składzie

Po drugie zbudował bym druzyne której celem w 2020 było utrzymanie a przede wszystkim wyprostowanie finansów klubu. Odpuścił bym Kasprzaka (splata zadłuzenia rozłozona na 2-3 lata) a zakontraktował bym Lamberta

1.Szymon Wozniak
2.Anders Thomsen
3.Niels k Iversen
4.Robert Lambert
5.Bartek Zmarzlik
6.Wiktor Jasinski/Kamil Nowacki
7.Mateusz Bartkowiak
8.Marcus Birkemose

Po trzecie obnizka cen biletów o 5 złotych i karnetów ( o iles tam). Do tego szczerośc z kibicami o co jazda i jawnosc finansowa z raportami co kilka miesiecy

boberGW 

Wysłany: 2019-10-20, 17:59   

Żartujesz z tymi biletami? One już są tak tanie, że nie wiem ile miałyby kosztować żeby ludzi zadowolić. Chcecie żeby Stal stała finansowo dobrze, żeby miała dobrych zawodników, a bilety za darmo😉
Ja gdybym był prezesem w życiu bym nie odpuścił Kasprzaka. Generalnie myślę że kierunek w którym idziemy tzn KK, Puk i Birkemose jest prawidłowy i najlepszy z możliwych. Daje realną szansę naedale.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

lupus 

Wysłany: 2019-10-20, 18:14   

sensowny napisał/a:
i jawnosc finansowa z raportami co kilka miesiecy

daleko byś nie zaszedł... poza tym jaka jawność skoro wszystko w kontraktach jest tajne...

As17 

Wysłany: 2019-10-20, 18:56   

Jeżeli chodzi o ceny biletów to obecne widowisko na stadionie Stali G oceniam na maksa na 20 zł bo ile może być warta jazda gęsiego... Jak się poprawi jakość widowiska to i ceny mogą wzrosnąć. Na teraz ciekawsze mecze są w 1 lidze. Stąd nie ze względu na ceny ale jakość po ponad 30 latach oglądania na żywo sezon 2020 może być moim ostatnim na STADIONIE na jakiś czas bo takiej nudy jak na naszym stadionie nie ma nigdzie.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-10-21, 15:00   

Pełna zgoda, ale powiedz mi gdzie jest teraz widowisko? Przez komisarzy to nawet i Motoarena leży z widowiskami.

As17 

Wysłany: 2019-10-21, 16:09   

Dlatego zrezygnowałem tez z wyjazdow w domu przed TV ta sama atmosfera co na stadionach wiec czemu mam za to jeszcze płacić. Pojadę tylko na GP i Na IMP pochodzę na mlodziezowke a reszta w TV.

Danonek920

Wysłany: 2019-10-21, 16:25   

prawda jest taka, że wielu jest kibiców sukcesu. Jak są dobre wyniki to słaby tor nie przeszkadza.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-10-21, 21:22   

Widzisz, tak jest, jak się czeka 30 lat na DMP w mieście, wtedy liczy się sukces za wszelką ceną, nawet za cenę zadłużenia klubu. W dupie się ma tor, ekonomię, kary itd. itp.

Potem następuje otrzeźwienie (przynajmniej u niektórych) i zaczyna dostrzegać się (domagać) także tego, co jest najważniejsze - czyli ścigania, widowiska.

Od kiedy mamy tor do dupy? Otóż od ostatniego sezonu Tomka Golloba w barwach Stali. Potem były tylko przebłyski z notoryczną padaką. Paluchostrada, gównostrada, glinka i zacienienie Chomskiego.

Ja się wyleczyłem ostatecznie z radości oglądania żużla w Gorzowie po sezonie 2016. Ktoś powie/napisze, że późno. Owszem. Ale wówczas był skład, to była nasza/moja drużyna i podchodziło się do tego jeszcze z emocjami, ale i nadzieją, że i tor uda się ogarnąć, zwłaszcza, że zaczęto dostrzegać ten problem i stwarzać pozory, że coś się w tym kierunku robi.

Obecnie już się nawet nie udaje, że coś się robi. Nie robi się nic. Słyszałem opinię od kogoś, kto się zna na przygotowaniu nawierzchni, że nasz gorzowski tor trzeba zrobić od nowa, przeryć od podstaw, wymienić całą nawierzchnię. Obecna nie nadaje się do niczego. Dlatego nie łudźcie się, że coś się zmieni w przyszłym sezonie. Choćbyśmy zakontraktowali Miesiąca, Emila i Madsena. Ścigania nie będzie. Będą tylko mijanki po błędach.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-10-21, 21:47   

Jeszcze 5 lat temu nie wyobrażałem sobie, że można opuścić jakikolwiek mecz ligowy. 4 lata temu zdarzyło się raz, czy dwa - konflikt terminów, jakiś bardzo słaby rywal. Trzy lata temu przestałem kupować karnet, ale jeszcze na większości meczów byłem. W tamtym roku pół na pół, a w tym roku byłem już tylko na trzech meczach. I tak oto w wieku 60 lat po 50 latach jeżdżenia na żużel zostałem wyleczony z oglądania na żywo zawodów na stadionie w Gorzowie. Tego, co widziałem przez te lata, nikt mi nie odbierze. Ale ta dyscyplina, to nie to samo, co oglądałem jeszcze 10 lata temu. Moim zdaniem wprowadzenie pierdzących motorynek w miejsce dudniących silników (rezonans wyrywał żołądek) oraz tory bez wyprzedzania zabiją prędzej czy później miłość do żużla w każdym. W TV przynajmniej wywiadów można posłuchać i do parku maszyn zajrzeć. A do lodówki z zimnym piwem mam bliżej niż do stoiska z ciepłą wodą.
Ostatnio zmieniony przez Kiper 2019-10-22, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-10-21, 22:10   

Twój post Kiper napisany w punkt. Też byłem na 3 domowych meczach w Gorzowie z Toruniem, Lesznem i Częstochową. Byłem również na barażu, ale niestety odwołali, drugi termin już nie pasował, ale biletu nie odesłałem, pomyślałem niech mają kasę, może przyda się na Kasprzaka 8-)

Tego czegoś, co się dzieje na torze w Gorzowie nie uda już się oglądać! Oczy krwaiwą na samą myśl, a co dopiero od patrzenia!? O ile mecz z Lesznem był przedziwnie fantastycznym widowiskiem ze względu na emocje, zadziorność, walkę i wynik, to niczym się nie różnił jeżeli chodzi o samo ściganie od pozostałych. Byłem pewien, że na środku drugiego łuku ktoś sobie zrobi krzywdę, albo od nas, albo od nich. Jednak jechały dwie ekipy zawodników z niemałymi umiejętnościami żużlowymi, więc corrida obyła się bez ofiar. Tym razem.

Za mało żużla w żużlu, a będzie jeszcze mniej. :cry:

GM 

Wysłany: 2019-10-22, 06:41   

Tor torem, ale siadła atmosfera. Brakuje tej całej otoczki co kiedyś - był młyn, oprawy, ś.p. Krzysiu Hołyński świetnie bawił kibiców. Nawet fali już nie ma... Wszystko jest jakieś takie bez wyrazu, nie ma nic nowego. Przychodzisz na stadion i za każdym razem dzieje się to samo, tylko mecz inny. Rutyna... jak w małżeństwie, po czasie zaczyna się nudzić. Kiedyś niedziela to był kościół i żużel, mecze w południe przy pięknie grzejącym słońcu. A po meczu szło się na browarka i dyskutowało o spotkaniu. A teraz... przychodzisz na stadion zrypany po całym dniu z myślą że jutro rano do roboty. Kiedyś nie mogłem się doczekać meczu, a dziś... Stopniowo traciłem zainteresowanie. Był karnet, ale opuszczałem mecze z własnej woli, potem robota w systemie i kiedy miałem wolne to mi się po prostu nie chciało. A jak wprowadzili mecze w piątek to karnet przestał mieć sens. Nic mnie nie już nie ciągnie na stadion - przyzwyczaiłem się do meczów w TV, choć w Ostrowie byłem na barażu. W całym sezonie obejrzałem zaledwie trzy mecze na żywo. Żużel umiera, nie ma czym przyciągnąć kibica. Przez decyzje władz ten piękny kiedyś sport stał się zbyt komercyjny, sterylny, przewidywalny. Start, kreda meta. Cała dzisiejsza filozofia speedwaya. Kompletny brak walki a wyłączeniem paru torów. I nawet światowa federacja jakby solidarnie z naszymi działaczami dokłada swoje gwoździe do trumny.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-10-22, 09:29   

Po części macie rację - mi też ten sezon pierwszy od 1996 roku zbrzydł. Pomijam wyniki, ale faktycznie atmosfera siadła. Działo się to stopniowo, przez ostatnie 10-15 lat. Po raz pierwszy brak atmosfery takiej jak kiedyś odczułem zaraz po awansie do E-ligi. Potem były lepsze sezony kiedy wracaliśmy na szczyt. Teraz klękło to już definitywnie.

Jednak też pytanie, jesteśmy coraz starsi, pamiętamy sezony kiedy atmosfera nakręcała się sama. Może po prostu my to odbieramy inaczej?

Mocno liczę, że jak zespół zacznie jechać, a tor będzie troszkę ciekawszy to wszystko wróci? Może się łudzę, ale sam chce w to wierzyć.

Przyznam szczerze, w tym roku na mecze chodziłem w dużej mierze na siłę i mocno zastanawiam się nad zakupem karnetu na przyszły sezon. Jeżeli faktycznie KK odejdzie to nie będę miał motywacji do jego zakupu. Przywiązuje się do zawodników i chciałbym oglądać tych, którzy jeżdżą tu od lat, a nie jakieś nowe wynalazki.

Powiało optymizmem, mamy fajny, silny gotowy zespół. Podsumowując:

Leszno:

Emil, Kołodziej, Pawlicki, Smektała, Hampel, Kubera, Szlauderbach, Kurtz

Wrocław:

Janowski, Tai, Drabik, Czugunow, Fricke, Liszka, Wojdyło

Częstochowa:

Doyle, Przedpełski, Madsen, Lindgren, 5 senior wakat, Miśkowiak, 2 junior wakat

Zielona Góra:

MJJ, Pepe, Dudek, Vaculik, Lindback?, Krakowiak, Tonder

GKM:

Pedersen, Pawlicki, Buczkowski, Łaguta, Bjerre, juniorzy

Motor:

Miesiąc, Łaguta, Michelsen, Zagar, Jamróg?, Trofimow, Lampart

Stal:

PUK, KK, Bartek, Thomsen, Woźniak, Karczmarz, Bartkowiak

ROW:

Hancock?, Woryna, reszta znak zapytania, czy Mrożek zostawi trzon z I ligi, czy jednak będzie szukał na rynku? Milik, Jamróg - może oni tam trafią?

Na ten moment ROW wydaje się najsłabszy, jednak nie ma co lekceważyć. Leszno wiadomo, faworyt, reszta drużyn wyrównana. Wydaje się, że każda z pozostałych 6 zespołów w zależności od formy zawodników może jechać o utrzymanie lub walczyć o finał.

Papierowo, na luzie na ten moment widzę to tak:

1. Leszno
2. Częstochowa
3-5 Gorzów, Wrocław, GKM.
6-7 Lublin, ZG
8. ROW

yagr

Wysłany: 2019-10-31, 21:18   

Co poniektórzy wieszczą "śmierć" żużla a w najlepszym wypadku "kiszeniu się we własnym sosie". Że świat za nami zaczyna nie nadążać , że w innych krajach ligi ledwo dyszą. A ja przewrotnie zapytałbym się tych wszystkich nostradamusów jaka jest ich wiedza dotycząca np. krykieta. Czy choć jeden orientuje się jakie obowiązują przepisy tej co by nie mówić zespołowej gry, gdzie grają , ilu gra i kto dzierży palmę pierwszeństwa na świecie. Bo to , że jest coś takiego jak krykiet to domniemywam , ze wiedzą wszyscy. To samo dotyczy takiego przykładowego baseballa. Jakoś Amerykanom to nie przeszkadza , że baseball kojarzy się głównie z USA i "walą" na niego niewyobrażalne tłumy. Mamy super ligę i żużel u nas ma się dobrze i będzie miał się dobrze. Świat widzi co się u nas dzieje i będzie do nas równał. Dlaczego ? Bo zwyczajnie warto i to co najmniej z kilku powodów. Czy to , że w narciarstwie klasycznym biegowym świat nie ma żadnych szans z Norwegami będzie oznaczać , że sportowcy przestaną uprawiać tę dyscyplinę sportu ? Czy to , że w łyżwiarstwie szybkim nikt nie ma szans z Holendrami będzie oznaczać , że nikt nie założy wyczynowych panczenów ? Trzymajmy poziom , wysoki poziom a świat prędzej czy później do nas dociągnie. USA mają swoją koszykarską NBA i marzeniem każdego koszykarza jest by tam zagrać. Kanadyjczycy mają swoją hokejową NHL i każdy hokeista marzy , żeby tam zagrać choć jeden jedyny raz w swoim życiu. My Polacy mamy swoją PGE Ekstraligę i niech cały świat marzy o tym , żeby w niej pojechać. Jakoś wiele lat temu Anglikom kompletnie nie przeszkadzało, że finały Mistrzostw Świata na żużlu rozgrywane były w Wielkiej Brytanii a finalistami byli prawie sami Anglicy. Mamy świetny produkt PGE Ekstraligę i powinniśmy ją doskonalić , ulepszać i cieszyć się tym , że jest. Może warto byłoby wrócić do tego co było czyli 10 drużyn ? To dałoby nam zamiast 14 meczów w rundzie zasadniczej odpowiednio 18 meczów z czego aż 9 u siebie ? Nie wiem czy stać nas aż na trzy poziomy ligowe i nie wiem czy to jest dobry kierunek dla dalszego rozwoju speedwaya. Wydaje się , że lepiej pomimo wszystko mieć dwie świetne ligi niż jedną dobrą i dwie takie sobie. Poza tym te 7 domowych ligowych meczy to jest zdecydowanie za mało. Lokując się na 5-6 miejscu po 4 miesiącach nie licząc "pustego" lipca jest już po wszystkim. "Super" perspektywa dla potencjalnych sponsorów - nie ma co.

GM 

Wysłany: 2019-10-31, 21:32   

yagr podpisuję się pod tym rękami i nogami. Dobrze napisane.

lomboNET 

Wysłany: 2019-10-31, 21:52   

To samo mówię wszystkim jak zarzucają żużlowi że poza nami nikt się w to na poważnie nie bawi.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2019-11-02, 16:44   

Tyle, że na jednym meczu baseballa, jest więcej ludzi niż u nas na wszystkich meczach razem wziętych ;)
Jeden koszykarz NBA zarabia tyle za mecz, co u nas cała drużyna :)
A widzieliście stadion Mercedesa, na zeszłoroczny finał NFL?! :O Nie ta liga, żeby porównywać, tam o reklamę biją się największe formy na świecie.
A u nas, zapyziałe BSI, wprowadza ponownie, chory system punktacji... :evil:

Thorgal 

Wysłany: 2019-11-05, 18:40   

Czekają nas zmiany w zarządzie?

https://www.se.pl/gorzow/...AdUQOKEEeOiZic0

Czy grzyby staną się zmorą pana Ireneusza Macieja?

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: Wczoraj 7:10   

Już nie będzie Ireneusza Macieja Zmory w następnym sezonie Stali Gorzów. Pożegnanie Ireneusza Zmory ze Stalą Gorzów… Sześć medali: dwa złote, dwa srebrne, dwa brązowe. Kilkanaście lat pracy w klubie. Fenomen sportowy. Powtarzalność sukcesów przez lata, przez 15 lat, a przecież pierwszy raz w klubie pracował w 2004 kiedy jako 33 latek został dyrektorem klubu i było to przecież piętnaście lar temu. Coś niewiarygodnego! Co tydzień siadaliśmy, jak do telenoweli, żeby właśnie oglądać jego zarządzanie. Fenomen socjologiczny! Ileż rzeczy można było mu przypisać podczas tej kariery? Że można w życiu wygrać ewidentnie bez układów. Że jest człowiekiem rzetelnym, solidnym, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. Zaczynał jako idol kryzysowy, który miał nas prowadzić jako ambasador wspaniałego skoku cywilizacyjnego do Ekstraligi. Fenomen społeczny. Przecież my, dzięki jego zarządzaniu, żyliśmy życiem zastępczym.
Był powodem ogromnej zbiorowej radości. Dał nam wiele. Bardzo wiele... Mam nadzieję, że z tych młodych chłopaków, którzy dzisiaj mają aspiracje, którzy oglądali Ireneusza Zmorę na całym świecie jak obecny Prezes klubu Marek Grzyb, który powiedział, że Irek go natchnął. Że uwierzą, że nie zmarnujemy tego fenomenu, jaki się stworzył przy prezesurze Zmory. Tego fenomenu popularności – 17 tys – rekordowa widownia na Jancarzu kiedy Stal Gorzów zdobywała Złoty Medal w 2014 roku. 16,5 tys zwycięstwo Bartka Zmarzlika w Speedway Grand Prix w 2014 i ta wielka radość nas, ludzi, którzy go śledziliśmy. Państwo przed ekranami krzycząc, skacząc... Ja także krzycząc, skacząc... Po prostu... Było pięknie i coś się niewątpliwie zamknęło, ale miejmy nadzieję, że w gorzowskim żużlu będzie jakaś próba kontynuacji. Zmoromanii już nie będzie nigdy. Natomiast ważne, żeby były sukcesy sportowe i żeby coś po Irku trwałego, bardzo trwałego, zostało. Dziękujemy Ci bardzo, Irek! Dziękuję Państwu. Do usłyszenia.

leszek 

Wysłany: Wczoraj 9:44   

No to Maciex pojechales niczym Szaranowicz :)

Odpowiedz do tematu