Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2020
Autor Wiadomość
mazinho 

Wysłany: 2019-09-05, 21:45   Stal Gorzów 2020

Zamiast o barażu, więcej czasu poświęca się na temat składu na przyszły sezon. Utrzymanie to formalność (nie wierzę w możliwość porażki z 1-ligowcem). Także zakładam wątek, gdzie możemy dyskutować w jakim kierunku iść, żeby powrócić na złotą ścieżkę. Niestety łatwo nie będzie, bo klub jest w trudnej sytuacji finansowej i z roku na rok są co raz większe problemy. Co też odbija się u nas słabszym składem. Jak się nie ma tyle kasy co konkurencja....to trzeba myśleć głową.

Ja już 3 lata temu pisałem, by ściągnąć Wiktora Lamparta, po odjechaniu raptem kilku zawodów. Widziałem u nim niesamowity talent. Teraz postawiłbym na nieco mniej utalentowanego, jednakże z roczników 2002 i niżej praktycznie obok Bartkowiaka nie ma zdolniejszego chłopaka, czyli Mateusza Cierniaka. Dla nas powinien to być priorytet transferowy na tę zimę. A mamy ułatwione zadanie, bo o juniora nie będzie biło się Leszno, Zielona Góra, Częstochowa, Toruń, Lublin. Kolejnej zimy Falubaz straci trójkę juniorów, Leszno zostanie tylko z Pludrą, a Torun po awansie tez się bedzie rozgladał za młodzieżowcem dojdzie do absurdalnej licytacji o juniorów. Skoro w tym roku wydaliśmy ok.300-400 tysięcy złotych na Ellisa i Jakobsena, skoro wyrzucamy w błoto sporo kasy na szkolenie młodzieży i wysyłamy na zawody Jasińskich, Pytlewskich (nic im nie ujmując), czy wyrzucamy setki tysięcy na pseudo zawodnika Kildemanda, to możemy skupić całą energię na Cierniaka...Dlaczego ten zawodnik jest dla nas taki ważny..A no dlatego:

- Cierniak - rocznik 2002 - do 2023 będzie mógł jeździć jako junior
- Bartkowiak - rocznik 2003 - do 2024 będzie mógł jeździć jako junior

Kolejny sezon pojechalibyśmy rozjezdzac tych młodych chłopaków. Leszno i tak będzie nie do ruszenia, bo ostatni rok na juniorce będzie Kubera. Także całą energię nastawiłbym na lata 2021-2023, kiedy mielibyśmy niezwykle utalentowanych juniorów. To dałoby nam przewagę, bo na horyzoncie nie widać talentów, a w 2021 tylko Motor Lublin i Włókniarz Częstochowa dysponować będzie utalentowanym i objeżdżonym juniorem - Lampart i Miśkowiak.

W takiej sytuacji, żeby oszczędzić trochę pieniędzy wypożyczyłbym za spore pieniadze - chetni sie znajdą Rafała Karczmarza. Może w innym klubie odnajdzie radość i luz do żużla.

Poza Cierniakiem skupiłbym się na dwójce młodych żużlowców - Marcus Birkemose (Zaledwie 16-letni Duńczyk, ale posiada ogromny talent) oraz Jan Kvech (rocznik 2002) - ten Czech będzie za kilka lat zawodnikiem wysokiej klasy. Z tą dwójką podpisałbym 5-6 letnie umowy i od razu jako gość znalazłbym im kluby, gdzie będą jeździć (np. Opole, czy Poznań). Skoro nie mamy pieniędzy na gwiazdy...to wychowajmy sie sobie sami. Wystarczy umieć ocenic potencjał i zakontraktować właśnie takich zawodników jak Kvech, czy Birkemose. Nie wiem dlaczego u nas bierze się taka milosc do "Hjelmlanda, wszak on ma 21 lat a od kilku lat na niego stawiamy, a on nie ma za grosza talentu.

Mamy młody trzon kadry:

Zmarzlik (rocznik 95)
Thomsen (rocznik 94)
Woźniak (rocznik 93)

Wokół nich można budowac Stal na kilka kolejnych lat....

Do nich dojdzie prawdopodobnie:

Kasprzak (rocznik 1984) - za niego w 3-4 lata powinien spokojnie do składu wskoczyć ktoś z dwójki młodych: Kvech - Birkemose.

Do tej czwórki najlepiej jakby doszedł:
- Iversen (rocznik 1982) - Iversenowi bliżej niż dalej zakończenia kariery. W przyszłym roku będzie miał 38 lat, ale myślę, że spokojnie 3-4 dobre sezony może jeszcze odjechać. W tej chwili na rynku nie ma zawodnika lepszego, którego za rozsądną cenę możemy pozyskać.

Jedynie widzę dwie altenatywy dla Iversena:
1) Jack Holder (rocznik 1996) - Australijczyk szuka klubu i rozsyła swoje oferty po Polsce. Myślę, że w przyszłym roku będzie ciekawym zawodnikiem. Po odejsciu z Torunia i odcieciu sie od brata, majac spore doswiadczenie może być skutecznym doparowym zawodnikiem. Jest młody i powinien ciągle się rozwijać

2) Robert Lambert (rocznik rocznik 1998) - Anglik nie będzie chciał w Motorze jeździc spod "8", dlatego mozna to wykorzystać i wstawić go do podstawowego składu. Jednakże Lamberta stawiałbym najniżej jesli chodzi o trio Iversen, Holder, Lambert...

Wybierając Cierniaka i Iversena (ew. Jacka Holdera) jako priorytety postawiłbym tez na 6 seniora (poza 1-2 młodymi 17-18 latkami zza granicy), który w razie kontuzji mógłby wejsc do składu i rokowałby na punkty. W tej sytuacji najlepszą opcją byłby:

1) Andreas Lyager (rocznik 1997) - Widziałem go w tym sezonie kilka razy w barwach Piły i zrobił na mnie duże wrażenie. Widać, że jeździecko dojrzewa, jest ofensywny na torze i jest już doświadczony. Jego plusem jest to, że w meczach mógłby być ustawiany pod numerem "8" i jest 2-3 klasy lepszym zawodnikiem od Ellisa.

2) Peter Kildemand...Wiem, że wielu może to wyśmiać. Ale czemu z nim nie przedłużyć kontraktu? Niech będzie 6, a Peter będzie miał wiele do udowodnienia. Niech skupi się na lidze duńskiej, szwedzkiej - tam się odbudowuje. OD polskiej niech trochę odpocznie i będzie tutaj taką opcją rezerwową jak Smoliński w Faubazie.

Sześciu seniorów mieć musimy z czego 5 i 6 w hierarchii niech to będą zawodnicy zbliżonym poziomem do siebie. Nie może tak być, że kontraktujemy "5" , a rezerwowy jest totalnym leszczem jak zrobiliśmy to w tym sezonie. Thomsen w ostatnich dwóch latach był kontuzjowany i ma taki styl jazdy, że "pachnie gipsem". W ostatnich latach nie było takiej sytuacji, że cały sezon przejeździliśmy bez urazu. Sezon jest długi, lepiej od razu się zabezpieczyć. Potem w sezonie za wypożyczenie bęziemy usieli sporo zabulić, chytry/biedny dwa razy traci.

Najważniejsze primo: zwolnić sztab szkoleniowy. Wiele napisałem na ten temat. Stracone punkty meczowe/bonusowe przez idiotyczne decyzje, brak błyskotliwości, wchodzenie w układy - trener Chomski to zdecydowanie najsłabsze ogniwo tej drużyny. Będzie hamulcowym naszej drużyny, także niech wypełnia program i włącza stoper gdzie indziej. Kto za niego? Ktokolwiek, kto myśli taktycznie i umie odpowiednio przygotować tor.

- zimą zrobić coś z nawierzchnią, wywieźc tą luźną nawierzchnię, żeby nie było takiej szprycy, która powoduje, że nie da się wyprzedzać

Jeżeli nastąpiłyby takie zmiany, klub miałby jakąs sensowną wizję rozwoju na przyszłość, to kibice niemal w miejsca wróciliby na trybuny.

Miejmy nadzieję, że ten klub nie będzie już się staczał w kierunku 1 ligi...Chociaż jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że nowy/stary zarząd ma jakiś pomysł na rozwój. Lepszego okienka transferowego, by przygotować podwaliny pod sukcesy w latach 2021-2024 chyba nie będzie...

Zapraszam do dyskusji. Będzie ciekawie :)

Danonek920

Wysłany: 2019-09-06, 06:04   

Mnie trochę martwią te dotacje miastowe dla innych ośrodków. W Czewie, Grudziądzu, Rybniku, Wrocławiu i Lublinie na żużel dostają po 3-4 miliony z miasta i dzięki mają spory budżet na budowanie zespołu. My nie dość, że dostajemy sporo mniej, (jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi), to jeszcze ciągle się męczymy ze starymi długami. Mam nadzieję chociaż, że ten Grzyb z Cash Brooker dołoży trochę do budżetu i ściągnie mocniejszych sponsorów. Nie wiem jak się sytuacja przedstawia z tym Truly work, nie wiem czemu od początku ta firma nie wzbudza we mnie zaufania, choć i tak szacunek dla nich, że chcą pomagać Stali. Co do następnego sezonu to wydaję mi się, że może być trochę łatwiej na giełdzie transferowej , bo Rybnik nie wydaje się być aż tak zdesperowany jak Lublin w tamtym roku , z Torunia odejdą Doyle i Iversen , a i prawdopodobnie też bracia Holderowie, którzy mogą też znaleźć angaż w ekstralidze. R. Lambart być może odejdzie z Lublina , a nie wiadomo też co się stanie z zapomnianym przez wszystkich Zengotą. Nie wiadomo w jakiej jest formie, ale brakuje dobrych Polskich seniorów w Ekstralidze, choć akurat nas ta sytuacja nie dotyczy. Podsumowując jest więcej możliwości niż w tym sezonie. Co do juniorów to Karczmarz będzie miał ostatni sezon juniora i nie byłoby głupie wymienić go na Cierniaka tak aby mieć dwóch zdolnych juniorów na parę lat, ale jak znam naszą Stal to
nic z tego nie wyjdzie. Pozostaje mieć jedynie nadzieje , że trochę się odbuduje psychicznie ten zawodnik. Widziałem waszą dyskusję na temat Bartkowiaka i pomimo , że nie oczekiwałem od niego cudów w tym sezonie to trochę jednak mnie ten zawodnik rozczarował. W rozgrywkach juniorskich pokazywał , że ma potencjał, a w lidze jeździł gorzej od takiego Liszki , Turowskiego czy też Krakowiaka. Miejmy nadzieję, że to był dla niego taki sezon przejściowy i od następnego będzie już tylko lepiej.
Jeżeli chodzi o rezerwowego to brałbym jakiegoś młodego Ruska , bo oni nie mają dużych wymagań, a są ambitni. Kildemand nie zgodziłby się na to ,by być rezerwowym , bo bez problemu znajdzie on zatrudnienie w 1 lidze np. w takiej Łodzi , gdzie nie będzie na nim takiej presji, a i też zarobi pewne pieniądze.

grochu_92 

Wysłany: 2019-09-06, 06:32   

Mazinho Mateusz Cierniak jest w orbicie zainteresowań klubu ale jak wiadomo nie jesteśmy jedynymi w kolejce po niego. Jeśli dojdzie Iversen za Kildemanda to mamy wyrównany skład seniorski z liderem Zmarzlikiem. Pamiętajmy, że Bartek miał wpadki, KK był pod formą, Anders kontuzje. Także to nie był nasz idealny sezon, a takiego potrzeba żeby jechać o coś więcej. Jeśli zagra 90% potencjału tej drużyny pojedziemy o medale. Rafał musi się zastanowić nad sobą, a druga szansa dla niego to nowe otwarcie z nowym trenerem.

PavelN11 

Wysłany: 2019-09-06, 07:29   

A Cierniak nie jest już czasem przyklepany w Sparcie?
Podstawową sprawą jest to czy KK zostanie czy nie, macie jakieś info na ten temat? Wiadomo, w tym sezonie było z nim różnie, ale jak odejdzie to będzie trzeba znaleźć 2 porządnych zawodników co może być trochę ciężkie.
Alternatywą dla Nielsa może mógłby być.. Gleb Czugunow, trochę ryzykowne, ale jest szansa że będzie to strzał w 10, a i gorzej od Kildemanda na pewno nie pojedzie.

Marek 

Wysłany: 2019-09-06, 08:55   

Cytat:
Skoro w tym roku wydaliśmy ok.300-400 tysięcy złotych na Ellisa i Jakobsena, skoro wyrzucamy w błoto sporo kasy na szkolenie młodzieży i wysyłamy na zawody Jasińskich, Pytlewskich (nic im nie ujmując),

Mazinho największy błąd to było inwestowanie w twojego pupilka Rafała ! Jasiński dopiero w tym roku zaczął jeżdzić i rafałek może się od niego uczyć jak się odkręca gaz i ambitnie walczy ! Teraz nagle kiedy wiadomo że Iversen ma wrócić już ci pasuje od razu w składzie ??? I żadnego debila holdera w Stali ! Pusty chłopak i tyle , a w dodatku cwaniaczek !

Danonek920

Wysłany: 2019-09-06, 11:09   

Na pewno zostawienie członu i wymienienie Kildemanda na Iversena to byłby nasz sukces i maksimum jaki moglibyśmy osiągnąć patrząc na naszą sytuację finansową. Ale czy to wystarczy do 4 to nie wiadomo. Wciąż potrzeba większej pomocy od juniorów. Inne kluby też nie śpią. Do Czewy prawdopodobnie za Zagara przyjdzie Doyle, Falubaz w najgorszym wypadku zatrzyma to co ma, choć wydaję mi się, że może będą chcieli wymienić Pedersena na np. Zagara , bo z Bjerrem się nie udało, Leszno wciąż bardzo silne, choć już nie będzie aż takim dream teamem , bo tracą Smektałę na juniorce, Wrocław zawsze silny z mocnymi liderami, lecz mogą teraz tracić na pozycji juniorskiej, wydaję mi się, że do nich trafi Cierniak, bo najbardziej go potrzebują. Grudziądza u siebie pewnie znowu będzie bardzo mocny, mają już 4 solidnych zawodników i może pokuszą się jeszcze o jakiegoś piątego zamiast Lindbeaka. Nie zdziwię się jak tam trafi Fricke lub Czugunow. Lublin natomiast ma taki handicap , że juniorzy tam sporo zdobywają . Do szczęścia im brakuje mocny Polski senior i nie zdziwię się jak będą chcieli nam podkraść Kasprzaka.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-09-07, 13:07   

1. Woźniak
2. Iversen
3. Kasprzak
4. Thomsen
5. Zmarzlik
6. Bartkowiak
7. Cierniak

Rezerwowego nie będzie, bo Chomski nie ogarnia normalnie taktycznie meczu, a wy mu chcecie jeszcze sprawę komplikować na stare lata. Umysł już nie ten. 8 zawodników w składzie, to już za wiele.

Potrzebujemy 6 seniora oczekującego, żeby nie było powtórki z Walaska i Jakobsena. Tylko kto na to pójdzie, skoro mamy seniorkę nie do ruszenia? Najlepszy byłby właśnie taki do 23 roku życia czyli Jakobsen, Czugunow. Tylko wówczas mazinho musiałby taktycznie wspierać Chomskiego podczas meczów, a jak wiadomo betonik trenerski na to nie pójdzie.

Osobiście postawiłbym na młodych typu Kvech, Chlupac, Dan Bewley, Sajdulin czy Kajbuszew. Rynek wschodni zawsze był żużlowo dobrym wyborem i wiemy (my kibice) o tym przynajmniej od kilkunastu lat.

I na koniec: Żadnego Holdera w Stali, żadnego, nawet jako wirażowego!

mazinho 

Wysłany: 2019-09-07, 16:20   

Dzisiaj rozmawialem z osobą pracującą w klubie i z tego co się dowiedziałem:
- Chomski z Orłem byli u Iversena i umowa jest podpisana, także Iversen na 99,9999% jest już w Gorzowie. Iversen dal się pawdopodobnie "nabrac" na to, że jest nowy prezes, wszak jak odchodził Zmora go "skrecił" na ladne setki tysięcy złotych i zapewne mysli, że u nas cos sie zmienilo przez te 2 lata..A zmieniło się tylko na gorzej
- Niestety Chomski ma jeszcze rok ważnej umowy, żaden klub go nie chciał, a Stal nie dogadała sie z innymi trenerami, choćby Staszewskim. I zostajemy z amebą taktyczną i gościem co będzie nam fundowal antywidowiska,
- zawodnicy nie moga wystawiać zaległych faktur...bo w kasie pustka (a w wiekszości przynajmniej od czerwca maja niepopłacone)
- nadal zbierane są pieniadze na Kasprzaka..czy zostanie? Zobaczymy..Miejmy nadzieję, że tak

A niestety Cierniak zaklepany we Wrocławiu :(

marjano82 

Team: KS "Tęcza"
Wysłany: 2019-09-07, 22:08   

A muszą na tego Kasprzaka zbierać?

Thorgal 

Wysłany: 2019-09-07, 23:42   

Mazi,

Napisałeś: "wyrzucamy setki tysięcy na pseudo zawodnika Kildemanda"

A dalej:

"Peter Kildemand...Wiem, że wielu może to wyśmiać. Ale czemu z nim nie przedłużyć kontraktu? Niech będzie 6, a Peter będzie miał wiele do udowodnienia. Niech skupi się na lidze duńskiej, szwedzkiej - tam się odbudowuje"

Poważnie to Ty napisałeś? :-) Jakbym słyszał Chomskiego.

[ Dodano: 2019-09-08, 00:45 ]
Co do Iversena.

Skoro nasi nie mają kasy na KK i stare długi, to za co kontraktują PUKa? Czyli Niels nie wie, że Zmora zostaje w Stali? Nie wie, że sytuacja jest gorsza niż, gdy odchodził? Może trzeba to jemu powiedzieć, by wiedział w co się pakuje? Ktoś mu napisze na Twitterze? :)

On ma rodzinę na utrzymaniu.

leszek 

Wysłany: 2019-09-08, 09:14   

Co wynika z postu Mazhinio ?

" Pracodawca dziala na szkode pracownikow ( w tym wypadku zawodnikow ) , z premedydacja wpuszczajac ich w maliny ,a to jak sadze jest scigane prawem "
Nie wiem pod co to podciagnac ? Oszustwo , naciaganie ?
Z taka wiedza Mazhinio powinienes udac sie do prokuratury .
Wracajac do Kildemanda - czlowieku nie powinienes nawet wypowiadac , a co najgorsze pisac na forum o tym czlowieku , aby jeszcze kiedykolwiek skalal nasze swiete barwy !!!!! Gosc co najwyzej nadaje sie do wyrzucania gnoju od praszczakow w oborze !
Odniose sie jeszcze do postu w ktorym piszesz ,ze jest tak zle !
Co bedzie gdy Zmarzlik zdobedzie korone ? ( a wszystko na to wskazuje ) ! Wiaze sie to takze jak sadze z podwyzka w klubie . Zrujnuje klub do cna .

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2019-09-08, 10:19   

leszek napisał/a:
Co bedzie gdy Zmarzlik zdobedzie korone ? ( a wszystko na to wskazuje ) ! Wiaze sie to takze jak sadze z podwyzka w klubie . Zrujnuje klub do cna .

Już jakiś czas temu była rozmowa na ten temat i padła odpowiedź na Twoje pytanie:

zabulaF napisał/a:
Bartkowi dobrze idzie na GP i wypadałoby mu stosownie zaktualizować kontrakt - dać podwyżkę.
PavelN11 napisał/a:
A to co to za logika, że dobra postawa w GP ma skutkować podwyżką w klubie? Co ma piernik do wiatraka? Tym bardziej, że Bartek notuje teraz w lidze słabszy sezon w porównaniu z poprzednimi.
Jakbyśmy tak mieli dawać wszystkim podwyżki za dobre wyniki mimo trwającego kontraktu to połowa klubów by zbankrutowała.

sensowny

Wysłany: 2019-09-08, 10:35   

Co do młodych talentów, które nie załapia się do składu (ewentualnie 8/16) i które warto mieć i wypozyczyc (lub na gościa) to proponuje dwa nazwiska

-Jan Kvech
-Marcus Birkemose

oczywiscie kontrakty min 3 letnie

Marek 

Wysłany: 2019-09-08, 16:47   

mazinho napisał/a:
Dzisiaj rozmawialem z osobą pracującą w klubie i z tego co się dowiedziałem:
- Chomski z Orłem byli u Iversena i umowa jest podpisana, także Iversen na 99,9999% jest już w Gorzowie. Iversen dal się pawdopodobnie "nabrac" na to, że jest nowy prezes, wszak jak odchodził Zmora go "skrecił" na ladne setki tysięcy złotych i zapewne mysli, że u nas cos sie zmienilo przez te 2 lata..A zmieniło się tylko na gorzej
- Niestety Chomski ma jeszcze rok ważnej umowy, żaden klub go nie chciał, a Stal nie dogadała sie z innymi trenerami, choćby Staszewskim. I zostajemy z amebą taktyczną i gościem co będzie nam fundowal antywidowiska,
- zawodnicy nie moga wystawiać zaległych faktur...bo w kasie pustka (a w wiekszości przynajmniej od czerwca maja niepopłacone)
- nadal zbierane są pieniadze na Kasprzaka..czy zostanie? Zobaczymy..Miejmy nadzieję, że tak

A niestety Cierniak zaklepany we Wrocławiu :(

Mazinho na jaki portal bym nie wszedł to wszędzie wstawiasz to samo ! Zaczynam podejrzewać że robisz to na zlecenie kogoś kto ma na pieńku ze Zmorą ! Jeszcze idź do wyborczej żeby opublikowali twoje wywody . Ja rozumiem krytykę która się zwłaszcza po tym sezonie należy , ale nie non stop to samo ! Nie pisz pierdół ze jest aż tak źle finansowo , bo nie uwierzę że Pan Grzyb sam wsiadł na taką minę . I nie obrażaj Chomskiego od " ameb" bo On to coś osiągnął w tym sporcie i tego NIKT mu nie zabierze . Pochwal się swoimi osiągnięciami które osiągnąłeś , bo na razie to potrafisz tylko krytykować i plotkować po portalach . Jest jeszcze jedna opcja ....dowartościowujesz się , bo ktoś z klubu z Tobą rozmawiał i jakich to nie masz znajomości ....dziwię się że ktokolwiek z Tobą rozmawia , wiedząc że od razu walisz to na forum :)
a tym tekstem z Kildemandem sam się spoliczkowałeś i nie będę się znęcał :-D
Iversen dał się "nabrać" ....tekst roku . Nie wiedziałem że Niels jest tak mało inteligentny i wraca tam gdzie go oszukano ....Jeszcze bym zrozumiał że nikt inny by go nie chciał , ale .....chce , a ten jednak woli iść tam gdzie go oszukują :shock: szkoda chłopa :-(
Woźniak następny ... nie płacą a ten ...zostaje .

lupus 

Wysłany: 2019-09-08, 19:33   

tym bardziej, że będąc w tym klubie zna doskonale strukturę i wie, że właścicielem Stali jest Stowarzyszenie a tam rządzi nadal Zmora. Też nie sądzę aby Iversen i jego team byli tak mało rozgarnięci. A nawet jakby to konkurencja Stali by to mu już dawno uświadomiła.

Thorgal 

Wysłany: 2019-09-08, 21:43   

Chomski w magazynie rzekl, ze jest przeciwny wzmocnieniu juniorem z zewnatrz.

Ma racje. W ten sposob nie zwyciezy sport.

Panowie, ciezko sie slucha tego czlowieka. Oczywiscie nikt nie widzi, ze jedna z przyczyn naszego 7 miejsca tkwi w "taktyce" pana Stasia. No coz. Pomeczymy sie z tym gosciem dalej.

Moze napisac cos w formie zwiezlego artykulu: Dlaczego Stal potrzebuje zmiany trenera?

Podpiszemy sie jak forum. Ktos sie podejmie? Mazi? Zwiezle i konkretnie, bez emocji.

leszek 

Wysłany: 2019-09-09, 08:40   

Co jeszcze wywnioskowalem z postu Mazhinio ?
Wychodzi mi na to ,ze klub Stal Gorzow to typowe przekretasy . Oszukuja zawodnikow , kibicow , sponsorow .,jak i wladze miasta . To sie ewidentnie nadaje do prokuratury .
Mhazinio teraz wszystko w Twoich rekach - twarde dowody + zawiadomienie odpowiednich organow .

Swoja droga to tylko w Gorzowie slyszy sie takie cyrki ! Jakims dziwnym trafem w innych osrodkach o czyms takim nie slyszalem , a tutaj co rusz cos . Jestesmy widze jedynym klubem w Polsce ktory nie placi zawodnikom , ba nawet po odejsciu nie wyplaca zaleglosci . Dziwi mnie , ze zaden z pokrzywdzonych nie polecial jeszcze z tym do sadu !!!????

Adix1994 
Adi

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-09-09, 12:37   

Jedyne z czym Mazihno ma rację to z Chomskim i trzeba mu przyznać, że jest kapitalnym analitykiem taktycznym.

W całą resztę banialuków, przestałem już mu dawno wierzyć.

Thorgal 

Wysłany: 2019-09-09, 21:52   

Trener, ktory nie uznaje przepisu o rezerwowym w imie dobrego samopoczucia powinien dostac wiazanke kwiatow i 3-miesieczna odprawe.

mazinho 

Wysłany: 2019-09-10, 11:14   

Taka ciekawostka, nasi w ostatnich dniach byli na negocjacjach z...Matejem Zagarem. Nasz klub ubezpiecza się na wypadek, gdyby cierpliwość stracił Krzychu Kasprzak. Dla KK zbierane są pieniądze, które mu wisimy.

Także nasz skład będzie wyglądał najprawdopobniej tak:

9. Iversen
10. Zagar/Kasprzak
11. Woźniak
12. Zmarzlik
13. Thomsen
14-15 juniorzy

Problemy na rynku będzie miał Falubaz. rok temu się postawili i zastawili i brakuje im kasy. Odchodzi Pedersen, a za niego nie mają kogo za bardzo wziąć. Do tego odchodzi Golinski ze Skórnickim i mają jakies wewnętrzbne problemy.

Z wolnych..Jack Holder zostaje w Toruniu, Doyle ma isc do Czewy, Pedersen do Grudziądza, a my z Lublinem podzielimy się zapewne Kasprzakiem i Zagarem. Rybnikowi za wiele nie zostanie, może Hampel, może Lindbaeck...

Jedno jest pewne, skład bedziemy miec na TOP 4.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-09-10, 11:27   

Ja słyszałem, że KK zostaje. Podobno po wygranym barażu podpisze kontrakt na dwa lata. Podobno powiedział, że zostaje tak długo jak Stal będzie go chciała i chciałby tutaj zakończyć karierę.
Na jego decyzję mocno wpłynął strach, że może skończyć się tak jak w przypadku Iversena, czyli z deszczu pod rynnę.

Nasi zbierają pieniądze, bo chcą podpisać kontrakt nie mając wobec KK żadnych zaległości, ale z tego co wiem, to KKej nie wydzwania kilka razy w tygodniu jak Vaculik :)

Więc Stal 2018 na 99%:

1. Woźniak / BZ
2. Iversen
3. Zmarzlik / Woźniak
4. Thomsen
5. KK
6. Bartkowiak
7.????

PS. Dałbym z juniorem Kasprzaka od początku sezonu, juniorzy lubią z nim jeździć, a jemu wyszłoby to na dobre. Kiedyś tam śmigał i dobrze to wspominam ;)

mazinho 

Wysłany: 2019-09-10, 11:34   

miszarus napisał/a:
Ja słyszałem, że KK zostaje. Podobno po wygranym barażu podpisze kontrakt na dwa lata.

Nie twierdzę, że będzie inaczej. Jednakże chyba jego zostanie nie jest takie oczywiste skoro nasz klub..negocjuje jednocześnie z Zagarem. Jakby byli pewni Kasprzaka, to po co Orzeł z Chomskim jechaliby na negocjacje do Mateja?

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-09-10, 11:38   

Może tu nie o Kasprzaka chodzi ;) a kogoś z dwójki: PUK = Woźniak ;)
Szymek powiedział, że odbyły się już 3 spotkania i jeszcze trzeba coś tam dograć... daje to do myślenia. A mimo wszystko uważam, że Szymka łatwiej od nas będzie wyciągnąć niż KK.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-09-10, 11:55   

Swoją drogą mazinho coś tutaj nie tak wypisujesz.

Od kiedy to trener i kierownik zespołu negocjuje umowy z zawodnikiem?

Może Zagar jest opcją rezerwową na wypadek nieudanych negocjacji z Iversenem lub Kasprzakiem?

mazinho 

Wysłany: 2019-09-10, 12:48   

marcin_crx napisał/a:

Od kiedy to trener i kierownik zespołu negocjuje umowy z zawodnikiem?

Nie wiem od kiedy, ale taka praktyka jest u nas od jakiegos czasu. Jak będziesz miał kiedyś możliwośc zadaj pytanie Krzyśkowi Orłowi czemu ma takie obowiązki..Ja nie wiem.

Odpowiedz do tematu