Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IX kolejka Ekstraligi: GKM Grudziądz - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Danonek920

Wysłany: 2019-06-22, 12:09   

no i w tym przypadku Zmora ma rację. Nie ma czegoś takiego jak zwrot za karnet...

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-06-22, 12:24   

Oczywiście, że nie ma. Są naiwni kibice, którzy dali się nabrać pseudo prezesowi na jego obiecanki i teraz czują się rozgoryczeni, bo ten zwyczajnie ich oszukał, omamił cenami biletów w ub. sezonie (w tym finał), tym, że tor będzie zajebisty do ścigania i że zbieramy kasę na mocny skład.
No nie dałem się temu nabrać. Nawet gdybym mieszkał w Gorzowie, nie dałbym się nabrać. Mimo wszystko rozum przed sercem. Wiedziałem, że to ściema, a Zmora jest zwykłym bucem. Tak panie Zmora, na taką opinię sobie zapracowałeś w Gorzowie i to wśród wielu ludzi, którzy obserwują twoje żenujące zachowanie tam gdzie bywasz, gdzie się pokazujesz. Jesteś rakiem tego klubu i tylko kwestią czasu jest to, że albo zniszczysz klub, albo ludzie zdążą cię usunąć.

Taki klub jak Stal nie zasługuje na to, żeby być w tym miejscu co jest, ale jeszcze bardziej nie zasługuje na to, żeby być frajerem. Niestety, jak po sezonie na gali będzie statuetka "Frajer roku", to pewniakiem jest Stal albo Chomski. Na temat "trenera" nie chcę mi się już więcej marnować klawiatury. Jest idiotą. Biegi nr 11 i 12 wczoraj to udowodniły dobitnie, nawet największym jego obrońcom i zwolennikiem. Trudno jest coś takiego obronić i wytłumaczyć. No po prostu się nie da!

Spadek? Tracimy Zmarzlika, Zmorę i mam nadzieję Chomskiego
Baraż? Pewnie się utrzymamy, ale czy to będzie dobre dla klubu? Nie sądzę.

W klubie potrzeba zmian, doszliśmy jako organizacja do ściany. Tylko kto się zdecyduje tą ścianę zburzyć?

23matys 

Wysłany: 2019-06-22, 13:00   

Nawet jeżeli się utrzymamy a Toruń zajmie ostatnie miejsce to centrala będzie pod nami ryła aby nam nie dać licencji a wiadomo że finansowo jest lipa, a jeżeli nawet się utrzymamy to i tak znowu się kogoś pozbędziemy bo nie będzie na ten skład pieniędzy więc teraz czy później i tak zlecimy, nie wiem czy nie lepiej teraz zrobić czystke i zacząć od nowa

Thorgal 

Wysłany: 2019-06-22, 13:24   

Jesli Torun zajmie 8 miejsce to za rok liga moze zwiekszy sie do 10 druzyn.

Jesli my obronimy elige po barazach to obawiam sie ze Zmora i Chomski zostana i obiecaja nam "wzmocnienia" na nowy sezon.

as35 

Wysłany: 2019-06-22, 17:40   

A w Lublinie nasz nielot juz ma 2 punkty w 2 startach... normalnie jak nic trzeba będzie profesjonalistę przytulić i pogłaskać. A może pani menagier :-) to zrobi wszak to zawodowiec.
P.S. We wczorajszym meczu podobny poziom, podobnie hamowanie nóżka i bezmyślne podjeżdżanie do tylnego kola przeciwnika i panika CO ROBIĆ!
W 3 startach- 2 punkty. My mamy tam jechać w meczu ligowym????

Ja nie mogę 4 jechał i się wywrócił...... sam.... bez walki..........

Marek 

Wysłany: 2019-06-22, 19:09   

Cytat:
A w Lublinie nasz nielot juz ma 2 punkty w 2 startach... normalnie jak nic trzeba będzie profesjonalistę przytulić i pogłaskać. A może pani menagier  to zrobi wszak to zawodowiec. 
P.S. We wczorajszym meczu podobny poziom, podobnie hamowanie nóżka i bezmyślne podjeżdżanie do tylnego kola przeciwnika i panika CO ROBIĆ! 

Ja nie mogę 4 jechał i się wywrócił...... sam.... bez walki.......

A może ma chłopak jakieś problemy ...Nie wiemy co się dzieje , a ten hejt jest niepotrzebny . Mało tragedii było juz w środowisku speedwaya ??? Czasami powinieneś ochłonąć przed napisaniem posta....

as35 

Wysłany: 2019-06-22, 19:36   

Marek napisał/a:
Cytat:
A w Lublinie nasz nielot juz ma 2 punkty w 2 startach... normalnie jak nic trzeba będzie profesjonalistę przytulić i pogłaskać. A może pani menagier  to zrobi wszak to zawodowiec. 

Ja nie mogę 4 jechał i się wywrócił...... sam.... bez walki.......

A może ma chłopak jakieś problemy ...Nie wiemy co się dzieje , a ten hejt jest niepotrzebny . Mało tragedii było juz w środowisku speedwaya ??? Czasami powinieneś ochłonąć przed napisaniem posta....

Jak ma problemy to do lekarza albo specjalisty. Żużlowcy to ponoć twardzi faceci ale chyba nie ze Stali- bo ich ciągle trzeba głaskać i nie kichać na nich bo się złamią wpół! Jest zawodowcem to wiec albo zawodowiec albo na rampę do Lidla na rozładunek. Jak z panią menager walczył i szantażował to nie wołała o pomoc ! Tak czy nie? Dzisiejszy występ to dno i kilo mułu ... My w Lublinie dostaniemy do 25!

A tak na marginesie wie ktoś kiedy będzie ta zapowiadana prze społecznego prezesa, impreza tulenia i głaskania naszych zawodowców i po ile bilety?
14. Rafał Karczmarz (Polska) - 2 (1,1,0,w,-) i tyle by było na temat .... sam się wywrócił, wsadził rękę w tylne koło....
Ostatnio zmieniony przez as35 2019-06-22, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  

yagr

Wysłany: 2019-06-22, 19:57   

Władysław Komarnicki nie widzi już szans na awans truly.work Stali do fazy play-off. Jego zdaniem drużyna od początku roku jedzie nierówno, a zastąpienie Martina Vaculika, który odszedł do Stelmetu Falubazu, kompletnie się nie powiodło. Zmora do tematu podchodzi zupełnie inaczej. - Jeśli matematyka pozwala, to ja nadal będę wierzyć - podkreśla. - A co do Martina Vaculika, to są rzeczy, których nie wypada mówić prezesowi honorowemu. Ze swoją oceną transferów i całej drużyny wstrzymam się do zakończenia sezonu - podsumowuje Zmora.

Prawdopodobnie wielu naszych kibiców czytało tp na SF.
Zmora wypowiada się jasno i czytelnie - czas rozliczeń po sezonie a teraz prosi o wsparcie ( dla wszystkich i Kildemanda chyba podwójnie.
Fakty są takie , że jesteśmy przeraźliwie SŁABI !!!
Fakty są takie, że z jakiegoś powodu nasi "społeczni" działacze zamiast wymienić najsłabsze ogniwo to wymienili najmocniejsze dodatkowo wzmacniając "naszego śmiertelnego wroga" zza miedzy - to już nie błąd a WIELBŁĄD !!!
Fakty są takie, że matematycznie możemy awansować do czwórki jak i spaść z ligii.
Fakty są takie , że nasz menager ( nie mylić z trenerem ) jest wcale nie lepszy od zawodników sorry p. Stanisławie ale taka jest prawda. Ja jak i pewnie wielu kibiców chciałoby zmiany na tym stanowisku. Tu powinien być ktoś kreatywny , nie bojący się odpowiedzialności za tor i wynik. A pan Chomski jest konserwatywny , asekuracyjny i sprawiający wrażenie bojącego się o wszystko. Taki człowiek z zamierzchłej epoki. Ktoś powie - a kto za niego ? Zapewniam , że znajdzie się ktoś kto tę funkcję managera potraktuje profesjonalnie. Ten człowiek ma podejmować decyzje , reagować na wszystkie zmiany w trakcie meczu , nie bać się i nie dyskutować z zawodnikami. Jeżeli mówi , ze Zmarzlik jedziesz z trzeciego pola to jedziesz a nie przekomarzanki i liczenie kto ma startować w nominowanych.
Fakty są takie , że Zmarzlik sam nie pociągnie wyniku.
Po sezonie jeśli nie wzmocnimy składu zawodnikiem typu Vaculik , Doyle , Łaguta to nie mamy czego szukać w lidze.
Fakty są takie , że od kilku sezonów nie możemy dobrze odjechać meczu w Grudziądzu. Jak to jest , że inni mogą a nasi wiecznie nie, Nie mogą choć raz się dobrze spasować i odłożyć ten silnik tylko na ten jeden tor ?
Oczywiście jako kibic jestem za Stalą i będę za Stalą nawet jak spadnie ale już tak do pana panie Zmora - prosi pan o wsparcie. Okey ? Nasze kibiców będzie jak zwykle. A jakiego wsparcia pan udzieli drużynie ? A może by tak wygrzebać jakieś zaskórniaki i uzbroić naszych w najleszy możliwy sprzęt na rynku na tę resztę sezonu ? A może gdzieś zaryzykować z innymi tunerami ?
Może jeszcze nie wszystko starcone w tym sezonie ?

as35 

Wysłany: 2019-06-22, 20:21   

yagr napisał/a:

Zmora wypowiada się jasno i czytelnie - czas rozliczeń po sezonie a teraz prosi o wsparcie ( dla wszystkich i Kildemanda chyba podwójnie.

Tylko naiwny wierzy Zmorze. Tyle w tym prawdy jak w twierdzeniu ze ceny na finał takie aby sfinansować super transfer/ry.

yagr napisał/a:
Fakty są takie , że nasz menager ( nie mylić z trenerem ) jest wcale nie lepszy od zawodników sorry p. Stanisławie ale taka jest prawda. Ja jak i pewnie wielu kibiców chciałoby zmiany na tym stanowisku. Tu powinien być ktoś kreatywny , nie bojący się odpowiedzialności za tor i wynik. A pan Chomski jest konserwatywny , asekuracyjny i sprawiający wrażenie bojącego się o wszystko. Taki człowiek z zamierzchłej epoki. Ktoś powie - a kto za niego ?

Za niego nie potrzeba nikogo. Wystarczy apka z ekstraligi. A co do taktyki - jest tu kilku dobrych speców od tego! Poważnie pisze.

yagr napisał/a:
Fakty są takie , że od kilku sezonów nie możemy dobrze odjechać meczu w Grudziądzu. Jak to jest , że inni mogą a nasi wiecznie nie, Nie mogą choć raz się dobrze spasować i odłożyć ten silnik tylko na ten jeden tor ?
Oczywiście jako kibic jestem za Stalą i będę za Stalą nawet jak spadnie ale już tak do pana panie Zmora - prosi pan o wsparcie. Okey ? Nasze kibiców będzie jak zwykle. A jakiego wsparcia pan udzieli drużynie ? A może by tak wygrzebać jakieś zaskórniaki i uzbroić naszych w najleszy możliwy sprzęt na rynku na tę resztę sezonu ? A może gdzieś zaryzykować z innymi tunerami ?
Może jeszcze nie wszystko starcone w tym sezonie ?

Nie potrafimy bo mamy to w dooopie. Ot amatorka. zawsze potem prezes był wyrozumiały, zajmujacy miejsce trenera - jak zwykle coś tam pod nosem powie. Kibiców się spacyfikuje - wyświechtanym- Dumni po zwycięstwie , wierni po porażce. Do tej pory przechodziło bo taki mecz nic nie znaczył. Dziś już znaczy ale łykających frazesy i kłamastwa - pełno...

darkis 

Wysłany: 2019-06-22, 20:58   

Jestem tak samo jak 99.99% uzytkownikow tutaj na forum wsciekly i zly!! wiem chcemy glow, ale co dalej??

Przeciez Kildemand jest zawodnikiem Stali...i bedzie nim do konca tego sezonu i my poprostu go potrzebujemy, z prostej przyczyny ..nie mamy nikogo innego aby go zastapic!

No i Zmora ma po czesci racje, my musimy jakos przetrwac i czekac do konca sezonu!

Nie mamy calej lawki rezerwowych aby zastapowac zawodnikow!
A co sie dzieje z Karczmarzem to chyba on sam tylko wiec..

No ale Stana to sie ewentualnie mozna pozbyc-)

as35 

Wysłany: 2019-06-22, 21:06   

darkis napisał/a:
Przeciez Kildemand jest zawodnikiem Stali...i bedzie nim do konca tego sezonu i my poprostu go potrzebujemy, z prostej przyczyny ..nie mamy nikogo innego aby go zastapic!

Mam,y mamy. Z takim samym skutkiem ale z perspektywą.

darkis napisał/a:
No i Zmora ma po czesci racje, my musimy jakos przetrwac i czekac do konca sezonu!
Zmora nie ma racji. Sam to sprokurował i teraz odwraca kota ogonem.

darkis napisał/a:
No ale Stana to sie ewentualnie mozna pozbyc-)
Bezsprzecznie bez straty dla klubu.A nawet z zyskiem (finansowym). Pani psycholog to też wymysł. Po Karczmarzu widać ze jest nie potrzebna. Zawodowcy maja kas e i sami niech sobie załatwiają psychologa.

darkis 

Wysłany: 2019-06-22, 21:36   

Tak ale co mamy zrobic teraz?
Odstawic Kildemanda?
I co dalej, bo on jakies tam 2-5 pkt zrobi , a jak wstawimy ...no kogo.?
W Toruni pojachalo cos tam z Angli i blakal sie 200 metrow za stawka.
Rissa ( czy jak sie on tam nazywa)..to bedzie jeszcze gorzej, puszczac Alana Szczotke?
Jakos nie widze aby zrobil cos wiecej niz Kildemand, poszczac Karczamrza.( sory zart)

Mamy taki sklad jaki mamy i nic nam nie da ze sie pogniewamy na ktoregos zawodnika..on jest poprostu nam potrzebny ,a na koniec sezonu ..WON!!!i koniec.

as35 

Wysłany: 2019-06-22, 23:46   

darkis napisał/a:
Tak ale co mamy zrobic teraz?
Odstawic Kildemanda?
I co dalej, bo on jakies tam 2-5 pkt zrobi , a jak wstawimy ...no kogo.?
W Toruni pojachalo cos tam z Angli i blakal sie 200 metrow za stawka.
Rissa ( czy jak sie on tam nazywa)..to bedzie jeszcze gorzej, puszczac Alana Szczotke?
Jakos nie widze aby zrobil cos wiecej niz Kildemand, poszczac Karczamrza.( sory zart)

Mamy taki sklad jaki mamy i nic nam nie da ze sie pogniewamy na ktoregos zawodnika..on jest poprostu nam potrzebny ,a na koniec sezonu ..WON!!!i koniec.

Paradols? Zostawić Kildemanda . Rotować Kasprzak ( se pośpiewa) i Woźniak (se bliźniaki pobawi). Karczmarz do Lidla na nockę. Szczotka za niego - gorzej nie pojedzie :-) . A za tych profesjo..amatorów nasi rezerwowi... bez znaczenia nazwiska gorzej nie pojada. Chomskie (dwa) na rampę do Lidla i mamy wartość dodaną.

Marek 

Wysłany: 2019-06-23, 10:35   

Cytat:
Karczmarz do Lidla na nockę.

Ty jesteś kierownikiem w lidlu że pracowników szukasz ???

darkis 

Wysłany: 2019-06-23, 11:36   

as35 napisał/a:
Paradols? Zostawić Kildemanda . Rotować Kasprzak ( se pośpiewa) i Woźniak (se bliźniaki pobawi). Karczmarz do Lidla na nockę. Szczotka za niego - gorzej nie pojedzie . A za tych profesjo..amatorów nasi rezerwowi... bez znaczenia nazwiska gorzej nie pojada. Chomskie (dwa) na rampę do Lidla i mamy wartość dodaną.

To tak na powaznie?
Czy jak pisales ten post byles pod wplywem czegos tam , albo...jestes jak Torunski Kon Trojanski!

Pomysl logicznie jak chcesz odstawic
-Kasprzaka
-Kildemanda
-Karczmarza
Masz cos do nazwisk zaczynajacych sie na litere K? :shock:
To pomysl logicznie, moze CI sie uda zobic jakis sklad pozostalymi zawodnikami?

To wedlug Ciebie sklad bedzie wygladal nastepujaco

9 Bartek Zmarzlik
10 Brak Zawodnika
11 Thomsen
12 Brak Zawodnika
13 Szczotka
14 Bartkowiak
15 Pytlewski
16 Brak zawodnika

No to zycze powodzenia,

Ludzie kazdy z nas wie ze jest ten sezon jest juz stracoony, chodzi tylko teraz aby sie utrzymac!

I takie piepszenie ze wywalic jednego i drugiego w niczym nie pomoze, to nie pilka nozna ze masz 10 rezerwowych!
Zawodnicy sa i musza do konca sezonu jechac , a po sezonie to mozecie po nich jechac jak po dzikiej swini!

yagr

Wysłany: 2019-06-23, 11:38   

Jako , że to jest wątek dotyczący meczu GKM - Stal G. to już nie będę się znęcał nad tym kto , co i jak , bo prawdopodobnie nic to nie da. Być może nasi zawodnicy , być może nasz sztab nie widzi w naszej aktualnej sytuacji nic nadzwyczajnego. Może dla nich , nic się nie stało, może dla nich wszystko jest okey. Nam kibicom nie jest to co się aktualnie dzieje obojętne. Jak to mawia nasz guru taktyki i nie tylko taktyki Stan Chomski - to jest tylko sport. Tak p. Chomski to jest tylko sport, trochę dziwny , trochę specyficzny ale jednak sport gdzie ktoś musi wygrać , ktoś musi przegrać. Zgoda , tylko oprócz tego ,że się przegrywa liczy się styl ,sposób przygotowania i zaangażowania do danego meczu. A z tym to już tutaj leżymy i kwiczymy z kretesem. Przykład ostatniego meczu Motoru Lublin w Toruniu. Chłopacy i cały sztab pokazał , że można zrobić coś z niczego a przy tym ambicją i walecznością wznieśli się na wyżyny. Będę trzymał za nich kciuki bo na to zasługują jak mało kto. No i wracam do Grudziądza. Rok 2017 czyli niecałe dwa sezony wstecz - nasz zawodnik Przemysław Pawlicki zdobywa punkty odpowiednio 2 ,1 ,1 , 0. Normalnie szał - oczywiście przegrywamy jak zwykle. Nasz "gwiazdor" wygrywa dwa razy z inną gwiazdą chyba juniorem Trzensiokiem i to raz po jego upadku no i raz z Pieszczkiem. Minęły niecałe dwa sezony i ten sam zawodnik leje naszych i nie tylko naszych jak chce i kiedy chce. Zawodnik którego się pozbyliśmy w Grudziądzu jest jednym z liderów. Czyli co takiego się stało ? Można mieć motorek przygotowany do toru ? Można !!! Tylko trzeba chcieć !!!! Nikt mi nie wmówi , że tego się nie da zrobić. Nie przyjmuję totalnie żadnych wytłumaczeń. Przykład Pawlickiego to przykład , że można. Nie wiem , może nasi zawodnicy i sztabowcy są inteligentniejsi inaczej.

as35 

Wysłany: 2019-06-23, 11:57   

Marek napisał/a:
Cytat:
Karczmarz do Lidla na nockę.

Ty jesteś kierownikiem w lidlu że pracowników szukasz ???

Nie, pomagam mu znaleźć miejsce w życiu. Czasami zamiast glaskac warto dać kopa. Szczególnie jak ktoś ma bardzo wysokie mniemanie o sobie (PROFESJONALISTA) a tak naprawdę jest słabym amatorem.

[ Dodano: 2019-06-23, 12:58 ]
yagr napisał/a:
J..... Można !!! Tylko trzeba chcieć !!!! Nikt mi nie wmówi , że tego się nie da zrobić. Nie przyjmuję totalnie żadnych wytłumaczeń. Przykład Pawlickiego to przykład , że można. Nie wiem , może nasi zawodnicy i sztabowcy są inteligentniejsi inaczej.

Tak, Tak Tak !!!!!!!!!!!!!!!!

yagr

Wysłany: 2019-06-23, 12:03   

Jeszcze takie uzupełnienie tego mojego wpisu powyżej. Łaguta - trzy dni wcześniej w lidze szwedzkiej odpowiednio 2, 0 dalej zastępowany z rezerwy przez Zmarzlika i później kolejne 0. Pytanie brzmi - jechał na tym samym silniku co ma na Grudziądz ? Bo minęły ledwo trzy dni i stał się niełapalny. Co takiego się stało ? Nagła eksplozja formy ? Od zera do bohatera. To tylko pokazuje jakimi nasi są gamoniami i frajerami.

Danonek920

Wysłany: 2019-06-23, 12:20   

z Karczmarzem to coś złego się dzieje. Sezon 2017 średnia 1,518 jak na juniora świetny wynik, sezon 2018 - 1,378, teraz póki co 1,211 z tendencją spadkową. Ja pamiętam jak on był zadziornym juniorem, jeździł odważnie, a w ostatnim czasie puszcza gaz na prostych i wystawia nogę. Wydaję mi się, że ma jakiś problem natury psychicznej. Wciąż jednak trzeba wspierać Karczmarza i Kildemanda, bo u siebie robią oni jakieś punkty, nie mamy żadnych alternatyw. Trzeba przemęczyć ten sezon.

leszek 

Wysłany: 2019-06-23, 12:24   

Dajcie spokoj przeciez nie jest zle ! Czego sie czepiacie ? Jaki Pan,taki kram.

as35 

Wysłany: 2019-06-23, 16:34   

Danonek920 napisał/a:
z Karczmarzem to coś złego się dzieje. Sezon 2017 średnia 1,518 jak na juniora świetny wynik, sezon 2018 - 1,378, teraz póki co 1,211 z tendencją spadkową. Ja pamiętam jak on był zadziornym juniorem, jeździł odważnie, a w ostatnim czasie puszcza gaz na prostych i wystawia nogę. Wydaję mi się, że ma jakiś problem natury psychicznej. Wciąż jednak trzeba wspierać Karczmarza i Kildemanda, bo u siebie robią oni jakieś punkty, nie mamy żadnych alternatyw. Trzeba przemęczyć ten sezon.

2017 i 2018 był na kontrakcie amatorskim. 2019 zawodowy i mamy ZAWODOWCA.
Ewidentnie coś nie gra ale jako zawodowiec winien dostać krótki tekst- masz to załatwić albo do Lidla na kasę lub powrót na warunki amatora.
Wczoraj w jednym biegu (kamera z tyłu startu) widać było jak startuje na 2-3 puszczenia sprzęgła, znów w trakcie biegu dojeżdżał do koła zawodnika przed nim i PANIKA i bezmyślność. Gdybyśmy mieli trenera a nie pozoranta dawno by to wyrugował ... ale mamy co mamy.
Wracając do rotowania - 0 Kasprzaka, 0 Kildemanda czy 0 Szczotki. Które lepsze? Dla mnie Szczotki - to jednak mimo wszystko jakieś perspektywy ..

poro

Wysłany: 2019-06-23, 17:30   

A mnie jeszcze jedna rzecz się nasuwa odnośnie Karczmarza. Od początku sezonu wmówił sobie że to jest jego moment na czołowe lokaty w IMSJ. I dwa chyba najsłabsze mecze miał kiedy? Przed eliminacjami IMSJ oraz przed pierwszym finałem IMSJ. Ciekawi mnie czy to tylko zbieg okoliczności. Bo tak jak on w Grudziądzu to by mógł Kamil Pytlewski jechać.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-06-24, 12:49   

Piszę dopiero dziś, bo tak naprawdę nie wiem co sensownego napisać?

Jechać po zawodnikach jak co poniektórzy nie ma już sensu.

Jesteśmy słabi, dajemy się golić jak frajerzy, gubimy frajersko punkty, trener, którego naprawdę szanuje daje coraz więcej argumentów do tego, że jest cienki...

Co się dzieje?

Trenerze, ja chciałbym usłyszeć dlaczego trener w 11 biegu puszcza fatalnego Kildemanda, a w biegu 12 puszcza Pan Zmarzlika na szybkiego Przemka, który ma jeszcze nieosiągalnie szybkie 4 pole?

Teraz pytanie co dalej? Wszystko wskazuje na baraże i prawdopodobnie w nich wylądujemy jeśli nie wygramy w Lublinie.

Dętka roku - STAL GORZÓW, za postawę i frajerskie oddawanie punktów.

mazinho 

Wysłany: 2019-06-25, 23:06   

Długo milczałem po tym meczu, bo styl w jakim przegraliśmy był po prostu fatalny. Powiem Wam, że w tym roku mija mi 25 lat, odkąd w danym roku zaliczyłem przynajmniej połowę spotkań domowych. I pierwszy raz zdarzyło mi się wyjść w trakcie trwania zawodów, a miało to miejsce w momencie...kiedy usłyszałem, że w 12 biegu z taktycznej pojedzie Zmarzlik. Wówczas rzuciłem programem o ziemię i w złości opusciłem stadion. Wcześniej doszło szokujące wykluczenie Kildemanda za odjechanie od taśmy, a także brak rezerwy taktycznej właśnie za Kildemanda. Najgorsze było to, że nasi zawodnicy nie wykazywali w tym meczu charakteru, ambicji, woli walki i po raz kolejny przeszli "obok" meczu. Na szczęście szybko przemieścilem się do Torunia i udało mi się zobaczyć skrajnie inny mecz..gdzie goście pokazali charakter, ambicję, jazdę, która oglądąło się z przyjemnością.

Ale ma być tutaj o nas. Oddaliśmy frajersko kolejny punkt rywalowi - czwarty, a może nawet szósty w tym sezonie. Oddaliśmy mecz Falubazowi ze stanu 28:20, Toruniowi z 35:25, a w Grudziadzu nie wykorzystalismy wykluczenia Laguty, defektu Buczkowskiego i nieobecności lidera ich młodzieży i nie dobiliśmy nawet do 40 punktów.

W Grudziądzu mecz położył nam w połowie Kildemand, a w drugiej sztab szkoleniowy. Jak można było po takiej wpadce wpuscic w 11 biegu Kildemanda? Tam powinna być taktyczna - zaryzykowałbym z wpuszczeniem Thomsena (który był naszym 3 zawodnikiem, a w meczu pojechał tylko..5 razy!). W 12 biegu na najlepszym polu jechał piekielnie szybki Pawlicki, a do tego oni mieli tego słabszego juniora. Tutaj powinien być taktyk...ale za Karczmarza - Bartkowiak. Wystrzelenie się z taktyka lidera - ze slabego pola C na Wieczorka to skrajna głupota. A patrząc na wynik meczu przed 12 biegiem - 17 punktów (potrzeba odrobienia 6 punktów) konieczne bylo zostawienie Zmarzlika na 3 ostatnie biegi tylko on był w stanie w 14 biegu pokonać Artioma Łagutę). Mając -19 (zakładajac start Woźniaka) 8 punktów byłoby możliwe do odrobienia mając tylko takie pary: Zmarzlik-Thomsen, Zmarzlik-Kasprzak, Zmarzlik-Kasprzak. Nasz sztab szkoleniowy pokazał totalną indolencję taktyczną, który to już raz?

Co ciekawe po paru meczach wyjazdowych można było się pokusić o pare zmian w ułożeniu par. Od meczu w Lesznie jedziemy tym samym zestawieniem...Szkoda, że nie spróbowaliśmy tego nieszczesnego Kildemanda wystawiać pod numer 1 (na wyjeździe) lub 11 u siebie, żeby jeździł w 4 serii startów na Wieczorków, Bogdanowiczów, czy Kopciów. Dla naszego trenera to jest za duże ryzyko..Za to ryzyka nie ma, kiedy Pajaka sie wystawia na 11 bieg, gdzie startuje chocby Artiom Laguta, czy Lindbaeck.

Tylko, to co sie stalo w 8 biegu, czy jest w całości winą Kildemanda? On zapewne nawet nie zna przepisów jakie są w naszej lidze i ktoś - nie wiem może kierownik drużyny powinien mu powiedzieć co mozna robić, a co nie? Fakt był taki, że po tym biegu Kildemand był tak wściekły, że rzucał co mial pod ręka, a pozniej zwyczajnie się..popłakał.

Podsumowując "wyczyny" Kildemanda w tym roku na wyjeździe można ocenić krótko - KATASTROFA! Pająk ma średnią biegową równą 0,750, tylko nieco wyższa od 16-letnego debiutanta Mateusza Bartkowiaka. Pająk w 3 meczach (w jednym wyeliminowala go kontuzja) pojechał w 11 biegach, stawał pod taśma z 22 rywalami. JEgo bilans to 4:18!! Pokonał dwóch juniorów: Smektałę oraz Kuberę i na inaugurację Miedzińskiego i Miśkowiaka. U siebie jest nieco lepiej, ale 4 udane biegi (2 ze Spartą, 1 z GKM-em i 1 z Toruniem) to jest zdecydowanie za mało.

Za jego występy, za zachowanie w 8 biegu odstawiłbym go od meczu we Wrocławiu. Jakies meskie podejscie i kara sie należy. W tym o takiej historii nie powinno być zgody na taką jazdę do tyłu. Niestety mając takiego trenera, to ten daje mu możliwości przejażdżek, wszak zawodnika nie mozna dołowac, odstawiac od biegów, bo..popadnie w depresję. Ja do Wrocławia wystawiłbym Szczotką i w pierwszym biegu zastąpiłbym go Karczmarzem. Dalej stawiałbym na juniorów lub robiłbym taktyczne.
Nie wiem, czy ktoś u nas na to wpadnie, ale do wzięcia jest Rasmus Jensen. Ostatnio jeździ za granica bardzo skutecznie, a Piła zapewne by nam go wypożyczyła, bo on tam nie chce jeździć. Gorzej od Kildemanda nie pojedzie, a we Wrocku, a może i nawet w Zielonej mozna by bylo go sprawdzić. Ellisa pomijam, bo on to jest jakieś nieporozumienie...A taka ciekawostka,w trakcie meczu z Grudziadzem u siebie, kiedy Kildemand nie byl w stanie dalej jechać, to na 10 bieg pewna osoba ze sztabu szkoleniowego - konkretnie pan Buszkiewiczdoradzala wpuszczenie...Ellisa (mimo, że Karczmarz i Bartkowiak jechali wówczas na 3,3 i 3,2) :).

Ciężki jest los kibica Stali Gorzów w tym roku..I jak tu się nie wkurzac na to wszystko?

PS To co pisaliście na Rafała Karczmarza jest sporym przegieciem. Też mnie irytuje, że po tych upadkach z poprzedniego sezonu on się jakby zablokowal i jadac w kontakcie zamyka gaz. Na jego obronę muszę dodać, że w Grudziądzu jechał z pokaleczoną reką, którą uszkodził na młodzieżówce. W tym meczu nie powinien jechać, bo ta reka po tym jak ja wlozyl w szprychy wygladala koszmarnie. Teraz Siwy przechodzil rehabilitacje przez dwa dni, sprobowal pojechac na mlodziezowce i na Wroclaw powinie byc gotów.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-06-26, 10:49   

mazinho napisał/a:
PS To co pisaliście na Rafała Karczmarza jest sporym przegieciem. Też mnie irytuje, że po tych upadkach z poprzedniego sezonu on się jakby zablokowal i jadac w kontakcie zamyka gaz.
Nie jest przegięciem. On tak jeździ już od ubiegłego sezonu. Problem polega na tym, że on tego kontaktu unika. Jak wyjdzie ze startu i jedzie pierwszy to super, ale jak wyjdzie słabo, to unika czegokolwiek. Poza tym, swoim wpisem dobijasz Chomskiego. Jaki normalny trener pcha na siłę kontuzjowanego juniora do trzech biegów, gdzie mógł zrobić taktyczna za niego i Bartkowiaka puścić?
Mecz w Grudziądzu tak skompromitował Chomskiego jako trenera, że gorszej laurki facet nie mógł sobie wystawić. Kiedyś tępo patrzył w stoper i podniecał się mierzeniem czasów. Teraz tępo patrzy w program i chyba nie rozumie co czyta. I jeszcze mu za to płacą.

A tak przy okazji, to co się dziej z Orłem?? Kiedyś wszędzie było go pełno, biegał, skakał, kombinował, podpowiadał, wykazywał się. A teraz? Strzeli minkę do kamery przy losowaniu zestawu biegowego i finito. On też ma na to wylane czy Chomski sobie nie życzy jego pomocy. Wszystko to jakieś popieprzone jest. :roll:

Odpowiedz do tematu