Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIII kolejka Ekstraligi: Motor Lublin - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
as35 

Wysłany: 2019-08-08, 21:04   

Szkoda ale to znaczy że nie ma co wydziwiać. Karczmarz MUSI za Kildemanda jechać w pierwszym biegu!!!!!!!!!
Jedyna szansa na 3-3 w drugim i kontrolowanie wyniku :-)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-08-09, 10:06   

adagio napisał/a:
marcin_crx napisał/a:
Mam potwierdzenie, jedziemy z Thomsenem, Szczotką i Jakobsenem na rezerwie.

Także jestem ciekawy jak to zostanie rozegrane pod kątem rezerw, moim zdaniem Kildemand jedzie w pierwszym biegu, jeżeli przywiezie zero wstawiamy Jakobsena lub Karczmarza.

Cel minimum: 42 oczka.

To super potwierdzenie - https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/836808/pge-ekstraliga-jest-decyzja-w-sprawie-startu-andersa-thomsena-w-lublinie

Jestem zdania, że za takie sianie fermentu i fake newsy rodem z "info 100% KMO" powinny być nagradzane czasowym odpoczynkiem od pisania postów na forum. Kiedyś były tu takie zasady, przy okazji sezonu ogórkowego.

Zatem mnie zbanuj, a info nie było żadne 100% KMO, tylko bezpośrednio od trenera. Fakt, że wspominał iż wczoraj miał mieć badanie dopuszczające go do startów, ale miałem informacje, że to tylko formalność. Jak się okazało jednak nie.

W tej sytuacji Chomski nie powinien sobie ograniczać pola manewru tylko Jakobsena dać pod 8, a pod 4 juniora. Zawsze w razie "W" będzie mógł skorzystać z Jakobsena 6 razy już do nominowanych.

Bonus się mega oddala, będzie cholernie ciężko.

Dziś możemy powiedzieć, że jakby nie wygrana z Lesznem dziś niemal na 100% byłby baraż.

Danonek920

Wysłany: 2019-08-09, 13:07   

szkoda, że bez Thomsena, bo z tym rywalem ten zawodnik mógłby robić różnicę. Teraz bonus się mocno oddala , ale dla nas i tak ważniejszy będzie ostatni mecz z Częstochową u siebie.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-09, 15:24   

Dla nas byłoby dobrze jakby Włókniarz ograł dziś GKM za trzy, wtedy przyjadą do nas na "sparing" i nie powinno być kłopotu ze zgarnięciem pełnej puli.

Michu5 

Wysłany: 2019-08-09, 16:31   

Ale z drugiej strony, jeśli tak będzie, to GKM też nie będzie miał o co jechać w ostatniej kolejce i może odpuścić mecz u siebie z Motorem...

darkis 

Wysłany: 2019-08-09, 16:53   

to w takim razie lepiej dla nas jak wygra GKM, potem sprawa barazu bedzie tylko i wylacznie w naszych rekach!
Przy zalozeniu ze nie zrobimy zadnego pkt w Lublinie , zostanie mam tylko wygac za 3 z Czewa

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-08-09, 19:17   

Nawet to może być za mało. Teraz mamy:
GKM 13 pkt
Stal 10
Motor 8

Lublin wygrywa oba mecze za 3 pkty i jesteśmy w barażach, Grudziądz kończy sezon na 6 m-cu.
Bonus w Lublinie sprawi, że Grudziądz nie może sobie pozwolić na porażkę z Lublinem u siebie.
Remis sprawi, że Lublin przy równej ilości punktów z nami (przy remisie w Grudziadzu mają bonus), że to my jedziemy w barażach. Także: Bonus w Lublinie będzie dla nas na wagę uniknięcia baraży. :idea:

PavelN11 

Wysłany: 2019-08-09, 19:27   

Don Lucas napisał/a:
Także: Bonus w Lublinie będzie dla nas na wagę uniknięcia baraży. :idea:

Bez przesady, dla mnie to mecz o pietruszkę. Jestem pewien, że GKM wygra z Lublinem, wierzę też że my wygramy za 3 z Częstochową i unikniemy wtedy baraży.

mazinho 

Wysłany: 2019-08-09, 19:27   

5. MRGARDEN GKM Grudziądz 13 2 13 5 1 7 -16
6. truly.work Stal Gorzów 12 0 10 5 0 7 -60
7. Speed Car Motor Lublin 12 1 8 3 1 8 -50

18:00 truly.work Stal Gorzów truly.work Stal Gorzów - forBET Włókniarz Częstochowa forBET Włókniarz Częstochowa

20:30 MRGARDEN GKM Grudziądz MRGARDEN GKM Grudziądz - Speed Car Motor Lublin Speed Car Motor Lublin

Chore to jest, że my jedziemy jako pierwsi w ostatniej kolejce. Włókniarz przyjedzie na luzie, ze zmotywowanym na 100 % Zagarem, który będzie jechał przeciwko Zmorze. Wcale dla nas to nie będzie łatwy mecz. Na dodatek może dojsc do niezłych jaj.

Jednak dużo powiem nam ten niedzielny mecz. Ważne, by zrobić chociaż 42 punkty. Chociaż znajac zmysł taktyczny trenera Chomskiego - pewnie szybko pierwsaza RT pojdzie w osobie Zmarzlika, 4 biegi na odbudowe Kildemanda i koncowke meczu nie bedziemy mieli kim zamknac i skonczy się bez bonusa..

Wówczas będzie tak:
GKM 13
Motor 11
Stal 10

Wówczas nawet jak wygramy za 3 z Czewą, to obie ekipy mają szerokie pole do manipulacji przed 15 biegiem, bo wówczas wygrana Motoru lub remis w Grudziądzu wrzuci nas do barażu. Dlatego jeżeli nie przyklepiemy bonusa w niedzielę, to nasz los będzie w rekach ...GKM-u.

A tak swoją drogą, wystarczyło wygrać w Toruniu, to do końca liczylibyśmy sie w walce o PO. Włókniarz zrobił przewagę wlasnie zwycięstwem w Toruniu i bonusem z GKM-em (łącznie +4 pkt). Tego nam właśnie zabrakło, by wygrać jedną z najgorszych ekip w ostatnim 20 leciu w Elidze (gorsze ekipy to tylko pamietam Iskrę Ostrów w 1998 roku i ROW Rybnik bodajze w 2003 roku).

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2019-08-09, 19:29   

PavelN11 napisał/a:
Bez przesady, dla mnie to mecz o pietruszkę.
Mecz z Unią Leszno w Gorzowie też był dla Ciebie o pietruszkę. Jeszcze trochę i warzywniak otworzysz. :mrgreen: ;-)

mazinho 

Wysłany: 2019-08-09, 19:32   

Don Lucas napisał/a:
Nawet to może być za mało. Teraz mamy:
GKM 13 pkt
Stal 10
Motor 8

Bonus w Lublinie sprawi, że Grudziądz nie może sobie pozwolić na porażkę z Lublinem u siebie.
:

Jak zdobędziemy bonus w Lublinie to:

GKM 13
Stal 11
Motor 10

Don Lucas masz rację. Jeżeli zdobędziemy bonus w Lublinie, to będziemy i tak musieli wygrać z Częstochową, by rywalom nie zostawić pola do manipulacji. Jeżeli ten bonus przyklepiemy, to nawet wygrana za 2 z "Czewą" pozwoli nam uniknąc baraży.

Bonus nam jest potrzebny na wagę złota. Jednak ten bonus, podobnie jak w Grudziądzu, może przegrac nam...Chomski z jego podejsciem do rezerw taktycznych - od razu w polowie meczu pusci lidera Zmarzlika z RT na...Trofimowa lub W. Lamparta, a także da pojeździc i budowac formę Kildemandowi, a wkoncowce nie bedziemy mieli kim meczu zamknac i do boju pusci np. x2 Jakobsena lub x2 Karczmarza na np. Michelsena, czy G. Lagutę

PavelN11 

Wysłany: 2019-08-09, 19:48   

Don Lucas napisał/a:
PavelN11 napisał/a:
Bez przesady, dla mnie to mecz o pietruszkę.
Mecz z Unią Leszno w Gorzowie też był dla Ciebie o pietruszkę. Jeszcze trochę i warzywniak otworzysz. :mrgreen: ;-)

Hehe nie, tamten akurat nie był ;) serio myślisz, że Lublin jest w stanie wygrać w Grudziądzu? O jakimś podkładaniu się nawet nie chcę czytać, bo to zbyt absurdalne, czemu GKMowi miałoby to być na rękę?

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2019-08-09, 20:22   

PavelN11 napisał/a:
czemu GKMowi miałoby to być na rękę?
Bardziej chodzi mi o to, że oni mają po sezonie, jadą o nic, zeszło z nich powietrze, a Lublin może być mocno zdeterminowany, ma lepszych juniorów i wcale nie musi tego przegrać. W Toruniu już wygrali, to i Grudziądz (będący już na wakacjach) mogą zdobyć. Tutaj nie trzeba się podkładać. Determinacja będzie po stronie Lublina. :idea:

mazinho 

Wysłany: 2019-08-09, 22:42   

Bieg 10

Alan Szczotka
Dawid Lampart
Bartosz Zmarzlik
Grigorij Łaguta

Bieg 11

Paweł Miesiąc
Peter Kildemand
Mikkel Michelsen
Krzysztof Kasprzak

Bieg 12

Rafał Karczmarz
Wiktor Trofimow jr
Szymon Woźniak
Dawid Lampart

Bieg 13

Grigorij Łaguta
Anders Thomsen (Jakobsen)
Andreas Jonsson
Bartosz Zmarzlik

Rozpisałem te biegi nieprzypadkowo. Jeżeli chcemy zdobyć bonus, to musimy odpowiednio zarządzać rezerwami taktycznymi. Nie może by tak jak w Częstochowie, Grudziądzu, gdzie nie wykorzystaliśmy 3 najlepszych seniorów, a rezerwy taktyczne szły tylko w osobach dwóch najlepszych i tak przez to Kildemand był "forowany". Wiem, że nasz trener błyskotliwością nie grzeszy, to ma pewną ściągawkę.

Panie trenerze, niezależnie od rozwoju sytuacji zostaw Pan wszystkie rezerwy taktyczne na ostatnie biegi. Jak się dobrze rozplanuje mecz można zamknąć Karczmarzem (biegi juniorskie) i trójką seniorskich liderów. Trzeba tylko pogłówkować.

Są dwa warianty - jeden bezpieczny:

10 bieg - Karczmarz z taktycznej
11 bieg - Zmarzlik (pola A lub B) z taktycznej na Michelsena i Miesiąca
13 bieg Woźniak lub Kasprzak (ten co będzie miał mniej pkt, by ewentualny taktyk był zostawiony na 14 bieg)

Odważniejszy:

10 bieg - Karczmarz z taktycznej
11 bieg - Woźniak (pola A lub B) z taktycznej na Michelsena i Miesiąca
13 bieg Kasprzak z taktycznej
14 bieg zostawiony Zmarzlik na taktyka. Pilnowanie w 13 biegu by była mozliwość zrobienia tej taktycznej i jak na torze będzie sie ukladac na -4, lepiej zamarkowac defekt by było -6 i możliwość taktycznej w osobie Zmarzlika. Jego dwa biegi to ogromna szansa, że tego meczu nie przegramy wyżej niż 6 punktami.

Wcześniej nie robic taktyków. Wystarczą nam 42 punkty do utrzymania się, a co to oznacza, nawet jak będzie -8/-10 po 9 biegu to mamy dobry wynik, bo od 10 do 15 biegu czyli na 6 biegów możemy mieć az 4 razy Zmarzlika.

Konieczne jest też naprawienie błedu z Gorzowa. Jakobsen musi jechac z rezerwy a w składzie być Jasiński. Da nam to dodatkowe manewry taktyczne jak RZ za np. Kildemanda.

Przy odpowiednio taktycznie porpowadzonym meczu 42 punkty powinniśmy osiągnąc...Tylko tam gdzie kończy się logika, tam zaczyna się mysl...Stanisława Chomskiego.

A tak w ogole wybiera sie ktoś do Lublina? Ja juz wyjazd zaczynam jutro o 6 rano :)

as35 

Wysłany: 2019-08-10, 12:09   

Ludzie zapomnijcie o jakimkolwiek taktycznym rozegraniu meczu. Zajmujący miejsce trenera w naszym klubie nie potrafi tego ogarnąć! Zrozumcie to są ograniczenie nie do przeskoczenia!
Jeśli nie będziemy jechać na super poziomie to nie mamy co liczyć na rezerwy taktyczne.
Temu człowiekowi wisi czy będziemy w tej czy innej lidze- kasa będzie leciała dla niego i córeczki.

On ma problem w wypełnieniem w tempie meczu programu a wam się marzy taktyczne reagowanie na sytuacje meczową? On nawet nie widzi jak polewaczka jedzie- czy leje czy ubija.

Thorgal 

Wysłany: 2019-08-11, 09:10   

Stanisław Chomski przed meczem w Lublinie:

"Kluczem będzie wygrywanie startów. Dzisiejszy żużel na tym bazuje. Jeśli to nam się nie uda, to trzeba będzie próbować walczyć na trasie."

lupus 

Wysłany: 2019-08-11, 15:11   

Thorgal napisał/a:
Stanisław Chomski przed meczem w Lublinie:

"Kluczem będzie wygrywanie startów. Dzisiejszy żużel na tym bazuje. Jeśli to nam się nie uda, to trzeba będzie próbować walczyć na trasie."

Dzień zaczyna się o świcie i później jest jasno. To taki sens wypowiedzi trenera. Faktycznie eureka.

as35 

Wysłany: 2019-08-11, 17:21   

Jestem na urlopie, pędzę że szlaku na mecz. Udaje się na 7 bieg i widzę jakieś Muminki a nie zawodników Stali.... Dobrze że nie szukałem knajpy że relacja tv. Wstyd byłby straszny. Jakich mikelsen, miesiąc robi naszych zawodowych profesjonalistów w bambuko jak chce. Wstyd i żenada. Kildemznd widzę jechał.... . Tego się nie da zrozumieć. O co chodzi? Czy my faktycznie nie chcemy jechać w ekstralidze?

[ Dodano: 2019-08-11, 18:58 ]
I ma ktoś jeszcze wątpliwości że mecz z Unią Leszno był meczem przyjaźni? Widzicie super rajdera tego nie kontraktu zawodowego co mu się należał? Kto go robi? Panie społeczny prezesie ile pan sprzeda karnetów?!Dwa razy karnetowcy się nie dadzą zrobić. Dno i kilo mułu. Mamy tytuł frajerów roku. Prezesa nieporozumienie, trenera nieporozumienie, sztab szkoleniowy nieporozumienie, seniora zagranicznego nieporozumienie, juniorów nieporozumienie. A winni tego wszystkiego oczywiście Kibice bo ... nie głaskali po głowach zawodowców.

TOMEK

Wysłany: 2019-08-11, 17:59   

I ja mu wtedy mowie: daj Kildemanda w XIV!

Hahaha, no nie wierze! Jesli ktos wczesniej myslal, ze tzw. mysl szkoleniowa i taktyczna tego... Chomskiego siegnela dna, to pragne poinformowac, ze dzis dokonala odwiertu. Ogladalem dzisiejszy mecz w towarzystwie kilku osob, ktore wspieraja finansowo Stal i zgodnie stwierdzily one, ze jesli zostanie ten... Chomski, to zero kasy w 2020.

Chomski won!

PavelN11 

Wysłany: 2019-08-11, 18:02   

Dobrze, że był w tym roku ten Toruń, bo jesteśmy tak ciency że to po prostu niebywałe, że nie zajmiemy ostatniego miejsca.
Juniorzy Motoru 15+2 w 9 startach
Juniorzy Stali 1 w 6 startach :roll:
Przed sezonem obstawiano, że juniorzy będą naszą siłą, sam dałem się na to nabrać i też tak myślałem. Po raz kolejny napiszę, że niesamowite jest to co się stało z Rafałem Karczmarzem. Po sezonie przez zimę trzeba usiąść i na chłodno przemysleć, czy jest w ogóle sens dalszego bawienia się w żużel.. Nie piszę tego jakoś złośliwie, po prostu jeśli chłopak boi się jeździć i widocznie nie potrafi tego przezwyciężyć to niech da sobie spokój. To do niczego nie prowadzi, jedynie jeszcze zrobi kiedyś przez to sobie lub innym krzywdę na torze.
Bez Karczmarza w przyszłym roku na pozycji juniorskiej bylibyśmy w totalnej dupie, ale w tym sezonie też właściwie jezdziliśmy bez niego. On miał 2 udane mecze przez cały sezon...

Thorgal 

Wysłany: 2019-08-11, 19:26   

TOMEK napisał/a:
I ja mu wtedy mowie: daj Kildemanda w XIV!

Hahaha, no nie wierze! Jesli ktos wczesniej myslal, ze tzw. mysl szkoleniowa i taktyczna tego... Chomskiego siegnela dna, to pragne poinformowac, ze dzis dokonala odwiertu. Ogladalem dzisiejszy mecz w towarzystwie kilku osob, ktore wspieraja finansowo Stal i zgodnie stwierdzily one, ze jesli zostanie ten... Chomski, to zero kasy w 2020.

Chomski won!

Niech poinformują o tym zarząd. Pewnie takich jak oni jest więcej.
Leszno nas potraktowalo na luzie. Cieslak tego nie zrobi. Zanosi sie na heroiczna batalie o utrzymanie. W ew. barazach wcale nie bedziemy faworytami.

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2019-08-11, 21:35   

Będą baraże. Grudziądz jedzie z Lublinem po naszym meczu. Tam remis urządza obie ekipy. Jeszcze jak tam Lindbaeck nie pojedzie, to w zasadzie wszystko jasne. 8-)

Odnoszę wrażenie, że tatuś Chomski szykuje Petera Kildemanda dla swojej córci Julci na męża, bo takiego sabotowania własnego klubu nie jestem w stanie zrozumieć.

Thorgal 

Wysłany: 2019-08-11, 22:43   

Zobaczycie: Kildemand, Swiderski, Gapinski, Okoniewski za 10 lat wspomna, ze Stanislaw Chomski to najlepszy trener z jakim wspolpracowali.

Pozostali zmieniali ich po 1-2 biegach. A Staszek zawsze w nich wierzyl i rozumial, że motorom trzeba dac sie rozjezdzic.

Danonek920

Wysłany: 2019-08-11, 23:19   

Co wy z tym Chomskim i Kildemandem. Akurat w tym meczu moim zdaniem Chomski nie zrobił jakiś rażących błędów. Jechało tylko 3 zawodników: Bartek, KK i Woźniak i każdy z nich pojechał 6 biegów. Reszta nie istniała. Brakowało mocno Thomsena i juniorzy jak zwykle zawiedli. Od jakiegoś czasu nie istnieją oni na wyjazdach i to bardzo martwi. Możemy się rozwodzić nad tym czy Jacobsen nie powinien dostać szansy zamiast Kildemanda w 14, ale według mnie na to samo by wyszło. Strasznie słabo na wyjazdach jeździmy i nie dziwię się, że nie zdobyliśmy ani jednego bonusa.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-08-12, 08:25   

Przede wszystkim mimo wszystko brawa dla trzech liderów, którzy wczoraj pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie można jednak wygrać meczu mając na koncie 10 zer na koniec i 36 punktów trzech zawodników, a 4 pozostałych 4 grajków.

Co do Chomskiego, rażących błędów nie popełnił, ale też nie pomógł drużynie. 3 rezerwy taktycznie przyniosły nam wyniki 3x po 3:3. W takich meczach potrzebny jest "nos" menadżera, którego niestety nasz trener nie posiada.

W sumie dlaczego nie zaryzykował w 14 biegu i nie dał Kildemanda lub Jakobsena z pierwszego pola, a Szymona z trzeciego? Można było w ten sposób dać sobie szansę. Trener podszedł do tego biegu asekurancko licząc, że w 15 coś ugramy. Tymczasem nie ugraliśmy nic.

Postawa Karczmarza woła o pomstę do nieba. Tak bojaźliwie jeżdżącego zawodnika to naprawdę nie widziałem jak chodzę na żużel od 1996 roku. Ja rozumiem strach przed kontuzją, ale Rafał hamuje jak tylko na rywala w zasięgu wzroku. Pokonanie w jednym z biegów łuku na trzy razy to był szczyt. Jedno trzeba mu jednak oddać, że był szybki w tym meczu i jakby dowiózł choć połowę punktów jakie miał na 30 metrach na pewno mielibyśmy wczoraj bonus. Wiecie co jest najbardziej irytujące w tym wszystkim? Buta tego gówniarza i wszechobecne pretensje i co sezon chęć odejścia. Trochę pokory!!

Nieco na obronę zespołu napiszę przewrotnie, że z Thomsenem w składzie prawdopodobne było zwycięstwo wczoraj.

Swoją drogą, GKM bez Antonio w ostatniej kolejce ze zdeterminowanym Lublinem. Pachnie mi sensacją. Rozgrywanie tych meczy o różnych porach to skandal.

No i jeszcze jedno - jak zarząd odda KK to ja rezygnuję z sezonu 2020.
Ostatnio zmieniony przez marcin_crx 2019-08-12, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu