Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2020
Autor Wiadomość
Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2019-10-07, 23:27   

A ja zadam jedno proste pytanie: Czy w tym mieście jest jakiś prawdziwy dziennikarz z jajami, nie musi być sportowy, który ujawni to całe bagno?
Już nie chodzi o to by Zmora odpowiedział za to wszystko przed sądem - wystarczy, że zniknie ze Ślaskiej raz na zawsze...

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-10-08, 06:18   

Nigel napisał/a:
A ja zadam jedno proste pytanie: Czy w tym mieście jest jakiś prawdziwy dziennikarz z jajami, nie musi być sportowy, który ujawni to całe bagno?
Już nie chodzi o to by Zmora odpowiedział za to wszystko przed sądem - wystarczy, że zniknie ze Ślaskiej raz na zawsze...

Szybciej posadzą mazinho za to co napisał. Mocny tekst.

grochu_92 

Wysłany: 2019-10-08, 06:44   

Nigel napisał/a:

Przecież Mazinho jest dziennikarzem

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-10-08, 07:10   

Tekst jest tak mocny, że wbił mnie w fotel. Jeżeli jest to prawdą, to nikt Przemka nie ruszy - bo przecież, przed sądem będzie musiał udowodnić, że tak nie jest ;)
Czyli wychodzi na to, że Honorowy wpuścił do Stali szkodnika....który rozsiadł się na dobre.

Trzeba sprawą zainteresować miasto i radnych, bo zaraz się okaże, że sukces Bartka dla regionu nic nie znaczy, bo klub Gorzowski padnie przez złe zarządzanie.
Ostatnio zmieniony przez miszarus 2019-10-08, 08:07, w całości zmieniany 1 raz  

darkis 

Wysłany: 2019-10-08, 08:03   

moim zdaniem nowy prezes Pan Marek Grzyb nie jest chyba z pierwszej lapanki, jesli jest to prawda co tutaj Mazinho pisze ze chyba tylko samobojca przejal by fotel prezesa.

Jak sie czyta CV Pana Grzyba to facet jest naprawde na 4 lapy kuty!
Wiec chyba wiedzial na co sie pisze, no albo nie wszytsko jest prawda co wsrod kibicow sie pisze/mowi.

mariano901229 

Wysłany: 2019-10-08, 08:41   

No właśnie kim jest prezes Grzyb w tej układance? Po analizie jego zachowania i donosów wiemy, że nie wiemy nic. Przynajmniej ja takie mam odczucia.

Z jednej strony mazinho bodajże pisał na shoutBoxie, że z tego co wie to prezes go zaskoczył robieniem porządków. Może zabiera się za IMZ, ale spokojnie pomału ? (jak ktoś inny to pisał to wybaczcie).

Z drugiej strony prezes Grzyb na facebooku odpowiadał w zwykłych komentarzach ludziom z jednej strony to trochę słabo jak wstawka o Lublinie, że nie będzie go robił w konia jakiś tam Lublin. Tak się nie zachowują poważni ludzie biznesu.

darkis 

Wysłany: 2019-10-08, 08:57   

ale jak sie czyta CV nowego Prezesa, to nie sadze aby byl marionekta, IMZ, a wogole to IMZ przy osiagnieciach Pana Grzyba to ...raczej nie jest czlowiek sukcesu...

Nigel 

Wysłany: 2019-10-08, 10:05   

grochu_92 napisał/a:
Nigel napisał/a:

A gdzie publikuje? Bo jakoś nigdzie takich rewelacji nie czytałem i nie słyszałem. Fora takie jak to i SB mają wąski krąg odbiorców.

grochu_92 

Wysłany: 2019-10-08, 10:07   

Nigel napisał/a:
grochu_92 napisał/a:
Nigel napisał/a:

A gdzie publikuje? Bo jakoś nigdzie takich rewelacji nie czytałem i nie słyszałem. Fora takie jak to i SB mają wąski krąg odbiorców.

Mnie się nie pytaj czemu nie publikuje.

lupus 

Wysłany: 2019-10-08, 10:14   

PavelN11 napisał/a:
Nigel napisał/a:

Dokładnie, w innych dyscyplinach już by było całe stado chętnych wybić się na tym temacie, bo jest na czym. Ale u nas nawet o to trudno.
To, że Zmora to złodziej doszło do mnie już kilka lat temu kiedy pieniądze mimo dobrze jeszcze funkcjonującego klubu i najlepszych frekwencji w lidze dziwnie się rozpływały, a wszystko od X lat zrzucane było na bark tego legendarnego kredytu. Teraz na szczęście wszyscy zaczynają przejrzewać na oczy.
Tak swoją drogą ten nasz prezes to ma niezły tupet, tak stracić szacunek w oczach wszystkich byleby tylko się nachapać. Ja bym nie mógł sobie spojrzeć w oczy.

Ja bym był ostrożny z takimi osadami. Bo Ci ktoś zarzuci współwinę 🤣 bo skoro wiesz, że złodziej to powinieneś to zgłosić ✌

dzwonekFLA 

Wysłany: 2019-10-08, 10:20   

Czytajcie ze zrozumieniem. Mazinio napisał, że ma to w kontrakcie!!! Jeżeli tak, to działa zgodnie z prawem i tyle. Jak zwykle ludzie przesadzają. Pytania mozna mieć do tego co ustalił ten kontrakt.

Nigel 

Wysłany: 2019-10-08, 10:21   

grochu_92 napisał/a:
Nigel napisał/a:
grochu_92 napisał/a:
Nigel napisał/a:

Mnie się nie pytaj czemu nie publikuje.

A gdzie tak ogólnie publikuje?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-10-08, 10:53   

Mi nasza obecna sytuacja przypomina sytuację Unii Tarnów, która z sezonu na sezon z bardzo mocnego zespołu stawała się sukcesywnie coraz gorsza.

W tej chwili Tarnów jest w pierwszej lidze, a jej lider Kołodziej już od lat jest w Lesznie.

U nas może być podobnie, zespół za 2-3 lata w I lidze, a nasz lider Zmarzlik w innym zespole.

Dajmy jednak czas Panu Grzybowi, czy faktycznie dogada nam KK na kolejny sezon.

lomboNET 

Wysłany: 2019-10-08, 11:17   

Bardziej czy posprząta tą stajnię Augiasza...

lupus 

Wysłany: 2019-10-08, 12:43   

lomboNET napisał/a:

nie sądzę aby mu się udało. Struktura Stali jest klarowna. Właścicielem jest Klub Sportowy "STAL Gorzów", którego prezesem jest IM Zmora. Więc wybaczcie ale STAL GORZÓW WIELKOPOLSKI SPÓŁKA AKCYJNA jest całkowicie zależna od IMZ. To tak jak by prezes Orlenu chciał robić "porządki" w ministerstwie skarbu państwa... Dodam tylko, że Klub Sportowy "STAL Gorzów" jest stowarzyszeniem wiec praktycznie nie ma możliwości ingerencji w kontrakty kogokolwiek z zewnątrz, no chyba, że jest podejrzenie popełnienia przestępstwa. Statut zatwierdził KRS wiec jest pozamiatane.

grochu_92 

Wysłany: 2019-10-08, 12:50   

Czyli jeżeli trulywork wniosło do klubu bańkę to IMZ z miejsca sobie przytulił 150k? I drugie tyle w drugim roku kontraktu truly ?

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-10-08, 12:57   

grochu_92 napisał/a:
Czyli jeżeli trulywork wniosło do klubu bańkę to IMZ z miejsca sobie przytulił 150k? I drugie tyle w drugim roku kontraktu truly ?

Żartujecie sobie? Jeżeli tak jest, to ja na klub nie dałbym złotówki.... bo ja daje na klub a nie na tą me...

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-10-08, 13:06   

Z tego co ja wiem, jest coś na rzeczy z tego co pisze mazinho.

Aczkolwiek chyba te procenty i kwoty są przesadzone, myślę że to nie prawda. Z tego było głośno to właśnie brak wypłaty premii od załatwienia sponsora było przyczyną pożegnania z Kuglerem.

Sprawa jest prosta, jeżeli ktoś to udowodni Zmorze to wywieźć dziada na taczkach.

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-10-08, 13:35   

lupus napisał/a:
lomboNET napisał/a:

nie sądzę aby mu się udało. Struktura Stali jest klarowna. Właścicielem jest Klub Sportowy "STAL Gorzów", którego prezesem jest IM Zmora. Więc wybaczcie ale STAL GORZÓW WIELKOPOLSKI SPÓŁKA AKCYJNA jest całkowicie zależna od IMZ. To tak jak by prezes Orlenu chciał robić "porządki" w ministerstwie skarbu państwa... Dodam tylko, że Klub Sportowy "STAL Gorzów" jest stowarzyszeniem wiec praktycznie nie ma możliwości ingerencji w kontrakty kogokolwiek z zewnątrz, no chyba, że jest podejrzenie popełnienia przestępstwa. Statut zatwierdził KRS wiec jest pozamiatane.

Święta racja. W tym momencie jedynym organem władnym do jakichkolwiek zmian jest Walne Zebranie Członków KS "Stal" Gorzów (stowarzyszenia). Tylko Walne ma władzę dokonać zmian w zarządzie stowarzyszenia, czyli odwołać IMZ. Pytanie brzmi - kto jest członkiem stowarzyszenia i czy wśród tych członków znalazłaby się grupa osób chętnych do przeprowadzenia zmian.
Je...ał ich pies!!!"

lupus 

Wysłany: 2019-10-08, 13:50   

Tu jest fajnie rozpisane.
https://rejestr.io/krs/89771/klub-sportowy-stal-gorzow
Jakby się ktoś postarał to jako organ nadzorczy prezydent miasta ma coś do powiedzenia. Jednak jeśli formalnie wszystko jest ok (składają sprawozdania) to urząd nie ingeruje w działania stowarzyszenia.
Mnie ciekawi tylko jedno. Na stronie KRS jest wyszukiwarka podmiotów które złożyły sprawozdania w formie elektronicznej. A od tego roku (czyli sprawozdania za rok 2018) powinny w ten sposób złożyć wszystkie spółki prawa handlowego.
https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df
Wpiszcie KRS spółki Stał Gorzów (0000307090).
hehe są sprawozdania do 2016 roku... a później już brak. Aby wypełnić wymóg ustawowy dokumenty zostały złożone i później (pewnie tego samego dnia) usunięte... więc za 2017 i za 2018 rok nie ma dokumentów finansowych, które powinny TAM być. Ciekawe bo 31.10.2019 kończy sie następny rok księgowy stali...
Ostatnio zmieniony przez lupus 2019-10-08, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-10-08, 14:45   

Tak żeby było to nieco humorystycznie i pomijając już aspekty organizacyjne - skład Stali 2020 to będzie Bartek Zmarzlik - mistrz świata, Szymek Woźniak, młody ambitny chłopak i dalej długo, długo nic :)

Taka rzeczywistość...

lupus 

Wysłany: 2019-10-08, 14:48   

marcin_crx napisał/a:
Tak żeby było to nieco humorystycznie i pomijając już aspekty organizacyjne - skład Stali 2020 to będzie Bartek Zmarzlik - mistrz świata, Szymek Woźniak, młody ambitny chłopak i dalej długo, długo nic :)

Taka rzeczywistość...

...i Peter Kildemand doświadczony, rokujący zawodnik...
tak na marginesie w życiu nikt by mnie nie namówił na bycie prezesem zarządu spółki, której nie widać dokumentów finansowych... Nawet za 1000000 usd. Bo może sie okazać, że musiałbym oddać kilka razy więcej...

Michu5 

Wysłany: 2019-10-08, 17:20   

Może jak już ten temat jest na tapecie, to zadaję pytanie.

Sytuacja miała miejsce na konferencji prasowej, podczas której przedstawiono nowego prezesa Stali Gorzów. Co miał wtedy na myśli prezes Zmora wypowiadając poniższe słowa?

Decyzja jest całkowicie moją osobistą decyzję, niepodyktowana żadnymi pogróżkami, naciskami z zewnątrz. Oczywiście podejmując tę decyzję, kierowałem się przede wszystkim interesem klubu. Wiele osób dookoła opowiada niestworzone historie. Pojawiają się równe spekulacje i zmiana na stanowisku prezesa definitywnie ucina wszystkie spekulacje, przymiarki do tego, żeby ktoś chciał upolitycznić klub tuż przed wyborami. Jest nowy prezes, mamy nowe rozdanie. Nowy prezes ma kredyt zaufania i czas, żeby się wykazać. W tym momencie uważam, że nikt nie odważy się cokolwiek gmerać w zmianach personalnych na poziomie zarządu. Uważam, że ta moja decyzja, jak również decyzja rady nadzorczej i samego Marka Grzyba powoduje to, że ten smrodliwy element ucinamy definitywnie

Serdeczna prośba do kumatych osób o próbę interpretacji tej wypowiedzi, gdyż jest ona niezwykle ciekawa, a nikt się nie pokusił o jakiś komentarz, artykuł prasowy. Przecież to jest temat na czołówkę dużego portalu, skoro mowa tu o jakichś groźbach.

Czytając ten wątek, ja tę wypowiedź rozumiem w sposób następujący. Ktoś, widząc co się dzieje, podjął próbę zakulisowych nacisków na obecną władzę w Stali. Zgodnie z jednym z powyższych wpisów, tylko takie były możliwe, gdyż prawnie ludzie z zewnątrz nie mają wpływu na wybór władz stowarzyszenia Stal, a co za tym idzie spółki akcyjnej Stal. Skoro Zmora sugerował zabarwienie polityczne, to próbę przejęcia sterów w Stali mogło podjąć PiS, Madej przecież nie krył się z tym, że był zainteresowany stanowiskiem prezesa. Jeśli nie PiS, to drugą myślą jest PO. Pytanie, czy porządków w klubie nie planował Komarnicki, który potrzebował jakiegoś spektakularnego sukcesu w kampanii wyborczej do senatu. A takim niewątpliwie by był jego come back w roli prezesa piorącego brudy po poprzednikach.

Pytam i głośno myślę, bo nie wiem jak sytuować obecną rolę Komarnickiego. Nie wiem na ile jest to zatwardziały zwolennik obecnej ekipy, a na ile nabrał chęci, by coś namącić. I w sumie dlaczego nie ramię w ramię z Madejem? Wszak honorowy już jedną koalicję POPiS już stworzył, chodzi o władzę powiatu gorzowskiego. Nic by mnie zatem nie zdziwiło. No ale nie wiem, stąd te pytania, może ktoś wie coś więcej, bo to bardzo ciekawe.

A czy ktoś wie dlaczego Madej ostatecznie prezesem nie został? Przyznam, że ta kandydatura mi się podobała, głównie ze względu na fakt, iż miał przyjść w pakiecie ze środkami jakiejś spółki skarbu państwa, co w obecnej sytuacji mogłoby być ostatnią szansą na uniknięcie dryfu w stronę II ligi. O tym, że do tej zmiany nie doszło zdecydował strach obecnej ekipy przed tym, że ktoś ją rozliczy? Czy to sam zainteresowany zrezygnował, jak dowiedział się w jakie bagno by się wpakował?

Zastanawia mnie też rola w całej sprawie prezydenta Wójcickiego. Bo gdzieś słyszałem plotki, że naciski na Zmorę w sprawie rezygnacji płynęły również z Ratusza.

lupus 

Wysłany: 2019-10-08, 17:41   

Kiedyś pewien mądry człowiek powiedział mi, że trzeba uważać o czym się marzy, bo często się one materializują. Tylko nie koniecznie te co powinny. Jeszcze niedawno ludzie krzyczeli „komuno wróć”. No i wraca. Nie dziwią mnie zakusy polityków na stanowisko prezesa. Szczególnie w latach wyborczych. Można się fajnie ustawić. Jednak dziwie się, że w takich czasach można mieć taki bajzel z papierami finansowymi. Gdzie US ma wszystko w jpku. Jedna pomyłka i trzeba wyjaśnienie pisać.
Co do tej wypowiedzi to sądzę, że wzmianka o polityce to typowy „bączek”. Puszczony delikatnie i cichutko w kulturalnym towarzystwie. Wszyscy go poczuli ale nikt nie zapyta kto go wypuścił bo nie wypada. No bo kto zakwestionuje tekst o próbach upolitycznienia klubu. Każdy pytający o co biega staje się potencjalnym wrogiem albo ukochanego klubu albo jedynie słusznej parti. Jedno wiem na pewno. Jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o kasę. I to dużą.
Ostatnio zmieniony przez lupus 2019-10-08, 19:33, w całości zmieniany 2 razy  

Michu5 

Wysłany: 2019-10-08, 17:55   

Nigel napisał/a:

Powyższy post lupusa jest odpowiedzią na to pytanie. Żaden z naszych dziennikarzy nie podjął tego tematu. Ba, żaden nie odważył zapytać się na tej konferencji o jakie naciski, jakie groźby, jakie gmeranie tam chodziło. Przecież to aż się prosiło o to.

Odpowiedz do tematu