Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2020
Autor Wiadomość
23matys 

Wysłany: 2019-10-19, 13:08   

Przemek pewne info ?? Jak tak to czarna dupa :(

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2019-10-19, 13:51   

przemek1221 napisał/a:
A ja Wam powiem tak ze w Stali 2020 nie będzie ani Kasprzaka ani Iversena.

Prowokator, jasnowidz czy też osoba dobrze poinformowana?

Thorgal 

Wysłany: 2019-10-22, 15:25   

Ostafa już wie:

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/850260/zuzel-kasprzak-zostaje-w-stali-zawodnik-po-raz-drugi-wystawil-motor

Teraz należy się spodziewać słów KK: "Nie bylo powaznych rozmow z Motorem. Takie tam gadanko. Stal zawsze ma u mnie pierwszenstwo. Tu jest moj dom. Tu czuje sie dobrze. Zawsze chcialem tu zostac. Jednak moja przyszlosc jest otwarta. Zapraszam dzialaczy Motoru, by zadzwonili za rok o tej samej porze".

No to mamy pakę! Nie luk na seniorce. Legenda wraca do walki o złoto! Można iść po karnety.

Jeszcze pytanie co z juniorami. Ja bym podziękował Karczmarzowi już teraz jeśli planuje zakończenie kariery. Niech jeździ Jasiński lub Nowacki - w parze z Bartkowiakiem.

lupus 

Wysłany: 2019-10-22, 17:52   

@Thorgal żeby iść po złoto musimy mieć juniorów. Z tą ekipą i tak jeżdżącą jak w tym sezonie złota nie będzie. Nie wiem co myśleć o Karczmarzu. Dziwi mnie, że skoro wie co GO boli i CO jest problemem, nie ma wymiernych efektów. Tym bardziej, że korzystał z pomocy psychologa. Coś tu się kupy nie trzyma w tym jego tłumaczeniu. Skoro sprzęt nie jest problemem i głowa już też nie to gdzie są efekty. Nie widać poprawy. Czy czasami decyzja o końca jest podjęta a przyszły sezon jest tylko na potwierdzenie podjętej, słusznej w jego mniemaniu decyzji. Jeśli tak by było to nie mamy młodzieżowców.

przemek1221

Wysłany: 2019-10-22, 23:38   

"Jak się nieoficjalne dowiedzieliśmy" haha w kuluarach było takze słychać o Bjerre i Emilu w Falubazie. A tego drugiego to odejścia byli ponoć pewni nawet byli prezesi. Ostaf to nie jest zadne źródło. Jedyne wiarygodne źródło (czyli Stal Gorzów) milczy. Poczekamy zobaczymy jak to sie rozwinie.

robaz 
Senior :)

Team: ROBAZ
Wysłany: 2019-10-23, 09:46   

Kiedy oficjalnie można podpisywać kontrakty ze swoimi zawodnikami ? Jeśli KK zostaje, to czemu nie ma oficjalnej informacji ze strony klubu ?

yagr

Wysłany: 2019-10-23, 11:21   

FORMACJA MŁODZIEŻOWA 2020.
1. Rafał Karczmarz - na tę chwilę to jest numer 1 naszej formacji czy to się komuś podoba czy też nie. Zawodnik, który miał niezły początek sezonu i który w pokonanym polu pozostawiał m.innymi takich seniorów jak :Lindgren, Jonsson, Miesiąc , Michelsen, Kurtz , Piotr Pawlicki , Sajfutdinow , Pedersen , Jepsen Jensen , Doyle. Jednak co się pięknie zaczęło to się też i szybko skończyło. Pytanie tylko dlaczego ? Co się takiego wydarzyło ? Skutki kontuzji ? Nieodpowiednia ekipa mechaników ? Czy może toksyczny związek z panią manager ?
2.Mateusz Bartkowiak - dużo, dużo pracy przed nim. Na jego szczęście ma od kogo czerpać wzorce ( Zmarzlik ). Karczmarzowi się to nie udało to może choć jemu się uda. Warto zainwestować w niego i mam tu na myśli szybki sprzęt. Oczywiście starty i dojazd do pierwszego łuku musi trenować do nieprzytomności bo w tym elemencie to nawet nie jest źle ale jest beznadziejnie.
3. Alan Szczotka
4.Kamil Nowacki
5.Wiktor Jasiński - no to jest zagadka. Człowiek znikąd- motocrossowiec. "Już" 19-latek. Obserwowałem Go od pocztku rozgrywek młodzieżowych i byłem zaniepokojony. Zawody - gleba. Kolejne zawody gleba a nawet i dwie. Dalej to samo , myślę sobie człowiek cały w gipsie jeździ czy jaki gwint. Ale nie kolejne zawody patrzę - no jedzie !! Człowiek guma ?
Po tylu glebach 99% ludzików już by sobie dało spokój a ten jedzie jakby nigdy nic.W końcu wczoraj odtworzyłem sobie na youtubie filmik z zawodów motocrossowych z 2017 gdzie Jasiński z kamerką na kasku już na starcie zaliczył glebę wstał i pojechał - wow ! Pojechał i to jak , mijał kolejnych grajków jak tyczki slalomowe na stoku. Widać , że sie nie boi a i połamać Go trudno . Taka wańka- wstańka. Jestem zdania , że warto Go dosprzętowić i zobaczyć co się wydarzy bo końcówka sezonu w jego wykonaniu całkiem niczego sobie. Największy progres ze wszystkich młodzieżowców.
Reasumując - bez wsparcia młodzieżowców o playoffach i walce o medale możemy zapomnieć. Warto o tym pamiętać.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-10-23, 11:32   

Jasiński jest przede wszystkim bardzo profesjonalny...(kompletne przeciwieństwo "Krnąbrnego Rafałka") i traktuje sprawę serio. Wzoruje się na Bartku, gdzie Rafałek chciałby z Bartkiem rywalizować (hahaha). Uważam, że klub powinien postawić na niego - i pewnie na niego postawi.

A skład Stanley powinien zestawić tak:

1. BZ
2. Woźniak
3. PUK
4. Thomsen
5. KK
6. Jasiński
7. Bartkowiak
8. Nowacki

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2019-10-23, 13:08   

Jeżeli Kasprzak zostanie w Stali Gorzów to będzie to wielki sukces prezesa Marka Grzyba. Nie ukrywam, że z wielkim optymizmem patrzę na jego osobę i działania.

Jeżeli wszystkie plotki się potwierdzą to w składzie dojdzie do jednej zmiany: Za Kildemanda wróci Iversen. Taka zmiana spowoduje, że śmiało mogę powiedzieć, że Stal Gorzów 2020 będzie moją drużyną.

Druga sprawa to kwestia odbudowy marketingu, który po odejściu Jacka Gumowskiego leży i kwiczy... Dobry marketing i PR to klucz do sukcesu.

Trzecia sprawa to kwestia odbudowy dopingu i młyna. Wiem, że pewne czasy i osoby już nie wrócą, ale chyba każdy tęskni za atmosferą, która była w latach 2011-2014 na Jancarzu. Sam chodziłem do młyna przez wiele wiele lat i chciałbym aby młode pokolenie wzięło się na poważnie za odbudowę dopingu na Stali bo to co jest obecnie to jakaś parodia rodem z Klasy okręgowej w piłce nożnej...

yagr

Wysłany: 2019-10-23, 14:39   

TAKTYKA 2020 ( tak to sobie wymyśliłem )
1 bieg - Iversen / Thomsen
Myślę , że dwóch Duńczyków zdecydowanie lepiej się dogada między sobą.
Liczę na to , że u Iversena swoje zrobi Peter Johns ze swoim nowym silnikiem GM NX.
Obcokrajowcy lepiej znoszą presję związaną z niesamowitym ciśnieniem panującym w naszej lidze niż nasi krajowi zawodnicy.
3 bieg - Woźniak / Zmarzlik
Szymon jest lepszym startowcem od Bartka i starty z pól wewnętrznych mu służą.
Dając Bartka jako doparowego mamy zagwarantowane emocje do samego końca i mijanki !!!
Trudno mi sobie wyobrazić próbującego gonić i wyprzedzić Szymona przez jakiegokolwiek zawodnika mając za plecami Bartka. Prędzej będzie z tego 5-1 dla nas niż na przykład 3-3.
4 bieg - Kasprzak / Karczmarz
Najstarszy i najbardziej doświadczony polski senior , który może "zaopiekować" się młodym.
Bartek do tego się nie nadaje bo jest za szybki a Tomaszem Gollobem nigdy nie będzie. Nie będzie zwalniał , hamował , zajeżdżał i dokonywał innych cudów byle było tylko wolniej ale równo. Bartek jedzie w parze świetnie tylko z zawodnikiem , który mu w miarę dorównuje prędkością. Jadąc z juniorem musiałby hamować nie tylko jedną nogą ale i dwoma a i to byłoby za mało dlatego też do młodego tylko Krzysztof ( oczywiście ten z ostatniego Złotego Kasku ). No i warunek - mamina kaczka przed meczem obligatoryjnie to raz i trzeba Krzysztofa przed meczem albo nawet w trakcie trochę wkur..ć to dwa.
Później żeby Go z tego wykur..nia wyprowadzić to po meczu obowiązkowo dziewczyna albo narzeczona i mamy z tego piorunującą mieszankę wybuchową czyl Krzysztofa z najlepszych lat.
Z tego ważnego rozstawienia w bardzo ważnej pierwszej serii mamy fajną serię ostatnią , która dla wielu ekip będzie mordercza. ( środek meczu jakoś przetrwamy )
11. bieg Thomsen / Kasprzak
12.bieg Woźniak / Karczmarz
13.bieg Zmarzlik / Iversen

No i na koniec jeszcze musze wrócić do tego naszego "niescęścia" czyli Rafała Karczmarza.

Red.Ostafiński na SF pisze - Stal musi powalczyć o Karczmarza. Stal Gorzów na razie nie robi nic itd.itd. A skąd redaktor wie , że nie robi nic ? Jakież to szanowny redaktor ma źródło informacji ? Ja jako szary nic nie znaczący kibi myślę , że jest pan w błędzie.Ponadto myślę , że w klubie chyba wszyscy mają dość pani osobistej manager Rafała. Czy ktoś widział pałętające się w trakcie meczu inne kobiety związane z zawodnikami w ten czy inny sposób.
Myślę , że pani manager kierując się tak powszechną kobiecą zawiścią i urażona kobiecą dumą jest gotowa poświęcić zawodnika nawet , żeby przez rok miał w ogóle nie jeździć by móc później bezkarnie jednoosobowo decydować o tym gdzie i co najważniejsze za ile miałby startować, nie pytając się już nikogo o zgodę. Jest takie powiedzenie , że nie zarzyna się kury, która znosi złote jaja. Porównanie w tym przypadku zawodnika do kury jest jak najbardziej uzasadnione bo do koguta to mu niestety bardzo dużo brakuje.
Obawiam się , że grono doradców Rafał Karczmarz ma niestety fatalne. Tkwi w jakimś uzależniającym związku bardziej przypominającym jakąś sektę. Osoby wokół zawodnika robią dla niego niewdzięczną krecią robotę.

greenoolo 
greenoolo

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-10-23, 15:02   

Dzisiaj chłopaki od NKI wypakowywali jego sprzęt do garażu na stadionie

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-10-23, 15:16   

greenoolo napisał/a:
Dzisiaj chłopaki od NKI wypakowywali jego sprzęt do garażu na stadionie

No i comeback stał się faktem :)

lupus 

Wysłany: 2019-10-23, 17:47   

yagr napisał/a:
FORMACJA MŁODZIEŻOWA 2020.
Wiktor Jasiński - no to jest zagadka. Człowiek znikąd- motocrossowiec. "Już" 19-latek. Obserwowałem Go od pocztku rozgrywek młodzieżowych i byłem zaniepokojony. Zawody - gleba. Kolejne zawody gleba a nawet i dwie. Dalej to samo , myślę sobie człowiek cały w gipsie jeździ czy jaki gwint. Ale nie kolejne zawody patrzę - no jedzie !! Człowiek guma ?
Po tylu glebach 99% ludzików już by sobie dało spokój a ten jedzie jakby nigdy nic.W końcu wczoraj odtworzyłem sobie na youtubie filmik z zawodów motocrossowych z 2017 gdzie Jasiński z kamerką na kasku już na starcie zaliczył glebę wstał i pojechał - wow ! Pojechał i to jak , mijał kolejnych grajków jak tyczki slalomowe na stoku. Widać , że sie nie boi a i połamać Go trudno . Taka wańka- wstańka. Jestem zdania , że warto Go dosprzętowić i zobaczyć co się wydarzy bo końcówka sezonu w jego wykonaniu całkiem niczego sobie. Największy progres ze wszystkich młodzieżowców.

kurcze chłopak płynnie z głową i nie odpuszcza. Wciska się, kombinuje i z efektami. W Głogowie nie wiem, na którym miejscu dojechał ale walczył do upadłego. Robi wrażenie. Jest duży potencjał.

sensowny

Wysłany: 2019-10-23, 18:18   

Ciekawe jak rozegrają Wozniaka I iVersena. Wozniak raczej liczy na numery nieparzyste tak samo jak PUK

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-10-23, 18:58   

miszarus napisał/a:
A skład Stanley powinien zestawić tak:

1. BZ
2. Woźniak
3. PUK
4. Thomsen
5. KK
6. Jasiński
7. Bartkowiak
8. Nowacki

A zestawi tak:
9. Woźniak
10. Iversen
11. Kasprzak
12. Thomsen
13. Zmarzlik
14. Bartkowiak
15. Nowacki
16. Jasiński

Dlaczego? A no dlatego, że już obiecał, dlatego, że jest betonowy, zabobonny w swoim myśleniu, bo nie lubi zmian, bo przecież prowadzący pary wywiązali się ze swoich zadań.

Osobiście poszedłbym w tym kierunku:
9. Woźniak
10. Thomsen
11. Iversen
12. Zmarzlik
13. Kasprzak
14. Jasiński
15. Bartkowiak
16. Nowacki

1. Zmarzlik
2. Iversen
3. Woźniak
4. Thomsen
5. Kasprzak
6. Bartkowiak
7. Jasiński
8. Brikemose

Oczywiście przy założeniu, że Krzychu będzie miał swoją formę z sezonów parzystych.
W Gorzowie Zmarzlika dawałbym z trudniejszego numeru. On sobie poradzi.
Na wyjazdach to jednak od niego zaczynałbym mecz, żeby było dobre wejście w spotkanie (minimum remis).

Poza tym zestawiłem zawodników w parach biorąc pod uwagę ich czynniki charakterologiczne i żużlowe predyspozycje. Dlatego startowiec Woźniak w parze z dystansowym walczakiem Thomsenem. Bartek ogień, z wodą PUK-iem. No i KK z juniorami. Krzychu w formie z pewnością będzie o młodych dbał na torze. Będzie starał się im pomagać np. gdy wyjdą na 5:1. Bartek tego nie potrafi/nie lubi/nie chce.

yagr napisał/a:
Krzysztofa przed meczem albo nawet w trakcie trochę wkur..ć to dwa.
Później żeby Go z tego wykur..nia wyprowadzić to po meczu obowiązkowo dziewczyna albo narzeczona i mamy z tego piorunującą mieszankę wybuchową czyl Krzysztofa z najlepszych lat.
Jakbym słyszał mojego kumpla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: On twierdzi dokładnie tak samo. Kasprzak wkur...ony, Kasprzak zmotywowany i walczący. W jakiej jest formie widać w momencie, kiedy staje pod taśmą. Jak jest ADHD i naparzanie się po kasku, skubanie kevlaru i wierzganie motocykla, to wiadomo, że będzie dzik na torze. Jak podjezdza na ostatnia chwile, spokojnie pod taśmę, bez żadnych gwałtownych, niepotrzebnych ruchów, to w ciemno psizcie 0 lub d. Przyuważcie to czasem. :-D ;-)

To co, jutro pijemy za pozostanie Kasprzaka w Stali? :-D :-D :-D

boberGW 

Wysłany: 2019-10-23, 20:13   

Don Lucas napisał/a:
To co, jutro pijemy za pozostanie Kasprzaka w Stali? :-D :-D

Z chęcią, ale cały weekend piłem z tego powodu :)

Bardzo jestem zadowolony z tego składu, dla mnie Prezes zdał pierwszy ważny egzamin i mamy najlepszy z możliwych, na ten moment składów. Jeszcze KK na dwa lata i młody Duńczyk na pięć. Już dawno nasi nie myśleli tak perspektywicznie. Widać, że coś drgnęło i niech atmosfera jeszcze będzie lepsza. Teraz tylko ogarnąć Karczmarza i bić się o medale.
Jeśli chodzi o tego ostatniego to oczywiście nic na siłę. Uważam, że pozostali młodzieżowcy są w stanie go zastąpić. Chociaż mam nadzieję, że się ogarnie.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

lomboNET 

Wysłany: 2019-10-23, 21:37   

Wy tu sobie numerki i zestawienia a zapomnieliscie że w nowym sezonie ma wejść zmiana w tabeli wyścigów i doparowi będą mieli przemieszane pola startowe z liderami. Ma być sprawiedliwiej.

Także tego ;-)

A jako że nasz najlepszy startowiec (o ile jest w formie) pewnie zostanie zestawiony z najsłabszym to znając Stana Krzychu ponownie z Andersem.

Ja tylko bym zaryzykował i dał Nielsa lub Szymka z juniorami.

greenoolo 
greenoolo

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-10-24, 13:51   

Skład chyba porównywalny z naszym mistrzowskim, powinno być na prawdę dobrze, tak jak pisali poprzednicy wyżej, poogarniać sytuację w klubie, pozbyć się szkodników i do przodu, kibice od drużyny nigdy się nie odwrócą, dobrą atmosferą i niezłym składem buduje się frekwencję na stadionie :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Thorgal 

Wysłany: 2019-10-24, 22:54   

Nie ma sensu pisać o układzie par. Chomski tego nie czyta.

Co ciekawe, okazuje się, że Chomski uczestniczy w rozmowach kontraktowych, ma pozycję w klubie. Liczy się z nim prezes i zawodnicy, którym udziela kredytu zaufania.

Najważniejsze, by nie musiał niczego zmieniać, bo i tak jadą zawodnicy. Niech tylko wypełnia program, a nie kreśli w nim.

boberGW 

Wysłany: 2019-10-25, 06:38   

A co wy chcecie pisać o układzie par jak nie ma jeszcze nowej tabeli biegowej? :)
Przestańcie się pastwić nad tym biednym Chomskim, bo na prawdę część zawodników by tu nie jeździła gdyby go nie było.
A za bardzo nie widzę w lidze taktycznych wirtuozów. Barona zweryfikowałby dopiero klub ze składem nie gwarantującym nic, a Cieślak też nie zawsze sobie radził nawet w dobrych drużynach.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

sensowny

Wysłany: 2019-10-25, 07:35   

jak tak dalej pojdzie to Birkemose nie pod 8 a pod 6 /7 :roll: itp

yagr

Wysłany: 2019-10-25, 10:34   

Moje uzupełnienie do FORMACJI MŁODZIEŻOWEJ 2020.
Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują , że zagraniczny junior będzie mógł jechać już od przyszłego sezonu. Co to oznaczałoby dla STALI Gorzów ? Oznaczałoby to , że o trzy miejsca w składzie walczyłoby 5 naszych gorzowskich juniorów i Birkemose. Każdy junior teoretycznie mógłby wystartować w meczu po dwa razy a najlepszy z nich nawet i więcej np. zastępując najsłabszego lub kontuzjowanego seniora. No jeszcze mógłby wystartować więcej niż dwa razy kosztem kolegi juniora z tzw. rezerwy taktycznej choć to akurat w przyszłym sezonie będzie raczej mało prawdopodobne bo STAL wygląda na to że może i powinna być mocna.
Jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy to prawdopodobnie ( osobiście tak obstawiam ) pozostanie bez zmian czyli głównodowodzący - Stanisław Chomski. No oberwało się p. Stasiowi w tym roku od kibiców ... i słusznie !!! Mam nadzieję , że czegoś Go ten sezon nauczył i jeśli jest inteligenty ( a niewątpliwie jest ) to powinien wyciągnąć z tej nauki stosowne wnioski. Jako kibic oczekuję od p. Stanisława zdecydowanie więcej odwagi, finezji i odrobiny "szaleństwa" w podejmowanych decyzjach. Nie tłumaczyć się zawodnikom z podejmowanych decyzji i wziąć pełną odpowiedzialność za nie.

KRZYSZTOF KASPRZAK - on dzisiaj może jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy ale tak się przechodzi do historii i staje się legendą. Bardzo dobra decyzja.

MAREK GRZYB- jeśli ktoś w Polsce nie wiedział kim jest p. Marek Grzyb to teraz już wie.
Lepszej reklamy nie mógł sobie zrobić - brawo. A za to co już piękne DZIĘKUJĘ !!!

TOMEK

Wysłany: 2019-10-25, 14:49   

yagr napisał/a:

MAREK GRZYB- jeśli ktoś w Polsce nie wiedział kim jest p. Marek Grzyb to teraz już wie.
Lepszej reklamy nie mógł sobie zrobić - brawo. A za to co już piękne DZIĘKUJĘ !!!

Zawrócenie z Lublina dogadanego już tam KK, to faktycznie znaczące osiągnięcie, jednak w mojej opinii to zbyt mało, aby aż tak bardzo hołubić nowego Prezesa. Pozostało:

1. Uporządkowanie tematu młodzieżowców oraz szkolenia młodzieży.
2. Odbudowanie marki Stali Gorzów wśród potencjalnych sponsorów.
3. Stworzenie marketingu klubowego z prawdziwego zdarzenia.
4. Wspieranie ruchu kibicowskiego.
5. Pożegnanie osób odpowiedzialnych za przygotowanie toru.
6. And last, but not least - pozbycie się Chomskich.

Wtedy będzie można powiedzieć: mission accomplished!

Chomski won

Thorgal 

Wysłany: 2019-10-26, 12:26   

Pozbycie się Chomskich jest niestety nierealne i to przez WIELE lat. Wygląda to bowiem tak:

1. Chomski ma silną pozycję w klubie. Przychodzi nowy prezes i radzi się Chomskiego.
2. Chomski jest na zawołanie Zmarzlika. Przykleił się do naszego IMŚ i ma mocnego wstawiennika w klubie.
3. Chomski z ramienia klubu uczestniczy w rozmowach transferowych. A to dlatego, że obiecuje zawodnikom pewne starty w meczu. On daje zawodnikom kredyt zaufania i nie zmienia ich. U boku Chomskiego najważniejsza jest atmosfera. Chomski idzie do zawodników i mówi: "Zobacz, nawet jak ktoś jedzie piach, to puszczam go do końca. Zobacz co robiłem z beznadziejnym Kildemandem. To się nazywa zaufanie i komfort jazdy".
4. Zawodnicy kochają Chomskiego, bo ich oczywiście nie interesuje taktyka, strategia, lecz jazda. To samo zarząd. Stasiu ma pozycję, zawodnicy go lubią, jest swój, sympatyczny, bezkonflikowy. Kto by chciał pozbywać się pana Stasia?

PS. Stal będzie przeciwko możliwości zatrudnienia zagranicznego juniora pod nr 14-15 ponieważ zaciekłym przeciwnikiem tego jest trener Chomski. Teraz pomyślmy: czy z punktu widzenia wyniku Stali w naszym interesie jest możliwość startu np. Marcusa Birkemosa czy nie? Czy Stal ma dwóch mocnych juniorów, by walczyć o złoto w 2020? Oczywiście nie ma to znaczenia. Liczy się atmosfera i możliwość jazdy niekoniecznie lepszych, ale swoich.

Danonek920

Wysłany: 2019-10-26, 15:39   

Póki co prezes wykonuje swoją robotę, mam nadzieję, że uda mu się uporządkować kwestie finansowe i z tego przede wszystkim powinien być rozliczany. Co do przyszłego sezonu to dla mnie to może być jeden z ciekawszych sezonów w ekstralidze. Póki co widzę to tak:
- Leszno pomimo przejścia Smektały na seniorkę wciąż piekielnie mocne. Uważam jednak, że nie będą aż takimi dominatorami, bo będą mieć 1 słabszy punkt.
- Wrocław. Według mnie świetnie zbilansowany skład seniorski. Liderzy Woffinden, Janowski, Drabik i bardzo dobra 2 linia w postaci Fricka i Czugunowa. Obaj moim zdaniem mają wielki potencjał, aby stać się również pierwszą linią. Juniorka nie zachwyca, bo Wojdyło i Liszka to raczej średni poziom, ale mają już doświadczenie w Ekstralidze. Według mnie spokojnie wejdą do top 4.
- Częstochowa. To jest dla mnie taki klub kontrastów. Z jednej strony Madsen, Doyle i Lindgren czyli absolutna światowa czołówka, ale 2 linia nie zachwyca, bo Holta i Przedpełski to raczej średniacy. Na juniorce też nie ma rewelacji , bo o ile Jakub Miśkowiak to może być czołówka Polskich juniorów to nawet nie wiem kto tam będzie 2 juniorem po przejściu w wiek seniora Gruchalskiego. Według mnie balon jest tam napompowany bardzo mocno , ale może z tego nic nie wyjść.
- Lublin. Bardzo ciekawy zespół, który może mocno namieszać w przyszłym sezonie. Ogromną różnice mogą zrobić juniorzy, którzy prawdopodobnie będą tworzyć najlepszą parę juniorską w kraju. Do tego G. Łaguta, Michelsen, Zagar, Miesiąc i prawdopodobnie Jamróg. Nie zdziwię się jak będą w top 4.
- Grudziądz. W tym sezon byli o włos o top 4 , a w przyszłym za średniego Lindbeaka przychodzi mocny N. Pedersen. Na pewno będą mocni u siebie i jeśli zdobędą większość bonusów to tez są w stanie wejść do top 4.
- Gorzów czyli my. Skład seniorski bardzo mocny. Pytanie tylko co będzie z juniorami. Jeśli juniorzy będą zawodzić to może zabraknąć dla nas miejsca w top 4. Niby wyglądamy mocno, ale inne drużyny też się wzmocniły, więc na prawdę ciężko powiedzieć czy jest to skład na medale czy jednak na miejsca 5-6.
- Zielona Góra. Odchodzi Pedersen, przychodzi Lindbeak. Skład bardzo przeciętny według mnie. Zarówno skład seniorski i juniorski nie zachwyca. Według mnie będą walczyć o utrzymanie.
- Rybnik. Największa zagadka. Patrząc na ich skład w ciemno można by było zakładać spadek. Mają jednak spory budżet, co oznacza, że zawodnicy będą mieli sprzęt z najwyższej półki. Mogą być groźni u siebie, ale mimo wszystko typowałbym ich do spadku.

Odpowiedz do tematu