Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II runda Ekstraligi 2020: Motor Lublin - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-06-17, 07:03   II runda Ekstraligi 2020: Motor Lublin - Stal Gorzów

Witam,

Za nami pierwsze spotkanie Stali Gorzów, które delikatnie rzecz mówiąc było dużym klopsem w wykonaniu gorzowskiej drużyny.

Przed nami bardzo ciężki wyjazd do Lublina. Myślę, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno a sukcesem będzie bariera 42 oczek.

Zapraszam do dyskusji.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-06-17, 08:28   

Krótko, jeżeli chcemy w tym roku "o coś" pojechać to musimy tam ujechać minimum 42-43 oczka, tak aby u siebie odbić bonus. Choć patrząc na to co jechali we Wrocławiu po cichu liczę na 46 oczek. Tym bardziej, że po zeszłym sezonie można byłoby powiedzieć, że ten tor naszym całkiem pasuje.

Czego jestem pewny, to 1 oczka juniorów i sromotnego 5:1 w II biegu.

yellow-blue

Wysłany: 2020-06-17, 10:05   

No właśnie juniorzy.. Tu będzie niestety ogromna przepaść na korzyść Lublina. Na ich wynik we Wrocławiu bym nie patrzył, gdzie nie mieli szans wobec tego oszustwa, czyli Czugunow jako polski junior.. Kluczowe pytanie to czy pojedzie Iversen. Bez niego będzie ciężko osiągnąć 40 punktów, a tym samym odbicie punktu bonusowego w rewanżu.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-06-17, 10:13   

yellow-blue napisał/a:
No właśnie juniorzy.. Tu będzie niestety ogromna przepaść na korzyść Lublina. Na ich wynik we Wrocławiu bym nie patrzył, gdzie nie mieli szans wobec tego oszustwa, czyli Czugunow jako polski junior.. Kluczowe pytanie to czy pojedzie Iversen. Bez niego będzie ciężko osiągnąć 40 punktów, a tym samym odbicie punktu bonusowego w rewanżu.

Akurat na wyjeździe Z/Z może zaskoczyć. Każdy z zawodników pojedzie po dodatkowym biegu, lepsze spasowanie etc.

Kwestia znów mądrego rozegrania Z/Z przez Chomskiego.

lomboNET 

Wysłany: 2020-06-17, 11:09   

To dobrze ze jesteśmy w tym temacie zgodni. Opcja jak najbardziej słuszna.
A to oznacza że Chomski nie skorzysta z ZZ 😎

yellow-blue

Wysłany: 2020-06-17, 12:14   

marcin_crx napisał/a:
Akurat na wyjeździe Z/Z może zaskoczyć. Każdy z zawodników pojedzie po dodatkowym biegu, lepsze spasowanie etc.

O ile u siebie myślałem, że Z/Z wypali, tak na wyjeździe zupełnie tego nie widzę. Na Z/Z trzeba mieć 4 solidnych seniorów. U nas na wyjeździe często aż 2 z nich zawodzi, stąd mam obawy. Ale wiadomo, jeśli Niels potrzebuje jeszcze czasu to jest to jedyna słuszna opcja.

Danonek920

Wysłany: 2020-06-17, 12:39   

Moim zdaniem akurat na z/z za Iversena to nie tracimy. Pojedynczy bieg Zmarzlika, Woźniaka, Kasprzaka i Thomsena mniej więcej da tyle ile zrobiłby Iversen, który jest po kontuzji i nawet dobrze się nie objeździł, a na nominowane mamy swoją czwórkę. Na pozycji juniorskiej na 99% stracimy, więc seniorzy muszą odrabiać. Czy są w stanie? Z jednej strony G. Łaguta, Michelsen, Zagar, Hampel, Jamróg/Miesiąc to są solidni zawodnicy, ale do największych gwiazd im brakuje, z drugiej jednak strony wątpię , aby nasi poza Zmarzlikiem potrafili ich regularnie objeżdżasz. Na pewno Lublin też będzie dobrze spasowany z torem u siebie. Realistycznie patrząc to typuję wynik około 50-40 , według mnie seniorzy mogą wyjść około remisu, natomiast juniorzy zrobią różnicę.

TOMEK

Wysłany: 2020-06-17, 13:01   

Pytanie do znawców tematu: jest szansa na ZZ za Chomskiego?

Chomski won

adifanstal 

Wysłany: 2020-06-17, 14:39   

Moim zdaniem Z/Z definitywnie osłabia naszą drużynę.
Powód jest prosty. Mamy bardzo wyrównany skład. Bartek jako niekwestionowany lider i za nim 4 zawodników mniej więcej równych. Raz jeden pojedzie gorzej, inny pojedzie lepiej. Innym razem na odwrót.
Z Iverem w składzie jest zawsze szansa, że nawet jak 2 pojedzie gorzej to 2 pojedzie lepiej. Przy ZZ tracimy ten atut. Przy słabszej dyspozycji np. Kasprzaka i Woźniaka może nam brakować konia pociągowego.
Z/Z może nawet punktowo w miarę wyjść na te 5-7 pkt, ale jak analizował mazinho nie zawsze oddaje to formę i szybkość zawodników, bo 2 na juniorze, jadąc z pola A nie równa się 2 przy przegranej z Sayfutdinovej, z pola C.
Jeżeli tylko z Iversenem wszystko w porządku to brałbym go w ciemno :) A braku treningów aż tak bardzo bym się nie obawiał, bo wszyscy mają niedobór treningów, 2 tygodnie to wciąż nic co pokazał choćby nasz mecz z Lesznem.

leszek 

Wysłany: 2020-06-17, 16:25   

marcin_crx napisał/a:
Choć patrząc na to co jechali we Wrocławiu po cichu liczę na 46 oczek

A widziales Marcinku jak nasi pojechali u siebie ??? heheheheehehehhehe
marcin_crx napisał/a:
Akurat na wyjeździe Z/Z może zaskoczyć

Juz widzialem jak zaskoczylo :) Marcin no prosze Cie .
yellow-blue napisał/a:
O ile u siebie myślałem, że Z/Z wypali, tak na wyjeździe zupełnie tego nie widzę

jA I Pan CHomskie tez wlasnie tak myslelismy - wyszlo jak zwykle :)
Danonek920 napisał/a:
Moim zdaniem akurat na z/z za Iversena to nie tracimy.

A skad ta pewnosc ? Widziales PUKA na torze , w sparingu , treningu lub meczu ? NIE ! Skad Wiesz , ze nie blysnie forma jak w sezonie kiedy jezdzil u na Daniel Nermamrk ? Nie Wiesz nie prorokuj , puki co z/z na wlasnym torze nam gowno dalo .
TOMEK napisał/a:
Pytanie do znawców tematu: jest szansa na ZZ za Chomskiego?

Jak najbardziej -
1 samochod nie odpala
2 - brak powietrza w 4 kolach + itp , itd .
Mysle ze to niemozliwe .
adifanstal napisał/a:

Moim zdaniem Z/Z definitywnie osłabia naszą drużynę.

Dokladnie ! Do tego dodajmy wypelniacza program , mlodziezowcow i mamy komplet .

Danonek920

Wysłany: 2020-06-17, 17:52   

Nie widziałem go na torze dlatego napisałem moim zdaniem. Jest po wypadku, potłuczony i nie jeździ już od dłuższego czasu, więc na tej podstawie napisałem swoją opinię.

as35 

Wysłany: 2020-06-17, 19:41   

marcin_crx napisał/a:

Kwestia znów mądrego rozegrania Z/Z przez Chomskiego.

I dyskusje o meczu a dokładnie wyniku możemy zakończyć :-) . Nie wiem tylko dlaczegóż "znów"? Sugeruje to że ostatnio było rozegrane super..... . Hmmm ciekawe.
Niestety kolejny z 4 meczów w plecy. Jest tylko nadzieja ze po tym zajmujący miejsce trenera, spakuje zabawki i zrobi wypad z klubu. I wtedy jest szansa na zmiany pozytywne. Zawodnicy zaczną trenować, skończy się kolesiostwo i faworyzowanie beztalenci.
Spotkamy się z drużyną która ma coś do udowodnienia nie tylko swoim Kibicom (Zagar). Niestety na dzień dzisiejszy nie mamy zawodników pewnych... a do tego mamy piach na pozycji juniorów.

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-06-17, 21:43   

Kwestią zasadniczą w sprawie zz nie jest ile Niels zdobędzie punktów, a ile zz, tylko jaki jest stan jego zdrowia i czy warto na tym etapie rozgrywek ryzykować kontuzją, która go wykluczy z jazdy do końca sezonu. Moim zdaniem nie warto. Patrząc na mecz z Lesznem od razu rzuca się w oczy fakt, że zawodnik jadący bieg po biegu w drugim swoim starcie jedzie dużo słabiej (Thomsen i Zmarzlik). Tego trzeba uniknąć.
Bartka ustawiamy pod nr 3 - nasz najsilniejszy zawodnik (jego jazda rozkłada się na wszystkich zawodników z drużyny przeciwnej). Ponadto zz nie może iść z nr 1 i 2, bo zawodnicy z tymi numerami jadą w biegach 6 i 9 - czyli środkowe biegi w rundach, więc mamy tutaj 2 razy bieg po biegu naszych zawodników. Ustawienie pod nr 4 lub 5 spowoduje, że tylko jeden bieg nasz zawodnik miałby bieg po biegu. Moim zdaniem lepszy jest nr 4, gdyż 2 razy jedzie przeciwko juniorowi, a nr 5 wyłącznie przeciwko seniorom rywala.
Więc skład ustawiłbym tak:
1. Szymon Woźniak
2. Krzysztof Kasprzak
3. Bartosz Zmarzlik
4. Niels Kristian Iversen
5. Anders Thomsen
6. Wiktor Jasiński
7. Rafał Karczmarz
8. Mateusz Bartkowiak

Kolejność zz.
1. Woźniak - bieg 4.
2. Kasprzak - bieg 5 (w parze z Bartkiem), co prawda będzie miał bieg po biegu, ale rywalem w biegu 6 będzie ich junior.
3. Thomsen - bieg 8 (w parze z Bartkiem).
4. Zmarzlik - bieg 11 (normalnie miałby długą przerwę między 8, a 13 biegiem, a tak przerwa nie będzie tak duża).
Na juniorach za bardzo nie ma się co skupiać, bo i tak dostaną niestety w czapkę. Każdy inny wynik niż 1:5 w biegu juniorskim uznam za sukces (oczywiście zakładam że wszyscy zawodnicy dojadą do mety :-) )

as35 

Wysłany: 2020-06-18, 10:30   

Dla wszystkich wątpiących w to że ktoś decyzyjny czyta forum. Dziś trenują start z taśmą!!!!!!! Rozumiecie !!! Ktoś wreszcie poczytał i nakazał trening z taśmą. Normalnie szok i niedowierzanie!!! Tak więc przestańcie głaskać po główkach pewnych osobników!! Może ktoś skuma że droga do zwycięstwa to trening, trening a nie debilne, nic nie dające kręcenie kółek na jednym kole ! Już nawet nie wymagam jakiejś myśli taktycznej na starcie ( jak startują przeciwnicy - ścieżka i jak im przeszkadzać choćby na 1 łuku).

Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-06-18, 10:42   

as35 napisał/a:
Dla wszystkich wątpiących w to że ktoś decyzyjny czyta forum. Dziś trenują start z taśmą!!!!!!! Rozumiecie !!! Ktoś wreszcie poczytał i nakazał trening z taśmą. Normalnie szok i niedowierzanie!!!

Nie trzeba czytać forum aby dojść do wniosku, że po pierwszym meczu nasi muszą potrenować starty. Cudów w Lublinie nie spodziewam się aczkolwiek jakbyśmy powalczyli o remis to byłbym zadowolony.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-06-18, 15:32   

Niedziela (21.06), godz. 16.30.

[MOTOR:] 9. G. Łaguta, 10. Miesiąc, 11. Hampel, 12. Zagar, 13. Michelsen, 14. W. Lampart, 15. Trofimow, 16. -. [Menedżer:] Ziółkowski.

[MOJE BERMUDY STAL:] 1. Kasprzak, 2. Woźniak, 3. Iversen, 4. Thomsen, 5. Zmarzlik, 6. Karczmarz, 7. Bartkowiak, 8. -. [Trener:] Chomski.

Spójrzcie na dwa pierwsze biegi:

Łaguta Hampel vs Kasprzak Z/Z
Lampart Trofimow vs Karczmarz Bartkowiak

10:2? :)

grochu_92 

Wysłany: 2020-06-18, 15:51   

marcin_crx napisał/a:
Niedziela (21.06), godz. 16.30.

[MOTOR:] 9. G. Łaguta, 10. Miesiąc, 11. Hampel, 12. Zagar, 13. Michelsen, 14. W. Lampart, 15. Trofimow, 16. -. [Menedżer:] Ziółkowski.

[MOJE BERMUDY STAL:] 1. Kasprzak, 2. Woźniak, 3. Iversen, 4. Thomsen, 5. Zmarzlik, 6. Karczmarz, 7. Bartkowiak, 8. -. [Trener:] Chomski.

Spójrzcie na dwa pierwsze biegi:

Łaguta Hampel vs Kasprzak Z/Z
Lampart Trofimow vs Karczmarz Bartkowiak

10:2? :)

No jak tak mają zawodnicy podchodzić jak Ty, to lepiej nie wyjeżdżać na tor. Biegi jak biegi. Trzeba walczyć jak w każdym. Każdy zawodnik jest do pokonania nie ważne jak ma na nazwisko. Z takim myśleniem to kto by nie zaczął meczu i tak będzie w palnik

leszek 

Wysłany: 2020-06-18, 16:16   

Maciex napisał/a:
Nie trzeba czytać forum aby dojść do wniosku, że po pierwszym meczu nasi muszą potrenować starty

A tu Cie kolego sympatyczny zaskocze . Jednak Trzeba ! Skoro od 2-3 sezonow forumowicze o tym trabia , a teraz jasnie nam panujacy wypelniacz programu na to wpadl :) Brawa dla Pana Chomskiego :)
Maciex napisał/a:
Cudów w Lublinie nie spodziewam się aczkolwiek jakbyśmy powalczyli o remis to byłbym zadowolony.

Ja bede zadowoliny jak nie prtzegramy dwudziestoma punktami - ot taka hipokruzja z mojej strony .

as35 

Wysłany: 2020-06-18, 16:18   

Maciex napisał/a:
as35 napisał/a:
Dla wszystkich wątpiących w to że ktoś decyzyjny czyta forum. Dziś trenują start z taśmą!!!!!!! Rozumiecie !!! Ktoś wreszcie poczytał i nakazał trening z taśmą. Normalnie szok i niedowierzanie!!!

Nie trzeba czytać forum aby dojść do wniosku, że po pierwszym meczu nasi muszą potrenować starty. Cudów w Lublinie nie spodziewam się aczkolwiek jakbyśmy powalczyli o remis to byłbym zadowolony.

Poważnie ? Kurcze a już się ucieszyłem. Prawie każdy mecz to denne starty naszych. Pewno po każdym starty trenowali spod taśmy - taka tradycja a ja się podniecam... . Dlaczego mimo ze na wielu byłem treningach to pierwszy raz widziałem taśmę i to w trzech ? Hmmmm.
Nie wierze ze bez ostrego pstryczka - zajmujący miejsce trenera wpadł na pomysł z treningiem taśmą ...

leszek 

Wysłany: 2020-06-18, 16:49   

as35 napisał/a:
Nie wierze ze bez ostrego pstryczka - zajmujący miejsce trenera wpadł na pomysł z treningiem taśmą ...

Zapomnial SZTOPERA i ot cala tajemnica :)

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-06-18, 16:52   

Biegi 9-12 bez Iversena, a tym samym brak możliwości ZZ i to wtedy gdy nasi zaczną łapać o co chodzi w ustawieniach. Dopiero w 13 mamy Iversena i to w parze z Bartkiem... Nie podoba mi się to zestawienie kompletnie, ale zobaczymy na ile ta koncepcja wypali. Jak prześpimy początek to potem trudno będzie gonić z 1 ZZ-tką w 13 biegu... Zostaje tylko taktyczna.

as35 

Wysłany: 2020-06-18, 20:47   

GM napisał/a:
Biegi 9-12 bez Iversena, a tym samym brak możliwości ZZ i to wtedy gdy nasi zaczną łapać o co chodzi w ustawieniach. Dopiero w 13 mamy Iversena i to w parze z Bartkiem... Nie podoba mi się to zestawienie kompletnie, ale zobaczymy na ile ta koncepcja wypali. Jak prześpimy początek to potem trudno będzie gonić z 1 ZZ-tką w 13 biegu... Zostaje tylko taktyczna.

Geniusz taktyczny zajmującego miejsce trenera w naszym klubie...
Nie będę się znęcał i nie będę cytowała optymistów którzy liczyli na przebudzenie smoka..znaczy zajmującego miejsce trenera... ha ha ha ah.
Obstawiam teksty po meczu: nie wiem dlaczego tak wyszło bla bla bla, zaskoczył nas tor bla bla bla atmosfera jest fajna, jeden drugiemu zabrał mydło pd prysznicem bla bla bla nie czas na zmiany bla bla bla bla bla bla bla
Komentarze niektórych na forum: trudno to sport , trzeba dać dalej szanse zajmującemu miejsce trenera bo kto inny.... bla bla bla

przemek1221

Wysłany: 2020-06-19, 00:34   

Apeluję o spokój. To dziwaczny sezon ale pierwsze wnioski myślę że będzie można wyciągać po 4 kolejce. Lublin nie jest tak słaby jak pokazuje to wynik w Grudziadzu. Nasza siła myślę też nie jest do końca znana. Rok temu w 3 zawodników zrobiliśmy 40 pkt wiec liczę ze w tym sezonie nie będzie gorzej. Nie ma Jakobsena i Kildemanda za nich Thomsen i Iversen/ZZ.

as35 

Wysłany: 2020-06-19, 19:35   

przemek1221 napisał/a:
Apeluję o spokój. To dziwaczny sezon ale pierwsze wnioski myślę że będzie można wyciągać po 4 kolejce. Lublin nie jest tak słaby jak pokazuje to wynik w Grudziadzu. Nasza siła myślę też nie jest do końca znana. Rok temu w 3 zawodników zrobiliśmy 40 pkt wiec liczę ze w tym sezonie nie będzie gorzej. Nie ma Jakobsena i Kildemanda za nich Thomsen i Iversen/ZZ.

Wnioski i spokój po 4 porażce? Przypominam jedziemy do Lublina, potem Grudziądz ( znów nas zaskoczy twardy tor jak co roku - oj jak zaskoczy, oj jak zaskoczy) następnie mamy Częstochowę na swoim ( ha ha swoim) torze. Torze przygotowanym (eufemizm) przez zajmującego miejsce trenera ( nie wiem jak to sie stało). To sa podstway do spokoju . Brawo!!!!!!!!!!!!

As17 

Team: stal
Wysłany: 2020-06-19, 19:53   

Jak już panikujesz to sprawdz gdzie jedziemy kolejny mecz a nie piszesz jakieś bzdury o Grudziądzu- Rybnik kolego Rybnik jest następny. A jak już z tamtąd nie przywieziemy pkt to wtedy już możesz panikować :)

Odpowiedz do tematu