Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrakty w klubach Speedway Ekstraligii na sezon 09'
Autor Wiadomość
ejko 
Administrator
www.Foto-Sport.pl

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2008-11-01, 11:40   

Misiek napisał/a:
proste podbijanie ceny kontraktu im więcej się mówi o zawodniku tym większą ma kartę przetargową do rozmów ........ pamiętam jak w zeszłym roku tak samo było o Gollobie i Rune jak przyszło co do czego to Komar powiedział ze po słowie był szybko z nimi

Nie do końca jest to prawdą. Tak samo jak wszędzie wszyscy gadali że Tomek za mecz zarabia grubo ponad 70 000 zł. Mylicie się i to bardzo. Zarabia dużo mniej. A pokazuje dużo na torze.

robander napisał/a:
Czy gracze - napinacze nie żąglują nazbyt budżetem KLUBU?

Budżetem naszego Klubu NIE

www.Foto-Sport.pl - Gorzowska Galeria Sportu

judoka2-14 

Team: YL
Wysłany: 2008-11-02, 08:39   

W piątkowej audycji Speedway Cafe w Radiu Zielona Góra prezes ZKŻ-u Kronopol Robert Dowhan zapowiedział, że Rafał Dobrucki na 99 proc. zostanie w Grodzie Bachusa.- Z Rafałem Dobruckim myślę, że na 99 proc. mamy sprawę dogadaną - powiedział na antenie RZG Dowhan. Rafał Dobrucki w sezonie 2008 osiągnął średnią biegową równą 1,859 (18. wynik w lidze). Dobrucki w drugiej części sezonu zmagał się z kontuzjami i stosowane za niego było zastępstwo zawodnika....
http://www.sportowefakty....zielonej-gorze/

;/

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2008-12-13, 01:55   

Matej Kus w Toronto :-P

Kylmaekorpii i Gjedde niemal w Rzeszowie.

Dziś się dowiedziałem, że bardzo prawdopodobnym wariantem dla Hansa Andersena jest... Ostrów :-D Jutro postaram się potwierdzić (bądź zaprzeczyć) tej informacji :-P

STALone_ZG 

Wysłany: 2008-12-18, 22:22   

I co z tym Andersenem? Mi się wydaje, że zostanie w Toruniu. Ostrów przecież odmładza skład (czytaj: oszczędza pieniądze). Gdańsk też go nie weźmie, bo lotos zamierza mniej dawać na sport, więc kto byłby jeszcze spełnić jego żądania, skoro wszyscy oszczędzają?

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2008-12-18, 22:58   

Cytat:
Kylmaekorpii i Gjedde niemal w Rzeszowie.

Skończyło się na Gjedde. Kilokarpi wylądował w Gdańsku, tak więc zobaczymy go również przy Śląskiej (może jeszcze w parze z Zorro? :mrgreen: )

Co do Andersena, to wydaje mi się, że albo Toruń albo Gdańsk. Wiem, że Lotos zamierza dać mniej kasy, niż by sobie życzono, jednak mają też chyba świadomość, że bez takiego wzmocnienia Gdańsk popłynie z Ekstraligi bez większej walki... Zorro? Joonas? Gafurov? Nawet z Andersenem będą blado wyglądać. Ratuje ich jeszcze Vaculik, przynajmniej w biegu młodzieżowym będą mieli szansę na jakiś korzystny wynik. Problemem jest u nich również to, że w składzie musi być regulaminowa liczba Polaków.

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2008-12-21, 18:20   

http://www.sportowefakty....icki-w-gdansku/

Adam Skórnicki w Gdańsku!

Czy to wzmocnienie na E-ligę?

Moim zdaniem tak. Choć skład GKŻ jest niestety na spadek.

darkis 

Wysłany: 2008-12-21, 19:44   

Skora w GKŻ..moim zdaniem to jest zawodnik tylko na I lige, a tytul mistrza Polski jaki zdobyl w 2008 ..no cos , David Kujawa tez byl Mistrzem Świata Juniorow..
No ale Skóra ma teraz swoje 5 minut więc wykorzystał szanse i troche kasy zapewne z Gdanska pociagnal...

pozdro

Bartek 

Wysłany: 2008-12-21, 19:51   

Moim zdaniem Wybrzeże będzie żałowało wydanych na Skórę pieniędzy. Chociaż w sumie i tak byli pod ścianą, muszą mieć Polaków w drużynie. Nie da się jednak ukryć tego, że Adam zrobił swoistą aukcję pt. kto da więcej. Skończyło się w Gdańsku. W 1 lidze mógł spokojnie doczekać emerytury. W Ekstralidze jednak poziom wyższy, no ale nie przekreślam jego szans. Wykorzystał swój tytuł IMP i tyle na ten temat. Dla mnie nie jest to zawodnik, który będzie umierał za punkty ani jeździł z zębem, bez odpuszczania aż do mety. Gdy coś nie wyjdzie, powie pewnie 'żużel jest jak rock & roll, najważniejsze by się dobrze bawić' :-)

Niech chociaż jeden z ich pierwszoligowców poradzi sobie w miarę na poziomie w Elidze (tak coś ok. 1.5-1.6), to będzie to już nie lada wyczyn...

Tabaskokssg 
Stachoo

Wysłany: 2008-12-21, 21:55   

A mnie ciekawi co teraz zrobi Włókniarz. Skóra był ich jedyną szansą by utrzymać forme z poprzedniego sezonu. Muszą mieć dwóch polaków w drużynie, a na rynku nie widze żadnego polskiego seniora (Kościecha - Albo Toruń, albo Gdańsk) a Szczepaniak w 1 składzie haha nie zazdroszcze
"Ja natomiast dziękuję Bogu, że taką młodzież jeszcze mamy. Skorą do bitki i do wypitki. Dawniej tacy się pojedynkowali – ale teraz jest d***kracja, więc walą się kijami do baseballa. Zgoda: czasem przesadzą i zabiją. Ale to ta, potrafiąca zabić, młodzież – a nie absolwenci Filozofii UJ - będzie bronić kobiety, dzieci i nas, gdy przyjdą muzułmanie, Ukraińcy, Niemcy albo inni tacy!" - Janusz Korwin-Mikke

Pao 

Wysłany: 2008-12-22, 11:57   

Mają 2 Polaków: Gapę i Miturskiego :] Pamiętaj, że na skład drużyny składa się część podstawowa i juniorzy (rezerwowi), gdzie jeden z nich musi mieć licencję Ż. W takim przypadku w podstawowym składzie może jeździć jeden Polak, no chyba że klub pogodzi się z Drabikiem, to wtedy Gapiński będzie miał drugiego kolege mowiacego po polsku w parkingu ;)

boberGW 

Wysłany: 2008-12-22, 12:27   

W podstawowym składzie Pao musi jeździć trzech polaków. Dlatego np. W Bydgoszczy zawsze pod 7 lub 15 będzie jeździł Sajfudinow, a nie Woźniak. Podstawowy skład to 1-6, 9-14. I w tym składzie ma być 3 polaków.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Pao 

Wysłany: 2008-12-22, 21:13   

Cytat:
Art. 709. 1. Drużyny uczestniczą w zawodach w składach liczących od 6 do 7
zawodników, przy czym w składzie każdej drużny musi być zgłoszonych (art. 710 ust. 1) co najmniej 3 zawodników posiadających licencję sportową „Ż”.

Nie wiedziałem, że regulamin tak szybko pojawi sie na stronie SE, ale też nie jest napisane że chodzi wyłącznie o skład podstawowy. Włókniarz ma i na to furtkę: 3 Polaków to Gapiński i 2 juniorów: Miturski i Cieślar/Piekarski ;) Bridger i Woffinden w takim wypadku mogliby jeździć tylko w podstawowym składzie

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2008-12-23, 09:19   

No i kolejny zawodnik w Wybrzeżu.

Kenneth Bjerre

Niestety myślałem, że będzie to Hancock i Andersen, ale w tym wypadku Gdańsk będzie jednak najsłabszy... (teoretycznie oczywiście)

boberGW 

Wysłany: 2008-12-23, 11:06   

Myślę, że jeszcze kupią Andersena;] W hancocka jakoś mniej wierzę, bo Czewa gdyby nie była pewna pozostania Herbiego nie oddałaby Ułamka. A nie ogłasza się nic na razie, żeby wyciągnąć pieniądze od miasta.
Dobrze, że Gdańsk się wzmacnia, bo będą ciekawsze mecze. Dlatego też chciałbym u nich Andersena, będą silniejsi, ale dla nas myślę nie za silni, a osłabią jeszcze naszego rywala w walce o medale;]

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Dr.Lucas 

Wysłany: 2009-01-02, 12:19   

boberGW ma rację. Czytałem, że Hancock niby dostał faksem swoja umowę tylko ma podpisać. Bo rzeczywiście pozbycie się Seby i jeszcze jakby odejść miał Greg to troszkę bez sens i oni chcą samym Pedersenem i kilkoma goscmi na kilka punktów walczyc o coś w lidze ?. A bajkopisarz kontratu ni ma . Nie pasuje mu ten z Torunia to może rzeczywiście zobaczymy go w barwach wybrzeża :-)

Pozdro ! ;-)

Paki 
Soda

Wysłany: 2009-01-02, 18:39   

Hancock na bank podpisze na jasnej gorze:) on jak cos powie to raczej tak robi wkoncu klasa zawodnik.

Co do wczesniejszych wypowiedzi to Gdans zamianil Chrzanowskiego na Skore i mysle ze wyjdzie im na to samo czyli Gdansk spada a wraca Tarnow.

Bartek 

Wysłany: 2009-01-03, 18:34   

Nie ma co się dziwić, gdy ma się ekipę zbudowaną praktycznie z samych 1ligowców.. Nawet Gollob do spółki z Holtą by tam nie pomogli ;-) Będą mogli mówić o szczęściu, jeśli chociaż jeden z ich zawodników z zaplecza Eligi wzniesie się na chociaż średni poziom tak w okolicach 1.5-1.6 Póki co, ich siła opiera się na Bjerre, Skórnickim i Vaculiku. A gdzie reszta? (oczywiście nie umniejszając umiejętnościom Zorra, ale sądzę, że on nie udźwignie na torze takiej presji). Prawdopodobnie do Gdańska zawita jeszcze ktoś z dwójki Kościecha-Andersen, ale szczerze mówiąc, nawet to nie poprawia o wiele ich sytuacji. Z całym szacunkiem, Tarnów ma przynajmniej równą pakę w 1 lidze, a kto wie, czy nie lepszą.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-01-04, 15:31   

No to ciekawe co on kombinuje:Andersen nie w Toruniu! Czyżby jednak ciągnęło go nad morze? Ale skąd Gdańsk weźmie na niego kasę? Chciałbym, żeby Andersen nie znalazł pracy w żadnym polskim klubie, może to by dało co niektórym rajderom do myślenia zanim przedstawią swoje żądania...

Pao 

Wysłany: 2009-01-04, 23:29   

założyciel tematu niech założy tu ankietę: czy Andersen podpisze w Gdańsku? Uważam, że jak na "nie" będzie głosować 1/50 (czyli 2%) osób, to będzie ustawiona ankieta :P

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2009-01-04, 23:31   

Wychodzi na to, że będzie mocna liga, bez "chłopców" do bicia jak to miało miejsce w poprzednim sezonie ;)

Pao 

Wysłany: 2009-01-04, 23:34   

Jeden Andersen wiosny nie czyni. Polonia nie ma NIKOGO, kto w poprzednim sezonie jeździłby w Ekstralidze. Według mnie te dwie drużyny i Atlas będą zbierał cięgi. Czemu dodałem Wrocek do tych drużyn? Bo Ogórowi nie wyjdzie drugi tak dobry sezon, Jeleń tylko nieznacznie poprawi zdobycze punktowe, Nicholls i Watt są mało regularni, a sam Janowski Crumpowi nie pomoże :)

Marek 

Wysłany: 2009-01-04, 23:40   

Cytat:
Nie ma co się dziwić, gdy ma się ekipę zbudowaną praktycznie z samych 1ligowców.. Nawet Gollob do spółki z Holtą by tam nie pomogli ;-) Będą mogli mówić o szczęściu, jeśli chociaż jeden z ich zawodników z zaplecza Eligi wzniesie się na chociaż średni poziom tak w okolicach 1.5-1.6 Póki co, ich siła opiera się na Bjerre, Skórnickim i Vaculiku. A gdzie reszta? (oczywiście nie umniejszając umiejętnościom Zorra, ale sądzę, że on nie udźwignie na torze takiej presji).

Nie rozumiem jak można teraz pisać że Gdańsk będzie miał szczęście , a co już nie pamiętacie ilu 1ligowców było u Nas w tamtym sezonie ?? Skąd możesz teraz wiedzieć że Skórnicki i Zorro nie będą lepsi od Ferjana i Monberga ??? Stal też chciała Zorra na sezon 2008 . Na jakiej podstawie wnioskujesz że Zorro nie podoła presji ? Zorro bedzie pewnym punktem Gdańska bo to profesjonalista w każdym calu . Jeśli potwierdzą się plotki że Miśkowiak i Andersen u nich to wcale nie będą tacy słabi ....

Bartek 

Wysłany: 2009-01-05, 08:53   

Marek...tylko, że w naszym przypadku pierwszoligowcy pochodzili z najwyższej (jak na 1 ligę) półki. A Wybrzeże? Gafurov? Kilokarpi? Skórnicki? Zorro? Forsberg? Kroner? Tylko Zorro i Skóra reprezentują naprawdę dobry poziom.

I nigdzie w swoim poście nie napisałem, że Ferjan i Monberg okażą się lepsi od nich :roll: Porównaj sobie składy w całości, a może wtedy będziesz wiedział co miałem na myśli... Wiadomo że Zorro, Skóra i reszta mają szansę jak każdy, ja wyraziłem tylko swoje zdanie i wg mnie nie sprawdzą się.

Andersen
Zorro
Skórnicki
Kilokarpi
Bjerre
Sperz
Vaculik

To jest Twoim zdaniem mocny skład?

W przypadku Stali siła była oparta o Holtę i Golloba. W przypadku Wybrzeża nawet nie można być pewnym, czy Andersen do spółki z Bjerre wykształtują się na liderów z prawdziwego zdarzenia..Bjerre miał już być liderem w Rzeszowie ;-)

PS. Fakt, Miśkowiak to dopiero byłaby bomba! :mrgreen:

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-01-05, 23:08   

Andersen może jeździć dobrze ale tylko on. Bjerre będzie takim Karlssonem z 2008r.

A po za tym jak czytam tą napinkę ludzi z Gdańska na syfach to nie wiem czy śmiać sie czy płakać. Ale moim zdaniem liga będzie wyrównana z przewaga Leszna.

Jestem ciekawy czy Greg Hancock podpisze w Czewie ale raczej tak. Szkoda ze Czekański nic nie pisze o transferach bo jak to on mówi Wrocław ma pecha... :P :lol:

boberGW 

Wysłany: 2009-01-05, 23:26   

Maciex napisał/a:
A po za tym jak czytam tą napinkę ludzi z Gdańska na syfach to nie wiem czy śmiać sie czy płakać.

Nie czytaj komentarzy na sf.pl , bo większość wypowiadających się tam osób nie ma ukończonych 12 lat, a jak ktoś ma więcej to rozum ma na poziomie 12-latka. Poza tym często ludzie z innych miast podszywają się za kibiców innych drużyn, żeby ich skompromitować. I później można przeczytać teksty typu: "Stal miszcz" "Nicki Pedersen na 100% w KMO" itp, itd :-)
Gdańsk, kto by do nich nie przyszedł będzie słaby jak barszcz, choć moim skromnym zdaniem lepszy niż Tarnów w minionym sezonie. Bydgoszcz też bez rewelacji, choć u siebie mogą sprawić niespodzianki. Sajfudinow na Bydgoskim torze czuje się niemal jak Tomek.
Walka o medale jest otwarta dla pozostałych drużyn, ponieważ prezentują podobny poziom przynajmniej na papierze, jedynie Leszno trochę odstaje i w tym roku będzie faworytem do złota.

Odpowiedz do tematu