Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrakty w klubach Speedway Ekstraligii na sezon 09'
Autor Wiadomość
darkis 

Wysłany: 2009-01-06, 14:36   

NO i Andersen w Gdansku, ale powiem szczerze ze i tak na chwile obecna to Gdansk raczej TERETYCZNIE ma najslabszy sklad elidze....

http://www.sportowefakty....dzie-w-gdansku/

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-01-06, 18:53   

A Hancock zostaje w Czewie! Cóż innego mu pozostało...

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-01-06, 20:35   

Wraz z podpisem Hancocka zakończył się już praktycznie sezon ogórkowy. Jeśli dojdą do skutku jeszcze jakieś inne transfery, to nie będą one już miały jakiegoś znacznego wpływu na siłę drużyny.

Siły zostały rozłożone tak, że czeka nas naprawdę ciekawy i interesujący sezon. Ekipy są dosyć wyrównane. Leszno wydaje się być na papierze nieco z przodu. Podstawowy skład bez zmian, do tego Przemek Pawlicki, niespodzianka poprzedniego sezonu.

Osłabieniu uległ Włókniarz oraz Apator, z czego Torunianie stracili chyba więcej. Brak Hansiora, do tego przejście Holdera w wiek seniora, przez co tracą mocne uderzenie w 1 biegu. Biorąc pod uwagę fakt, że mecze z Aniołami przy Śląskiej były na styku, możemy się spodziewać podobnych scenariuszy w tym roku. Włókniarz stracił dużo tylko z winy przepisów. Przejście Ułamka do Tarnowa ozacza, iż w składzie będzie regularnie pojawiał się Szczepaniak, który wymiataczem nie jest. Do tego dochodzi niezbyt silna moim zdaniem juniorka.

Stal pomijam, dyskutujemy o tym w innym temacie ;-)

Dalej mamy ekipy Polonii, Falubazu, Sparty i Wybrzeża. Moim zdaniem jesteśmy nieco ponad tymi ekipami, jednak jest to tylko i wyłącznie moje odczucie, jak będzie naprawdę, przekonamy się niebawem.

Polonia i Wybrzeże to dla mnie trochę niewiadome. Wybrzeże niby prezentuje się najsłabiej i raczej takich wyników można się spodziewać. Na wyjazdach za wiele nie zwojują, u siebie powalczą. Polonia? Kompletnie nie wiem czego spodziewać się po Saifutdinovie i Lindbaecku...AJ raczej będzie trzymał swój poziom ;-) Chrzanowski jakoś mnie nie przekonuje, ciągle pamiętam jak się napinał w mediach przed meczem Stal-Wybrzeże (58-33 , się wtedy chłopak nie popisał :mrgreen: ) Jędrzejewski, Davidsson i Buczkowski też nie są pewniakami do zdobywania punktów, jednak każdy z nich może wypalić.

Falubaz nietknięty przez zimę całkowicie, wyjdzie im to pewnie tylko na dobre. Zgrany team. Ale co z trenerem?

Wrocław, mimo przeciętnego składu, stanowi dla mnie mocną ekipę, zwłaszcza u siebie. Toromistrz-trener-lider zespołu + Crump + Janowski + Nicholls wsparci Wattem, Jędrzejakiem i Jeleniewskim. Już w minionym sezonie Cieślak pokazał, że jest w stanie utrzymać w Ekstralidze dosyć słaby skład. Teraz jest lepiej, także spodziewam się, że Sparta napsuje sporo krwi rywalom.

Cieszę się, że mimo niezbyt dużej ilości zawodników na rynku, udało się stworzyć tak ciekawe drużyny. Zapewnia to wiele emocji oraz walkę o medale DMP do samego końca. Obyśmy w tej walce byli ambitni i skuteczni.

GIĘTY 

Wysłany: 2009-01-06, 23:56   

Jedno jest pewne. Tak wyrównanej SE nie było dawno.
Unia - faworyt do tytuły mistrzowskiego i aż prosi się by w finale znaleźli się właśnie ze Stalą, która bynajmniej w zeszłym sezonie miała patent na Byki. To oczywiście sfera marzeń. Ale w sporcie wszystko jest możliwe.

Srebrny medalista - Apator, można powiedzieć, że zastępuje w składzie Andersena, Kusem. Ja wiem, że Kus może być rewelką ligi, ale jeszcze nie w sezonie 2009. Ale trzeba też pamiętać o tym, że Toruń ma nowy stadion i pewnie gdzieś na początku ciężko się będą na nim czuli w roli gospodarza. Fakt, że jeszcze gorzej będą mieli zawodnicy, dla których mecz ligowy będzie dopiero pierwszą jazdą na nowym toruńskim stadionie. Nie wiem jak rozpatrywać kwestie nowego stadionu Apatora. Czy to plus czy minus dla Pierników. Osobiście obstawiam za plusem(z tego co pamiętam to Stal ostatni medal DMP, zdobyła właśnie po przebudowie toru na IMŚJ w 2000 - poprawcie mnie jak się myle.) acz mimo to wg mnie Toruń traci na sile rażenia.

O przyjacielach z południa nie ma co pisać. Ja szczerze gratuluje im medalu, bo na niego zasłużyli. I nie ma co gdybać o pechu Częstochowy itd. Ale wątpie by sukces swój powtórzyli w 2009.

Częstochowa była moim faworytem w 2008. Teraz na Majstra większych szans nie mają i myśle, że medal to max na co ich stać. Ale równie dobrze mogą walczyć gdzieś z Bydgoszczą o szóste miejsce. Herbi i Power lepsi już być nie mogą (nie wiem czy w ogóle ktoś może) a Gapa i Richardsson to dobre uzupełnienie składu. Ale... Szczepaniak to z całym szacunkiem dziura w składzie. A z dziurawym składem ciężko o medal. No chyba, że Tai wystrzeli formą w Polsce już w 2009... Szczerze wątpie.

Jeśli ktoś w tym sezonie pokona Spartan na Olimpijskim to w mojej ocenie ma pewne 1-2 miejsce po rundzie zasadniczej. Nie chciałbym tylko by Stal zmierzyła się w I rundzie Play off z wrocławianami, bo ich atut własnego toru jest bez wątpienia największy z klubów SE. Wrocław bez wątpienia się wzmocnił. Zostawił 3 najlepszych z poprzedniego sezonu a niewypały (Słaboń, Max i Węgrzyk) zastąpił pewniakami - Nicholsem i Watt'em (identyczna sytuacja jak w Stali) a do tego Janowski i Ben Barker już mogą być jedną z czołowych par juniorskich ekstraligi. A jak pokazuje historia - mocni juniorzy to połowa sukcesu. Ja nie skreślałbym absolutnie Sparty z walki o medale.

Bydgoszcz i Gdańsk to wielkie niewiadome. Dla nich celem będzie utrzymanie się. Dla tych drugich, będzie to niewątpliwy sukces. Jeśli Wybrzeże wzmocni jakiś sensowny, nieobliczalny polski senior (np. Miśkowiak) to ta liga może być niesamowicie zacięta.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2009-01-07, 00:37   

Moim zdaniem Toruń się bardzo mocno osłabił w tym sezonie. Kościecha i Miedziński to nie są liderzy przez duże "L". Na starym toruńskim obiekcie śmigali, na nowym może być gorzej. Podobnie rzecz ma się z wyjazdami. Do tego Holder jako senior, trudno powiedzieć jak się spisze. Nie życzę źle aniołom, ale moim zdaniem to może największa niespodzianka in minus w tym sezonie.

Faktycznie faworytem do tytułu wydaje się być Leszno. Powiem Wam, że bardzo mocny moim zdaniem będzie w tym roku Falubaz. Forma obcokrajowców moim zdaniem będzie znacznie wyższa w tym sezonie dlatego uważam, że mogą być czarnym koniem rozgrywek.

Słusznie Gięty zauważył, liga będzie wyrównana i każdy będzie mógł wygrać dosłownie z każdym. W zasadzie nie ma w tym sezonie klarownego faworyta do spadku, jak to miało miejsce w poprzednim sezonie.

Nasi? Życzę sobie medalu ;) OBY!!

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-01-07, 01:04   

GIĘTY napisał/a:
Jedno jest pewne. Tak wyrównanej SE nie było dawno.

Na to się zapowiada. Ten sezon będzie chyba jednym z najciekwaszych, jeśli nie najbardziej emocjonującym w tym wieku :shock: :-D
Wszystko dzięki Toruniowi, a może raczej Hansowi :-P

Toruń się nie osłabił, on się baaaaardzo mocno osłabił. W zeszłym sezonie powerem Apatora były zwycięstwa w meczach wyjazdowych. W tym duża zasługa Duńczyka. Pamiętam jak Kościecha przyjechał do Gorzowa i raczej walczył z torem niż z resztą stawki.
O ile w Toruniu wciąż będą mocni, o tyle na wyjazdach już nie tak bardzo.

GIĘTY napisał/a:
Unia - faworyt do tytuły mistrzowskiego i aż prosi się by w finale znaleźli się właśnie ze Stalą,
GIĘTY napisał/a:
O przyjacielach z południa nie ma co pisać. Ja szczerze gratuluje im medalu, bo na niego zasłużyli. I nie ma co gdybać o pechu Częstochowy itd. Ale wątpie by sukces swój powtórzyli w 2009.

Też tak uważam, też bym tak chciał. Jak zaczynamy sezon z Lesznem, to i skończmy go z Lesznem :-) Co do Falubazów, to należy pamiętać, że oni też mieli problemy z kontuzjami. To że zdobyli medal, to zasługa ich formy którą załapali w najważniejszym momencie sezonu, czyli od Derbów w Gorzowie... a w meczu o 3 m-ce Włókniarz po prostu stał się Falubazem z zasadniczej, a Falubaz Włókniarzem. Brąz jednak zasłużony.

Co do Gdańska, to najważniejsze, że osłabili Toruń. Nie wiem jak Hans będzie jeździł nad morzem, ale coś nie wydaje mi się, żeby był takim liderem z krwi i kości jak Crump, Nicki, Adams czy Gollob. Gdańsk ma na pewno ciekawy skład i nie skazywałbym ich od razu na pożarcie czy walkę o utrzymanie. Każda ekipa w ekstralidze w moim odczuciu ma niezłą paczkę. W tym sporcie zdarzają się kontuzje (odpukać) i sezony życia (np. Harris - i w 1 lidze i w SGP śmigał). Może się również zdarzyć, że zawodnik na którego liczono będzie miał słaby sezon itd. itp. Na razie trudno gdybać i rozdawać miejsca. Nawet w czasie trwania sezonu to jest złudne. Pamiętam wywiad z Zengotą przed Derbami, który twierdził, że Falubazy mają już w sierpniu po sezonie. kiedy zakończyli sezon każdy pamięta...

Leszno lekko z przodu, a dalej wszystko się może zdarzyć 8-)

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-01-07, 22:59   

No nie wiem czy Toruń wciąż będzie mocny u siebie. Tak naprawdę nikt tego nie wie, nawet oni sami, jako, że wskoczą na nowy obiekt i przez to być może dużo stracą,. Ja nawet nie wiem, czy oni na pudle się zmieszczą :shock: Bo okazuje się, że chrapkę na medale mają przynajmniej cztery ekipy: Leszno, Gorzów, Zielona, Toruń. Czewa też nie wiadomo, czy się nie włączy do walki. Z pozostałych ekip nie lekceważyłbym mimo wszystko Wrocławia. Mogą być nieobliczalni. A u siebie jak Cieślak tor przygotuje, to mogą wszystkich objechać. Pożyjemy obaczymy. przykład Falubazów z ostaniego sezonu pokazuje, że tak naprawdę nikogo nie wolno lekceważyć i przedwcześnie przekreślać.

pablo32 

Wysłany: 2009-01-11, 01:32   

Trzeba też wziąść pod uwagę kontuzje, o których nie myślimy przed sezonem. Spoglądajmy w kadry zespołów i patrzmy na liczbność dobrych zawodników. Falubaz w tamtym sezonie miał dużo szczęścia i tyle. My mamy jedno na ławce a Zielona nikogo. Mam tylko nadzieję, że ten sezon obejdzie sie bez poważnych kontuzji.

Riba 

Wysłany: 2009-01-14, 01:04   

O taaak, mozna by rzec, ze podtrzymujemy nasza passe szczescia z poprzednich lat :lol: :lol: :lol: .

Gratuluje obiektywizmu.

pozdrawiam
TYLKO FALUBAZ

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-01-14, 08:50   

Cytat:
O taaak, mozna by rzec, ze podtrzymujemy nasza passe szczescia z poprzednich lat .

Gratuluje obiektywizmu.

pozdrawiam
TYLKO FALUBAZ

Obiektywnie chyba napisał o poprzednim sezonie, czy się mylę? A może Ty gdzieś widzisz nawiązanie do lat poprzednich? Jeśli tak to przepraszam...

Riba 

Wysłany: 2009-01-14, 23:31   

Okreslenie, ze "Falubaz mial duzo szczescia" drastycznie odbiega od stanu rzeczywistego. Jesli szczesciem nazywamy jazde w niepelnym skladzie przez wiekszosc sezonu to tak, mielismy tego szczescia od groma. Tak na dobra sprawe to gdyby nie zmiana nawierzchni przed runda finalowa to nie wiem czy teraz cieszylibysmy sie z brazowego medalu.

Zeby nie bylo, rzeczywiscie, jazda z okrojona Czewa byla naszym "szczesciem" i w duzym stopniu przyczynila sie do sukcesu. Jednak nikt nie zaprzeczy, ze Falubaz w PO, na swoim torze byl praktycznie nie do pokonania(swiadcza o tym wygrane z Toruniem i Lesznem z podziurawionym skladem) i wydaje mi sie, ze gdyby Wlokniarz przyjechal w pelnym skladzie to zwyciestwo Falubazu byloby tez wysokie(na pewno nie taki pogrom jaki byl ale w granicach 10pkt).
Ale to juz piesn przeszlosci i nie ma co dywagowac.

pozdrawiam kibicow Stali i zycze wysokiego miejsca w tabeli(oczywiscie te przyslowiowe juz "oczko" nizej od "sasiadow z poludnia" ;))
TYLKO FALUBAZ

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2009-01-16, 12:10   

Cytat:
Okreslenie, ze "Falubaz mial duzo szczescia" drastycznie odbiega od stanu rzeczywistego. Jesli szczesciem nazywamy jazde w niepelnym skladzie przez wiekszosc sezonu to tak, mielismy tego szczescia od groma. Tak na dobra sprawe to gdyby nie zmiana nawierzchni przed runda finalowa to nie wiem czy teraz cieszylibysmy sie z brazowego medalu.

Nic nigdzie nie odbiega. Jeżdżenie w niepełnym składzie w rundzie zasadniczej ma nijakie znaczenie. W obecnym regulaminie liczy się tylko PO a tam już szczęście Was nie opuściło więc spokojnie. ;-)

Poza tym na tej nawierzchni, jaką przygotowaliście na koniec sezonu to brak Dobruckiego był niewątpliwie wzmocnieniem.

Riba 

Wysłany: 2009-01-16, 18:15   

Dalsza dyskusja nie ma sensu, albo czegos nie widzisz, albo nie chcesz widziec.

na razie

Scot fzg 

Wysłany: 2009-01-16, 19:08   

Z wami nie pogadasz.Nawet gdyby mecze o brąz odbywały by sie w pełnych skladach i Falubaz ten brąz by zdobył,to byście tlumaczyli to szczęściem bo w boksie Nickiego zabrakło jednego z mechanikow.
Kolega Bovit zaraz nam udowodni że wygrana Falubazu przy Śląskiej to była jakaś ściema bo tak sobie to wymyślili Wladysław z Tomaszem.Bo liczy sie tylko PO.

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2009-01-17, 09:37   

Z faktami się nie dyskutuje. Każdy dobrze wie jak było, choć nie ma to większego znaczenia teraz.

Amen.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-01-29, 16:27   

A to na deser w tym temacie:kobieta w Ostrowie! No cóż, każdy sposób jest dobry, żeby przyciągnąć widza na trybuny, chociaż wątpię, by dziewczę załapało się do składu, na jakikolwiek mecz. O ile pamiętam , to ona już startowała w tym roku Tarnowie (albo Rzeszowie) na jakimś turnieju, ale chyba za dużej furory to tam nie zrobiła... Jednego nie można jej odmówić: URODY :lol:
Może warto by się wybrać na prezentację drużyny do Ostrowa? ;-)

fragles 

Wysłany: 2009-01-29, 16:35   

Tylko czekać na sparing z Ostrowem już widzę tą blondynę jak wyprzedza Golloba a wszyscy na stadionie mdleją ;)

To naprawdę świetny pomysł, klub z aspiracjami ekstraligowymi reklamuję się tak pozytywnie za oczach całej żużlowej polski.

Gratulację dla KMO więcej taki pomysłów, kto wie może okaże się czarnym koniem I ligi.

Wojtek 

Wysłany: 2009-01-29, 16:50   

Bzdurny pomysł, zrobiony tylko pod publikę, żeby było o tej klubowej katastrofie głośno.

Z punktu widzenia ekonomisty to ma sens, z każdej innej strony to jest totalna pomyłka. Ale w końcu, pasuję ona do tego klub, wszak to jest jedna wielka pomyłka.

Naucz się grać w pokera dzięki strategiom zawartym w artykułach i zgarnij 50$ bonusu od PokerStrategy bez wpłacania nawet złotówki!
Pytania? Pisz na GaduGadu:7513595

boberGW 

Wysłany: 2009-01-30, 14:51   

Jasne, to tylko i wyłącznie zagranie marketingowe. Nie ma ona szans przebić sie do składu pierwszoligowej drużyny z aspiracjami na awans.
Myślę, że pojawi sie może w paru sparingach, ale na pewno dzięki niej będzie o Ostrowie głosno w ogólnopolskich mediach, więc cel, dla którego została zatrudniona zostanie zrealizowany.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

robander 

Wysłany: 2009-01-30, 23:35   

Tak zwany chłyt maketingowy.
I Ani Mru Mru....
oKocim spojrzeniu - to była Mariola.
Nanna jest pięknną dziewczyną - naprawdę piękną - i prawdziwie pięknie wpisała się
we wspomniany maketingowy chłyt KMO.

Odpowiedz do tematu