Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drużynowy Puchar Świata 2009
Autor Wiadomość
Steel 

Wysłany: 2009-07-13, 14:14   Drużynowy Puchar Świata 2009

Tak patrzę, patrzę i nie widzę tematu o tegorocznym DPŚ! Nie wiem jak Wy, ale ja na te rozgrywki czekam bardziej niż na GP. Jakoś bardziej do mnie przemawiała zawsze formuła reprezentacyjnego ścigania. Bardziej drużynowo :-)

Mamy już za sobą pierwszy półfinał w Vojens i małą sensację - ekipa Rosji zostawiła w tyle Szwecję i Danię. Duża w tym oczywiście zasługa Emila, ale pozostała część kadry spisała się znakomicie, wszyscy zrobili wyniki w okolicy 10 punktów. Bardzo równa ekipa. Ciekawe jak nasi wschodni sąsiedzi poradzą sobie w finale...

Za to dziś drugi półfinał w Peterborough, w którym startują Polska, Australia, Wielka Brytania i Słowenia.

Emocji chyba nie ma zbyt wielkich, bo ze dwa miejsca można obstawić w ciemno. Z całym szacunkiem dla Zagara i jego pobratymców, ale Słowenia nie ma szans na coś wyżej niż 4 miejsce i pożegnanie z turniejem.

Podobnie chyba Australia z taką ekipą, w szczególności fenomenalnym Crumpem, szybko i wygodnie usadowi się na pierwszym miejscu.

Typuję więc walkę o 2 i 3 pozycję pomiędzy Polską i Wielką Brytania.

My mamy dosyć ciekawy skład - Pepe, Miedziak, Kasprzak - do którego nie jestem do końca przekonany. Znaczy co do ich możliwości na tym turnieju. Na papierze wygląda to jednak mocniej niż ekipa z Wysp, więc jeżeli pojadą tak jak w lidze, to spokojnie mamy drugą lokatę i nawet możemy powalczyć z Australią.

Ja zresztą wolałbym żeby Polska zajęła 2 pozycję. Historia i doświadczenie pokazuje, że baraże to idealna trampolina do zwycięstwa w finale. Drużyny awansujące z baraży mają możliwość zapoznać się z obiektem, torem, przyzwyczaić się i są "w ciągu zwycięstw".

Chociaż mam mieszane uczucia, obserwując skład tegorocznego barażu. Już są w nim Dania (ale ma jechać w mocno odmłodzonym składzie) i Szwecja. Do tego dojdzie wedle zakreślonego wyżej scenariusza Polska i Wielka Brytania. Może niestety nie być lekko, ale powinno się udać awansować.

A jak Wasze typy i oczekiwania?

Rogos94 

Team: Chelsea Londyn/Lech Poznań
Wysłany: 2009-07-13, 15:15   

Ten wątek był poruszany w temacie "ligi i turnieje".
Ja nie zgodzę się z tobą i sądzę,że mimo wszystko to Polska dzisiaj awansuje.Australia wiadomo,Holder,Crump,Adams ale dwóch pozostałych ? Sullivan i Shields? No nie oszukujmy się ale w ostatnim czasie Ryan formy nie ma a Shields to żadna rewelacja.
Gollob,Holta,Hampel,Miedzinski,Kasprzak powinni powalczyc choc za Miedzinskiego wolałbym Jagusia :evil: . Nie wiem co tam robi Protasiewicz..Mam nadzieję,że Cieślak w porę przejrzy na oczy i to Holta a nie zawodnik rodem z ZG pojedzie dzisiaj jak i w finale..

kris_77 

Wysłany: 2009-07-14, 20:34   

Rogos, przewidzialeś awans, gratulacje.
Co do składu to Protas pojechał dobrze, zreszta wszyscy pojechali dobrze, szkoda ze CHudy odpuścil ostatni wyścig bo mogłby mieć Crumpa na rozkładzie po raz koljeny w sezonie.

Mnie troche zdziwiła postawa Cieslaka, który po 3 seriach (był remis z AUS) powiedzial, ze wolałby aby nasi nie wygrali, bo wtedy zapoznaja sie z torem w barażu. A zawodnicy pokazali, ze mają w du...e takie czarowanie i pojachali super. Teraz Cieslak ma problem, bo za kogo ma jechac Holta? Ten skład który jechał, pokazał, ze warto na nich stawiac.

PS. Turniej ten ogladałem w knajpie na telebimie w centrum Torunia razem z kolegą z Zielonej Góry i kibicami z Torunia. I powiem wam, że atmosfera byla super. No poza paroma dygresjami co do sektorówki Tylko Falubaz na derbach i ostatnimi 2 biegami z ostatniego meczu z krzyżakami w Gorzowie.

Michu5 

Wysłany: 2009-07-15, 17:33   

Mamy szansę na pierwsze, prawdziwe polskie złoto w SWC. Nie liczą się dla mnie oczywiście te zdobyte z naszym "ukochanym" Rune Holtą. Nie lubię tego gostka i mam nadzieję, że nie pojedzie w sobotę, że wygra Polska bez żadnych przekrętów.

Thorgal 

Wysłany: 2009-07-15, 18:01   

Irytujące staje się odpuszczanie ostatniego biegu przez Golloba w sytuacji gdy wynik już jest przesądzony. Nie pamiętam by któryś z wielkich mistrzów speedwaya tak się zachowywał - choćby przez wzgląd na szacunek do kibiców.

Postawa Polaków - super i pewnie ten skład pozostanie na finał. Owszem, Rune nie jest Polakiem i nie rozumiem dlaczego chłopak nie chce reprezentować na arenie międzynarodowej (oraz w polskiej lidze) swojego kraju. Z Polską go nic nie łączy. To tylko miejsce w którym zarabia niemałe pieniądze.

MateoKSSG 

Wysłany: 2009-07-16, 21:54   

Tak stawiałem ja i chyba wiekszosc osob ze do finału awansuje ekipy Australii i Szwecji ale naprawde w pewnym momencie zwątpiłem w Szwecji i juz myslalem ze Wielka Brytania awansuje, jednak słabsza koncowka w ich wykonaniu przesądziła o nie dostaniu się do wielkiego finału.. Patrzac realnie na szanse finale to powinno to przebiegac tak, Polska z Australia o złoto a Szwecja z Rosja o brąz, jestem ciekaw czy Rosja zdoła powalczyc o medal ;d jeszcze 2 dni i sie dowiemuy.. beda emocje ;d

szept 

Team: KS STAL
Wysłany: 2009-07-19, 14:40   

mamy złoto piękny finisz Tomka .
brawo taką presje to tylko Ty mogłeś wytrzymać

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-07-19, 14:55   

Jaki piękny finisz Tomka? Gdyby nie Jarosław Hampel, to Tomek nie miałby już za bardzo o co jechać w tym ostatnim biegu..Prawda jest taka, że Gollob cieniował dzisiaj strasznie. Całe szczęście, że w ostatnim biegu Kasper użyczył swój motocykl.

Wygraliśmy na farcie, ale jak to mówią, zwycięzców się nie sądzi :-)

Rosjanie walczyli jak równy z równym, dobry prognostyk na następne lata, przynajmniej jakiś powiew świeżości ;-)

Pao 

Wysłany: 2009-07-19, 15:14   

Finał ciekawy, niekoniecznie pod kątem przygotowania toru i walki na nim. Sborna po udanym jokerze wzięła się do roboty i doskoczyła do reszty reprezentacji. Pogoń Polaków w końcówce świetna, ale nie musiałoby do tego dojść, jakby Gollob jechał od początku tak, jak pojechał w XXV biegu (jak na kapitana przystało). Adams zawalił sprawę, bo Gafurow miał być drugi i w dodatkowym Emil miał wygrać z Jonssonem walkę o brąz, ale czasy medali w DPŚ dla Rosji jeszcze nadejdą ;)

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-07-19, 22:49   

Trzeba przyznac, ze zawody chociaz nie tak wysmienite jak dwa lata temu (gdzie byl tor przygotowany perfekcyjnie do walki) to jednak przyniosly sporo emocji :)

Warto bylo moknac w sobote.. jechac drugi raz w niedziele rano :) Gollob rzeczywiscie byl strasznie slaby na dystansie na swoim sprzecie. On chyba jednak potrafi jechac na przyczepnym, tylko nie zawsze potrafi dopasowac do niego sprzet. Na szczescie w ostatnim starcie pozyczyl maszyne od Kaspera i zrobil to co powinien. Wielkie brawa za ten zloty medal. Trzeba tez przyznac, ze pomogl nam troche ten deszcz :) no i Rosjanie, ktorzy zabierali wazne punkty rywalom jak my mielismy gorsze pola i tracilismy sporo (trzecia seria).

Dwie imprezy jednego dnia i dwa zwyciestwa :)

Odpowiedz do tematu