Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin rozgrywek
Autor Wiadomość
zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2012-09-16, 21:20   

Analityk: Napolitykowałeś i teraz musisz sam zedytować swój tekst aby był zgodny z prawdą. To nie wina chorego regulaminu, że mecz się nie odbył a wina sędziego któremu palec się omsknął podczas wpisywania cyferek na kalkulatorze. :mrgreen:
Skoro przyrównałeś sytuację z Torunia do polityki to teraz masz problem - wyszło, że jednak nie masz racji. :-P

Rad 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2012-09-17, 18:25   Wina Lisa?

Błąd sędziego Lisa nie jest dla mnie wcale taki oczywisty...
Dziś wszyscy mówią, że Hancock mógłby pojechać, nawet spóźniony na zawody, bo był do nich wcześniej zgłoszony i regulamin tego nie zakazuje.
Wyobraźmy sobie taką sytuację. Sędzia policzył KSM Jamroga i puścił zawody. Następnie Jamróg odjeżdża swój bieg i wtedy na scenę wkracza spóźniony Herbie. Pytanie - jaki KSM ma wówczas Tarnów? Odpowiedź - za wysoki. Ale przecież wszyscy dziś twierdzą, że sędzia nie umie liczyć, gapa jakiś.

Albo zgłoszony zawodnik może jechać, nawet spóźniony, albo liczymy KSM dodatkowego (siódmego w kolejności zawodnika, tu Jamroga) ale to wyklucza start spóźnialskiego. W innym przypadku zespół może przekroczyć max. KSM.

Dlatego tez skłaniam się raczej do pierwotnej decyzji sędziego i takiej interpretacji przepisu Regulaminu, w której ważna jest kolejność czynności. Najpierw sędzia liczy sumę 6-ciu najwyższych ksmów zawodników zgłoszonych do zawodów, a następnie, w chwili rozpoczęcia meczu, sprawdza czy zawodnicy ci są w parkingu. Nie było Hancocka więc odjął jego KSM i tyle. A co z KSM Jamroga, przecież był w parkingu? Ale był 7-ym w kolejności KSMem. Wbrew obowiązującej interpretacji wcale nie uważam, że w tej sytuacji, wskakuje automatycznie na pozycję 6. Bo gdyby tak było patrz problem z za dużym KSM Tarnowa.

Dziś sędzia Lis jest kozłem ofiarnym zawiłego Regulaminu, który pisali inni panowie ale oni chcą się wywinąć od odpowiedzialności.

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2012-09-17, 20:27   Re: Wina Lisa?

Rad napisał/a:
Błąd sędziego Lisa nie jest dla mnie wcale taki oczywisty...

Cały Twój wywód o kant dupy rozbić. Zapoznaj się z regulaminem, to może się dowiesz, że do KSM drużyny liczy się KSM SZESCIU najlepszych zawodnikow. Więc sędzia popełnił błąd, bo policzył KSM pięciu zawodników, a Ty popełniasz błąd, bo liczysz KSM siedmiu zawodników. Sedzia powinien odjąc KSM Hancocka i dodać KSM Jamroga, a Ty w swoich dywagacjach powinieneś dodać KSM Hancocka, ale jednocześnie odjąć KSM Jamroga. Ponieważ obaj tego nie zrobliście, to sędziemu wyszedł KSM za mały, a Tobie za duży. Resztę dywagacji w tej chwili można sobie darować, bo są oparte na błędzie.
PS. Sedzia liczy KSM sumując KSM indywidualne 6 najlepszych zawodników zgłoszonych do zawodów i obecnych w parkingu w godzinie meczu. słowo "i" nie daje pola manewru. Muszą być spełnione oba warunki jednocześnie. Siódmy KSM Jamroga stał się w momencie absencji Hancocka szóstym KSM i powinien zostać uwzględniony przez sędziego.

textor 

Wysłany: 2012-09-17, 20:41   

Regulamin jest co najmniej zawiły, jak zresztą większość przepisów w Polsce, jednak zgadzam się z Kiperem co do wyliczenia KSM. Nie jestem jednak pewien, czy wówczas Greg mógłby brać udział w zawodach, jak niektórzy twierdzą, skoro nie znajduje się na liście zawodników zgłoszonych do jego wyliczenia. Pewnie interpretacji przepisu znalazłoby się kilka i każdy miałby swoje racje. Tak czy siak na błędzie sędziego przegrali wszyscy oprócz Tarnowa. Z Gregiem i bez Sullivana będą mieli znacznie lżej.

Kontuzja krótkotrwała, spóźnienie zawodnika, deszcz itd. zanadto wypaczają wyniki DMP. Znacznie bardziej od PO podoba mi się system duński z meczem finałowym, którego wyniki dolicza się do rundy zasadniczej. W Polsce mogłyby to być 4 mecze, po jednym u każdego. Byłoby może ciekawiej. Ilość niedziel ta sama.

Thorgal 

Wysłany: 2012-09-17, 21:05   

Jesli sedzia mial wliczyc ksm Jamroga ZAMIAST Hancocka to z jakiej paki Hancock moglby jechac w meczu po spoznieniu?

[ Dodano: 2012-09-17, 22:11 ]
PS. Kiper, ale wg tego zapisu ksm Jamroga nie powinien byc wliczany bo nie spelnia pierwszego warunku. Hancock BYL zgloszony do zawodow. Ale nie spelnil drugiego warunku.

Rad 

Wysłany: 2012-09-17, 21:43   

Sam się dzisiaj zastanawiam czy Regulamin trzeba czytać wg. interpretacji:

a) Hancock nie spełnia warunku bycia w parkingu momencie rozpoczęcia zawodów, a Jamrug nie spełnia warunku bycia w pierwszej szóstce zgłoszonych do zawodów wg. KSM. Wniosek - KSM zespołu jest za niski,

b) Hancock nie spełnia warunku bycia w parkingu momencie rozpoczęcia zawodów, a Jamrug staje się automatycznie 6-tym zawodnikiem do wyliczenia KSM zespołu. Ergo - KSM Tarnowa wystarczy do rozpoczęcia meczu.

Wszyscy chcą i mają interes żeby było b) i dlatego tak jest.

textor 

Wysłany: 2012-09-17, 21:54   

Rad
W pierwszym przypadku niezdolność zawodnika załatwia sprawę (choć nie wiem jak jest z dwoma ZZ), ale z powodu GP odpada.
W przypadku drugim wcześniejsze zgłoszenie zmiany Jamroga za Grega, ale ten drugi nie jedzie.
Tak chyba byłoby najrozsądniej interpretować.

Thorgal 

Wysłany: 2012-09-17, 22:30   

Rad, mysle tak samo. Na wariant b jest wieksze parcie bo oznacza odjechanie meczu. Niekoniecznie jednak oznacza to sprawiedliwosci.

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2012-09-17, 23:19   

Trochę pomieszały mi się wątki, ale odsyłam całą szanowną trójkę (Thorgal, Rad, texter) do moich wyjaśnień tutaj:
http://forum.stalgorzow.p...p?p=44235#44235
Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, służę uprzejmie.

Thorgal 

Wysłany: 2012-09-18, 08:58   

Kiper, to Ty tworzyles ten absurdalny regulamin? :)

Analityk 

Team: Przyczepa Obrzygatelska
Wysłany: 2012-09-18, 09:23   

Chciałem nieśmiało zauważyć, że istnieją przecież takie zjawiska jak bilokacja

a poza tym Hancock był obecny w parkingu "duchem". :-)

Poza tym jak już się tak czepiać zapisów, to jakby nie patrzeć sędzia jak i działacze funkcyjni i inne osoby używając Kalkulatora z warzywniaka do obliczeń na poziomie 3 klasy szkoły podstawowej nie spełniły wymagań stawianych na te "stanowiska służbowe". Przypominam że wymagania na sędziego to m.in. wiek 25-40, wykształcenie min. średnie, oraz "dobra znajomość" regulaminów i przepisów. Dobra nie oznacza idealna. :-)

Co by było gdyby zabrakło kalkulatora? Czy udałoby się wtedy obliczyć KSM na kartce z użyciem ołówka? Wcale nie jestem tego taki pewien. Gdyby przeprowadzić taki eksperyment na 12.000 lemingów to by z 60% nie zdało :-)

Zatem zostały spełnione przesłanki do nie rozegrania meczu z powodu braku potwierdzenia kwalifikacji sędziego.

Pierwszy przepis który należy wprowadzić to nakaz liczenia KSM poprzez dodawanie pisemne, najlepiej pod "kontrolą" miejscowych czwartoklasistów. :-)

Albo wniosek: znieść KSM.

Tyle że z czego będą żyli prawnicy SE i Kowalski wtedy?

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2012-09-18, 13:10   

Thorgal napisał/a:
Kiper, to Ty tworzyles ten absurdalny regulamin? :)

Nie, nie ja. Jestem przeciwnikiem KSM w ogóle, ale skoro istnieje, to trzeba go przestrzegać. Co w nim jest absurdalnego? :-D Jest jasny i czytelny :-D

Thorgal 

Wysłany: 2012-09-18, 13:41   

Analityk napisał/a:
Przypominam że wymagania na sędziego to m.in. wiek 25-40, wykształcenie min. średnie, oraz "dobra znajomość" regulaminów i przepisów. Dobra nie oznacza idealna. :-)

Hahahahahahaha!

[ Dodano: 2012-09-18, 15:04 ]
PS. Wyglądało to pewnie tak: sędzia informuje kierownictwa drużyn, że zgodnie z TAKIM A TAKIM punktem regulaminu drużyna Unia Tarnów nie ma minimalnego KSM. Ogłaszam więc walkower.

Zakładam, że kierownicy drużyn SŁUCHAJĄ tego uzasadnienia, czytają ten punkt regulaminu i mówią: "Trudno. Takie przepisy. Regulamin jest nieubłagalny".

Pytanie: dlaczego kierownicy po przeczytaniu tego zapisu nie odpowiedzieli: "Ale to bzdura! Pan sędzia się myli!".

Odpowiedzi mogą być dwie:
1. Albo interpretowali zapis tak jak sędzia.
2. Albo nawet nie zadali sobie trudu by się z nim zaznajomić (w co trudno uwierzyć).

Obie wersje pogrążają Unię Tarnów i Apator Toruń.

[ Dodano: 2012-09-18, 15:05 ]
i autorów regulaminu.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2012-09-30, 14:07   

Aż dziw mnie bierze, że nikt tego jeszcze tu nie wrzucił ...Regulaminowa masakra na sezon 2013

Po tym, co wyczytałem, to jesteśmy w czarnej d..... Nic nie napisali o ksm i niezmienionym składzie. Może przeoczyłem, bo nie czytałem uważnie. Jak dla mnie w tym momencie musimy chyba pożegnać 2 zawodników z obecnego składu :( Jesteśmy ukarani za stworzenie DRUŻYNY. Stało się? Nie chce mi się w tej chwili nawet prowadzić jakiejś głębszej dyskusji na ww. temat.

Nie spojrzałem na datę, a to jest z czerwca, więc mój błąd :oops: :oops: Jest jeszcze nadzieja :mrgreen:

adamz 
obserwator

Team: STAL GW,
Wysłany: 2012-09-30, 15:33   

Też dałem sie wrobić ;) na regulamin musimy jeszcze poczekać. Ale żużel to jest chyba jedyna dyscyplina sportu w której karze się zawodnika za to że jest dobry i w którym z racji tego lepiej być średniakiem lub słabeuszem, nie dość że ma się więcej ofert pracy to jeszcze za lepszą kase

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2012-10-27, 19:20   

Znalezione w internecie, nieoficjalne, najistotniejsze zmiany w Ekstralidze, które mają obowiązywać w nowym regulaminie:
Cytat:
1. KSM wynosić ma 41 punktów.
2. Najwyższą klasę rozgrywkową opuścić mają trzy zespoły, które zajmą miejsca 8-10. Do elitarnej ligi trafić ma tylko jeden pierwszoligowiec.
3. Nie będzie limitów związanych z finansami przeznaczanymi na transfery.
4. Nie będzie limitów związanych z ilością zawodników występujących w Grand Prix.
5. Dostępna będzie próba toru (dla wybranych zawodników z każdej drużyny).
6. Możliwość ze skorzystania z rezerwy zwanej popularnie JOKER.

Punkt 6 mnie zaskoczył in minus. Za wjechanie w taśmę proponuję jeszcze ukarać zawodnika startem 30 m z tyłu. Brakuje jeszcze instytucji gościa i zielonego koloru kasku :roll:

Michu5 

Wysłany: 2012-10-27, 20:57   

Don Lucas, pierwsze pięć punktów właściwie in plus, ale ten szósty to mnie po prostu przeraża do szpiku kości. Przecież to już do jasnej cholery już było! I w kilku przypadkach wypaczało sportową rywalizację, zresztą był jakiś powód, żeby z instytucji dżokera zrezygnować, skoro tego dokonano. A teraz znowu będziemy się taplać w tych "wspaniałych" angielskich wynalazkach upiększających na siłę nasz sport. Co to za metody, że liczymy komuś punkty podwójnie? To tak, jakby w piłce nożnej, po stracie załóżmy trzech bramek, przeciwnikowi za strzelenie jednej liczyć dwie.

Dżokerów też nie lubię z innych powodów. Może to się wydawać głupie, ale nie znoszę w żużlu wyników innych, niż 90 punktowe. Coś po prostu dziwnego wytrąca mnie z równowagi, jak widzę jakieś głupie np. 48:45. Co to ma być? Nawet nie wiem, czy normalnie byłoby 45:45, czy może 48:42. I tak ogólnie, jakieś to nieswojskie jak dla mnie. Dlatego też jestem również zagorzałym przeciwnikiem meczów z 16 wyścigami, bo za bardzo się przyzwyczaiłem się do 56:34, niż do 59:37. Wiem, może wyda Wam się to dziwne ale tak mam :)

textor 

Wysłany: 2012-10-27, 21:05   

Michu
Dla mnie nie wydaje się to dziwne. Osobiście jestem przeciwnikiem jakichkolwiek Jokerów, ZZ, czy RT. Może i one podnoszą atmosferę rywalizacji pojedynczego meczu, ale wypaczają rywalizację w dwumeczu, czy nawet całym sezonie. Co do KSM również jestem sceptykiem i uważam, że w żaden sposób nie wpłynie on na poprawę sytuacji finansowej klubów. Co najwyżej dojdziemy do absurdów, że przeciętniak z KSM 2,50 będzie zarabiał więcej niż lider z KSM 9,50.

Thorgal 

Wysłany: 2012-10-27, 21:39   

Goście, którzy zmieniają regulamin powinni podawać POWODY tych zmian. Na oficjalnym piśmie. I jeśli CI SAMI ludzie wracają do tego co było 2 lata temu należy im cytować to co sami powymyślali i objawiać ich debilizm oraz obłudę.

Innymi słowy: dlaczego (słusznie) zrezygnowano z jokera? Niech powiedzą. Następne pytanie. Dlaczego wprowadzają jokera? Niech powiedzą. Potem zapytać: czy ktoś tu ma schizofrenię?

Dlaczego rok temu powiększono ligę do 10 drużyn? Dlaczego po 2 latach chcą ją zmniejszyć do 8 drużyn? Co było dobrym, a co poronionym pomysłem? Dlaczego co 2 lata zmieniają się pomysły dotyczące próby toru?

Tu nie ma żadnej sensowności ani logiki. Wszystko wydaje się być zależne od tego co ten czy ów misiek zjadł na śniadanie i jak mu się wiedzie w życiu osobistym.

Zastanawia mnie jeszcze jedno: od czego są tzw. dziennikarze żużlowi?!! Właśnie od tego by zadawać "kłujące" i wnikliwe pytania tym tępakom, a nie pytać żużlowców przed meczem:
- Kto dzisiaj wygra?
- W GP pojechałeś super. Dziś zaś nie idzie.
- Jaki jest tor?
- Czy przyjechaliście powalczyć?

Analityk 

Team: Przyczepa Obrzygatelska
Wysłany: 2012-10-27, 23:12   

Powód? Mają nasrane we łbie, dlatego tworzą biegunkę legislacyjną. Oficjalnego pisma nie będzie, szkoda zresztą tych biednych drzewek, które muszą być wycinane na płodzenie tysięcy artykułów.

Żaden "misiek" w tym towarzychu krawatów nie ma i nigdy mieć nie będzie Własnego Zdania, pomysłu, a tym bardziej wizji. Korpole, krawaty i tym podobni żyją tylko z cudzej pracy i pomysłów. Porównywać takich do jakichś organizatorów, Doch, Pietrzaków, Słowieckich i innych entuzjastów ostatnich mohikaninów to potwarz dla tych drugich. Pomysły można małpować, jeśli gdzieś się sprawdziły, albo co nieco zapożyczać, a większość wymyślać samemu i mieć wizję na 10 lat albo 20.

"Książkowe" krawaty i korpole (nie tylko w PZMłot) znają się jedynie na wklepywaniu tabelek do Excela, tworzeniu pisemek w Open Office, łapaniu za tyłek sekretarek, do tego kawka, laptop, złote pióro, Dubaj, gala sportu, dział zarządzania i promocji. Aha zapomniałem jak składali cv to pewnie wpisali sobie umiejętność pracy w zespole, oraz "kreatywność". No i pokazują. Statystycznie wprowadzenie a potem zrezygnowanie a potem wprowadzenie Jokera to jedna zmiana na rok. :-) Czyli ciężko granatowe marynarki pracują. Do tego jakaś imprezka integracyjna, a dla "niedomagających" wyjazd na grzyby lub ryby wraz z główną komisją pojazdów turystycznych i cyklotrialu. Tak to się kręci od jakiegoś 1970 roku.

Dziennikarzem to może być Czekański. Reszta pracuje jak pracuje. Zresztą w tym zawodzie albo kracze się jak wrona, albo wypad. Inna sprawa że 90% z nich nie siedziała w tym sporcie 20-30 lat temu ani nie ma o nim pojęcia. Lorek to bardziej showman i celebryta, a ma dużą wiedzę nt. rozwiązań które NIE sprawdziły się w Anglii. Wszystko ma swoje źródło we wprowadzeniu Grand Prix w 1993-95, i wprowadzeniu w Anglii debilnych zasad które gdzieś koło 1995 zrobiły z tamtejszego "uniwersytetu" parodię ligi. A że powiew zmian jak w piosence Scorpions musi dotrzeć do Polandii, która jest awangardą małpowania to jest jak jest. Nie możemy być gorsi czyli musimy płynąć z prądem łunii. :-)

Nikita 

Wysłany: 2012-10-28, 10:01   

Joker to bezsens , przypominają mi się czasy szkoły średniej i kilkugodzinnych pokerowych maratoników , kiedy na koniec ktoś ( ten co był w łeb ) namawiał resztę na partyjkę o wszystko , i ta reszta idiotów się godziła :) Dziwne , że nikt jeszcze nie zaproponował biegu 3 na 1 na korzyść przegrywających , chociaż może lepiej głośno nie mówić o takich durnych pomysłach . W latach dawnych funkcjonował sprawdzony regulamin , ale tak jak pisze Analityk , my musimy małpować kretyńskie pomysły...

Yankes 

Wysłany: 2012-10-28, 16:10   

Mnie bardziej martwi pomysł powrotu do ligi 8-zespołowej.

Przecież to będzie parodia, 14 meczów w rundzie zasadniczej, co najmniej połowa ligi łapie się do play offów... Nie pamiętam dobrze ale chyba już nawet piłkarki i pingpongiści grają w lidze w 10 drużyn. Jaki sponsor na litość boską zechce się przez coś takiego promować?

W chwili obecnej liga jest dość wyrównana, w momencie awansu Startu i powiedzmy ugruntowaniu się Wrocławia i Częstochowy to poziom większości drużyn z dołu będzie podobny. Już zresztą w tym sezonie jakoś specjalnie dużo tych nudnych meczów do 1 bramki nie było - ja przypominam sobie tylko 2 mecze z Czewą i 1 z Gdańskiem oraz z Toruniem - chociaż w tym drugim wypadku to raczej nie siła składu rywala miała znaczenie. W 8-zespołowej elidze jakoś te liczby wcale mniejsze nie były.

10 zespołów to absolutne optimum i nie ma co tego zmieniać do czasu aż w Polsce zostanie 9 drużyn żużlowych :-)

Co do I ligi to albo niech łączą się z II ligą i będzie jak za dawnych dobrych lat, albo ( i to wydaje mi się lepsze) niech jadą 4 razy każdy z każdym! Daje to przy 6 drużynach jak w mordę strzelił 20 meczów w sezonie - moim zdaniem nie jest to wcale za dużo, tyle jeździło się przy systemie rozgrywek nr 329043 z lat bodajże 2001-2004 :lol:

Jokera to aż nie chce mi się komentować.

yank99 
TURÓW Zgorzelec OK

Team: STAL
Wysłany: 2012-10-29, 10:52   

Bardzo mi się podobają propozycje obecnych sterników Włókniarza: http://www.sportowefakty....tawiaja-pomysly
Brzmią rozsądnie, zwłaszcza przy obecnym stanie czarnej dyscypliny w Polsce.
Problemy finansowe większości klubów, związane ze spadkiem frekwencji na stadionach, pozyskiwaniem sponsorów (kryzys gospodarczy, który zdaje się zaczyna dopiero na poważnie zaglądać polskim firmom w oczy), marną promocją dyscypliny przez rodzimy związek nią zarządzający (brak podnoszenia się rynkowej wartości produktu-marki żużel) itd. muszą prowadzić do głębszej refleksji!

KSM na poziomie 39 powinien obniżyć nieco oczekiwania topowych raider'ów, a w zasadzie je wymusić. Będzie ich poprostu mniej potrzeba w każdym zespole, a w związku z tym wzrośnie konkurencja, co powinno obniżyć ceny. Niestety, będzie wiązać się to ze wzrostem popytu na średniaków-przeciętniaków, a co za tym idzie ich podwyższonymi ofertami. Jednak biorąc pod uwagę znacznie większą podaż tego typu zawodników na rynku, myślę że można skutecznie utemperować ich nadmierne apetyty w trakcie negocjacji.

Większa promocja młodych zawodników, a zwłaszcza wychowanków! Trzeba by tylko doprecyzować nieobowiązywanie KSMu, które miałoby ich dotyczyć. Działania takie powinny zmusić kluby do większego zainteresowania się szkoleniem młodzieży i zainwestowania w tą sferę większych środków, co w perspektywie przyniesie drużynie wymierne korzyści i obniży wydatki na "najemników", a kibicom da radość z oglądania w swoich drużynach zawodników wychowanych w rodzimych klubach i przez wiele lat w nich jeżdżących.

Założenia teoretyczne świetlane, tylko jak i czy mogłyby potwierdzić się w życiu i praktyce? Znając pomysłowość zarządzających klubami i ich parcie na sukces za wszelka cenę, trudno to przewidzieć :-(

Myślę, że głównym celem i przesłaniem pomysłów częstochowskiego kierownictwa jest wieloletnia stabilizacja klubów i spokojna budowa ich potęgi na dłużej niż jeden sezon. Obecnie niestety większość wyznaję dewizę: Zapożyczę się (zarżnę), ale ligę wygram! A co będzie później.. yyyyyyyyy zobaczymy?

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2012-10-29, 11:57   

Nie byłbym do końca przekonany o czystych intencjach Włókniarza :-) Sprawy, a dokładniej KSM potoczył się w ich przypadku bardzo korzystnie, bowiem wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż Szombierski będzie legitymował się średnią 2,50. Widziałem już składy, w których widniały nazwiska wspomnianego Szuminy, Laguty, Sajfutdinowa, Nermarka i Holty. Cała piątka, łącznie z juniorem, mieści się wtedy w limicie, tadam! :-D

39 to jest lipa i nic więcej, zresztą jak cały ten KSM. Wszystko powinien regulować rynek, a jak ktoś potem wpadnie w tarapaty, to brak licencji i 2 liga, kilku prezesów od razu nauczyłoby się zarządzania. Jak mnie nie stać to nie kupuję, proste. Za rok okaże się, że 39 to i tak za dużo, bo przykładowo Zengota i Gapiński będą sobie życzyli Bóg wie ile kasy, bo akurat ich KSM będzie stykał większości drużyn na pozycję zapchajdziury :-)

Taki Mroczka też może teraz dyktować warunki, bo tak się składa, że zawodnikiem jest całkiem obiecującym, a z punktu widzenia drużyny taki grajek może znaczyć więcej, niż lider. Jeśli trafi przykładowo do Torunia, zastępując plastrona w składzie, to Anioły będą dysponowały całkiem solidną ekipą, bez dziur w składzie.

Ebi 

Team: FG
Wysłany: 2012-10-29, 13:08   

Bartek napisał/a:
39 to jest lipa i nic więcej, zresztą jak cały ten KSM. Wszystko powinien regulować rynek, a jak ktoś potem wpadnie w tarapaty, to brak licencji i 2 liga, kilku prezesów od razu nauczyłoby się zarządzania.

Bardzo dobrze napisane, bo kto bogatemu zabroni kasy wydawać? Tak, jak Bartek napisał i tak, jak to się odbywa w życiu. Jak jesteś zaradny i gospodarny, to masz kasę i kupujesz sobie co Ci się podoba, np. luksusowe auto. Jesli ktoś, kogo nie stać bierze kredyt/leasing na takie samo auto tylko po to, żeby się pokazać, to musi niestety ponieść konsekwencje takiego działania , czyli bankructwo. A wtedy II liga i tyle. Ja bym nie wprowadzał żadnych ograniczeń. Każde takie działanie co prawda ma w zamyśle być dobrym, natomiast wychodzi często inaczej. Czy w piłce nożnej są jakieś ograniczenia? Czy komuś nudzi się to, że w Hiszpanii liczy się tylko Real i Blaugrana?

Odpowiedz do tematu