Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin rozgrywek
Autor Wiadomość
Staleczka1947 
Stal Gorzów Wlkp

Team: Stal Gorzów,Man UTD,Lech Poznań
Wysłany: 2011-10-29, 22:56   

I tak zawsze jakiś klub stworzy dream-team na papierze.W tym roku Falubaz miałbyć mistrzem,a po zasadniczej byli 2. Nie powinno być KSM-ów,a jak już by były to po co ograniczenia z zawodnikami z GP?! :shock:
Na juniorce wychowankowie klubu,ten który pod 6 powinien jechać 4razy,a drugi 2razy,zmienić Z\Zety.
E-liga niech będzie najsilniejsza!Niech ograniczają niższe ligi! :-x

Michu5 

Wysłany: 2012-05-16, 00:30   

Po ostatnich, skandalicznych wydarzeniach z ostatnich derbów nasunęła mi się jeszcze czarniejsza myśl: co by się działo w razie, gdyby analogicznej sytuacji ważyłyby się losy tytułu Drużynowego Mistrza Polski w fazie Play-off. Aż strach się bać.

Denerwują mnie działacze żużlowi, którzy przy liczeniu punktów bonusowych i dwumeczu Play-Off zapomnieli o jakże subtelnym szczególe, który po raz pierwszy ujawnił się po ubiegłorocznej burzy w półfinale i po raz drugi podczas niedzielnego meczu. Chodzi o przerwanie i zaliczenie wyniku meczu po ukończeniu mniej niż 15, a co najmniej 8 biegów.

Gdyby włodarze Speedway Ekstraligi mieli głowę na karku, być może uniknęlibyśmy tej haniebnej kompromitacji, bo faktem jest, że skrócenie meczu, z powodu opadów deszczu czy innych, losowych przyczyn jawnie doprowadza do nierówności szans w ostatecznym podziale punktów i krzywdzi jedną z drużyn.

Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe, tym bardziej, że zeszłoroczny przypadek był najbardziej dobitny z możliwych i odpowiednia zmiana regulaminu wydawała się tylko kwestią czasu. Jak widać granatowomarynarkowych to nie obchodzi.

W związku z tym, że takie sytuacje mogą się powtarzać, sugeruję dla impotentów umysłowych ze Speedway Ekstraligi(dla nich problemem jest nawet przesunięcie biegu juniorskiego na wyścig drugi) następujące rozwiązanie.

W razie zakończenia meczu po 8. biegu, a przed upływem 15. i zaliczenia wyniku:

-w rundzie zasadniczej: punkt bonusowy zostaje przyznany tej drużynie, która uzyskuje większą przewagę po maksymalnej liczbie odjechanych biegów w obu meczach. Przykład: A-B 29:19(zakończony po 8 biegach) rewanż B-A 51:39 . Bonus: Nie drużyna B, która wygrywa łączną sumą punktów w dwumeczu, tylko drużyna A, która po 8 biegu meczu B-A przegrywała tylko 21:27. Zatem bierzemy łączną sumę punktów po 8 biegach. Inne duże dwa punkty do podziału bez zmian.

-w rundzie Play-Off:każde zawody muszą wynosić 15 wyścigów. W razie przerwania zawodów po 8. biegu z powodów losowych-dokończenie meczu w innym możliwym terminie, w takich samych składach, według takiej samej tabeli startowej, z nowym losowaniem zestawu pól startowych przed ewentualną powtórką. Co prawda, może to powodować absurdalne sytuacje-jak odjechanie meczu składającego się z jednego wyścigu, ale wydaje się to bardziej sprawiedliwe niż to co mamy teraz.

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2012-05-31, 11:55   

Panowie w marynarkach serwują nam prawdziwy hit regulaminowy, istny majstersztyk. Pomijam sprzeczność z konstytucją (która gwarantuje swobodę gospodarczą), chciałem poruszyć inną kwestię. Pamiętacie, jak 2-3 lata temu wszyscy piali, że zagraniczni juniorzy niszczą polską młodzież, zabierając im miejsce w składach drużyn? Prezesi zaśpiewali jednym głosem, aby na poycjach juniorskich startowali wyłącznie polscy zawodnicy. Ok, udało się. A co widzimy dzisiaj? Ci sami juniorzy, którzy raptem 2 sezony (poprzedni i obecny) przejeździli w podstawowym składzie, w przyszłym roku mogą z hukiem wylecieć z Ekstraligi :!: Czy ktokolwiek z rządzących w tej Ekstralidze ma oczy :?: Jestem w stanie zrozumieć jeszcze, że przykładowo Pawlicki, czy Zmarzlik albo Dudek spokojnie poradzą sobie wśród seniorów, ale co to oznacza dla całej grupy innych juniorów, którzy na swoje nieszczęście, osiągną KSM powyżej 4,0?? Czeka ich albo ławka rezerwowych, albo 1 liga, albo jazda w roli gościa w 2 lidze. Brawo, brawo, brawo!!

I co z tego, że w końcu ktoś zmądrzał i pomyślał, że w rundzie play off mecz może być zaliczony po pełnych 15 biegach. Co z tego, że zniesiono durny przepis o limicie zawodników z GP. Co z tego, skoro w zamian fundują inne bzdurne i niszczące przepisy?? :cry:

Polski żużel umiera.

I znowu będzie sytuacja, w której regulamin daje przewagę drużynie, której juniorzy w tym roku cieniują, przykładowo Apator i ich Pulczyńskie. Za rok nie będą mieli za rywali Zmarzlika, Dudka czy Pawlickiego, w zamian będą ścigać się z Rogowskimi, Cyferem, Kaczmarkiem. I na bank już w tym sezonie będziemy świadkami jakiegoś śmiesznego zbijania KSM, kiedy jakiś junior będzie balansował na granicy 4,0...

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2012-05-31, 12:06   

Po wczorajszych newsach o regulaminie finansowym i zmianach w zasadach tworzenia drużyn i samych rozgrywek po raz pierwszy jestem w sytuacji, w której nie potrafię napisać składnego komentarza, bo po prostu opadły mi ręce. Czegoś tak głupiego i krótkowzrocznego po prostu się nie spodziewałem. Chciałbym zobaczyć jakąś pisemną analizę pomysłodawców, jakie zyski i wpływ na rozwój (a raczej zatrzymanie agonii) żużla, mają dać te zmiany. Jak wpadli na to, że osłabianie drużyn przyciągnie kibiców na trybuny? Jak wyścigi z udziałem juniorów poniżej 4.00 i uczestnikami GP wpłyną pozytywnie na rywalizację (czy możliwa jest mijanka?). Jak usankcjonować niewolnictwo zastosowane wobec zawodnika, który przez to, że był wierny klubowi będzie miał cenę zaporową? Jak zatrzymać zawodnika w klubie, jeśli ten wie, że każdy kolejny sezon sprawi, że będzie nieatrakcyjny na rynku transferowym z garbem obowiązkowej opłaty? Jak uratować 17- letniego juniora ze średnią 4.20 przed końcem dobrze zapowiadającej się kariery?
O GDZIE DO DIABŁA SĄ PRZEPISY, W KTÓRYCH KTOŚ POMYŚLAŁ O KIBICACH????

szogun58 
RECYDYWA!!!

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2012-05-31, 12:32   

Chodząc na mecze już dość długo bo pamiętam jeszcze zdobyty medal 1969. To jednak już chyba zakończę to chodzenie na Stadion. Tego już nie idzie wytrzymać to nie na moje zdrowie i nerwy ,to co oni wyczyniają już co roku to jest przesada. Dość płacenia za coś co jest moim zdaniem do nie przyjęcia. Nie tak sobie wyobrażałem ale mam już dosyć tego cyrku ....

Bartek 

Wysłany: 2012-05-31, 12:55   

Na przykładzie Bartka Zmarzlika, czysto teoretycznie:

ten sezon:
średnia powyżej 4,0

2013:
18 lat, pozycja seniorska, średnia spada poniżej 4,0

2014:
19 lat, już jest na pozycji juniorskiej :-D , średnia znów powyżej 4,0

2015:
20 lat, tutaj pewnie będą już ultranowoczesne przepisy, ale załóżmy, że wciąż jest tak samo i Bartek znów jest zmuszony śmigać jako senior, tym razem może uda mu się przekroczyć magiczne 4,0 aby utrzymać się wśród seniorów.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Czy nikt nie widzi w tym absurdu i błazenady? To tylko teoria, osobiście wierzę, że Bartek utrzyma średnią powyżej 4,0 i nie będzie przez to tak poniewierany, ale będzie liczna grupa zawodników, którzy jednego roku będą zmuszeni jeździć na pozycji seniorskiej, by w następnym móc znowu powrócić na juniorską. Polska.

I pytanie za milion złotych:
Czy panowie w marynarkach przewidzieli sytuację, w której klub posiada nawet i 4-5 juniorów, ale każdy z nich przekracza 4,0? Przykładem niech będzie Leszno. Obecnie dużo im brakuje do tego, ale w teorii jest to możliwe. I co, musieliby na siłę kontraktować juniorów??

BRONEK

Wysłany: 2012-05-31, 16:11   

Jak nie pójdą po rozum do głowy z tymi juniorami, to wydaje mi się, że w bieżącym sezonie będziemy świadkami kuriozalnych pojedynków o ostatnie miejsce. W naszym konkretnym przypadku, w meczach gdzie bonus będzie tylko formalnością, np. ze Spartą czy Włókniarzem, taki Bartek będzie przywoził komplet zer, byleby zbić KSM. Mało tego może dojść do sytuacji gdzie będą się "ścigali" z Malitowskim czy Sówką o to ostatnie miejsce, idąc dalej możemy być świadkami jeszcze większych szopek - np. serii taśm, upadków, pseudo defektów, czy innych nieczystych zagrań. Czy będą winni zawodnicy? Nie, winne będą władze, a odpływ ludzi z trybun to będzie tylko formalność. Bo w mojej opinii ludzie najchętniej przychodzą oglądać właśnie tych utalentowanych wychowanków, którzy dzięki starym pierdzielom będą rozmieniać się na drobne.
W obliczu tych przepisów drodzy Koledzy i Koleżanki, drużyna po sezonie nam się rozpada, bo ani Zmarzlik ani Jensen czy Zagar nie będą chcieli grzać ławy w oczekiwaniu na start. Taki Mroczka wychodzi już z siebie, a co dopiero ci, którzy stanowią o silę Stali w tym sezonie. Biorąc pod uwagę fakt, że w końcu po latach żmudnych prób, udało się zbudować team o sile, którego stanowią wszyscy, wnioski nasuwają się same....
Także pozostaje mieć nadzieje, że w tym sezonie Chłopaki wywalczą dla nas, kibiców i dla siebie, nie dla działaczy, ten upragniony złoty medal.
Nie zapominajmy, że decydentami są udziałowcy Ekstraligi, a udziałowcami m.in. prezesi naszych klubów, więc mówiąc brutalnie srają do własnego gniazda, a ten cały shit leci na zawodników i kibiców...

Pao 

Wysłany: 2012-05-31, 17:38   

Tak jak wy nie jestem orędownikiem zmian narzucanych przez SE od nowego sezonu. Nie spodobało mi się nawet gmeranie przy tabeli biegowej i dodanie kolejnego biegu - teraz wszyscy mają po 4 starty i drastycznie zmniejsza to pole manewru jeżeli chodzi o rezerwy zwykłe: w przypadku kontuzji zawodnika na początku meczu i prowadzeniu/nieznacznej stracie punktowej mogą lecieć braki, bo rezerwowi wykorzystali limit startów. Wyjściem będzie albo zwiększenie limitu startów rezerwowych, albo wprowadzenie ósmego zawodnika do składu.
Jeżeli władzom zależało na ograniczeniu "jakości" zawodników pod numerami juniorskimi, mogli wprowadzić obowiązek posiadania 2 juniorów w meczu ale pod dowolnymi numerami, a numery 6-7/14-15 byłyby przypisane po prostu zawodnikom z najniższą KSM w zespole. Na przykładzie Stali, nic by się nie zmieniło, bo Zmarzlik i Cyfer nadal startowaliby z pozycji juniorskich/rezerwowych/zwał-jak-zwał.
Zniesiono limit zawodników i to jeden z nielicznych plusów tej sytuacji. Grand Prix nie jest tak prestiżowym cyklem by miano co do jego uczestników wymyślać jakieś obostrzenia. Szwedzi od wielu lat nie mają takiego limitu i nikt nie płacze z tego powodu.

Zbijanie KSM przez juniorów? Nie sądzę. Pamiętajcie, że nie wliczają się rezultaty uzyskane w biegach młodzieżowych, a do tego przy liczeniu odpadają 2 najsłabsze i 2 najlepsze mecze. Ktoś chcąc zbijać, skazuje się na kilka meczów z małą zdobyczą punktową. Mało punktów = mało pieniędzy. Koło się zamyka.

BRONEK

Wysłany: 2012-05-31, 19:53   

Pao napisał/a:
Mało punktów = mało pieniędzy. Koło się zamyka.

Dużo punktów, dużo pieniędzy, out do I ligi, dużo punktów mało pieniędzy itd... Nie ma dobrego rozwiązania.

Do tego jeszcze obniżają KSM do 39, jak skład się nie zmieni to musi się mieścić w KSM 43. Przy obecnej dyspozycji naszych, team się rozpada.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2012-05-31, 22:42   

Zbijanie KSM, jest tak samo fair play jak gra na czas. Podobnie jest z markowaniem defektu i symulowaniem faulu. Nie chcę się rozpisywać na temat głupot, które SE i ktoś tam jeszcze wymyślił, ale wszystko wskazuje na to, że komuś się w centrali mocno nudzi. Co do dwóch biegów juniorskich w meczu ok, ale po co zabierać jeden nominowany, jak można wprowadzić 16 bieg? Wydłuży widowisko i pozwoli żużlowcom więcej zarobić.

Regulamin finansowy spokojnie do obejścia, obniżenie ksm też, ale pod warunkiem jazdy w niezmienionym składzie, co akurat nam pasuje idealnie (nie wiem jak to będzie wyglądało z ksm juniorów w tym momencie, czyli Bartka - powyżej 4,00, ale skoro jedziemy w niezmienionym, to i ten juniorski ogranicznik też powinien nie mieć znaczenia).

Nie wiem czy to wszystko jest już klepnięte na amen, ale mam nadzieję, że co niektórzy się w porę opamiętają i spytają się samych zainteresowanych - zawodników - co o tym sądzą.

Na pierwszy rzut oka, polski żużel stacza się po równi pochyłej. Eksperymentowanie co roku z regulaminem przypomina grymasy małego dziecka, albo niezdecydowaną blondynkę. Czekam jeszcze na jokera, jazdę w prawo, start na gwizdek i dwa biegi w jednym wyścigu. :lol:

BRONEK

Wysłany: 2012-05-31, 23:56   

Don Lucas napisał/a:
Czekam jeszcze na jokera, jazdę w prawo, start na gwizdek i dwa biegi w jednym wyścigu. :lol:

Nie zapominaj o hamulcach, tyle się teraz mówi o bezpieczeństwie..

Bartek 

Wysłany: 2012-06-01, 12:23   

Jeśli wszystkie przepisy i pomysły znajdą swoje odzwierciedlenie w sezonie 2013, to będziemy świadkami niezłych cyrków w Gorzowie. Będziemy mogli zatrzymać niezmieniony skład, ale będzie on musiał się mieścić w limicie 43 pkt KSM. Nie muszę dodawać, że jeśli nasi zawodnicy będą jeździć tak jak jeżdżą, będzie to zwyczajnie niemożliwe i niewykonalne, nawet z Bartkiem na seniorce. Pomijam już to, że i tak najprawdopodobniej pożegnamy się z którymś z seniorów, bo wątpię, że przykładowo Zagar zgodzi się na siedzenie na ławce. Jak nie zmieścimy się w 43, to będziemy musieli się pożegnać z jeszcze jednym seniorem, w jego miejsce kontraktując przysłowiowego ogórka. Będzie to równoznaczne ze zmianą składu, a co za tym idzie, trzeba będzie się zmieścić w limicie już 39 pkt, a to z kolei będzie oznaczało kolejne przemeblowania, bo nie wyobrażam sobie, że Gollob, Jensen, Iversen, Zmarzlik i jakiś ogórek + (ok 2,50 za Cyfera) zmieszczą się w 39...a i tak pożegnalibyśmy już przykładowo Zagara i Kasprzaka.

I ktoś mi jeszcze powie, że ten regulamin ma sprzyjać cementowaniu składów?

Jeśli tak to będzie wyglądało, moja noga na stadionie więcej nie postanie.

Staleczka1947 
Stal Gorzów Wlkp

Team: Stal Gorzów,Man UTD,Lech Poznań
Wysłany: 2012-06-01, 15:59   

http://www.sportowefakty....owa-stali-wideo
Paluch po raz kolejny jest "Za" przepisami wprowadzonymi i nie umie się postawić,jakby był jakąś marionetką:(

Obiektywny 
Antimadridista

Team: FC Barcelona
Wysłany: 2012-06-01, 16:17   

http://zielonagora24.tv/S...h-w-regulaminie działaczy z ZG można nie lubić, można nie szanować, ale nie mówicie, że nie mają racji w tym przypadku.

Michu5 

Wysłany: 2012-06-01, 17:29   

Tu nie chodzi o to czy ktoś kogoś lubi, czy nie. Działacze ZKŻu z prezesem na czele byli bohaterami wielu negatywnych historii, sam wielokrotnie ich krytykowałem. Natomiast w tej konkretnej kwestii zgadzam się z nimi w 100% i będę im bardzo kibicował, w przeciwieństwie do przedstawicieli klubu Stal Gorzów nad czym niezmiernie ubolewam. Smutne to, że nawet trener Piotr Paluch podpisuje się, albo w co bardziej wierzę, nie chce wypowiadać własnego zdania przeciwko tym kuriozalnym zmianom. Zresztą, skoro trener Dobrucki nie może powiedzieć tego co myśli na konferencji prasowej, bo grozi mu za to kara, to wskazuje to na fakt, iż Speedway Ekstraliga ma więcej wspólnego z republiką bananową, niż profesjonalna spółką.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2012-06-02, 15:05   

Podobno sponsor ekstraligi czyli ENEA, jest oburzona proponowanymi zmianami, podobnie rzecz się ma z telewizjami, które mają startować do przetargu w przyszłym roku o prawo do pokazywania spotkań ekstraligi. O zawodnikach nie wspominam, bo ich zdanie jest oczywiste.

Z tego co się orientuje, to dużo ma do powiedzenia w tych kwestiach Witkowski, jako prezes PZMot, większościowego udziałowca SE. Jeżeli nic się w tych tematach nie zmieni, to najprawdopodobniej polski żużel będzie równał w dół czyli po prostu staczał się w otchłań. :roll:

Bartek 

Wysłany: 2012-06-28, 10:35   

Prezesi zrobili wersję 1.1 regulaminu finansowego :-D Chciałem omówić jeden z pomysłów, które mają zamiar wprowadzić w życie. Niezły kasztan, swoją drogą...

Pamiętacie ideę, wg której junior z KSM powyżej 4,0 będzie musiał jeździć jako senior? Wczoraj na Sportowych pojawiło się krótkie podsumowanie z obrad nam tym regulaminem i można było wyczytać, iż jeśli junior w początkowej fazie sezonu nie utrzyma KSM powyżej 4,0 , będzie mógł powrócić na pozycję juniorską :!: Tadam! :mrgreen: Czujecie to? I niech mi ktoś powie, że to nie będzie chore. Przecież zarówno Stal (Bartosz Zmarzlik) jak i przykładowo Falubaz (Patryk Dudek) celowo będą cieniowały w tych początkowych meczach tak, żeby się okazało, że jeden z drugim nie dają rady i będzie ich można z czystym sumieniem ponownie przesunąć na juniorską. Który klub z tego nie skorzysta, ja się pytam?? I co to w ogóle ma być??

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2012-06-28, 11:44   

Daj spokój Bartek, tego się nie da ogarnąć. W tych wszystkich mądrościach wygłoszonych przez tfu-rców regulaminu nie ma ani słowa na jakże istotny temat, czyli "dla kogo będziemy jeździć". Frekwencja w tym roku jest chyba najgorsza od początków żużla w Polsce i jeszcze spadnie w czasie wakacji. Osłabienie składów to mniej kibiców, mniej kibiców, to gorszy produkt dla telewizji, mniej kibiców i telewizji - mniej sponsorów. W tej sytuacji po roku trzeba będzie zmniejszyć KSM do 29 pkt na drużynę i urządzać czwórmecze czteroosobowych drużyn. No chyba że któryś złotousty prezes mi pokaże swoją wizję utrzymania atrakcyjności ligi (choć tak właściwie to potrzebny jest kontratak i ratowanie spadającego zainteresowania) przy planowanych zmianach. Ja takich możliwości nie widzę.
Najzabawniejsze jest to, że sami mają świadomość, że nawzajem będą się oszukiwać. Wystarczyłoby przecież powiedzieć "Panie, panowie, umawiamy się, że nie płacimy za kontrakt więcej niż X i za punkt więcej niż Y, jak się komuś nie spodoba, to niech zarabia w Danii i Anglii", ale oczywiście zawsze się znajdzie taki, który zepnie budżet i znokautuje konkurentów, a jak mu się kibice znudzą sukcesami, będzie pierwszy leciał reformować ligę.
A to co plecie w temacie Komarnicki, to już jest zgroza i hańba.

Michu5 

Wysłany: 2012-06-28, 12:41   

Cytat:
Bardziej, niestety obawiam się spraw pozasportowych. Ten sezon może okazać się rekordowo niski pod względem frekwencji na stadionach. Po pierwsze-osławione tłumiki, zabierające całą sól żużla. Dwa-kryzys ekonomiczny. Finansiści twierdzą, że w przyszłym roku wszystko pójdzie w górę. To znaczy nie wszystko, zapewniają, że możemy być spokojni, o to, że płace na pewno nam nie wzrosną. Widząc wywindowane do granic możliwości ceny biletów na mecze żużlowe w całej Polsce, widzę też puste trybuny. A bez względu na wszystko, pusto, jak zwykle będzie w Bydzi, Toruniu i Wrocławiu. Trzy-transmisje TV. Tylko hipokryta nie twierdzi, że transmisje na żywo nie zabierają widowni. Cztery-Euro 2012. Aż cztery kolejki Ekstraligi pokryją się z tą imprezą. W tym-finał(!) Na niekorzyść Wrocławia i Bydzi dochodzi jeszcze boom na futbol w tych miastach: odpowiednio walka o MP Śląska, walka o Ekstraklasę i ewentualna gra w tej klasie Zawiszy.

Jest to mój cytat z 30.12.2011. Czekałem tylko na odpowiedni moment, w sezonie 2012, aby go przypomnieć, ale nawet w najbardziej pesymistycznych przewidywaniach nie brałem pod uwagę, że zrobię to jeszcze przed wakacjami. Jak wiadomo ten okres, tradycyjnie powoduje odpływ widowni ze stadionów.

Jest gorzej niż myślałem, codziennie aż strach wejść na stronę SF, bo trafi się na kolejny debilny pomysł "wspólników". Nasi prezesi gaszą pożar benzyną.

Jest jeszcze jeden temat wart poruszenia. Czy 10-zespołowa ekstraliga zdała egzamin. Wg mnie, niestety nie, w znaczący sposób obniżyła poziom, poprzez zakontraktowanie wielu zawodników I ligowych. W 10-zespołowej lidze znacznie wzrósł odsetek meczy, w których wynik można wpisać jeszcze przed jego rozpoczęciem. 10 zespołów, to więcej punktów na torze, a to więcej pieniędzy do wypłaty zawodnikom. A, że sprzedanych biletów mniej, być może za rok będą jeszcze droższe. Piszę oczywiście w kontekście wszystkich klubów, a nie Stali Gorzów, która poza przegięciem pały z derbami, raczej nie szaleje. W rezultacie, jednak 8 zespołów w ekstralidze wydawało się dla mnie opcją najbardziej trafioną.

10 drużyn, to zaledwie po 6 w I i II lidze. Po wycofaniu się KSM Krosno, 5 w II lidze. Tam też nie dzieje się najlepiej. Wspomniany KSM został dobity przez władze żużla karą finansową. To wszystko w sytuacji, gdy kluby znikają jak szczury z naszej żużlowej mapy! Do tego trzeba dodać idiotyczny, mówiąc bardzo delikatnie, pomysł na nakaz posiadania oświetlenia przez I-ligowe kluby. Za rok z tego powodu, może nie wystartować Orzeł Łódź. Zresztą, jaki jest sens, żeby tak biedne kluby, posiadały nie wiadomo jaką infrastrukturę? W tym roku w I lidze, tylko bodaj dwa mecze rozgrywano w blasku jupiterów. No i już sam fakt istnienia takich klas 6 i 5-zespołowych nie ma żadnego sensu.

Bartek 

Wysłany: 2012-06-28, 15:13   

To się nie może udać :-) Jeśli zawodnicy ponownie dadzą ciała jak z tłumikami, to już nic nie pomoże. Jeśli całą grupą (wystarczy top 20 Ekstraligi, ba, wystarczy nawet top 10 polskich seniorów) nie postawią się okoniem, to będzie pozamiatane. Nie może to jednak wyglądać w ten sposób, że będą walczyli jedynie o pieniądze (a tak to pewnie będzie wyglądało).

Juniorzy też cicho siedzą, wszyscy!! A już za rok spora ich część będzie ścigać się w 1 lidze, bo okaże się, że są za słabi na jazdę wśród seniorów Ekstraligi. Nie ma żadnego głośnego sprzeciwu, żaden z zawodników nie powiedział "nie zgadzam się". Ogólnie dzieją się jakieś jaja, to jest niedorzeczne!! Jak kilku ludzi (mówię o prezesach) może wyprawiać z tym sportem co im się żywnie podoba?? I to wszystko za przyzwoleniem PZM, który ma większość głosów. Temat pana Ryszarda Kowalskiego przemilczę, bo brakuje słów :evil:

Sami doprowadzili do takiej sytuacji, a teraz mają obrywać zawodnicy i kibice? Jak to wygląda? I jak niby nawet i taki Gollob ma się teraz starać żeby wrócić do właściwej formy, skoro zaraz ktoś mu wytnie taki numer?

Jedyne co będzie efektem tego regulaminu, to jeszcze większe przekręty! Kasa będzie pompowana pod stołem i nikt mi nie wmówi, że będzie uczciwie. Żyjemy w Polsce i jest tak a nie inaczej. Ci najlepsi wciąż będą ścigać się w tych najlepszych zespołach, a Wrocław, Gdańsk i Bydgoszcz dalej będą się dziwić, czemu przegrywają walkę o podpisy i nie wszyscy chcą u nich jeździć.

KSM 39? Co to ma być? Już nawet nie chodzi mi o Stal, gdzie w przypadku utrzymania składu, będzie można kombinować, żeby zlepić zespół o KSM 43, pozbywając się jednego, bądź dwóch zawodników. Ale z kim przyjdzie nam walczyć? Z zespołami na poziomie Wrocławia? I jak to będzie wyglądało, jeśli powiedzmy Stal, Falubaz i Tarnów zatrzymają część swojego składu, pozbędą się tych, którzy nie będą pasowali, czyli utrzymają się w progu 43. A słabsze zespoły jak co roku będą i tak łatały budżety i będą kleić zespół w granicach 39. Gdzie tu sens, gdzie logika? Znowu promowanie bogatszych?? Przecież miało być po równo?

Kibice i tak będą przychodzili na mecze, szkoda, że o ile u nas, czy w Zielonej Górze a także w kilku innych pojedynczych miastach nie odczujemy spadku aż tak mocno, to taki Wrocław polegnie już całkowicie, skoro obecnie uczęszcza tam średnio 3 tysiące kibiców. A i na pozostałych w końcu przyjdzie pora, w Lesznie już teraz jest problem. U nas również z czasem żużel się przeje, obecnie jedziemy na walce o medale.

Powodzenia panom w marynarkach!

ksf

Wysłany: 2012-06-28, 23:21   

Czytam ten regulamin i nie wierze.
W ubr. zmiana regulaminu byla tylko i wylacznie pod nas
Ale w tym roku to kogo chca trafic? Was,nas,tarnow i torun

i podobno wasi dzialacze biora w tym udzial.

Jak to przejdzie to lepsze zespoly bedzie mial 1 liga niz ekstra

jak z budzetu zblizajacego sie do 10 melonow zrobic taki jaki proponuja?

jaja

Maestro 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2012-06-28, 23:28   

No to sezon 2013 lokaut. Jeśli zawodnicy zaprotestują - poprę ich w 100% Jeśli zgodzą się na ten cyrk, to jak zawsze uważałem ich za prawdziwych twardzieli i między innymi po to chodziłem ich oglądać, bo sam za nic nie miałbym odwagi, aby to robić, tak teraz staną się dla mnie pozbawionymi honoru 'bezjajowcami', na poczynania których nawet za darmo spojrzeć nie będę chciał!!!

Obiektywny 
Antimadridista

Team: FC Barcelona
Wysłany: 2012-06-29, 01:29   

Powiem wam panowie, że brakuje takiego czegoś jak związek żużlowców, który walczyłby o ich prawa, oraz miałby znaczący głos co do regulaminu - coś na styl tego co jest w NBA, NHL czy NFL. Powinna być umowa na między zawodnikami i zarządem E-ligi która określi jakie zasady będą panowały w rozgrywkach i uważam, że to byłoby najbardziej sprawiedliwe, gdyż jak na razie prezesi robią bigos, który będą kazali zjeść zawodnikom.

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2012-07-03, 14:21   

Cytat:
W razie przerwania zawodów po 8. biegu z powodów losowych-dokończenie meczu w innym możliwym terminie, w takich samych składach, według takiej samej tabeli startowej,

A co w przypadku kontuzji??? Walkower?? :-D

Analityk 

Team: Przyczepa Obrzygatelska
Wysłany: 2012-09-16, 19:21   

Stalinowski duch regulaminu ekstralipy

Mało kto zwraca uwagę na to, że walkower nie był spowodowany spóźnieniem się Hancocka, lecz pewnym przepisem (dajcie mi klub i człowieka a paragraf się znajdzie) dokładnie o minimalnym KSM.

Sytuacja nie jest kuriozalna, tylko bandycka. Spóźnia się Hancock, pseudodziałacze bez honoru z drugiej strony barykady (część z nich zapewne udziela się w filantropii :-) ) wietrzą łatwy nawet nie pieniądz, ale łatwą wygraną. Przecież można założyć, że spóźniony i zdenerwowany całą otoczką Hancock nie zrobiłby zbyt wielu pkt. Może 8, może 6. Kiedyś Brhel gnał na złamany kark do Bydgoszczy, przyjechał w połowie meczu, bodaj 6 czy 7 pkt. zrobił. Ale w meczu pojechał. Nikt nikomu nie zabraniał jazdy w meczu.

Dalej mimo że Hancock był fizycznie na stadionie nie pozwolono mu jechać. Taki przypadek miał miejsce niegdyś kiedy to Fizycznie żużlowcy Motoru byli w Gorzowie lecz nie było ich książeczek, które dojechały za godzinę. Idąc tym tropem należało wtedy zgarnąć 40:0, ale postąpiono (gospodarz a zwłaszcza sędzia) inaczej. Rok później fizycznie dwóch zawodników gorzowskich było na stadionie, lecz nie było ich licencji, choć każdy wiedział kim jest ów Piotr i ów Ryszard :-) , to nie byli panowie Mietek i Heniek spod Lubartowa, to byli goście których licencja Ż i numer były znane tak sędziemu jak i działaczom Motoru na pamięć.

Prawo ma swoją "literę" i ma "ducha". Tego ducha zabrakło. Toruń mógł postąpić fair play, wybrał 40:0. Daleko na tym nie zajadą. Mam nadzieję że normalni miejscowi kibice zbojkotują w tej sytuacji motoarenę i finał.

Zresztą Stal też ma na koncie podobną plamę, tj. wygraną w Gnieźnie w 1997, kiedy to ... Hancock nie przywiózł ze sobą licencji.

Sport to bagno. Nie ma w nim krystalicznie czystych klubów. Nie ma więc sensu płacić za oglądanie tego cyrku. Są ciekawsze rzeczy do roboty, np. jogging, słuchanie dobrej uspokajającej muzyki, a meczu w radio. Nie ma to jak oldschool :-)

Co ciekawsze, nie można było gościom w tej sytuacji ratować się nie tylko z/z, ale nawet wstawieniem np. juniora-pomagiera, gdyż zespół ten nie spełniał wtedy tzw. minimalnego KSMu. Masz kontuzjowany połamany skład nie spełniasz wymogu pojechania w meczu brzmi tak samo jak jesteś chory do eutanazji i piachu.

W wyżej wymienionej sytuacji (Stal w Lublinie) można było w miejsce Śwista i Franczyszyna wstawić wtedy np. Moskwiaka i Nizioła :-) i odjechać mecz przegrać 33:57, nieważne, mecz by się odbył (tyle że wtedy tych zawodników tam nie było bo nikt nie zakładał takiej wpadki). Dzisiejsza wersja regulaminu nie dopuszcza nawet wstawienia w miejsce Hancocka np. Madeja czy Kozy.

Zatem brawa dla pomysłodawców wynalazków typu KSM i minimalny KSM.

A jarającym się tą wygraną polecam przeanalizowanie przypadku, kiedy będzieta schorowana na np. SM, przyjedzieta pociągami do kliniki w Warszawie odwoływać się od decyzji miejscowego urzędasa, potem kolejny urzędas wam odpisze że pismo jest napisane za małą czcionką (albo ręcznie) a ostatnia instancja powie że nie spełniata wymogów punktowych do leczenia z powodu nie pasowania do wzoru podobnego do KSM.

Odpowiedz do tematu