Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SPONSOR KLUBU KIBICA
Autor Wiadomość
PROFESOR 

Wysłany: 2008-10-29, 23:28   SPONSOR KLUBU KIBICA

Są Kluby Kibica które posiadają swojego sponsora lub sponsorów. Nie wiecie może na jakiej zasadzie one dzialaja? czy niezbędne jest rejestrowania Klubu w jakims stowarzyszeniu, a może rodzaju dzialalności?

W jaki sposob sponsor mógłby być wsparty ze strony Klubu za sponsoring?

Czy jest możliwe np rozdawanie kibicom na meczu balonów czy flag z logo sponsora klubu, banerów przez was tworzonych z logo sponsora, może ogłoszenie podczas meczu, czy na programie (nie wpomne o rubryce w każdym programie zarezerwowanej Klubowi Kibica - nie wiem czy jest ale jak nie ma to by sie przydała)?

Dla samego Klubu kibica byłoby to zapewne wielkie odciążenie - nie głowkować zkąd wyrwać grosza na oprawę.

Mysle że znalazla by sie firma ktora moglaby zainteresować sie takim sponsoringiem.

jakie kwoty wchodziły by w grę??

Zawarcie1947

Wysłany: 2008-10-30, 10:35   

PROFESOR napisał/a:
Czy jest możliwe np rozdawanie kibicom na meczu balonów czy flag z logo sponsora klubu, banerów przez was tworzonych z logo sponsora, może ogłoszenie podczas meczu, czy na programie (nie wpomne o rubryce w każdym programie zarezerwowanej Klubowi Kibica - nie wiem czy jest ale jak nie ma to by sie przydała)?

My sie na taki wariant nie zgadzamy (loga sponsora na elementach oprawy), wychodzac z zalozenia, ze oprawy maja czcic nasz klub, a nie reklamowac sponsorow. Sa jeszcze pewne plaszczyzny zycia, gdzie wszechobecna komercjalizacja sie nie zadomowila. Staramy sie tego przestrzegac, choc nie zawsze wychodzi.

Natomiast mamy swoja stronke w programie, gdzie umieszczamy reklamy firm, ktorych wlodarze w jakis sposob nam pomogli.

PROFESOR napisał/a:
W jaki sposob sponsor mógłby być wsparty ze strony Klubu za sponsoring?

Moglby np. otrzymac okreslone miejsce na bandzie przez caly sezon. Obawiam sie jednak, ze w gre wchodza zbyt duze pieniadze. W kazdym badz razie warto ta kwestie poruszyc, przy najblizszym spotkaniu z zarzadem.

Na koniec pozostaje mi zaznaczyc, ze najwiekszym sponsorem naszych opraw sa kibice Stali. I za to wielkie brawa i podziekowania z naszej strony.

spooszan 
blokers

Team: Nygusy'08
Wysłany: 2008-11-22, 08:26   

Zawarcie1947 napisał/a:
okreslone miejsce na bandzie przez caly sezon.

Świetny pomysł moim zdaniem. Nie ma się co oszukiwać, ale banda w miejscu gdzie znajduje się młyn jest najczęściej fotografowana i przy okazji zdjęć z oprawy zawsze reklama takiego sponsora by się przewinęła ;-) Warto poruszyć ten temat z klubem. Wydzielić miejsce na bandzie w okolicy młyna i pieniądze z reklamy na tym odcinku będą przeznaczane na KK.
Życzę powodzenia. :-)

Wojtek 

Wysłany: 2008-11-22, 14:29   

Cytat:
Świetny pomysł moim zdaniem. Nie ma się co oszukiwać, ale banda w miejscu gdzie znajduje się młyn jest najczęściej fotografowana i przy okazji zdjęć z oprawy zawsze reklama takiego sponsora by się przewinęła

Niestety ale póki co była tam ładna reklama, ale Stilonu ;=) Nie wiem czy to był cel zamierzony, że tam miała się pojawić reklama, czy całkiem przypadkowo wyszło to miejsce...

Naucz się grać w pokera dzięki strategiom zawartym w artykułach i zgarnij 50$ bonusu od PokerStrategy bez wpłacania nawet złotówki!
Pytania? Pisz na GaduGadu:7513595

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 14:47   

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-28, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  

MateoKSSG 

Wysłany: 2008-11-22, 15:49   

Grzesiek dobry pomysł, ale jednak wydaje mi sie ze klub nie zgodził by sie na takie coś z tym ze te kilka groszy z biletow by na to szło. niestety ale takie zycie ;/ choc zawsze mozna sprobowac i pogadac z klubem

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-23, 14:58   

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-28, 08:21, w całości zmieniany 1 raz  

safko

Wysłany: 2008-11-23, 20:29   

Grzesiek napisał/a:
chyba latwiej byloby cokolwiek uzyskac jesli KK to byloby Stowarzyszenie Kibicow wtedy latwiej byloby zaczac oficjalna wspolprace z Klubem

Byc moze Cie zaskocze ale wlasnie dzisiaj skonczylismy prace nad porzadkowaniem i przygotowywaniem wnioskow i wszelkich dokumentacji i wniosek o powolanie stowarzyszenia wejdzie do KRS lada dzien i jezeli wszystko pojdzie bez wiekszych przeszkod to na nowy sezon bedzie powolane stowarzyszenie kibicow Stali.

pozdrawiam
S.

spooszan 
blokers

Team: Nygusy'08
Wysłany: 2008-11-23, 21:15   

Grzesiek napisał/a:
KK jako Stowarzyszenie wystapiloby do Klubu z propozycja produkcji i dystrybucji gadzetow to moim zdaniem:

Klub pewnie chciałby aby wszędzie było logo sponsora i z automatu takie gadżety można byłoby wywalić na śmietnik ;-)

Grzesiek napisał/a:
jakie korzysci mialby sponsor ze sponsorowania KK??

Niektórzy mogliby to robić z miłości do klubu. Koszty sponsoringu i tak można sobie odliczyć od podatku z tego co się orientuję ;-)

W Szczecinie na Pogoni jest tak (a przynajmniej było), że z każdego biletu 1zł jest przekazywane na KK. Jak się poprosi to można kupić bilet o 1zł tańszy, ale chyba mało kto to robi.

Ponury_zniwiarz 
Piotr Rubik

Team: Exide
Wysłany: 2008-12-03, 13:39   

spooszan napisał/a:
Świetny pomysł moim zdaniem. Nie ma się co oszukiwać, ale banda w miejscu gdzie znajduje się młyn jest najczęściej fotografowana i przy okazji zdjęć z oprawy zawsze reklama takiego sponsora by się przewinęła ;-)

Poki co najbardzioej ciesza sie kibole Stilonu, bo o ile sie nie myle, w tym roku byla na wysokosci mlyna reklama ZWCh Stilon :D :D :D ale logo i barwy jak w ZKS ;)

PatriotKSSG 

Wysłany: 2008-12-03, 15:13   

ciesza sie? ich to raczej denerwuje.. ze "rodzima" firma sponsoruje Stal a ich nie

PROFESOR 

Wysłany: 2008-12-30, 15:56   

spooszan napisał/a:

Grzesiek napisał/a:
jakie korzysci mialby sponsor ze sponsorowania KK??

Niektórzy mogliby to robić z miłości do klubu. Koszty sponsoringu i tak można sobie odliczyć od podatku z tego co się orientuję ;-)

W Szczecinie na Pogoni jest tak (a przynajmniej było), że z każdego biletu 1zł jest przekazywane na KK. Jak się poprosi to można kupić bilet o 1zł tańszy, ale chyba mało kto to robi.

Z miłosci do klubu placą często po kilkadziesiąt tys zł w ramach BSC i w większości przypadkow nie przynosi to im zyskow(reklama).Mi bardziej chodziło o zainteresowanie ich Wami. Dlatego zastanawialem sie czym Wy możecie ich przyciągnąć i zainteresować?. Jednak czytając o tym że macie inne idee, że nie o to chodzi, że wy nie bedziecie nikogo reklamować zaczynam sie zastanawiać czy czasami nie macie za dużo. Oczywiście to tak pół serio, pół żartem. Nie mam na mysli zrobienie np. wielkiej flagi gdzie zamiast loga stali jest logo sponsora, tylko jakiś niewielki dodatek, ukłon w kierunku sponsora.

Co do dopłacania do biletów- rewelacyjny pomysł! Wydaje mi sie że ktoś powinien sie tym zająć. Myśle że wladze klubu nie bedą robić z tym problemow, bo nic nie tracą

sezonowiec
no no no

Wysłany: 2008-12-30, 16:34   

h,,, zadna gupa kibicowska ktora robi oprawy, nie zamiesci w swoim pokazie loga sponsora zamiast hernu klubowego, rzadko sie takie cos zdarza, ale w stali gorzow nie bedzie raczej czegos takiego na pewno:)

PROFESOR 

Wysłany: 2008-12-30, 19:23   

sezonowiec napisał/a:
h,,, zadna gupa kibicowska ktora robi oprawy, nie zamiesci w swoim pokazie loga sponsora zamiast hernu klubowego, rzadko sie takie cos zdarza, ale w stali gorzow nie bedzie raczej czegos takiego na pewno:)

sezonowiec- czytaj dokładnie tekst. Jak na pisalem - nie chodzi o logo sponsora zamiast herbu klubowego i nie śmiałbym tego proponować. Herb klubu jest priorytetem i koniec.
pozdro

safko

Wysłany: 2009-01-02, 23:27   

Profesor masz ciekawe pomysly, czesc juz byla omawiana, czesc nie, ale pamietaj o jednej najwazniejszej rzeczy. Wyciagniecie od kogos kasy = utrata jakiejś tam niezależności. Kibice powinni byc grupą w 100% niezależną w swojej działalności i odpowiadać tylko przed samym sobą. Cos takiego jak "sponsor" klubu kibica srednio mi sie kojarzy (najczesciej z jakas kibicowska kompromitacja w stylu fana z logiem sponsora). Poza tym ciezko wziac od kogos pieniadze nie mogac mu nic za bardzo zaoferowac. Bardziej dazyl bym ku wspolpracy z klubem (gadżety, bilety itp) ale tu tez sa pewne ograniczenia, problemy, bariery, ktore niektorych doprowadzaja do szewskiej pasji, frustracji itp :D.
Tak czy inaczej pieniedzy nigdy nie za mało ale niezależność, zasady i bycie sobą na 1 miejscu :mrgreen:

PROFESOR 

Wysłany: 2009-01-03, 22:40   

Czy jesteście w jakis sposób zarejestrowani? To znaczy czy potraficie przedstawić np. prezesowi firmy x jakies dokumenty świadczące o waszej wiarygodności?? Przecież jest mnóstwo firm (chociażby stałych sponsorów z BSC) do których możecie wstąpić na kawkę z szliczkiem na pamiątke i poprosić o wsparcie. Jeden dzien takich wizyt przyniesie wam więcej niz zbiórka z całego meczu, bo jakoś nie wieże że wyskoczy wam ktoś ze stówką.
Nie zrozumcie mnie źle - staram sie pomudz
Pozdrawiam

PatriotKSSG 

Wysłany: 2009-01-04, 12:11   

PROFESOR napisał/a:
Czy jesteście w jakis sposób zarejestrowani? To znaczy czy potraficie przedstawić np. prezesowi firmy x jakies dokumenty świadczące o waszej wiarygodności??

z tego co wiem to od niedawna klub jest juz prawnie zarejestrowany, jest w KRS itd.
Cytat:
Przecież jest mnóstwo firm (chociażby stałych sponsorów z BSC) do których możecie wstąpić na kawkę z szliczkiem na pamiątke i poprosić o wsparcie.
hmm nie wiem czy to aby napewno jest w mentalnosci takich stowarzyszen? ale w sumie nie jest to zly pomysl

safko

Wysłany: 2009-01-04, 12:58   

Stowarzyszenie jest w fazie rejestracji. Jak dostaniemy wszystkie potrzebne numerki to bedziemy działać profesjonalniej.

pozdr.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-01-18, 22:02   

Zastanawiałem się, czy to akurat odpowiedni temat na mojego posta, ale ponieważ dyskutuje się tu o kasie a ja też o tym samym 8-) więc przechodzę do rzeczy. Otóż mniej więcej w tym samym czasie, ale rok temu przeprowadzano zbiórkę pieniędzy na oprawę. Można było wpłacać na konto jak i do puszek w różnych miejscach, nie tylko w Gorzowie. Jak pamiętam trochę się tego uzbierało do pierwszego meczu (na liczniku było chyba coś koło 3 tys.), więc zastanawia mnie, dlaczego nie robi się tego samego w tym roku? Piszę bezosobowo, ponieważ nie wiem, kto był wykonawcą tamtej zbiórki. Uważam, że to był dobry pomysł, bo pewnie znalazłoby się wielu, którzy nie mogą (tak jak ja) czynnie uczestniczyć w życiu kibicowskim, ale chcieliby się w jakiś inny sposób angażować, np. dokładając kasiorkę do oprawy itp. Przecież każda kwota się liczy a tu odpuszcza się te parę groszy...

Odpowiedz do tematu