Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Finał CMSE 2009
Autor Wiadomość
Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-10-23, 17:07   Finał CMSE 2009

Aż dziw bierze, że nikt nie założył jeszcze takiego tematu :-D

Falubaz generalnie znalazł się pod ścianą po wczorajszym ponownym odwołaniu spotkania ( po raz czwarty :shock: ). Krążą plotki, że jeżeli jutro po raz piąty nie dojdzie mecz do skutku będzie on rozgrywany na neutralnym terenie. Dlatego dzisiaj w Zielonej na torze śmiga sprzęt ciężki z walcem na czele :idea: Falubaz jest zdeterminowany, żeby ten mecz odjechać. Zdaje się, że jest tak tylko dlatego, że grozi im neutralny teren, a co za tym idzie mniej kibiców, mniejsze wpływy z biletów i opłata stadionowa dla klubu, gdzie ten mecz miałby się odbyć, plus koszty organizacyjne, a jak wiadomo "na cudzym" zawsze drożej :!: 8-)

Ciekawą sprawą jest też wypowiedź Gajewskiego, że w niedzielę można pojechać pierwszy mecz finałowy w Toruniu, a rewanż w Zielonej później :idea: Bufonada i pewność siebie, a także tego, że i tak złoto będzie w Toruniu czy też zwykła głupota i świadoma chęć utraty handikapu własnego toru?

Dyskutujmy :-)

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-10-23, 22:40   

Cytat:
Bufonada i pewność siebie, a także tego, że i tak złoto będzie w Toruniu czy też zwykła głupota i świadoma chęć utraty handikapu własnego toru?

Trzeba tez pamietac, ze takie przekladanie kolejnego spotkania w ZG tez jest problemem dla Torunia. Mowiac o organizacji czy promocji danego spotkania, ale takze o atucie wlasnego toru. Pogoda bedzie coraz gorsza i dla Torunia pozniej tez moze byc zle.. i co wtedy? Straca atut wlasnego toru (przygotowania sprzetu) jak Zielona Gora.. a co gorsza jak beda tez tak przekladac z 3 razy? Chyba chca juz odjechac ten mecz u siebie i miec spokoj, poki pogoda jest u nich dobra i tor sie nadaje.

Z drugiej strony nie dziwie sie kibicom Apatora, ktorzy sa przeciwni temu i chca drugiego spotkania w Toruniu.. i jak cos swietowac tytul z zawodnikami w swoim miescie.

deja vu 

Wysłany: 2009-10-24, 09:20   

Finał stał się cyrkiem i pośmiewiskiem i w zasadzie bardziej od tego czy się odbędzie interesuje mnie czy się nie odbędzie. Wynik sportowy schodzi na dalszy plan. Zresztą każdy mecz w tym sezonie w zielonym pagórku jest NUDNY, start gęsiego, po starcie i przejechaniu 1łuku można zatem iść do kibla, zadzwonić itp, no chyba że kogoś z napięciem czeka na defekt... Tak więc czy finał odbędzie teraz czy kiedy indziej, czy w kwietniu to tak na prawdę dla każdego kibica żużla, poza Krzyżkami i Myszami, nic nie oznacza, bo prawdziwy żużel ,z mijankami, wyprzedzaniem mogą zobaczyć w Toruniu, w zielonej co najwyżej namiastkę tego. I na koniec domagam się zmiany regulaminu, od maja do września co NIEDZIELĘ ma być liga, a nie jakieś wyczesane z d... finały mistrzostw europy, półfinały, finały par i inne takie badziewia, które NIKOGO nie interesują. Jak któraś małpa chce brać udział w takim cyrku to proszę bardzo, ale niech zrezygnuje z polskiej ligi.

żużel umarł, niech żyje spidłej

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2009-10-24, 13:36   

deja vu napisał/a:
Zresztą każdy mecz w tym sezonie w zielonym pagórku jest NUDNY, start gęsiego, po starcie i przejechaniu 1łuku można zatem iść do kibla

Tak było do tej pory, to prawda. Dowieźli teraz i dosypali nowej nawierzchni, więc konsystencja toru uległa zmianie, więc może dla nich tor będzie taką samą zagadką, jak dla drużyny gości :mrgreen: Jeżeli zdołają w te kilka godzin zrobić tor pod siebie i się przystosować szybciej niż Toruń, to będzie trzeba wysłać S. Chomskiego do Zielonej na naukę, jak należy przygotować tor pod swoich przed ważnym meczem po zmianie nawierzchni.

Spodziewam się ciekawego meczu z uwagi na to, że dla jednych i drugich tor będzie zagadką :-)

bloodline 

Wysłany: 2009-10-25, 18:46   Falubaz Zielona Góra - DMP 2009!!!

Toruńska Motoarena odczarowana.

W Toruniu smutek, w Zielonej Górze radość. W grodzie Kopernika Falubaz pokonał miejscowy Unibax 40:38 i został mistrzem Polski A.D. 2009. Złoto wróciło do Zielonej Góry po 18-letniej przerwie.

FALUBAZ ZIELONA GÓRA

http://www.youtube.com/watch?v=ogE5zCwPD_A

Staleczka 

Wysłany: 2009-10-25, 18:56   

Już sama nie wiem czy jestem na forum Stali czy Falubazów- takie tematy to są odpowiednie na ich forum ale na naszym? Nie przesadzajmy -niech Falubazy się cieszą ale u siebie!!!

STAL GORZÓW!!

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2009-10-25, 18:58   

Gratuluje Falubazowi tytulu, fakt, robili jaja z torem, ale spieli sie i w 48 h zrobili tor do odjechania meczu.
Dzisiaj byli lepsi i pomimo ze kibicowalem Toruniowi, to tytul Zielona wygrala zasluzenie.
Wykluczenie Dobruckiego zapachnialo lekko "walkiem", Jagoda sam wpakowal sie na Rafiego tylne kolo!
Dodam jeszcze, ze wszelkie napinki beda usuwane, a i pewnie ostrzezenia tez sie moga posypac!

zielu 

Wysłany: 2009-10-25, 19:08   

Staleczka napisał/a:
Już sama nie wiem czy jestem na forum Stali czy Falubazów.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko przybić piątkę autorce tego zdania. Powoli to forum staje się swojego rodzaju 'azylem' zielonogórskim, co szczerze mówiąc mnie irytuje. Rozumiem, że żyjemy w wolnym kraju i jeszcze inne brednie tego typu, ale temat ten jest 'lekką' przesadą.
To jest moje prywatne zdanie, proszę nie łączyć go z grupą, do której mam przyjemność należeć.

Esiok 
KSSG 1947

Team: K.S. Stal Gorzów
Wysłany: 2009-10-25, 19:19   

Wielkie graty dla Falubazu. Mecz jak wojna i do końca trzymający w niesamowitym napięciu. Ja obstawiałem 51-39 dla Torunia i rzecz jasna im kibicowałem. Pozostaje mieć nadzieję, że my już niedługo też będziemy mieć swoje powody do dumy. Falubaz czekał 18 lat, my już czekamy 26 :!: Oby ten tytuł był pozytywnym impulsem dla naszych działaczy i zawodników- skoro oni mogą to my dlaczego nie. Kibice ze swojej strony już zrobili wiele, a zrobią jeszcze więcej. Do zobaczenia w sezonie 2010 i głowa do góry JUTRO jest nasze! :-)

MateoKSSG 

Wysłany: 2009-10-25, 19:21   

Najlepsi na torze! Najlepsi na trybunach! Gratulacje dla Falubazu!
Zasłużyli na to Mistrzostwo... byli najlepsi..

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-10-25, 19:35   

Mistrzem został Falubaz, drużyna, która wygrała na wyjeździe raptem 3 spotkania (w tym finał). Do sukcesu doszli przede wszystkim na własnym torze, w przekroju całego sezonu. Gratulacje za determinację i walkę. Po przeciwnej stronie Apator, który łupał zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Zabrakło szczęścia (a raczej toru przygotowanego tak jak zwykle) w najważniejszym momencie. Tegoroczne rozgrywki pokazały, że poza pieniędzmi i nazwiskami, jest jeszcze wiele istotnych czynników. I to jest piękno tego sportu.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-10-25, 19:39   

Co to za temat? Jakoś nie przypominam sobie, zeby po zdobyciu mistrzostwa przez Toruń czy Leszno, takowe były zakładane. Jak ktoś chce gratulować to może na forum GL albo zalogować się na stronę FNF. Proponuję zamknąć albo przenieść do... hyde parku. A ty bloodline nie powinieneś być w Toruniu albo chociaż w amfiteatrze?

Mtz 

Wysłany: 2009-10-25, 19:46   

zielu, polać mu , bo pięknie prawi !
Na prawdę nie czujecie , że ten wątek został założony tylko i wyłącznie dla NAPINKI
mniej wydarzonego kibica z południa ? Gość pojawia się na forum od święta , by podleczyć sobie kompleksy względem Stali (vide jego pierwszy post) , a ludzie zwracacie na to uwagę...

PS. "Latał" mi wynik tego finału od samego początku z bardzo prostej przyczyny - Nie było tam Staleczki. Ja osobiście nie potrafię Falubazowi pogratulować DMP , gdy przy każdej derbowej okazji zdzieram gardło przeciw nim...
Ostatnio zmieniony przez Mtz 2009-10-25, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-10-25, 19:46   

Moim zdaniem Falubaz miał najrówniejszą pakę w tym sezonie. Dobrucki, Protasiewicz i Walasek czyli doświadczenie + młody Lindgren + Zengota, Dudek czyli najlepsza para juniorska w Polsce oraz przeciętny Iversen. Do tego trener, który robi tor pod drużynę.

Powiem tak Falubaz zasłużył na złoto. Sezon 2009 był w ich wykonaniu znakomity. Zero porażek u siebie, zdobycie 7 bonusów, świetny doping (prawie zawsze komplet na stadionie). Owszem mieli dużo porażek na wyjeździe, ale tak samo z nami było w 2007r. Dowhan kilka lat temu postawił sobie cel aby ściągnąć wychowanków i to mu się udało. W dzisiejszym meczu jeździło 5 wychowanków (Lindgrena też liczę bo jeździ w ZG od początku kariery). W naszym zespole tylko 2....

Za rok nie będzie tak różowo bo Zengota już będzie seniorem i nie wiadomo jak mu będzie szło.

Co do wykluczenia Dobruckiego. Moim zdaniem Terlecki popełnił kolejny błąd w tym sezonie. Rafał jechał dobre kilkanaście metrów swoim torem a Wiesiek nie opanował motocykla i uderzył w niego. Nie podobała mi sie postawa Holdera i Warda. Owszem nie lubię ZG, ale, żeby zdeptać szalik innej drużyny trzeba zniżyć się do bardzo niskiego poziomu. Nie umieją przegrywać i tyle...

bloodline 

Wysłany: 2009-10-25, 20:11   

Mtz napisał/a:
zielu, polać mu , bo pięknie prawi !
Na prawdę nie czujecie , że ten wątek został założony tylko i wyłącznie dla NAPINKI
mniej wydarzonego kibica z południa ? Gość pojawia się na forum od święta , by podleczyć sobie kompleksy względem Stali (vide jego pierwszy post) , a ludzie zwracacie na to uwagę...

PS. "Latał" mi wynik tego finału od samego początku z bardzo prostej przyczyny - Nie było tam Staleczki. Ja osobiście nie potrafię Falubazowi pogratulować DMP , gdy przy każdej derbowej okazji zdzieram gardło przeciw nim...

dlaczego uważasz, że pojawiam się od święta, aha może dlatego, że zostałem zbanowany przesz Waszego moderatora tylko za to, że moim trzecim postem były pretensje do TVP Gorzów Wlkp. za nietransmitowanie meczu Falubazu, i nie martw się że będę tutaj tylko pisał o sukcesach Falubazu - bo nie znasz mnie i nie oceniaj mojej osoby w ten sposób, a co do zarzutu, że temat powstał tylko po to aby powstawały miedzy nami NAPINKI (jak to ujął Mtz to też tylko domysły tego użytkownika - nie zakładałbym takiego tematu gdyby już był),
fakt nie przepadamy za sobą zarówno jako kibice żużla jak i mieszkańcy oby miast ale gdybyście to Wy zdobyli tytuł to bym Wam osobiście pogratulował - najważniejsze byłoby to, że złoto zostało w Lubuskiem

Mtz 

Wysłany: 2009-10-25, 20:17   

Nie uważasz , że zakładanie takiego tematu na forum największego rywala to trochę , jak włożyć rękę krokodylowi do paszczy i czekać aż Ci ją odgryzie ?

Wyobrażasz sobie , żeby kibic np. Realu założył taki temat na forum kibiców Barcelony ?

BTW , nie miałem pojęcia o twoim banie , dlatego oceniam to , co widzę.
Zrozum proszę , że najbardziej w świecie nie znoszę napinania się i dlatego reaguje w ten sposób :-/ .

bloodline 

Wysłany: 2009-10-25, 20:29   

W pewnym sensie masz rację. Tego typu temat może rodzić jakieś niesnaski między nami, ale to po prostu był impuls chwili i nie zamierzałem nikogo prowokować. Jeżeli tak ktoś w ten sposób odebrał mój temat to przepraszam.

lomboNET 

Wysłany: 2009-10-25, 20:55   

Błąd został naprawiony czyli temat o finale z tym założonym "pod wpływem impulsu chwili" został scalony. Poniekąd kolega z ZG zdublował temat.

Ale wracając do wątku...

masters napisał/a:
Jagoda sam wpakowal sie na Rafiego tylne kolo!

Nie do końca - Miedziński widząc, że Jaguś jedzie za Dobruckim chciał pomóc partnerowi i zmienił tor jazdy w pełnym pędzie na prostej chcąc zablokować rywala i umożliwić wyjście na 5:1. Ale zrobił to zbyt ryzykownie i w sumie bezmyślnie a Dobrucki próbując wyminąć zwalniającego Miedzińskiego nieświadomie spowodował kolizję.

Gdyby przepisy były mądrzejsze to interpretacja powinna być inna a mianowicie: Upomnienie dla Adriana Miedzińskiego za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji na torze oraz powtórka w pełnym składzie.

Niestety przepisy nie są sprawiedliwe.

Aha, gratulacje dla ZG. I nie ma co umniejszać tego sukcesu. DMP nie zdobywa się przypadkiem.

Gracku 
Nygus

Team: Rickardsson Racing
Wysłany: 2009-10-25, 20:59   

STALone_ZG napisał/a:
Co to za temat? Jakoś nie przypominam sobie, zeby po zdobyciu mistrzostwa przez Toruń czy Leszno, takowe były zakładane.

Nie zgadzam się. Toruń i Leszno dla nas to zupełnie inne kluby. Nie oszukujmy się, dzisiaj cały Gorzów był przeciwko Falubazowi. Ale po tym co w dwumeczu zaprezentowali zawodnicy Falubazu mogę powiedzieć, że wygrała DRUŻYNA w pełnym tego słowa znaczeniu - bez wielkich gwiazd, za to stanowiąca monolit. W tym finale, jak i w całej lidze zwyciężył sport, bo tak jak napisał Matju - najlepsi na torze, najlepsi na trybunach. Może nie koniecznie organizacyjnie najlepsi, ale gdyby za sprawy organizacyjne przyznawali medale, to dzisiaj my byśmy opływali złotem. A tak... cóż, musimy zerkać z zazdrością na południe.

Szczere gratulacje dla Falubazu!

Jednak sportowa wojna się nie kończy, do zobaczenia za rok. ;-)

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2009-10-25, 21:02   

lomboNET napisał/a:
Nie do końca - Miedziński widząc, że Jaguś jedzie za Dobruckim zmienił tor jazdy w pełnym pędzie na prostej by zablokować rywala i umożliwić wyjście na 5:1. Ale zrobił to zbyt ryzykownie i Dobrucki próbując wyminąć zwalniającego Miedzińskiego nieświadomie spowodował kolizję.

Moge sie zgodzic, co do tego, ze Miedziak chcial przyblokowac Dobruckiego, ale Rafal jechal szeroko, a zobacz co zrobil Jagus?? Jedzie przy krawezniku i wywozi sie coraz szerzej, az trafia na tylne kolo Dobruckiego...przeciez mogl jechac przy kredzie.
Tak to wygladalo wedlug mnie.

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2009-10-25, 22:08   

Podzielam zdanie Mastero. Jaguś przekombinował. Chciał zrobić manewr od krawężnika na dużą i nadział się na tylne koło Dobruckiego. Poza tym Dobrucki nie zmieniał toru jazdy, tylko zwolnił widząc przed sobą zwalniającego Miedziaka. Jak mawia stare porzekadło żużlowe, "kto jest z przodu, ten dyktuje warunki na torze". Dobrucki nic nie był winien w tej kolizji. Jeżeli już sędzia chciał się popisać, to powinien wykluczyć Miedzińskiego.

Tak naprawdę winien swojego upadku i spowodowania przerwania biegu był Jaguś i to on powinien być wykluczony z powtórki wyścigu. Ale sędzia nie miał jaj, aby podjąć taką decyzję

Gracku 
Nygus

Team: Rickardsson Racing
Wysłany: 2009-10-25, 22:26   

Zgoda Panowie, Falubaz był już mistrzem po upadku Jagusia, który po prostu przekombinował.

Mnie natomiast zastanawia "gorzowskość Torunia"... Chodzi mi o to, że na najważniejszy mecz sezonu Apator zaczął kombinować z torem. Jak jeszcze przed prezentacją zobaczyłem stan nawierzchni to przecierałem oczy ze zdumienia. W sobotę w Zielonej Górze Ząbik opowiada, że mają tor mocno ubity w razie opadów, a tu w niedzielę okazuje się, że kopa niemal po jaja. Zresztą w trakcie meczu wypowiedzi Holdera i Sullivana, że tor jest inny niż zazwyczaj. Normalnie jakbym był w Gorzowie. ;-) Tak więc Torunianie ugotowali się we własnym sosie, co oczywiście nie odbiera zasług Falubazu, który powtórzę raz jeszcze - zasłużenie został DMP 2009.

yellowstone82

Wysłany: 2009-10-30, 15:21   

Znalazłem ciekawe i cięte podsumowanie obydwu meczów finałowych.

Odgrzewany finał

Pozdro :)

Odpowiedz do tematu