Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Znienawidzony a zarazem będący legendą Piotr Świst
Autor Wiadomość
marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2008-12-10, 14:09   Re: IMP 1995

marhyl napisał/a:
znalazłem linki do pamiętnego finału IMP we Wroclawiu 1995.dawny idol gorzowskich kibiców Świst i obecny T.Gollob w rolach głównych.Klan Gollobów kontra ''spłódzielnia założona przez Śwista''.Warto zobaczyć.

CZĘŚĆ 1
http://www.youtube.com/watch?v=S-ziNVsn0rs

CZĘŚĆ 2
http://www.youtube.com/watch?v=9h1Enyf9BNI

Obejrzyjcie to i powiedzcie sobie sami, kiedy stoją pod taśmą we dwoje, Świst i Gollob. Za kim bije wam mocniej serce ;)

ehh... piękne czasy...

Żałuję tylko, że o Świscie nie mogliśmy nigdy powiedzieć - najlepszy polski żużlowiec...

Agitator 

Wysłany: 2008-12-11, 09:35   

marcin_crx napisał/a:
Żałuję tylko, że o Świscie nie mogliśmy nigdy powiedzieć - najlepszy polski żużlowiec...

mylisz się kolego. W 1990 r., do momentu wypadku, nikt nie zobaczył nawet cienia Śwista. W 1989 w zasadzie też. Poza tym policz sobie bilans pojedynków ŚWIST-Gollob w 1995 r. :)

Ciekawostkę stanowi fakt, że Twisty zaliczył mało znany rekord nieprzerwanych występów w lidze - przynajmniej jeśli chodzi o STAL. Raczej niewielu jest zawodników, którzy nie pauzują w wyniku kontuzji, lub z powodów wiejskiej ligi duńskiej albo wiejskich zawodów wTerwnzano przez x lat. Tymczasem Twisty pojechał po wypadku w 1990 130 ligowych meczów pod rząd.
1991-14
1992-18
1993-18
1994-18
1995-18
1996-22
1997-22
Gdyby nie odszedł do Rzeszowa, doszedłby do 200 albo i więcej.

Twisty jest też posiadaczem rekordu NAJwiększej ilości zdobytych przez Stal w lidze. Drugi na tej liście jest George Rembas, trzeci Eddy.
Pod względem ilości meczów prowadzi oczywiście Bolo.

Jak ktoś chce, to później doślę listę "klubu 2000" i "klubu 200".

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2008-12-12, 01:43   

Nie chodzi mi o to, bo dużo zawodników miało "sezony życia". Tak samo wiem, że Świst zapowiadał się lepiej niż Gollob i wszystko zniweczyła kontuzja. Chodzi mi o globalny przekruj kariery, tak jak dziś możemy powiedzieć, że Gollob jest najlepszym polskim żużlowcem w historii i następcy nie widać ;)

Fenix 

Wysłany: 2008-12-12, 03:38   

Cóż gdy świst przejął od Eddiego plastron ja bylem dzieckiem... W wieku 5 lat zaczęli mnie zabierać na żużel, można powiedzieć ze dorstałem z nim. Był ikoną, dla mnie legendą, ponieważ nie bylo mi dane zobaczyć m.in Jancarza na torze...

Ale był on - Piotrek Świst miał niewątpliwe talent i dryg do jazdy na żużlu, dla mnie był jak bohater z komiksu, człowiek legenda - ktoś na kim warto się wzorować o go naśladować. Był po prostu the best... tak był. Dla mnie osobiście Świst umarł w 2002 [*]. Wole go zapamietac takiego jakim byl do tego feralnego roku. Dla mnie osobiscie nastolatka z wypiekami na policzkach byl to szok... Wole myslec ze Śwista juz nie ma.

Wiem ze to teamt o Świscie ale piszac o nim musze wspomniec o Piotrku Paluchu!! On zostal, on nas ratowal, byl na dobre i na zle i mimo ze nie mial mega talentu jakim byl swist, do wszystkiego dochodzil swoja nieustepliwoscia i zadziornoscia na torze oraz pracowitoscia.

Dla mnie mimo ze nic wielkiego w speedwayu nie osiagnal jest prawdziwa Ikona Stali poczawszy od tego jak zaczelem chodzic na zuzel. Brawo Bolo wiedz ze jestes wielki, bo poza wynikami osiaganymi na torze jest cos znacznie bardziej wartosciowego...

Nawiasem mowiac szczerze i bez ogrodek... Wolalbym Stal w skladzie: Paluch, Swist, Rajkowski, Brzozowski, Hlib i zeby nawet cieniowali w 1 lidze, ale o wiele chetniej bym chodzil na takiem mecze. Teraz chodze takze bo jestem zakochany w speedwayu... ale... no wlasnie !! Ze tak zal dupe sciska ze nie mamy wychowankow :(

kibicgorzowski 

Wysłany: 2008-12-12, 10:52   

Cytat:
Obejrzyjcie to i powiedzcie sobie sami, kiedy stoją pod taśmą we dwoje, Świst i Gollob. Za kim bije wam mocniej serce ;)

Kiedys moze i byl to Swist jak sie bylo mlodszym byl no bozyszczem naszym gorzowskim . To trwalo do pewnego czasu. dla mnie bylo to odejscie do imienniczki z rzeszowa. wtedy juz dla mnie swist sie skonczył. Ta jazda w Pergo nie trawilem go wtedy juz. Troche remontowała firma ojca stadion za Gondora i no moglem tak troche od kuchni zobaczyc naszego wielkiego ridera. i no powiem tak szkoda slow sianko w glowie . wszyscy o tym pzrekonali sie na koncu sezonu 2002. Druga sparwa jak moze jakis zawodnik zdobyc 4 razy z rzedu imp wiec dla tego byly te cyrki. tylko gdzie dzisiaj sa rempała i swist a gdzie jest gollob. i ten komentarz Jacka Kostrzewy znam osobiscie i cenie tego zawodnika. ludzie za co go cenic. wiec serce bije mi mocniej dla Tomka . jest normlanym czlowiekim. wiekszosc gwizdala bo kazdy gwizdal od taka mentalnosc komunistyczna jeszcze była w narodzie. Polak walczy w mistostwach swiata . a gwizd jak zjawi sie na ligowych torach boze to naparwde byl debilizm. debilizmem tez bylo te podlozenie sie rempaly. pyatnie zcy swist by uzyczyl spzretu mlodemu? jak zrobil Tomek dla adika. watpliwe. a takie wlasnei gesty swiadcza o normalnosci . u swista prozno tego szukac . tak cos mysle ze gdansk ) hehe warszawski kontrakcik . wkoncu trzeba miec polakow w skłądzie a swist w wywaidach gadal ze moze walczyc z najlepszymi . Ale bylo by kino 3 zorro brawa 4 szybko wyczytany swist)

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2008-12-13, 01:44   

Cytat:
4 szybko wyczytany swist)

I żeby gwizdów nie było - od razu "5 Gafurov". Tak jak o tym kibic gadaliśmy ostatnio :) Nie podejrzewam Śwista o kontrakt w Gdańsku. No, może na chronometrażyste ;-)

darkis 

Wysłany: 2009-01-02, 12:20   

Tak narzekamy , wyzywamy i ponizamy Swista..
Ja powiem tyle, widzialem jak Swist jezdzil w STali,widzialem jak w meczu z Toruniem ,na pierwszym luku, Swist zostal wpakowany przez Bajerskiego(to byl chyba jego pierwszy sezon po powrocie z Gorzowa do Torunia)..Swist lezal na torze, ....potem trzasnal cos kolo 13 pkt...
W wywiadzie po meczu powiedzial , ze "troche mu sie film urwal"....nic dodac , nic ujac...

Znaczna czesc z obecnych forumowiczow nawet nie pamieta go jako zawodnika, wiec jak macie piosac jakieg bzdedy to lepiej nic nie piszcie...

Swist powiedzial i zrobi co zrobil , bylo minelo...

Przeciez Cegielski tez w niezbyt pochlebny sposob czesto mowi o Gorzowie, ale mowi to w sposob intelgentny, zas Swist...no cos nie kazdy jest intelektualista...Wiec powiedzial co powiedzial(slynne 100% Falubaz)...
Swist zawsze pozostanie w histori Gorzowskiego klubu...
I moim zdaniem to Swist powinien byc trenerem mlodziezy Gorzowskiej..

PS.
Pytanie....
Staja pod tasma, Swist, Gollob, no i ktos tam ...za kim kibicujecie?dodam tylko ze sa to zawody indywidualne...

pozdro

Świastak 

Wysłany: 2009-01-02, 12:46   

za kimś tam :-D to oczywista oczywistość, że za czasów walki między Stalą, a Poloniami z Piły i Bydgoszczy o DMP najbardziej elektryzowały pojedynki Śwista z Gollobem i wtedy nikt nie kibicował temu drugiemu, ale.. po sezonie 2002 okazało się, który z zawodników zostanie w klubie 'na dobre i na złe'. Ktory z nich lepiej na tym wyszedl, widzimy teraz ;] chociaż mimo wszystko po IMG mozna by wywnioskować, że to Świst jest na naszym owalu mocniejszy od Palucha.. ale kierując się lokalnym patriotyzmem muszę jednak powiedzieć, że większym szacunkiem obdarzam "Bola", a na Śwista nie gwiżdżę, bo nie umiem gwizdać :oops:

co by jednak nie mówić, Świst rzeczywiście pozostanie w historii naszego klubu, a za te 16 sezonów w barwach Stali Gorzów należy mu się szacunek, który później nadszarpnął sobie na własne życzenie ;]

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2009-01-02, 13:58   

darkis napisał/a:
Staja pod tasma, Swist, Gollob, no i ktos tam ...za kim kibicujecie

Zawsze zycze mu kompletu zer, klaszcze kazdemu, kto z nim wygra...
Rozwala mnie tym, ze ciagnie kariere w nieskonczonosc, a slaby jest juz, ze szok!
Wiedzieli kiedy odejsc wielcy mistrzowie i wirtuozi owalnego toru, Wielki Hans, Tony Rickardsson...on jak widac nie. :-| Sam daje kibicom, ktorzy jemu nie sprzyjaja, powod do wysmiewania sie z niego...
Powtorze jeszcze raz...jesli na naszym stadionie, to tylko do zbierania serpentyn!!

Ostatnio zmieniony przez masters 2009-01-02, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-01-02, 14:06   

Cytat:
tylko do zbierania serpentyn!!

nawet do tego nie, ponieważ już rzucać nie można ;-)

Po drugie nie zapominajmy, że on po prostu cały czas próbuje znaleźć sposób, żeby jeszcze zarobić "małe co nieco" na torze... dlatego błąka się po jakichś Daugavpilsach, gdzie go jeszcze nie znają itd :-/ Trochę szkoda, miał wielokrotnie okazję, aby odejść w dobrym momencie i jako tako jeszcze w jakimś blasku...

Mnie najbardziej uderza u niego to, że trochę mu się w d*pie poprzewracało, brakuje mu niekiedy szacunku do kibiców czy reporterów, jakby był nie wiadomo kim ważnym.

Cholernie mi szkoda, że tak pokierował końcówką swojej kariery (ile jeszcze??), ponieważ pamiętam gdy jeździł jeszcze w Ekstralidze w naszych barwach, a ja dopiero uczyłem się co to Stalowy speedway ;-)

Marek 

Wysłany: 2009-01-02, 22:48   

Cytat:
Pytanie....
Staja pod tasma, Swist, Gollob, no i ktos tam ...za kim kibicujecie?dodam tylko ze sa to zawody indywidualne...

Kibicuje tylko i wyłącznie za Piotrkiem :-) I tak jak pisze Darkis Świst zawsze pozostanie w historii klubu . A z tą trenerką to nie głupi pomysł , tylko znając realia gorzowskiego piekiełka ;-) po prostu nie realne ....

Cytat:
Rozwala mnie tym, ze ciagnie kariere w nieskonczonosc, a slaby jest juz, ze szok!

Słabi że szok to byli w sezonie 2008 uwielbiani w Gorzowie Ferjan i Monberg .... z każdym z nich Piotrek mógł spokojnie walczyć o skład ;-)

Cytat:
Mnie najbardziej uderza u niego to, że trochę mu się w d*pie poprzewracało, brakuje mu niekiedy szacunku do kibiców czy reporterów, jakby był nie wiadomo kim ważnym.

Żeby wymagać od kogoś szacunku , kultury to trzeba być najpierw samemu w porządku do danej osoby :!: Kibice jeździli po Piotrku jak po szmacie a potem jeszcze wymagali żeby ich szanował .... tylko za co :?:

Cytat:
Po drugie nie zapominajmy, że on po prostu cały czas próbuje znaleźć sposób, żeby jeszcze zarobić "małe co nieco" na torze... dlatego błąka się po jakichś Daugavpilsach,

I co nie można mu jeszcze dorobić co nie co :?: Jest jakiś zakaz .... :?: A mało to ludzi sobie jeszcze dorabia ??? Dopóki ma jeszcze zdrowie to niech sobie jeździ nawet w najsłabszej drużynie II ligi i tak będę mu ZAWSZE kibicował .

Cytat:
a na Śwista nie gwiżdżę, bo nie umiem gwizdać :oops:

I bardzo dobrze :mrgreen:

POZDRAWIAM

Bartek 

Wysłany: 2009-01-03, 18:20   

Cytat:
Żeby wymagać od kogoś szacunku , kultury to trzeba być najpierw samemu w porządku do danej osoby :!: Kibice jeździli po Piotrku jak po szmacie a potem jeszcze wymagali żeby ich szanował .... tylko za co :?:

Przypomnij sobie sytuację, w której chłopak chciał przeprowadzić z nim krótką rozmowę do szkolnej gazety... Świst zrobił z siebie mega ważniaka i zażądał jakiegoś papieru, że chłopak jest dziennikarzem :/

A co do tego dorabiania, to każdy z wielkich zawodników starał się odejść w dogodnym momencie...a nie do końca jechać mizerię za solidną swoją drogą kasę...to tak jakby Alan Shearer bujał się jeszcze po murawie w klubach Coca-Cola Championship, albo i niżej, bo tam poziom jest jednak wysoki ;-) w tym wszystkim chodzi również o to aby być dobrze zapamiętanym...ale to już zależy od podejścia poszczególnych sportowców.

mirko14 

Wysłany: 2009-01-03, 18:42   

Czytam to co niektorzy kibice pisza o Piotrku szkoda pisac . Facet zrobil dla stali bardzo duzo a ze odszedl to jego sprawa i trzeba to uszanowac niektorzy wieszaja na nim psy .Facetowi zycze duzo szczesia nie interesuje mnie co bedzie robil dla mnie moze byc nawet trenerem zielonej napewno duzo zrobil dla stali a ze odszedl w takiej atmosferze troche szkoda ale i tak bede pamietal go jako dobrego zuzlowca troche mogl lepiej sobie ulozyc kariere bo zapowiadal sie na klasowego zawodnika Pozdrawaim Pana Swista i my kibice dajmy sobie spokoj swistem niech sobie facet zyje swoim zyciem a my szykujmy sie do nowego sezonu nie zyjmy przeszloscia bylo minelo

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2009-01-03, 19:41   

Tylko kto go nienawidzi za to, ze odszedl??Okon tez odszedl, a nikt na niego nie gwizdal...Krzysiu Cegielski tez odszedl, a w kazdym biegu z jego udzialem, niewazne z jakim plastronem jechal, trzymalem za niego kciuki!!
Mirko, moze najpierw popytaj, poczytaj co i jak ze...tfu...Swistem bylo, dopiero o nim pisz!
Az mi klawiatura posluszenstwa odmowila, jak wklepalem to nazwisko... :-P

Pao 

Wysłany: 2009-01-03, 20:49   

Bartek89 napisał/a:
Przypomnij sobie sytuację, w której chłopak chciał przeprowadzić z nim krótką rozmowę do szkolnej gazety... Świst zrobił z siebie mega ważniaka i zażądał jakiegoś papieru, że chłopak jest dziennikarzem :/

właśnie tak potraktował Matju gdy on chciał go spytać o wrażenia po memoriale w 2007 roku... zburaczył się totalnie, bo minute pozniej rozmawial z Rachlewiczem, ktory tez nie ma studiow dziennikarskich. od tego czasu nieustannie wyczekuje az zakonczy sie blaznic i ustapi mlodszym

boberGW 

Wysłany: 2009-01-04, 23:06   

mirko14 napisał/a:
Facet zrobil dla stali bardzo duzo a ze odszedl to jego sprawa i trzeba to uszanowac

Okej zrobił nikt tego nie neguje, nikt też go nie cisnie, że odszedł. Nie mam mu nawet za złe, że jeździł w Falubazie, bo to jest sport komercyjny i jeździ się tam gdzie dobrze płacą.
Jednak zostawił klub, gdy ten go potrzebował, nie uszanował kibiców Stali Gorzów swoim słynnym okrzykiem, który brzydzę się nawet powtórzyć itp, itd.
Prawdziwym Stalowym Zawodnikiem jest Bolo i to on jest dla mnie symbolem współczesnej Stali.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-01-14, 12:26   

Az trudno uwierzyc, ze zawodnik takiej klasy, niegdys bozyszcze stadionu gorzowskiego wygrywajace dla Stali mecze w 15 wyscigu, wicemistrz Polski, wicemistrz MSJ, znalazl sie na dnie...... Nawet w II lidze nikt go nie chce. Przez jeden okrzyk tak spieprzyc bylo nie bylo kawal takiej kariery....

Gracku 
Nygus

Team: Rickardsson Racing
Wysłany: 2009-01-14, 15:22   

Żal czytać wypowiedzi Śwista, który robi dobrą minę do złej gry. Zamiast powiedzieć "dość" i zawiesić kombinezon na haku, to na siłę stara się przedłużyć wegetację, bo na tym etapie to już nie kariera. Kariera była lat temu kilka-kilkanaście, teraz to walka o przetrwanie, której styl jest wręcz żałosny.
Piotr Świst napisał/a:
(...)nie boję się rywalizacji z żadnym z zawodników

Tylko żeby rywalizować z jakimkolwiek zawodnikiem, najpierw trzeba wygrać rywalizację z jakimkolwiek klubem i przekonać go do siebie. Z Orłem Łódź (sic!) Świst poległ, więc czy ma szansę wygrać z kimkolwiek innym?

Bartek 

Wysłany: 2009-01-14, 17:02   

Zawsze pozostaje liga argentyńska :mrgreen:

Ja się tylko zastanawiam, jak długo to jeszcze potrwa i ile się musi wydarzyć, żeby Piotr Świst-legenda gorzowskiego speedwaya, w końcu powiedział sobie dość.

Z żużla przecież całkowicie rezygnować nie musi, może przecież zająć się szkoleniem młodzieży w jakimś z ośrodków w Polsce (w Gorzowie go nie widzę na żadnym stanowisku).

Ktoś mi może powiedzieć, że to jego sprawa itd., że może jeździć jak długo mu się tylko podoba. Ale patrząc z innej, ważniejszej moim zdaniem perspektywy, taki zawodnik powinien odejść w blasku chwały, Świst ten moment przegapił już dawno.

Tak na marginesie, wydaje mi się, że i tak zbyt dużo nie jest w stanie na torze zarobić. O ile w ogóle mu się jeszcze jazda opłaca (z finansowego punktu widzenia).

Marek 

Wysłany: 2009-01-18, 21:05   

Cytat:
Ktoś mi może powiedzieć, że to jego sprawa itd., że może jeździć jak długo mu się tylko podoba. Ale patrząc z innej, ważniejszej moim zdaniem perspektywy, taki zawodnik powinien odejść w blasku chwały, Świst ten moment przegapił już dawno.

Fakt taki zawodnik może jeździć ile mu się podoba . A c o to jest Twoim zdaniem "blask chwały " ?? To może Tomek Gollob niech kończy już bo jest chyba w takim blasku tak ??

Cytat:
Tak na marginesie, wydaje mi się, że i tak zbyt dużo nie jest w stanie na torze zarobić. O ile w ogóle mu się jeszcze jazda opłaca (z finansowego punktu widzenia).

Tak na marginesie to zaglądaj kolego do portfela rodziców a nie Piotrka :-/ On sobie poradzi . Jak możesz się wypowiadać ( to jeszcze przełknę ) pisać źle o kimś o kim nie masz żadnego pojęcia :!: Widziałeś kiedyś Piotra walczącego za Stal :?: Klękającego na torze po zwycięstwach Stali na Śląskiej :?: A może pamiętasz jak dostał plastron od WIELKIEGO Jancarza :?: Nie obrażajcie ludzi których znacie tylko i wyłącznie z opowiadań starszych kolegów ...

Cytat:
Tylko żeby rywalizować z jakimkolwiek zawodnikiem, najpierw trzeba wygrać rywalizację z jakimkolwiek klubem i przekonać go do siebie. Z Orłem Łódź (sic!) Świst poległ, więc czy ma szansę wygrać z kimkolwiek innym?

Gracku kolego drogi kogo jak kogo ale Ciebie nie podejrzewałbym o taki jad ... :-?

Cytat:
właśnie tak potraktował Matju gdy on chciał go spytać o wrażenia po memoriale w 2007 roku... zburaczył się totalnie, bo minute pozniej rozmawial z Rachlewiczem, ktory tez nie ma studiow dziennikarskich.

Jakby nie było Rachlewicz pracuje w radiu . A Piotr nie zwykł dawać wywiadów każdemu małoletniemu ( sorki Matju ;-) ) dziennikarzowi . I przestańcie pisać że Piotr to Piotr tamto :!: :!: Facet ma trudny charakter i co :?: ktoś mu zabroni mówić to co myśli :?:

NIENAWIDZE ludzi obłudnych :-? Parę lat wstecz chcieli tu k***a Golloba za****ć za Palucha posłanego w bandę a teraz jak to kibice w Gorzowie go kochają .... OBŁUDA < OBŁUDA i jeszcze raz OBŁUDA :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

I grzeje mnie to że jest najlepszy w Polsce :oops: Za to co zrobił Bolowi a także ze swoim Ojcem i bratem wyglądającym na naćpanego na ulicach Gorzowa to co niektórzy zapomnieli ?? Wynik ważnie :-D jszy .... nie tak :?:

Pozdrawiam z zimnej Danii

Bartek 

Wysłany: 2009-01-18, 21:15   

Gdybyś przeczytał dobrze moje poprzednie posty, to wiedziałbyś, że WIDZIAŁEM i PAMIĘTAM Piotra Śwista jeżdżącego dla Stali... Wiedziałbyś również, że w żadnym miejscu go NIE OBRAZIŁEM.

I przestań się burzyć, każdy ma prawo do swojego zdania. Jesteś w niego ślepo zapatrzony, Twoja sprawa. A wspomniany blask chwały, oczywiście w sensie metaforycznym, to po prostu klasa...Uwierz, Tomek Gollob nie będzie się tułał po jakichś Daugavpilsach..on zakończy jazdę w Ekstralidze, wśród najlepszych, wśród takich jak on..

I żeby nie było, dla mnie Tomek, to tylko zawodnik Stali, nie jestem jego fanem (pewnie zaraz mi to zarzucisz).

P.S. A do portfela rodziców zaglądać nie muszę...jak możesz pisać o mnie skoro nie masz o mnie żadnego pojęcia? Widzisz tylko mój wiek i tyle Ci styka, aha 8-) A Gracku, jak by nie patrzeć, stwierdził po prostu fakt...żadnego jadu tam nie ma.

Bez odbioru.

Marek 

Wysłany: 2009-01-18, 21:32   

Cytat:
Gdybyś przeczytał dobrze moje poprzednie posty, to wiedziałbyś, że WIDZIAŁEM i PAMIĘTAM Piotra Śwista jeżdżącego dla Stali..

To bardzo ciekawe ....

Cytat:
I przestań się burzyć, każdy ma prawo do swojego zdania. Jesteś w niego ślepo zapatrzony, Twoja sprawa. A wspomniany blask chwały, oczywiście w sensie metaforycznym, to po prostu klasa...Uwierz, Tomek Gollob nie będzie się tułał po jakichś Daugavpilsach..on zakończy jazdę w Ekstralidze, wśród najlepszych, wśród takich jak on..

A Ty co menager Golloba ?? Nie jestem w Śwista zapatrzony tylko nie lubie jak co niektórzy robią z niego śmiecia :-? :-? Można gdybać ale gdyby nie wypadek Piotra w Austrii to Gollob mógłby teraz mu kevlar czyścić .

Cytat:
P.S. A do portfela rodziców zaglądać nie muszę...jak możesz pisać o mnie skoro nie masz o mnie żadnego pojęcia? Widzisz tylko mój wiek i tyle Ci styka, aha 8-) A Gracku, jak by nie patrzeć, stwierdził po prostu fakt...żadnego jadu tam nie ma.

Widzę Twój wiek i wiem że o Świście to Ty wiesz ale tylko z opowieści ... A o Gracka się nie martw bo to inteligentny facet i Sam sie obroni....

znalazł sie obrońca uciśnionych ....

Bartek 

Wysłany: 2009-01-18, 21:55   

a Ty adwokat-menager-obrońca Śwista? Tomek osobiście mówił, że pojeździ jeszcze kilka sezonów, także nie wyssałem tego z palca. Spójrz na prosty przykład Rickardssona...kiedy odszedł? Odszedł jako uczestnik GP. Zorganizował pożegnalny turniej, w którym zwyciężył w ostatnim biegu... tak postępuje prawdziwy sportowiec. I żeby nie było, nie porównuję Śwista do Tony'ego. Ale domyślam się, że gdyby nie to i tamto, to Świst miałby szansę zostać IMŚ, co? 8-) Zaliczasz Śwista do elitarnych zawodników tego sportu, to podałem Ci przykład innego elitarnego zawodnika i sposób w jaki zakończył karierę. Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie, w takim momencie: KLASA czy KASA ? Tony i inni wybrali pierwszą opcję.

A że nie potrafisz ogarnąć, że 19latek może chodzić na speedway ponad połowę swojego życia, to już Twoj problem. Dobrze pamiętam Stal z Paluchem, Staszewskim, Świstem, Okoniewskim...

No i gdybanie 'co by było gdyby' chyba nie ma sensu? Świst jest tu gdzie jest, tam samo Tomek, historia potoczyła się tak a nie inaczej, pogódź się z tym.

Gracku 
Nygus

Team: Rickardsson Racing
Wysłany: 2009-01-19, 02:00   

Marek napisał/a:
Gracku kolego drogi kogo jak kogo ale Ciebie nie podejrzewałbym o taki jad ...

Bartek89 napisał/a:
A Gracku, jak by nie patrzeć, stwierdził po prostu fakt...żadnego jadu tam nie ma.

Marek napisał/a:
A o Gracka się nie martw bo to inteligentny facet i Sam sie obroni....

Ale przed czym mam się bronić. Postępowanie Śwista tylko przysparza argumentów jego oponentom, do których (nie ukrywam) także się zaliczam.
Marku, może nie wiesz co już nie wiem który raz przywołuje temat tego zawodnika, więc proponuję zapoznać się z TYM artykułem. Przyznasz, że żenujące?!

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-19, 10:21   

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-27, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu