Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Znienawidzony a zarazem będący legendą Piotr Świst
Autor Wiadomość
lomboNET 

Wysłany: 2009-01-19, 12:45   

Marek napisał/a:
Można gdybać ale gdyby nie wypadek Piotra w Austrii to Gollob mógłby teraz mu kevlar czyścić .

Zdecydowanie racja. Świst w tamtym czasie wielkimi krokami szedł w stronę powtórzenia Jancarza i Plecha jeśli by nie lepiej.
Mało z Was pamięta też, że i nasz klub, nasi zawodnicy też nie raz byli nie fair w stosunku do niego. Przykład :?: Po wspomnianym wypadku kiedy Piotrek leżał w szpitalu w Austrii podzielono się już jego sprzętem, nawet gwiazdki z jego skóry były "zarezerwowane". Dziwne to skoro nikt nie znał jeszcze diagnozy, nawet koledzy z zespołu szybko postawili na nim krzyżyk.

Bartek89 napisał/a:
Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie, w takim momencie: KLASA czy KASA ? Tony i inni wybrali pierwszą opcję.

Dawno się tak nie uśmiałem. A pamiętasz może (pewnie nie) jak odszedł z Gorzowa do Gdańska :?: Miał ważny kontrakt ze Stalą na 1999 rok ale dostał lepszą ofertę z Lotosu i błagał Gondora żeby pozwolił mu odejść bo trafił mu się interes życia...

Klasa :?: Żałosne...

Bartek89 napisał/a:
Dobrze pamiętam Stal z Paluchem, Staszewskim, Świstem, Okoniewskim...

No to dużo pamiętasz. Końcówka kariery w Stali. Dużo masz do nadrobienia. Niedługo zamieszczę spory artykuł, dzięki któremu bardziej poznacie Śwista z dawniejszych czasów.

Póki co nagonka trwa. Nie ukrywam, że kiedyś też byłem tak bojowo do niego nastawiony ale emocje opadły i człowiek zaczyna myśleć. Nikt święty nie jest i trzeba to uszanować.

I trochę zaskakuje mnie takie zjadliwe podejście Gracka. Wiem chłopie, że go nie lubisz ale przyczepiasz się do każdej pierdoły jaką o nim napiszą. I choć ten artykuł nic wielkiego nie przedstawił Ty ciśniesz go jak nie wiem co.

darkis 

Wysłany: 2009-01-19, 13:47   

lomboNET napisał/a:
Niedługo zamieszczę spory artykuł, dzięki któremu bardziej poznacie Śwista z dawniejszych czasów.

Bardzo by sie przydal jakis obszerny tekst na temat Swista jako lektura dla mlodszych kibicow,,,,
Z tego co widze to najwiekszymi oponetami Piotrka sa kibice w wieku <20...wiekszosc z mlodszych kibicow pamieta Swista tylko i wylacznie ze stwierdzenia "100% Falubaz"..
Osobiscie bylem na meczach z udzialem Swista za czasow jego swietnosci, i prawie zawsze przed meczem mozna bylo w programie przed meczem zapisac 15 pkt...tak , tak, gdyby nie ta feralna Austria..

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-01-19, 15:20   

Lombo, zgadzam się. Tylko, że mi chodzi o sam moment zakończenia kariery i powiedzenia 'dziękuję'. Poza tym nie ma co rozliczać obcokrajowców z przywiązania do polskich klubów (poza Adamsem, to jest jedyny fenomen). Ile lat miał Rickardsson wtedy?? 29...więc nie dziw się, że chciał wykorzystać szansę. Nadeszły późniejsze lata i wiedział, że z roku na rok będzie słabł, zdecydował się odejść. A Świst? 'Jestem w stanie walczyć z każdym przeciwnikiem' To jest wystarczający komentarz..

Oponentem nie jestem, zwolennikiem też nie. Mam po prostu swoje zdanie. Szanuję go za to co zrobił, mimo iż z naturalnych przyczyn nie mogłem śledzić całej kariery. Nie oznacza to jednak, że nic nie wiem. Ostatnie lata znam już dużo lepiej, ale to też nie oznacza, że jest dla mnie śmieciem czy nie wiadomo kim..

Odrobiny dystansu.

Gracku 
Nygus

Team: Rickardsson Racing
Wysłany: 2009-01-19, 16:40   

Lomb z łaski swojej nie przeceniaj mnie. Napisałem jeden krótki post, w którym nie użyłem ani jednego obraźliwego stwierdzenia. Więc łatkę "ciskacza" przyklej komu innemu, chłopie!

Poza tym nie odnoszę się do...
lomboNET napisał/a:
każdej pierdoły jaką o nim napiszą

...ale do słów samego Śwista i do jego postępowania. A to, przynajmniej w moim mniemaniu, kolosalna różnica.

Dziękuję za uwagę.

szogun58 
RECYDYWA!!!

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-01-19, 17:17   

Witam!!!
Pamiętam jak Piotrek zaczynał....jego pierwsze jazdy na torze,upadki i wzloty.
Wiem doskonale,że był bardzo dobrym zawodnikiem Stali,pokazał wielokrotnie swoją wolą walki o każdy punkt,który był cenny i tak jak wielu z was pisze ,ze można było stawiac w ciemno 15pkt. które,rzeczywiście zdobywał.Był liderem naszej Stali i doceniam jego wkład włożony w zasługi odniesione przez Stal.Życzyłem mu jak najlepiej wtedy i nawet teraz,ale mam zadre w sercu za jego 100% i wypowiedz o Gorzowskich kibicach - jacy to Oni są....Jest to moje zdanie.... i doceniam wypowiedzi tych którzy go nie lubią jak i tych co go uwielbiają...

Pozdrawiam...

boberGW 

Wysłany: 2009-01-19, 17:42   

Świst spędził piekne lata w Stali był naszym idolem i symbolem klubu. Jakby to powiedział były premier to jest oczywista oczywistość ;-) Do dziś pamiętam jego wypowiedź o denkach od słoików dla Waldemara Cieślewicza podczas finału DMP w Bydgoszczy :-)
Jednak, jak to mówią, nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz.
Zaczęło się od odejścia do Rzeszowa, czego nikt mu tak na prawdę za złe nie ma. Takie prawa rynku. Wrócił i znów go wszyscy kochali, po czym miłość prysła i to nie wraz ze spadkiem z ligi. Nie chodziło tu nawet o odejście do Falubza (taki napis na fladze swego czasu widniał w ich sektorze), jednak o słowa i zachowanie wobec klubu. Klub był na krawędzi a Piotrek jeszcze mu dokładał. Mógł się wstrzymać, nie dla działaczy, lecz dla kibiców. Słowa 100% były haniebne w rozumieniu nas kibiców Stali, bo wypowiedziała go ikona gorzowskiego żużla, upokorzył właśnie kibiców, a dla siebie nic tym nie osiągnął, bo jak go w Zielonej szanują każdy wie. Wyobrażacie sobie, żeby tak się wypowiedział Bolo, czy nawet Hlib? a w Zielonej co by było gdyby tak powiedział chociażby Huszcza?
Więc za co mamy go szanować, skoro on pokazał, że nie szanuje nas? Mi Świst zwisa i powiewa, jednak faktem jest, że kibice w kraju nie będą go pamiętać jako mistrza tylko, jako szwędacza po drugich ligach.
Ikoną i dumą Gorzowa jest dla mnie Bolo, pokazał to swoim przywiazaniem do klubu i jako jedyny nie opuścił nas przez cały pobyt na zapleczu. Spadł z nami, to i z nami awansował, po czym odszedł kochany i szanowany.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-01-29, 22:14   

A to potwierdzenie słów bobera (o szwendaniu po drugich ligach):Świst w Pile! A stać ich? :mrgreen: Swoją drogą, jak na Piłę to i tak niezły skład "wystrugali"!

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-01-30, 01:25   

Co z tego, że piękny skład, jak chłopaki nie mają sprzętu. Ciekaw jestem skąd wytrzasnęli Tomka Cieslewicza??? Poza tym w Pile pewnie wyląduje jeszcze Tomek Bajerski i być może Klecha.

Co do Śwista, to facet orze jak może. Jestem ciekawy, jak będzie spisywał się w Pile. Powinien być tam liderem, ale na 100% nie wiadomo :mrgreen:

darkis 

Wysłany: 2009-01-30, 09:09   

Wypowiedz Swista z http://espeedway.pl/news,...a,27251,12.html

Wpływ na to, że podpisałem kontrakt z pilskim klubem miały kilometry. Z Gorzowa do Piły długiej drogi nie ma, dlatego jestem tu. Wpływ na moją decyzję miały też rozmowy z Leszkiem Kędziorą o tym, jacy ludzie funkcjonować będą w tym klubie. 25 Lat funkcjonuje w tym sporcie i zdaje sobie sprawę, że oczy kibiców będą skierowane w moja stronę, jako najbardziej doświadczonego żużlowca tej drużyny. Nie widzę problemu żebym z tym nie mógł sobie poradzić. Od 10 lat sam się przygotowuje bez trenera. Jestem pewien że do sezonu będę dobrze przygotowany, fizycznie psychicznie jak i sprzętowo. Zrobimy wszystko żeby kibice mieli pociechę z nas tak jak to było za dobrych czasów. Trzeba sobie po prostu ufać - powiedział gorzowianin Piotr Świst.

Zycze mu ,jak i znaczna wiekszosc(lecz czesc oczywsicie przeciwnie) na forum gorzowskim aby poprowadzil Pilski zespol do awansu, bo co by nie bylo Pila wyrosla na faworyta II ligi

boberGW 

Wysłany: 2009-01-30, 14:47   

Oj Darkis z tym faworytem drugiej ligi trochę się zagalopowałeś chyba:) Lublin i Łódź mają dużo mocniejsze składy, do tego dojdą jeszcze Węgrzy, Rawicz, dośc ciekawa będzie druga liga.
Myślę, że nikt Świstowi źle mimo wszystko nie zyczy, to że go duzo osób nie lubi to już inna bajka.
Ja mu zyczę bycia liderem drużyny, finału IMP oraz awansu do GP :-D I zakończenia kariery będąc na szczycie. ;-)

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2009-02-01, 09:35   

pamiętny bieg 15 meczu Włókniarz - Stal z 1995. w rolach głównych Świst, Hamill i Screen.Porażka 45,5--44,5.statystyka po kliknięciu lepiej widoczna.
http://www.youtube.com/watch?v=Q1Add6IbMzU

wynik.jpg
Plik ściągnięto 513 raz(y) 149,84 KB

GIĘTY 

Wysłany: 2009-02-01, 13:21   

boberGW napisał/a:
Oj Darkis z tym faworytem drugiej ligi trochę się zagalopowałeś chyba:)

To prawda, Piła na pewno nie jest papierowym faworytem drugiej ligi, ale jeśli sprawdzi się scenariusz z podpisaniem w Gorzowie kontraktu przez Rajkesa i wypożyczeniu go właśnie do Piły to kto wie czy Piła trochę tam nie namiesza.

darkis 

Wysłany: 2009-02-01, 13:28   

No tak , moze przesadzilem z faworytem, ale moim zdaniem Swist bedzie tam w kazdym meczu dwucyfrowki trzaskal, zas jesli chodzi o Rajkesa...to powiem szczerze ze jesli naprawde wypozycza go do Pily, to i tak jego postawa jest jedna wielka niewiadoma...

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-02-02, 22:30   

darkis napisał/a:
moim zdaniem Swist bedzie tam w kazdym meczu dwucyfrowki trzaskal,

No, ja nie byłbym takim hurraoptymistą. Na wyjazdach Twisty może mieć problemy. W Pile powinien wymiatać i być tym przysłowiowym liderem drużyny. Na pewno wybiorą go na kapitana. Fajnie by było, gdyby Rajkes również poszedł do Piły. Byłaby ciekawa ekipa, nie bez szans na awans nawet (różnie bywa w tym sporcie). 2 liga to jednak 2 liga, choć jak pokazuje historia, to nawet zawodnicy z SGP mają tam problemy :mrgreen: :mrgreen:

BASCO 

Wysłany: 2009-03-31, 16:49   

marhyl napisał/a:
pamiętny bieg 15 meczu Włókniarz - Stal z 1995. w rolach głównych Świst, Hamill i Screen.Porażka 45,5--44,5.statystyka po kliknięciu lepiej widoczna.
http://www.youtube.com/watch?v=Q1Add6IbMzU

Naprawdę poezja żużla, coś pięknego :idea:

A wracając do samego Piotra Śwista.
Wiem, że Wy Gorzowianie możecie mieć do niego żal o pewne sprawy. Podejrzewam, że niektórzy nawet nie wiedzą o co chodzi a i tak psy na nim wieszają, bo tak robią starsi koledzy :-P
Ale ja nie o tym. Chciałem opisać przypadek mojego kuzyna, który jeździł naście lat temu w STALI. Na treningu miał poważny wypadek, lekarz się spóźniał i co zrobił ŚWIST :arrow:
wskoczył w karetkę, która stała obok, zabrał zawodnika i sam na sygnale odwiózł go
do szpitala. :!:
I za to mam do niego wielki szacunek, bo mi bratu życie uratował :!: :!: :!:

MOLU 

Wysłany: 2009-03-31, 17:13   

BASCO napisał/a:
Chciałem opisać przypadek mojego kuzyna, który jeździł naście lat temu w STALI. Na treningu miał poważny wypadek, lekarz się spóźniał i co zrobił ŚWIST :arrow:
wskoczył w karetkę, która stała obok, zabrał zawodnika i sam na sygnale odwiózł go
do szpitala. :!:
I za to mam do niego wielki szacunek, bo mi bratu życie uratował :!: :!: :!:

Kurde ciekawa historia... Tylko nie rozumiem czy uratował życie twojemu bratu czy kuzynowi? Można wiedzieć jak ma na nazwisko ten były żużlowiec Stali?

BASCO 

Wysłany: 2009-03-31, 17:16   

Brat cioteczny, tak może brzmi lepiej.

Esiok 
KSSG 1947

Team: K.S. Stal Gorzów
Wysłany: 2009-04-03, 19:30   

Tak się składa że przez 2 ostatnie dni, do miejsca gdzie pracuję (Kostrzyn nad Odrą) przyjechała delegacja 3 ludzi z Bydgoszczy. Przez te 2 dni montowali pewne elementy do magazynu w pewnej firmie. Tak się zgadaliśmy i okazało się że to zagorzali kibice żużla tamtejszej Polonii. Więc rozpoczęliśmy długą dyskusję o speedwayu. Nietrudno się domyśleć iż jednym z tematów była historyczna już rywalizacja na linii Świst- Gollob. Tak więc rozpoczęliśmy wymianę poglądów i uwag. Proste dla wszystkich jest to że żaden z nas nie jest wróżką i 10 lat temu również my każdego z tych ww. panów traktowaliśmy inaczej, jak również dla większość z nas w innej osobie widziała idola. Tomasz Gollob odchodząc z Bydgoszczy zrobił to z klasą, jednakże w Bydgoszczy ma kibiców jedynie podczas SGP. Tak naprawdę nikt do niego nie czuje nienawiści, co najwyżej jest im po znacznej części obojętny. Sytuacja się komplikuje, jeśli chodzi o Piotrka Śwista. Jak odszedł- każdy wie, jednakże styl w jakim to dokonał (100% falubaz i komornik za zaległe pieniądze) jeszcze długo będą się za nim ciągnęły. Ale na moje pytanie: "Jak przyjęliście po powrocie z Torunia Protasiewicza?" Odpowiedzieli: "Całkiem normalnie bo wrócił!" Więc teraz pojawia się pytanie jak my byśmy powitali powitali Śwista, gdyby np. po dosyć dobrym sezonie 2004 wrócił do Gorzowa? Bo dla mnie by musiał jeszcze nas wszystkich przeprosić za 100% falubaza. Resztę wg mnie można by było puścić w zapomnienie. 8-)
P.S. Kibice Polonii cieszą się również iż w tym sezonie będzie u nich jeździł Tomek Chrzanowski (wychowanek odwiecznego rywala zza miedzy)- będzie to ich mały handicap w derbach Pomorza. :-P

Thorgal 

Wysłany: 2009-05-24, 21:13   

Marzy mi się posłuchanie wywiadu ze Świstem na temat obecnej Stali. Jestem przekonany, że zapadłby w pamięć na wiele lat. :-)

kibicgorzowski 

Wysłany: 2010-01-17, 19:25   

Na popularnym serwisie youtube wpisalem i no znalazłem ten dzwon Swista z Austri . Troche słaba jakosc ale no maskarycznie to wygaldało cos ala Rudd z Gorzowa . Chodz nie ma co porownywac ale jedne i drugi znalazl sie za banda . Tak widac gdzie banda rozwalona a gdzie zawodnik lezy . Po takim dzwonie wrocil i byl no solidnym ligowcem nalezy sie poprostu szacun.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2010-01-25, 08:37   

kibicgorzowski napisał/a:
Na popularnym serwisie youtube wpisalem i no znalazłem ten dzwon Swista z Austri . Troche słaba jakosc ale no maskarycznie to wygaldało cos ala Rudd z Gorzowa . Chodz nie ma co porownywac ale jedne i drugi znalazl sie za banda . Tak widac gdzie banda rozwalona a gdzie zawodnik lezy . Po takim dzwonie wrocil i byl no solidnym ligowcem nalezy sie poprostu szacun.

podaj link do tego mat.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2010-01-25, 10:50   

Tutaj masz upadek Swista z Wiener - Neustad :arrow: Swist i Dolomisiewicz , chociaz samego upadku praktycznie nie widac.
Na przyszlosc, nie cytuj calego posta, ktory jest bezposrednio nad Twoim!
Po drugie, pytanie mogles zadac na PW.

Analityk 

Team: Przyczepa Obrzygatelska
Wysłany: 2010-01-25, 13:51   

Na forum SB znalazłem fotę tuż sprzed Wiener Neustadt.
"Puchar MTP" - Poznań 14/6/1990

http://rlach.republika.pl/pl_1990.htm#tour

1. ()Hans Nielsen - Dania d 3 3 3 3 12+3
2. ()Andrzej Huszcza - Zielona Góra 3 3 1 2 3 12+2
3. ()Zoltan Hajdu - Węgry 2 2 3 2 2 11+3
4. ()Per Jonsson - Szwecja 2 3 3 3 0 11+2
5. ()Wojciech Załuski - Opole 1 1 3 3 3 11+1
6. ()Zdenek Tesar - CSRS 3 1 1 2 3 10
7. ()Jimmy Nilsen - Szwecja 3 3 2 0 1 9
8. ()Piotr Świst - Gorzów Wlkp 2 0 2 3 2 9
9. ()Tomasz Gollob - Bydgoszcz 3 2 1 1 2 9

10.()Jan O.Pedersen - Dania 2 2 2 2 1 9
11.()Ryszard Franczyszyn - Gorzów Wlkp 1 1 0 1 1 4
12.()Dariusz Śledź - Lublin 1 0 2 0 0 3
13.()Zenon Kasprzak - Leszno 0 2 0 d 2
14.()Antoni Skupień - Rybnik 1 0 0 1 w 2
15.()Sandor Ujhelyl - Węgry 0 0 0 0 0 0
16.()Roman Jankowski - Leszno d 0
(R1)Adam Łabędzki - Leszno 1 1 2
(R2)Paweł Jąder - Leszno 1 1

Scorpio 

Wysłany: 2010-01-26, 10:30   

http://www.youtube.com/watch?v=gkKMEsTvZXY - skoro poruszacie temat o "Twistym", to mam filmik z dosyć kontrowersyjną sytuacją: mecz Apator - Pergo w 2000r. (14.bieg Jaguś, Kościecha, Jonsson, Świst-5:1 dla Apatoru), Świst zwalnia motocykl, bo podobno jeden z wirażowych podniósł czerwoną flagę. Wściekł się i Świst, i Chomski!!! Marhyl: oglądałem filmik Czewa - Gorzów i piękną akcję Screena, normalnie palce lizać!!! :D A tak swoją drogą: widzę, że jest kolejna osoba, która zagląda do rlach.republika!!! Ja tam bardzo często zaglądam, opracowuje statystyki z lat 81.-do obecnych sezonów (skończyłem o Polonii Piła i PSŻ-cie, kończę powoli Unię Leszno, zaczynam o Polonii Bydgoszcz i Stali Gorzów).

Riki 

Wysłany: 2010-02-06, 16:21   

Piotrek kiedys byl idolem calego zuzlowego Gorzowa i nie ma co tego ukrywac, sam za gowniarza bylem w niego wpatrzony jak jeszcze ojciec mnie na zuzel zabieral.
Pamietam ten bol jak pozniej przyjechal do Gorzowa w barwach Van Pura z Rzeszowa ogolnie jakos tak dziwnie sie ogladalo te mecze Stalowki bez Piotra. Czy mozna miec do niego pretensje ze odszedl wtedy ze Stali? Ciezka sprawa... Ciekaw jestem ile wiecej musial Rzeszow dac od Stali zeby pozyskac Swista jezeli to byly duze pieniadze to nie ma co sie Piotrowi dziwic bo jednak wiekszosc ludzi w takiej sytuacji zachowalaby sie podobnie.
No ale minal kontrakt na Ukrainie ;) i wszystko wrocilo do normy Swist dalej zdobywal pkt dla Stali dostawal za to dobre sianko i wszyscy byli zadowoleni.
Kolejne odejscie Swista ze Stali jestem wstanie zrozumiec jeszcze bardziej niz to pierwsze do Rzeszowa. Powod? Po roku 2002 w klubowej kasie byla dziura wieksza od tej ozonowej wyimaginowanej przez najbardziej propagandowych naukowcow wiec przebitka w kontraktach plynacych do P.Swista wobec mozliwosci Stali byla kilkakrotna.
No to kurcze mozesz zarabiac 200 tys w Gorzowie lub 1 mln w miescie Y co wybierasz? Czy jakis z uzytkownikow tego forum zdecydowalby sie na rodzime miasto?
Wiec w samym odejsciu ze Stali nie bylo nic zlego jednak styl w jaki zrobił to Swist to juz jest wielki powod aby kibic Stali stracil do tego pana szacunek na zawsze i tyle.
Mozna powiedziec ze Swist jest sam sobie wynien bo przeciez mogl kurcze odejsc z klasa wystarczylyby slowa "Ze smutkiem odchodze z Gorzowa z, ktorym na zawsze jestem zwiazany emocjonalnie jednak wiadomo kariera sportowca sie kiedys konczy i musze brac to pod uwage a niestety Stal nie jest wstanie zapewnic mi odpowienich pieniedzy"
Niestety pan P.Świst wolał odwalić wioche za, którą otrzymał "gorące" powitanie przy Sląskiej w barwach koziołków z Lublina :evil:

Odpowiedz do tematu