Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Znienawidzony a zarazem będący legendą Piotr Świst
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2016-09-23, 10:16   

1988

[ Dodano: 2016-09-23, 12:19 ]
Jako ciekawostka:

Wyniki Piotra Śwista w barwach Stali Gorzów w sezonie 1990 przed pamiętnym wypadkiem na torze w Wiener-Neustadt (Austria)

U siebie:
Rybnik 15 (3,3,3,3,3),
Lublin 15 (3,3,3,3,3),
Unia L. 15 (3,2,1,3,3,3),
Falubaz 15 (3,3,3,3,3),
Stal Rz. 15 (3,3,3,3,3).

Wyjazdy:
Toruń 18 (3,3,3,3,3,3) - ten mecz był w TVP. Może jest gdzieś nagranie?
Bydgoszcz 11 (3,3,u,3.2),
Rybnik 13 (3,1,3,3,3),
Unia L. 14 (3,d,3,3,3,2),
Rzeszów 17 (2,3,3,3,33,).

Średnia: 2,74 pkt

Piotr Świst 1988.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 187,73 KB

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2016-09-23, 15:07   

Thorgal, żenujące to jest. Wybrałeś jeden sezon, bo w pozostałych inni byli lepsi i każesz wszystkim się zachwycać!

Podaj kolejno wszystkie może?
Dramat po prostu!

leszek 

Wysłany: 2016-09-23, 17:54   

Master to byl akurat najlepszy jego sezon . 2- 3 sezony wstecz od 1990 tez byly bardzo dobre

darkis 

Wysłany: 2016-09-23, 19:15   

Tak czytam posty Mastersa, i zastanawia mnie ta Twoja nienawisc do Swista.
Kurcze , wrzuc na luz,dla czesc z nas jest bohaterem( dla wiekszosci ), dla czesc z nas jest obojetny, no i ...Ty..ziejacy nienawiscia do Swista...

Chcesz czy nie chesz Piotr Swist jest jednym z najlepszych zawodnikow ktorzy kiedykolwiek nosili plastron Stali...Smiem powiedziec ze jest w TOP -3!!!

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2016-09-23, 19:19   

To nie tak. Jeśli pisać to wszystko, a nie wybrane fragmenty jego kariery. Tak grzmią tutaj, że dzieci się o nim wypowiadają a go nie znają, więc niech poznają, ale całą prawdę.

Że tak zapytam, dlaczego był bohaterem? W związku z jakimi obserwacjami??
Nie wiem i nie chcę oceniać nikogo tutaj, ale swego czasu nie było treningu na którym nie byłem, wyjazdów też kilka było. Miałem z czego wyrobić sobie zdanie na temat tego pana.

Marek 

Wysłany: 2016-09-23, 19:53   

Cytat:
Oby czasami nikt ciebie nie rozjechał czasem za takie słowa. Chociaż swoją opinię już sobie dawno wyrobiłeś, ale żeby być przeciwko swoim to już trzeba mieć coś z głową

Michu gdybyś miał chociaż minimalnie trochę inteligencji i kultury to mógłbyś odpowiedzieć Kiperowi ale nie w taki sposób ! Ale jak się nie ma argumentów to się ... obraża !
Cytat:
A może niech jedzie sam Wasz ulubieniec?

20 biegów, po 16 kółek w każdym biegu niech robi.
Napatrzycie się na niego do woli. A po turnieju grill z guru w ogródku klubowym. :lol:

I pogratulować akcji- jeszcze 350 osób i będzie cały sektor.
:mrgreen:
To może wystarczy otworzyć bramę od ulicy Jasnej? W sektorze "treningowym" się zmieścicie.

I kilka faktów pominięto w opisie "typa" ale co tam

masters Ty naprawdę odwiedź ... lekarza bo widzę po Twoich wpisach że główka troszeczkę szwankuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cytat:
Ale on sam się oddał. :-)
I nic tutaj Twoje "nie oddam". Zresztą, już i tak za wiele czasu poświęciłem temu wątkowi. Za wiele dni spędziłem w drodze za nim, za wiele godzin wysiedziałem ma meczach i treningach oglądając go. Zdania nie zmienię. I kończę raz na zawsze tą polemikę!

A Plech był lepszy. Jancarz też.

Jancarza w to nie mieszaj bo Eddy był ZAWSZE w Gorzowie !!! A Plech to co robił w Wybrzeżu i dlaczego odszedł ?
Cytat:
Podejrzewam, że w Gorzowie będzie to wyglądało jednak znacznie lepiej.
Przepraszam za offtop, ale tak się zmoczyłeś dopingiem na MA, że musiałem odpowiedzieć ;)

W Gorzowie mogłoby Was w ogóle nie być a doping i tak by był spoko !
Cytat:
Co do Śwista nawet w Zielonej go nie chcą. W Toruniu mimo wszystko podobały mi się jego wypowiedzi, bo tak jak ktoś już wcześniej wspomniał, była w końcu osoba która była za Stalą Gorzów a nie przeciw jej. Co do 'stylu' tych wypowiedzi to daleko od ideału bo Świst zawsze był wieśniakiem i nigdy tego nie ukrywał. Jestem tylko ciekaw jakby się Świst wypowiadał gdyby to Falubaz jechał w finale z Apatorem. Pewnie tak samo jak o Stali w niedzielę.

I tym wpisałem pokazałeś jakim to "wieśniakiem " sam jesteś !!! Osiągnij to co Piotr a potem obrażaj !!! Bo mordę drzesz w "młynie" to jesteś kozak ??? Idź pośpiewaj do chłopaków ze Stilonu w oczy i pokaż że masz jaja ( sorki " jajka" ) ...
Cytat:
Nawet? On był tam zwykłym najemnikiem jak Tomek Gollob u nas. Niegdyś nienawidzony, później noszony na rękach. Ale przyszedł czas i nie ma po nim śladu.

Niesamowite nie ? Kaska się skończyła i Golloba nie ma . LomboNet niestety tutaj na forum poziom się strasznie zaniżył , małolaty tak MAŁOLATY potrafią tylko ubliżać i śpiewać na Stilon a potem się chowają po klatkach bo srają ze strachu że bęcki dostaną !
Cytat:
Jankes ani "Tomek" nigdy nie kąsali ręki, która ich karmiła!!

Karmiła ???? Chłopie Ty wiesz co Ty piszesz ??? Gdyby Twój szef płacił Ci tak często jak wtedy płacono Piotrowi to by Cię żona ( o ile masz ... ) z domu pogoniła !!! ( mój nie zapłacił przez dwa tygodnie i już jest w sądzie !!! i zobacz jak zły jestem ... kurde chyba nie kochałem tej ...firmy )) A On żeby coś wygrać MUSIAŁ inwestować !
Cytat:
...pierwsza wizyta na stadionie, trening Stali - Eddy czerwony kombinezon z białymi gwiazdami...pierwszy samotny mecz ligowy, bodajże walkower dla Unii Leszno. To Ci wystarczy?

Kiedyś dobranocki były o 19 ... ale jedno trzeba Ci przyznać :mrgreen: Chłopie MASZ wyobraźnię ! Facet który pamięta tamte czasy nie napisze takich głupot !!
Cytat:
Kibiców kąsał, kibiców Thorgal.

nie masters BYDŁO kąsał BYDŁO !
Cytat:
Jeszcze zanim dzieci o nim usłyszały.

To Ty taki skromny łowca talentów :)
Cytat:
Dobrze napisałeś "która ich karmiła". Nie wiesz, jakby się zachowali, gdyby ta ręka przestała karmić... Więc nie porównuj sytuacji ze Świstem.

Kiper szkoda nerwów , to nic nie da :mrgreen: Pozdrawiam

leszek 

Wysłany: 2016-09-23, 20:19   

A ja nie zapomne czegos . Ja maly , taki smorgiel , umorusany , gil pod nosem . Ale twardo na stadion , przez zelazny z kwadratu, jakis turniej mlodych byl ( nie pamietam dokladnie jaki) . W turnieju prowadzacy podaje , jakis mlodzian , jeszcze bez licencji jak pamietam bedzie jezdzil ponoc talent . Jak to dzieciak mimo uszu puscilem gadanine , bardziej interesowalo mnie sciganie z kumplami wkolo siatki .
Kazdy z nas byl wielki :) Nigdy nie zapomne , jak kilka chwil pozniej z otwarta gębą patrzylem co ow mlodzian wyczynia i to z zawodnikami jezdzacymi w lidze ( mlodziezowcami ) . To chyba bylo jakos na koniec sezonu . Prowadzacy oznajmil , że mamy talent i w nastepnym juz zacznie smigac normalnie , tak w lidze / Nie moglem sie kuzwa doczekac , kiedy minie zima , nastanie wiosna i owego cwaniaka znowu bedzie mi dane obejrzec . I nie zaluje do dzisiaj ani jednego biegu w ktorym Go ogladalem . Dla mnie byl , jest i zawsze bedzie Wielki .

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2016-09-24, 22:08   

Czytam, Was od tygodnia czy dwóch i nie mogę wyjść z podziwu, że jesteście wszyscy jak katarynki, non stop to samo, przez 18 stron. Można by to streścić w max 2-3, szkoda elektronicznego papieru. :-P

Podsumowując: Piotr Świst wielkim żużlowcem był, również w Stali i przede wszystkim w Stali. Na torze walczak i zadziora. Poza torem strasznie bezpośredni facet, szczery do bólu, chamski jajcarz, szybciej mówiący niż myślący. Z pewnością swój, gorzowski chłop, który miał pecha w karierze trafić raz czy dwa na najgorszy żużlowy moment klubu i ludzi, których złe zarządzanie doprowadziło do sytuacji, gdzie musiał się ewakuować i szukać żużlowego chleba gdzie indziej. Cegielski też tak miał, chwilę wcześniej pod górkę, bo ściągnięto za grubą kasę Bajerskiego i Okoniewskiego, a on poszedł w odstawkę, mimo, że swój i lepszy. Jednak nic złego nie powiedział na Stal i kibiców. Pamiętacie??

Że odszedł na chwilę do Van Pura? Spoko. Że został 100% zielonogórską myszką? Też spoko. Z czasem się wybaczyło i zrozumiało. Ale nazywając Stal padłem, a kibiców bydłem, tego się nie zapomina. :evil:

Też wolałbym pamiętać go z czasów, kiedy był liderem drużyny, gdy wygrywał przegrane mecze. Świetnie oglądało się na torze parę Świst-Okoniewski, zielona torpeda BOLL, która często-gęsto przywoziła rywali na 5:1. Jego pamiętne boje z Gollobami na torze i poza nim. Wszystko to było miłe dla oka i ucha. Ale ... nawet wtedy Piotr Świst nie był moim idolem, nie przekonywał jakoś do siebie, miał w sobie to coś, co odpychało. I kilka lat później czar prysł zupełnie. Idol tysięcy gorzowian powiedział, że jeździł dla padła i bydła i generalnie ma ich w dupie, niech żużel w Gorzowie zdycha.

Tylko tacy jak leszek, Kiper i kilkunastu innych fanów z forum, którzy pamiętają Śwista od początku, są w nim zakochani i na nim się wychowali potrafią wybaczyć i zapomnieć. Problem polega na tym, że nie wszyscy panowie mają to szczęście (lub nieszczęście) patrzeć na Śwista przez różowe okulary i potrafią zobaczyć te złe rzeczy. Nikt Wam idola nie odbiera, ale na siłę nie próbujcie też przekonać innych do tego jaki z niego był super człowiek. Pewnych rzeczy nie musiał mówić i robić ( i nie mam tu na myśli odejścia do Falubazów!!). Czasu się jednak nie cofnie. Historii też się nie zmieni. Mleko się rozlało, a smród pozostał. :roll:

Kieratos 

Wysłany: 2016-10-04, 20:06   

Witam, wypowiem się w tym temacie chyba po raz drugi, chociaż Pan Piotr jest dla mnie szczególną osobą i mógłbym tu opowiadać długo i pewnie nudno dla tych, którzy nie czują szacunku do Pana Piotra, to nie mam przyjemności w udowodnieniu tego tu na forum.
Nikt nikogo nie powinien zmuszać by kochał Pana Piotra koniec i kropka.
Ja go szanuje ponieważ wychowałem się na Nim.
Pamiętam jak ścigałem się na rowerach wokół kwietników pod blokiem, to zawsze się kłóciliśmy kto będzie Świstem :) sprzęt mieliśmy pełen tjuning jak na tamte czasy, kołpaki z kartonu i terkotki od puszek na wigry i pelikanach (wtedy nie było bmx-ów):D.
Jak wchodziłem na stadion przez mur od śląskiej widząc wyjeżdżającego Pana Piotra zawsze wiedziałem że będzie pierwszy i był :D ku uciesze całego stadionu.
Starsi mówili, że trójkę można było wpisywać w ciemno, ale ja nie miałem programu :P
Takich chwil z mojego życia włącznie ze spotykaniem Pana Piotra mógłbym tu wymieniać więcej, skończę na tym że
DLA MNIE JEST IKONĄ STALI GORZÓW
ALE NIKOGO DO TEGO NIE BĘDĘ PRZEKONYWAŁ !!!

Mam za to prośbę do tych forumowiczów, którzy jednak czują "chemię" do Piotra Śwista.

Stawmy się na stadionie Polonii Piła by pożegnać na torze naszego wspaniałego zawodnika i weterana żużla.
Czym Was przekonać :)
Po pierwsze do Piły blisko ,obsada ciekawa, bilety tanie do tego sobota
I NAJWAŻNIEJSZE!!!!
Zobaczenie po raz ostatni w zawodach żużlowych swojego idola :D

Sobota 8 października o godzinie 17:00

1. Piotr Świst
2. Thomas Jorgensen
3. Przemysław Pawlicki
4. Adrian Cyfer
5. Daniel Jeleniewski
6. Piotr Pawlicki
7. Arkadiusz Pawlak
8. Grzegorz Walasek
9. Mariusz Puszakowski
10. Oliver Berntzon
11. Bartosz Zmarzlik
12. Stanisław Burza
13. Kacper Gomólski
14. Aleksandr Łoktajew
15. Kamil Pulczyński
16. Artur Czaja
17. Paweł Staniszewski

Ceny biletów:
Normalny - 20zł
Ulgowy - 12zł Upoważnieni: młodzież szkół gimnazjalnych, średnich, studenci do 26 roku życia, kobiety, emeryci powyżej 65 roku życia, renciści
Uczniowie szkół podstawowych - wejście na program zawodów
Dzieci do lat 7 - wstęp wolny

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2016-10-05, 14:28   

Ile osób z Gorzowa wybiera się do Piły?

rav_gorzow

Wysłany: 2016-10-05, 17:26   

Jade.

Marek 

Wysłany: 2016-10-05, 18:01   

Cytat:
Mam za to prośbę do tych forumowiczów, którzy jednak czują "chemię" do Piotra Śwista.

Stawmy się na stadionie Polonii Piła by pożegnać na torze naszego wspaniałego zawodnika i weterana żużla.
Czym Was przekonać :)
Po pierwsze do Piły blisko ,obsada ciekawa, bilety tanie do tego sobota
I NAJWAŻNIEJSZE!!!!
Zobaczenie po raz ostatni w zawodach żużlowych swojego idola :

Nie ma to tamto :) Jadymy dla Pana Piotra ! Będę obecny :)

Kieratos 

Wysłany: 2016-10-05, 21:15   

My jedziemy w czwórkę :D

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2016-10-07, 13:32   

Piotr Świst uhonorowany przez Stal Gorzów. Brawo!

- Kończę karierę, więc chciałbym podziękować kibicom za te wszystkie lata, w których byli ze mną i mnie wspierali, za ich doping, który zawsze był z ich strony wspaniały i za ten szacunek, którym mnie obdarzyli, gdy reprezentowałem barwy gorzowskiego klubu – zakończył wychowanek Stali Gorzów.

Nikita 

Wysłany: 2016-10-07, 14:18   

też jedziemy oczywiście , oby pogoda nie pokrzyżowała planów ....

leszek 

Wysłany: 2016-10-07, 14:27   

Na dodatek tablica na stadionie :)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2016-10-07, 15:22   

Bardzo dobra decyzja! Brawo!

Myślę, że wstydem było że tablicę (zresztą UWAGA! jako pierwszy otrzymał Tomasz Gollob), a Świst tablicy nie miał.

Czekam na tablicę dla Piotra Palucha.

Powiem Wam tak - kolejne pokolenie kibiców za 20-30 lat nie będzie pamiętać Świstowi złego. Podobnie znienawidzony był kiedyś w Gorzowie Zenon Plech. Dziś jakoś jest stawiany w pierwszym rzędzie klubowych legend.

sensowny

Wysłany: 2016-10-07, 15:32   

Można rzec w końcu !!! :shock: brawo bo Twisty zasłużył na tablice

P.S też będe na stadionie w Pile ze znajomymi :)

32roza 

Wysłany: 2016-10-07, 16:25   

Jak można stawiać tablice gościowi który pluł i srał na klub.
Co z tego jak dobrze jeździł skoro potem swoim zachowaniem wszystko przekreślił.
Brak słów na decyzję zarządu i zmory (celowo z małej) bo to jest żenada i wstyd dla ludzi honoru którzy kibicują Stali.

szamil26 

Wysłany: 2016-10-07, 16:53   

znalazł się człowiek honoru ! Piotrek jest i będzie legendą i częścią historii Stali Gorzów na zawsze. Obojętnie czy to się jakimś małym ludzikom honoru podoba czy nie. Zapracował na to zostawiając zdrowie na torze walcząc o punkty dla Stali.

Michu1947 

Wysłany: 2016-10-07, 18:25   

szamil26 napisał/a:
znalazł się człowiek honoru ! Piotrek jest i będzie legendą i częścią historii Stali Gorzów na zawsze. Obojętnie czy to się jakimś małym ludzikom honoru podoba czy nie

Jeśli o honorze piszesz, to gdzie był Świst podczas finału w Gorzowie Wlkp.?! Przecież jest częścią historii Stal Gorzów...podobno na zawsze. Małe ludziki chyba tego nie zauważyli zaślepieni swoją nieodwzajemnioną miłością....

leszek 

Wysłany: 2016-10-07, 20:33   

32roza napisał/a:
Jak można stawiać tablice gościowi który pluł i srał na klub.
Co z tego jak dobrze jeździł skoro potem swoim zachowaniem wszystko przekreślił.
Brak słów na decyzję zarządu i zmory (celowo z małej) bo to jest żenada i wstyd dla ludzi honoru którzy kibicują Stali.

A gdzie ty ( celowo z malej ) byles jak oddawal serce i zdrowie dla Stali ? Srales w gacie , albo inaczej - nie wiedziales gdzie klocka postawic ;)
Skoncz dzieciaku bo ci to kiepsko wyszlo .
Jakos nie przypominam sobie , aby kiedykolwiek PAN Piotr sral i plul na Stal .
Michu1947 napisał/a:
Małe ludziki chyba tego nie zauważyli zaślepieni swoją nieodwzajemnioną miłością....

Malego to masz chyba w porcietach , dlatego tak sapiesz ( gdzies trzeba sie dowartosciowac ) .
Michu1947 napisał/a:
Jeśli o honorze piszesz, to gdzie był Świst podczas finału w Gorzowie Wlkp

Jestes pewien ze Go nie bylo ? Stales na bramkach , siedziales z vipami . no nie wiem !?Powiedzial Ci to , czy jak ? Moze miales jakies tajemnicze info ?!
Michu1947 napisał/a:
Przecież jest częścią historii Stal Gorzów...podobno na zawsze.

A nie jest ??? !!! Nie bede nic przytaczal , ale najprosciej sprawdzic w wiki - dowiesz sie dosc spor o Panu Piotrze . Skad jest , dla kogo zdobyl najwiecej medali , oddal zdrowie . Jak cos wal jak w dym podam linka :)

32roza 

Wysłany: 2016-10-07, 20:44   

Zapisał się w historii Stali, czarnymi zgłoskami.

Ludzie, wy nie macie żadnych wartości, gość był waszym idolem, a potem w brutalny sposób zgwałcił wasze marzenia i to czym się zachwycacie. To mu jeszcze tablice dali, no szczyt wszystkiego, nie wiem czy jest sens rozmowy z ludźmi bez wartości.

leszek 

Wysłany: 2016-10-07, 20:51   

32roza napisał/a:
Zapisał się w historii Stali, czarnymi zgłoskami.

Ludzie, wy nie macie żadnych wartości, gość był waszym idolem, a potem w brutalny sposób zgwałcił wasze marzenia i to czym się zachwycacie. To mu jeszcze tablice dali, no szczyt wszystkiego, nie wiem czy jest sens rozmowy z ludźmi bez wartości.

Koncz wasc i wstydu oszczedz !!!!!

Scooby 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2016-10-07, 20:54   

Roza32
Przeciez ty chlopie w 88 to nawet w planach nie byles, wiec o czym piszesz?
W 98 kiedy odchodzil pierwszy raz ze Stali miales 8 lat... wiec o Świście wiesz tyle co ci ktos naopowiadal, bo na torze go nie widziales.

Odpowiedz do tematu