Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Znienawidzony a zarazem będący legendą Piotr Świst
Autor Wiadomość
leszek 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-10-07, 21:59   

Scooby napisał/a:

Roza32
Przeciez ty chlopie w 88 to nawet w planach nie byles, wiec o czym piszesz?
W 98 kiedy odchodzil pierwszy raz ze Stali miales 8 lat... wiec o Świście wiesz tyle co ci ktos naopowiadal, bo na torze g

Dlatego doslownie mi taki jasiu konstrukcje roz............ł doszczetnie :) Brawo on :)

Marek 

Wysłany: 2016-10-07, 22:10   

Cytat:
Zapisał się w historii Stali, czarnymi zgłoskami.

Ludzie, wy nie macie żadnych wartości, gość był waszym idolem, a potem w brutalny sposób zgwałcił wasze marzenia i to czym się zachwycacie. To mu jeszcze tablice dali, no szczyt wszystkiego, nie wiem czy jest sens rozmowy z ludźmi bez wartości.

za to wasze wartości z młyna wszyscy znają .... powyzywać a potem spieprzać w krzaki .... gdzie byliście Wy WIELCY ludzie z wartościami jak bydło z zielonej wyzywało naszych kibiców ( kobiety , dzieci ) Tylko potraficie do puszki zbierać ! Ode mnie już ku...a nawet grosza nie dostaniecie ! jak możesz się wypowiadać o człowieku którego na oczy nie widziałeś ???
Może tobie i ktoś " gwałci " marzenia ale Nam tego Piotr Świst nie zrobił !!! :)

marjano82 

Team: KS "Tęcza"
Wysłany: 2016-10-07, 22:15   

Piotr Świst nigdy nie pluł na Stal,tylko na część jej kibiców i włodarzy klubu- dziś za złe mają mu to najbardziej ówcześni gołowąsy i osoby, których nawet w planach nie było... To znamienne, że pozytywnie o Panu Piotrze piszą dziś w dużej mierze osoby, które już w momencie jego rozstania ze Stala były wieloletnimi kibicami a to ich te jego złe słowa powinny urazić najmocniej. Żal to dziś czytać, żal, bo pamiętam czasy, kiedy cały stadion pomstował na T. Golloba i czasy, kiedy Świst niejednokrotnie go pokonywał- pamiętam tę radość i dumę. Świst nigdy nie był świętoszkiem,miał zawsze swoje zdanie, którego nigdy nie ukrywał, był chamowaty, nieraz opryskliwy a i temperament miał wybuchowy. Tylko czy w tym sporcie był on taki jedyny??? Historia speedwaya gęsto utkana jest bohaterami toru którzy nie zawsze byli kryształowi poza torem....ale czy z tego powodu należy deprecjonować ich wyniki?
Czasy się pozmieniały a ten sam T. Gollob kilkoma sezonami w Stali dla wielu stał się największą legendą tego klubu,wielbioną i czczoną niemal jak bóg i zbawca. Aż dziwię się, że w tym uwielbieniu stadionu jego imieniem nie nazwano :-)
Tablica zasłużona w 100%, Świst wyjeździł ją sobie na gorzowskim owalu niezwykle sumiennie.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2016-10-07, 23:22   

marjano82 napisał/a:
Piotr Świst nigdy nie pluł na Stal,tylko na część jej kibiców

A skąd wiesz, że na część?? Wyraźnie powiedział "gorzowscy kibice" więc mówił o wszystkich!!

leszek napisał/a:
Koncz wasc i wstydu oszczedz !!!!!

No właśnie, leszek dlaczego nie zastosujesz się do swojej myśli?!

Głęboko mam to, kogo ołtarzyk w domu macie i codziennie przed nim padacie na kolana!
Ale nie narzucajcie swojego "bożka" innym!!

Kieratos 

Wysłany: 2016-10-08, 00:17   

masters napisał/a:

Głęboko mam to, kogo ołtarzyk w domu macie i codziennie przed nim padacie na kolana!

Tę samą zasadę w takim razie należy stosować do innych tablic na naszym stadionie ?
Skoro dajmy na to Tomasz Gollob nie był dla mnie żadnym "bożkiem" to czemu ktoś mi to narzuca i umieszcza jego tablicę???
Przy takim podejściu nie powinno być żadnych tablic pamiątkowych!!!

Przypominam że są to tablice upamiętniające żużlowców zasłużonych dla STALI GORZÓW na TORZE a nie w konkursach oratorskich bądź poezji śpiewanej.

Nie za słowa a za czyny!

Ps a tak z domowego podwórka co powiesz na taką wizję, chłopcy ze stilonku niszczą pomnik Jancarza.
Ich motyw działania "nikt nie będzie im narzucał swojego bożka"
Muszę przyznać fenomenalny tok rozumowania i pojmowania rzeczywistości :lol:

32roza 

Wysłany: 2016-10-08, 08:48   

Widzę zabolało to o gwałceniu marzeń i dobrze, miało boleć.
A czy muszę być naocznym świadkiem czyichś dokonań żeby móc je oceniać? Nikt z nas tutaj piszących nie przeżył II wojny światowej ale może ocenić Hitlera.
Tak samo ja oceniam jak haniebnie w stosunku do klubu i kibiców postąpił Świst, i naprawdę współczuję wam, dla których był idolem, otrzymał namaszczenie od samego Jancarza jako swojego następcę, a na koniec zachował się źle
Dlatego tym bardziej nie mogę zrozumieć jak osoby go broniace mogą spojrzeć w lustro. Zero honoru, tak samo jak Piotr Świst.

Ostatnio zmieniony przez poro 2016-10-10, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  

Marek 

Wysłany: 2016-10-08, 09:40   

Cytat:

A Ty co robisz z Pawlickim młodym ??? Nie narzucasz swoich racji ? Ale masz rację padaj sobie przed nim na kolanka i możesz robić co chcesz ....
Ostatnio zmieniony przez poro 2016-10-10, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-10-08, 10:30   

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że takie stare dziady, zamiast dawać przykład, potrafią tylko wyzywać i straszyć!! :shock:

A później pretensje, że młyn nie tak się zachowuje. Żenada!

KONIEC dyskusji w tym temacie!!!!

zdepiefal 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2016-10-08, 11:29   

W przeciwieństwie do niektórych szczyli z tego forum obserwowałem całą karierę Śwista w naszej drużynie od początku do końca i chcę napisać zdanie prawdy, która zapewne nie wszystkim się spodoba:
Wiele jeszcze wody upłynie w Warcie zanim Bartek zbliży się do Piotra ilością punktów wywalczonych na torze dla Stali Gorzów.
Wielkie brawa ode mnie dla Zarządu Klubu za tablicę pamiątkową dla Piotra Śwista.

Michu1947 

Wysłany: 2016-10-08, 11:47   

Nie rozumiem tego jadu i nienawiści do Tomasza Golloba. Jakby nie było to bardzo, ale to bardzo przyczynił się do:

1) Wychowania Bartka Zmarzlika - wielokrotne pożyczanie swojego sprzętu Bartkowi, pomoc w parku maszyn i poza nim, cenne wskazówki, styl jazdy - waleczność po szerokiej.
2) Marketingowo - przyciągając sponsorów oraz kibiców na stadion.

masters napisał/a:
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że takie stare dziady, zamiast dawać przykład, potrafią tylko wyzywać i straszyć!!

Tylko to im pozostało. A jeszcze niedawno wyzywali Zmorę, zarząd i cały klub za to, że nie dbają o Śwista. W pale się mieści. Nawet im głupio nie jest i wstydu nie mają.

Ostatnio zmieniony przez poro 2016-10-10, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  

Marek 

Wysłany: 2016-10-08, 12:11   

Cytat:
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że takie stare dziady, zamiast dawać przykład, potrafią tylko wyzywać i straszyć!! :shock:

To może napisz kto obraził Piotra i wyzwał od ku...y ???? Czyli nie można zareagować na wyzwiska bo co ? Bo Wam można ? Może i zareagowałem zbyt emocjonalnie ale jaki przykład daje kibic który wyzywa zawodnika od ku...w ??? To dla ciebie nie jest shock ?? Widzisz tylko jedną stronę medalu i tyle ! Ciekawe czy byś nie zareagował gdyby o Twoim świętym Gollobie ktoś tak napisał ?? ....

Danonek920

Wysłany: 2016-10-08, 13:03   

Oczywiście, że zasłużona tablica. Tyle lat był liderem, zdobył chyba najwięcej punktów dla naszego klubu. Musiał odejść, bo klub nie płacił. Myślicie, że sam z siebie tak powiedział o Gorzowskich kibicach? Był opluwany przez nich i wyzywany więc się "odwdzięczył". Niewątpliwie jedna z legend klubu.

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-10-08, 13:05   

Po pierwsze i ostatnie, nie wiem skąd opinia, że Tomek jest dla mnie święty?
Podaj mój jeden cytat, po którym mógłbyś tak stwierdzić?
Widzę, że kompleks Golloba, z Waszego guru przeszedł na Was.
I naprawdę, nie odpiszę już na żaden post w tym temacie!

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2016-10-08, 13:32   

Po 32 latach ścigania dojechał do mety.Dziś kończy karierę zawodniczą.
16 sezonów spedził w Stali Gorzów.
Dla tych co Go szanują i tych co Go nie nienawidzą proponuję spojrzeć w tabelę i zobaczyć ile
zdobył punktów dla Stali Gorzów.
http://speedway.com.pl/riders/piotr-swist/

Marek 

Wysłany: 2016-10-08, 13:49   

Cytat:
I naprawdę, nie odpiszę już na żaden post w tym temacie!

I to jest Twoja najlepsza decyzja :)

Scooby 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2016-10-08, 14:03   

Michu1947 napisał/a:
Nie rozumiem tego jadu i nienawiści do Tomasza Golloba. Jakby nie było to bardzo, ale to bardzo przyczynił się do:

1) Wychowania Bartka Zmarzlika - wielokrotne pożyczanie swojego sprzętu Bartkowi, pomoc w parku maszyn i poza nim, cenne wskazówki, styl jazdy - waleczność po szerokiej.
2) Marketingowo - przyciągając sponsorów oraz kibiców na stadion.

Hahahaha. No jesli Tobie Gollob w Stali nie przeszkadzał, a Swista traktujesz jak zdrajce to jestem niemal pewny, ze na zuzel chodzisz najwczesniej od awansu Stali :)

frans04 

Team: Stal
Wysłany: 2016-10-08, 15:37   

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Dlaczego, do jasnej cholery, moderatorzy nie zamknęli jeszcze tego tematu, a kilku ludziom nie dali pięknego bana (no przynajmniej ostrzeżenie).
Żenada, panowie. Poziom dyskusji sięgnął dna i z hukiem się przez nie przebił.
Nie wstyd wam, co wypisujecie?

Danonek920

Wysłany: 2016-10-08, 18:26   

marhyl napisał/a:
Po 32 latach ścigania dojechał do mety.Dziś kończy karierę zawodniczą.
16 sezonów spedził w Stali Gorzów.
Dla tych co Go szanują i tych co Go nie nienawidzą proponuję spojrzeć w tabelę i zobaczyć ile
zdobył punktów dla Stali Gorzów.
http://speedway.com.pl/riders/piotr-swist/

Dzieki za statystyke. Niesamowite jak dobrze Swist kiedys jedzil. 11 sezonow z rzedu ze srednia ponad 2,150 w pierwszej lidze robi wrazenie. Jest on legenda klubu i tablica nalezala mu sie jako jedynemu z pierwszych. Nie mozna przez pryzmat jednego zdania(kiedy zostal sprowokowany przez kibicow) wymazac jego calego dorobku dla Stali.

32roza 

Wysłany: 2016-10-08, 20:02   

Świetnie jeździł, a potem wszystko przekreślił swoim zachowaniem. Jakby odszedł normalnie to by nie było dyskusji i z uznaniem patrzylbym na tablice, a tak pozostanie tylko pogarda.

Co do Bartka racja, sporo wody uplynie, bo jest młody, ale nie mam najmniejszych wątpliwości że będzie lepszym zawodnikiem i człowiekiem niż Piotr.

leszek 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-10-08, 20:43   

32roza napisał/a:
Co do Bartka racja, sporo wody uplynie, bo jest młody, ale nie mam najmniejszych wątpliwości że będzie lepszym zawodnikiem i człowiekiem niż Piotr.

Zobaczymy co bedziesz bredzil jak kiedys Bartek odejdzie .

Marek 

Wysłany: 2016-10-08, 21:32   

Cytat:

Leszek jak to co ? Będzie wyzywał jak Piotra od k..... :(

marjano82 

Team: KS "Tęcza"
Wysłany: 2016-10-08, 23:26   

Nie chcę nic mówić, ale od dwóch lat na torze nasz "Bartuś" to raczej ostry,mocno sfocusowany na wygrywanie zawodnik i dziś bliżej mu do pewności siebie i waleczności do Pedersena z najdzikszych lat kariery niż do egzaltowanego Hancocka.

Czy Zmarzlik kiedyś opuści Stal- oby nie, ale zarząd na przestrzeni lat niejednokrotnie pokazywał, że nie lubi się u nas zawodników którzy często maja coś do powiedzenia.... więc nie wykluczam.

Michu1947 

Wysłany: 2016-10-09, 08:51   

Marek napisał/a:
Cytat:

Leszek jak to co ? Będzie wyzywał jak Piotra od k..... :(

Przynajmniej Bartek nie powie, że Gorzowscy kibice to bydło ;-)

marjano82 napisał/a:
Nie chcę nic mówić, ale od dwóch lat na torze nasz "Bartuś" to raczej ostry,mocno sfocusowany na wygrywanie zawodnik i dziś bliżej mu do pewności siebie i waleczności do Pedersena z najdzikszych lat kariery niż do egzaltowanego Hancocka.

Bartek to Bartek po prostu. Nie przypomina Nickiego, ani Hancocka. Kiedyś 'eksperci' też próbowali go porównywać do innych zawodników z Ekstraligi tych co jeżdżą teraz i tych, którzy zakończyli już swoje kariery. Bartek to Bartek i niech tak pozostanie.

Marek 

Wysłany: 2016-10-09, 11:07   

Cytat:
Przynajmniej Bartek nie powie, że Gorzowscy kibice to bydło

A tutaj Michu tego nie wiesz :mrgreen: Jak zaczną nad parkingiem go wyzywać jak niektórych za gorszy występ ( może się zdarzyć ) to mogą polecieć różne .... słowa ... a tak na marginesie to klub powinien coś zrobić z tym miejscem nad parkingiem bo lecą tam takie urwy że aż wstyd :-? Pozdrawiam

sensowny

Wysłany: 2016-10-09, 16:33   

Fajna impreza odbyła się wczoraj w Pile choć troszke mało widzów. O Piotrku ciepło wypowiadali się Hampel i Gollob. Widać że stara gwardia (Świst i Gollob) na stare lata dojrzała i nie żywi do siebie urazy. Szkoda że Gimbazjada z Gorzowa nie może tego pojąć. Piotrek zakonczył swój "ostatni" bieg 3 choć trzeba przyznać że Kacper Gomólski go przepuścił :)

Odpowiedz do tematu