Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Falubaz
Autor Wiadomość
Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2015-08-15, 22:37   

pyton162 napisał/a:
z zawodników zostanie napewno protas. Reszta w tej chwili jest na wylocie z klubu.
Żartujesz? Dudek i Pieszczek też?? :shock: W to jakoś nie chce mi się wierzyć. Brak Dudka (Patryka) w Falubazie, to brak kibiców na stadionie. Na taki strzał w kolano żaden prezes sobie nie pozwoli.

Jeżeli Patryk jest do wyciągnięcia, to ja go chętnie przywitam w Gorzowie. Nawet będę mu dopingował :mrgreen:

PavelN11 

Wysłany: 2015-08-15, 22:40   

No i wątpię, że Różowy odpuściłby Hampela. W tym roku jak nie mogli dojść do porozumienia to była w końcu jakaś renegocjacja kontraktu i obniżenie stawki?
Stawiam na Protasa, Hampela, Dudka i Pieszczka +jakieś zapchajdziury, czyli podobnie jak u nas.

pyton162

Wysłany: 2015-08-15, 23:23   

Wszyscy oprócz protasa dostaną mocne obniżki kontaktów. Na Jarka nie ma pieniędzy. Pieszczek zawiódł na calej linii. Pojechał dobrze w 3 meczach. Jak zostanie to na zupełnie innych zasadach. Co do Dudka to mamuśka trzyma łapę na kasie a tej będzie mniej wiec droga wolna. Zalatwil nam zeszly i terazniejszy sezon.W przyszłym sezonie jedziemy o utrzymanie. Jak by jakimś cudem udało się awansować do 4 to byłoby super. Będzie bardzo oszczędny skład. Dla Aj i obrazajacego się w walaska nie ma juz miejsca w falubazie

Yankes 

Wysłany: 2015-11-03, 19:05   

My tu zastanawiamy się kto do nas przyjdzie za Gapę i Świdra, a tymczasem w gadzinówce regionalnej nowe informacje o sytuacji w klubie z największego zespołu wiejskiego w województwie.

W skrócie, nie wygląda to dobrze, ale też wygląda dziwnie: Senator (ten różowy) jak i rzecznik klubu w posępnym tonie mówią, że jest 2 bańki do tyłu i jak nie znajdą się pieniądze, to klub upadnie i poczekamy na nich jak na Włókniarza min. 3 lata.

Przygotowywanie na najgorsze, czy lament do sponsorów, żeby nie dokładać się do klubu z własnej kieszeni? Tak czy inaczej, motyw wyborczy już odpadł, bo Dowhan dostał się do Senatu i mimo to niczego nie przedsięwziął w kwestii odratowania Falubazu.

Tak mi się wydaje, że do samego końca nikt nie będzie wierzyć w upadek zgrzeblarek, a jak przyjdzie zegarmistrz światła purpurowy, to nagle będzie szok i niedowierzanie.

Ja np. cały czas myślę że coś knują :mrgreen:

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2016-07-15, 19:50   

Ponieważ prowadziłem na ShoutBox-ie bardzo ciekawą dyskusje na temat historii z yank99 dlatego zamieszczam w załączniku plik .xls (spakowany do zip) z podsumowaniem spotkań derbowych oraz ich sumarycznych zestawień w podziale na dziesięciolecia.

Derby Lubuskie Stal i Falubaz - Historia.zip
Pobierz Plik ściągnięto 495 raz(y) 18,53 KB

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2016-07-15, 20:06   

Dobra robota. Nie sprawdzałem czy wszystko się zgadza, ale niespodzianki z grubsza nie ma.

W latach 2006-2010 Falubaz na Stali poprawił sobie statystykę strasznie. 11-1-2. Niemal 1/3 ogólnej sumy zwycięstw Zielonej Góry wydarzyła się w 5 sezonów!! Do tego 4/7 zwycięskich meczów w Gorzowie. Przykre, że ja to wszystko widziałem i muszę pamiętać.

Z kolei w latach 1960-1980 Falubaz był przez Stal bity, miażdżony i poniewierany strasznie. Bilans 21-0-3 dla Stali mówi wszystko. I jeszcze gorzej dla mnie, że nic z tego nie widziałem :-(

Miejmy nadzieję, że od września 2014 wszystko wróciło do normy ;-)

zabulaF

Wysłany: 2018-04-19, 09:21   

Jestem fanem Falubazu, dlatego sprawa niedzielnego podskakiwania Walaska bardzo mnie zainteresowała. Jednak moje zdanie na temat tego zdarzenia jest nieco inne niż te, powtarzające się w mediach. Według mnie Walasek postąpił nieładnie (delikatnie mówiąc). Jestem zniesmaczony jego zachowaniem. Będę mu to pamiętał i wytykał ale raczej jako lekką złośliwość z mojej strony i nic więcej. Nie będę go totalnie potępiał za to skakanie i nie będę mu zamykał drogi powrotu do Falubazu. Jak w przyszłości Zmarzlik trafi do składu Falubazu (przecież nie można tego wykluczyć) to pewnie kibice też go odpowiednio przywitają. Nie robiłbym z tego aż tak wielkiej afery. Takie przypadki zachowań zawodników lubuskich klubów były już w przeszłości. U Was Świst, u nas Walasek. I co? I nic! Żużel nadal się rozwija.
Jeden z lubuskich klubów był w wielkiej potrzebie i poprosił o pomoc zawodnika drużyny zza miedzy - propozycję poparto odpowiednią sumą i pomocy udzielono. Kibice, aby spowodować by "były sąsiad zza miedzy" poczuł się bardziej związany z aktualnym klubem niż z "tym drugim" - sprowokowali odpowiednie zachowanie.
Taki sport, tacy zawodnicy, tacy kibice. Jedni prowokują do odpowiednich zachowań i cieszą się jak im się uda przytrzeć nosa sąsiadom - drudzy zaraz się obrażają, protestują i zapowiadają rewanż w przyszłości.
Miło jest wyciąć jakiś numer sąsiadowi ale jak sąsiad nam...
Jeden głupi, nieprzemyślany wybryk (zazwyczaj sprowokowany) tylko kibicom o małym rozumku przesłoni całokształt dokonań sportowych zawodnika. Tacy kibice są zazwyczaj głośni i widoczni, jednak jest ich - na szczęście - mało.

Maciex 

Team: KSSG 1947

Wysłany: 2018-04-19, 20:51   

Nie ma co porównywać zachowania Walaska i Śwista. Po pierwsze Świst odszedł w bardzo trudnym momencie dla Stali. W tamtym czasie ważyły się losy dalszego bytu na sensownym poziomie naszej drużyny. Po drugie w tamtym okresie był troszeczkę inny żużel. (mniej pieniędzy). Walasek zbliża się do końca swojej kariery. Czekał na propozycję z innych klubów a jako, że Stal była w potrzebie a on chciał jeździć w E-lidze to drogi się złączyły i podpisał kontakt w Gorzowie. Po za tym Świst odszedł bezpośrednio z Gorzowa do Zielonej Góry a Walasek nie ;)

Pozdrawiam

zabulaF

Wysłany: 2018-04-21, 10:27   

Kucharz w pizzerii na skraju bankructwa, ojciec rodziny, któremu żona suszy głowę, że jest niedoceniany przez pracodawcę, że nie wykorzystuje jego zdolności i talentów, że za mało mu płaci - dostaje propozycję od konkurencji. Dadzą możliwość lepszego wykorzystania jego możliwości i większe pieniądze.
Kucharz się waha...
Bo co jak spojrzy w oczy dotychczasowemu pracodawce, który mu mało płacił. Co powiedzą klienci na to, że odszedł gdy ważyły się losy dalszego bytu dotychczasowego pracodawcy do tych co więcej mu zapłacą.
Żeby tak przynajmniej odszedł najpierw gdzieś indziej np. na stróża a nie tak od razu do konkurencji na lepsze i lepiej płatne stanowisko...

Maciex: rozumiem, że Ty do emerytury będziesz pracował u swego pracodawcy i go nie opuścisz nawet jak będą proponować Tobie lepsze warunki rozwoju, pracy i płacy.

Odpowiedz do tematu