Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gracku
2008-11-10, 09:52
Telewizja.
Autor Wiadomość
Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-05-02, 12:55   

Na Operze nie próbowałem ale na Mozilli mi nie chodzi. Wtedy zawsze otwieram IE albo Chrome. Bardziej skłaniam się ku drugiej przeglądarce bo mnie oczy bolą jak widzę, że wystąpiły jakieś błędy (to a propos IE).

Rogos94 

Team: Chelsea Londyn/Lech Poznań
Wysłany: 2009-05-02, 13:52   

Mi też nie działało ale w Mozilli wyskoczyło mi do pobrania nakładka. Zainstalowałem ją i wszystko ładnie chodzi ;-)

yellowstone82

Wysłany: 2009-09-25, 19:59   

Nie sądzicie, że jednak to nasza tvp powinna transmitować żużel? Przede wszystkim ligę. Znalazłem na necie ciekawy artykuł na ten temat: http://offportal.pl/index...d=144&Itemid=68. Facet ma rację.

spooszan 
blokers

Team: Nygusy'08
Wysłany: 2009-09-26, 09:44   

Ten artykuł nie potrzebuje komentarza. Autor napisał w nim właściwie wszystko co już wiadomo od dawna.
Moim zdaniem żużel pozostanie sportem niszowym do momentu aż więcej krajów się w niego nie zaangażuje. Wygraliśmy DPŚ do którego przystąpiło tylko kilka krajów a przecież to puchar całego ŚWIATA.
Winę za to częściowo moim zdaniem ponosi także właściciel cyklu GP (BSI), który nie ma pomysłu na rozporomowanie żużla w innych krajach. Dla nich liczy się tylko jak największa kasa czego efektem jest chociażby to, że mamy 2 rundy GP w Polsce (zamiast na przykład Rosji).
My na rodzimym podwórku także nie potrafimy dobrze wypromować speedwaya. Te ciągłe zmiany w regulaminie, różny regulamin dla każdej z klas rozgrywek, zbyt krótki sezon, który powoduje, że część żużlowych ekip ma już koniec sezonu w połowie wakacji, to tylko kilka rzeczy, które przychodzi mi do głowy bez głębszego zastanowienia. Najgorsze jest to, że wszyscy o tym wiedzą a nikt nic z Tym nie robi. :roll:
Dalej tkwimy w tym marazmie, aż rozdziobią nas kruki i wrony... :-|

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-09-26, 11:01   

Dla mnie prócz tych wszystkich zmian w regulaminach, bezsensownych terminarzy i generalnie mało atrakcyjnych rozgrywek dla większości klubów, o "niszowości" speedwaya decyduje w głównej mierze jeden aspekt.

W tej chwili mamy hermetyczną grupę zawodników, o którą bije się cały "świat" żużlowy. Zawodnicy niczym w cyrku po występie pakują się i jadą dalej cieszyć oko swoimi akrobacjami. Dopóki nie będzie określonej przynależności klubowej (a nie będzie z wiadomego powodu - brak zawodników) dopóty żużel będzie zaściankową dyscypliną. Sama liga jest popularna tylko w określonym środowisku, bo rozgrywane "mecze pucharowe" to jakaś kpina. Niejaka ukraińska drużyna kontraktuje na JEDEN TURNIEJ zawodników, którymi wygrywa zawody. Panowie przyjeżdżają, wygrywają, odjeżdżają i tyle ich widziano. Jak tu się utożsamiać z takim klubem?

Żeby wyprowadzić żużel z tego miejsca, w którym teraz jest, trzeba byłoby się cofnąć wiele lat wstecz, kiedy wprowadzano do ligi obcokrajowców. Zwiększyć liczbę spotkań LIGOWYCH, tak aby zawodnik nie musiał się cały tydzień tułać po świecie. Jasne. Ktoś powie, że kluby nie są w stanie utrzymać finansowo powiedzmy 36 ligowych meczy w sezonie. I trochę racji w tym jest. Ale jest jedno ale. Kluby nie musiałyby budowąc "potęg", w których każdy zawodnik kasowałby dziesiątki tysięcy złotych. W drużynach znalazłoby się miejsce dla wielu zawodników, typu Michał Rajkowski np., którzy jeździliby za o wiele mniejsze pieniądze przecież. Czy atrakcyjność takich meczy spadłaby? Wątpię. Mi się świetnie oglądało mecze, w których patrzyłem na Osumka, czy innych "wyjadaczy żużlowych owalów" ;-) Każdy klub byłoby stać na maksymalnie jednego zawodnika ze światowej czołówki. Ale w takiej sytuacji stworzyłaby się bardzo duża grupa solidnych zawodników, którzy nie raz mogliby sprawiać niespodzianki. Wielu z tych chlopaków, którzy kończą kariery w wieku juniorskim mogłoby wyjść naprawdę na solidnych zawodników. W ten sposób można byłoby stworzyć rozgrywki w wielu krajach, a co za tym idzie MECZE PUCHAROWE, Ligę mistrzów 8-) , czego tak naprawdę brakuje, żeby żużel stał się regularną dyscypliną sportową...

Ale to niestety marzenia, dlatego musimy się pogodzić z zaściankowością speedwaya. A już napewno większość z nas takich zmian nie dożyje. Bo dziś jest ważne jedynie to, za kogo można zrobić z/z, gdzie powinien stać motor w parkingu itp... A szkoda...

Tomash148 

Wysłany: 2009-09-29, 17:34   

[quote="Rogos94"]Co do nie których wypowiedzi to nie każdy mieszkaniec Gorzowa mieszka w bloku i ma kablówke ! Ja np mieszka w domku jednorodzinnym i nie mam kablówki tylko Cyfre i Polsat i nie mam jak oglądać TVP SPORT.

Plama, plama , co za pech... Na platformie cyfrowego polsatu jest TVP Sport, więc... Pomijając ten fakt , skłaniam się do opini większości. TVP poradziła sobie z zadaniem dość rzetelnego i wysokiej jakości przekazu meczy żużlowych. Co do komentarzy...cóż. Jeszcze się taki nie urodził , a czytając tylko te forum odnieść można wrażenie , że co drugi ma wiedzę o wiele większą i umiejętność komentowania od Panów robiących to w tejże TV. Ja naprzykład zastanawiam się , co takiego w Panu Lorku wszyscy widzą? Ja pierniczę , gość jak dla mnie jest żenujacy. Poziom jego wypowiedzi , oraz sam głos...ech. To tylko moja opinia.

Rogos94 

Wysłany: 2009-09-29, 20:09   

Jak byś nie żauważył to ten post był napisany wtedy gdy na platformie cyfrowego polstatu nie było TVP SPORT. A co do Lorka to ma większą wiedze o żużlu niz wszyscy inni komentatorzy razem wzięci..

Tomash148 

Wysłany: 2009-09-30, 10:02   

Rogos94 napisał/a:
Jak byś nie żauważył to ten post był napisany wtedy gdy na platformie cyfrowego polstatu nie było TVP SPORT.

Fakt , być może i wtedy nie było. Ale liga również jeszcze spała :-D . Nieważne zresztą.
Rogos94 napisał/a:
A co do Lorka to ma większą wiedze o żużlu niz wszyscy inni komentatorzy razem wzięci..

Wysunąłeś taki wniosek , bo....?

Rogos94 

Wysłany: 2009-09-30, 13:09   

Porównaj sobie komentarz Lorka a Darżynkiewicza ...Lorek ma ogromną wiedze na temat żużla i w kazdym ze spotkan które komentuje słychać to...Natomiast cała wiedze pozostałych komentatorów w Polsce to są sportowefakty.pl Wiele informacji na temat różnych lig,życiorsy zawodników, informacje o klubach torach itp wysuwają Lorka na pierwsze miejsce wśród komentatorów czarnego sportu...
Ostatnio zmieniony przez Rogos94 2009-09-30, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  

Barti 

Wysłany: 2009-09-30, 14:56   

Rogos94, ma rację co do Lorka, to istna encyklopedia sportu żużlowego, chyba nie ma człowieka w środowisku żużlowym, na temat którego Lorek nie miałby nic do powiedzenia. Gdy komentuje mecze ligi angielskiej w Polsacie, swoją wiedzą jeszcze dodaje smaczku speedway'owi.

A co do Darżynkiewicza i jego 'to wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie' powtarzanego w każdym biegu każdego meczu, to już kompletnie brak słów, nóż się w kieszeni otwiera.
I te idiotyczne pytania do Cegły w stylu: " Krzysztof, dlaczego oni zawsze skręcają w lewo?" :roll:

Tomash148 

Wysłany: 2009-09-30, 15:43   

Rogos94 napisał/a:
Porównaj sobie komentarz Lorka a Darżynkiewicza ...Lorek ma ogromną wiedze na temat żużla i w kazdym ze spotkan które komentuje słychać to...Natomiast cała wiedze pozostałych komentatorów w Polsce to są sportowefakty.pl

Ja wcale nie kwestionuję tego , że Lorek wiedzę posiada. Ale czy sądzisz , że posiada ją od samych zawodników? Częściowo pewnie i tak , ale zwróć uwagę , jak często powołuje się mówiąc coś na źródła czy to internetowe , czy też tradycyjnej prasy. Miałem nie tak dawno okazję przebywać na przyjęciu weselnym , na którym było też kilku- śmiało mogę powiedzieć czołowych żużlowców ( trzech dokładnie). Stwierdzili , że komentarze Lorka (jakoś tak się zgadaliśmy na jego temat) są śmieszne , i często wyssane z palca. Ale co tam , każdy ma swoje zdanie , oraz własną ocenę.

Michu5 

Wysłany: 2009-10-01, 00:28   

Mnie w Darżynkiewiczu najbardziej denerwuje jak podnieca się jazdą Holty w GP. Dla mnie to jest jakieś nienaturalne:"Świetna jazda Polaka :shock: " . Przecież wcześniej nie pokazywali biegów z udziałem Norwega na TVP3, ale jak zmienił dla kasy sobie papierek z obywatelstwem, to jak za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki stał się idolem pana Rafała. Tak poza tym nie mam większych zastrzeżeń do żużlowych komentatorów, każdy ma jakieś zalety i wady, ale zawsze jest ciekawie.

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-10-01, 13:45   

"Ja się nie podejmę oceny, kto był pierwszy. Zaraz sędzia spojrzy w powtórkę" - Darżynkiewicz Pan Szanowny...

Nie mogę już tego wysłuchiwać. Zawodnik na mecie o całe koło, wyraźnie widać nawet w okularach +10, a Rafcio siedząc na linii startu z niecierpliwością czeka na werdykt sędziego :mrgreen:
Jeszcze raz to zrobi i wyłączam głos :-P

Barti 

Wysłany: 2009-10-01, 13:53   

Dokładnie Bovit, a przed każdymi derbami pytanie do Cegielskiego: " Krzysztof czy dla zawodników ten mecz jest jak każdy inny?" 8-)

Scorpio 

Wysłany: 2009-11-23, 16:54   

Wolałem żużel na Polsacie Sport. Był po prostu lepszy. Oj to były czasy: nasza E-liga (później I liga, ale była też ciekawa), angielska liga i nawet szwedzka. Powiedzcie co teraz zostało? Prawie nic...Prawie, bo teraz są transmisje na TVP... ale ich jakość - po prostu słabe. Kuźwa, jak Darżynkiewicz pitoli, to naprawdę szlag mnie trafia, w szczególności jak odmieniał mieszkańców Leszna...Lesznianie?! Nie ma takiego słowa!!! Przekaz meczu jest na miernym poziomu, zero emocji, nijakość. Wójcik był znacznie lepszy. Trochę był stronniczy, ale umiał "wczuć się" w mecz. Ale najlepsi są komedatorzy z Anglii!!!! Ci są super. Poza tym na TVP nie ma (poza Cegielskim i Wardzałą) ekspertów żużlowych. Brakuje takiego osobnika pokroju Lorka!!! Tego pana mogę słuchać godzinami. Pomimo tempa mowy niczym TGV i bardzo angielskiego akcentu (no ale, ile się robiło wywiadów ze stranierimi...), to i tak ma ogromną wiedzę o speedwayu, traktuje to jako pasję, nawet są śmieszne histroryjki :mrgreen: Jego komentarz jest przeciwieństwem innych sprawozdawców, np. Feddka. Cholera, jak coś palnie, to normalnie wolę wyłączyć głos. Nic produktywnego i ciekawego nie powie, męczy się i do tego dosyć często mówi znienawidzone przeze mnie słowo "generalnie" :evil: Podsumując, lepsza oferta była na Polsacie i mam nadzieję, że wkrótce wrócą do ww. stacji, bo w TVP jest cienizna. P.S. Poza tym nie każdy ma TVP Sport (ja też nie mam), więc tu nie można powiedzieć o promocji żużla (ale igrzyska, pływanie, kosza, siatkę czy ręczną, no i "nieśmiertelną" kopaną - taaaak pokazajta ludzie z Woronicza :-P )

michaelsg

Team: Stal G/ ManUTD
Wysłany: 2009-11-23, 17:44   

Scorpio, nie zgodzę się z tobą- oprócz poziomu czysto komentatorskiego, reszta realizacji produkowanej przez TVPS wyprzedza Polsat Sport o milion lat świetlnych, estetyczne grafiki, zrobienie z żużla prawdziwego towaru na sprzedaż, poniedziałkowy program- jednym słowem PROFESJONALIZM, a takie podejście przyciąga sponsorów. A Polsat- było to brzydkie, płytkie i takie nijakie. w TVP mamy żużel na eksponowanej pozycji, na Polsacie wydawało mi się, że tylko był żeby czymś zająć miejsce w ramówce, grafiki jak z ubiegłego wieku, byle szybciej transmitować, i byle jak najmniejszym kosztem. Obecnie mamy dwa mecze na antenie, bardzo prawdopodobne, że jeden mecz w kolejce będzie transmitowany w technologii HD, wiele kamer i ciekawych ujęć. Jestem za tym, żeby TVP jak najdłużej transmitowało SE, bo po prostu robią to dużo lepiej, z punktu ekonomicznego również lepiej to wygląda dla klubów, ponieważ przyciągnęły do siebie większą ilość sponsorów. Można również zauważyć ocieplenie na linii kluby- telewizja, póki był Polsat ciągle były jakieś pretensje, teraz jest dobrze, czego chcieć więcej?? Czasami mam wrażenie, że najgłośniej mówią, że Polsat był lepszy tylko ci którzy nie mają dostępu do TVP, ja miałem porównanie Polsatu i TVP i z oferty z Woronicza jestem dużo bardziej zadowolony. Pozdrawiam.

Scorpio 

Wysłany: 2009-11-24, 11:52   

Zgadzam się, że obok sposobu przekazu, także walory estetyczne, stosowanie jak najnowszej technologii telewizyjnej są równie istotne. Twoje argumenty niejedną osobą zdołają przekonać do oglądania meczów na TVP. Dodam też, że Np. w takim Lesznie jest telebim, w którym jest możliwa relacja meczu na TVP (wiem, bo byłem tam na PO Lesznp - Czewa) i tu sytuacja jest lepsza niż na takim Polsacie!!! Jest jeden problem, który TVP mnie trochę zniechęcił: nie wszyscy posiadają taki kanał, a TVP to przecież telewizja polska (publiczna), nie? Czasami mam farta, kiedy pokażą na "TVP info" albo na TVP Polonii (po 22).

Thorgal 

Wysłany: 2009-12-12, 11:11   

Czy przyszłoroczne rozgrywki będą ponownie pokazywane w TVP Sport? Ktoś coś wie?

Tomash148 

Wysłany: 2009-12-14, 14:15   

Thorgal napisał/a:
Czy przyszłoroczne rozgrywki będą ponownie pokazywane w TVP Sport? Ktoś coś wie?

Z tego , co mówili przed sezonem 2009 , to TVP ma wyłączność na 3 lata. Polsat olał całkowicie żużel. U nich istnieje tylko piłka nozna. Liga grecka, ukraińska nawet ostatnio. Natomiast na żużel na najwyższym światowym poziomie mają ten, no... :-/

Analityk 

Team: Przyczepa Obrzygatelska
Wysłany: 2010-03-11, 10:51   

Ligowe rozgrywki bez TVP Sport?

Od kilku miesięcy poważne kłopoty finansowe nękają Telewizję Publiczną. W
związku z tym szefowie stacji zapowiedzieli poważne ograniczenie działalności
niektórych programów, w tym TVP Sport.

Polską telewizję czekają poważne cięcia budżetowe. Podczas wtorkowego spotkania
z senacką komisją kultury prezes Romuald Orzeł zapowiedział, że w ramach
oszczędności dojdzie do zawieszenia lub poważnego ograniczenia działalności
niektórych programów. W tym TVP Sport, które od dwóch lat transmituje po dwa
mecze z każdej kolejki Centernet Mobile Speedway Ekstraligi. Spółka skierowała
do Ministra Skarbu wniosek o zgodę na zaciągnięcie kredytu w wysokości 100 mln
złotych. - Do tego dołożymy pakiet działań, które poprawią naszą trudną
sytuację. Są to zwolnienia grupowe oraz znaczne oszczędności - mówi Orzeł.

Kanał czeka poważne ograniczenia działalności lub całkowite zawieszenie na czas
nieokreślony. Podobny los ma spotkać również TVP Historia, TVP HD i być może TVP
Kultura. Ostre cięcia czekają również ośrodki regionalne
, które w swoim zakresie
również odpowiadały za poszczególne transmisje.

Brak transmisji w telewizji to również spore straty dla klubów. Szacuje się, że
wpływy z reklam mogą spaść o 20-30 procent. - Nieobecność na szklanym ekranie
może nas kosztować nawet 300-400 tysięcy złotych. To spore pieniądze w
zaplanowanym budżecie - mówi anonimowo jeden z klubowych działaczy.

Ale nie ma co się martwić.

Zostanie Tusk Vision Network, Tusk Vision Network 24, Tusk Vision Network 7,
Platormefrs Sat, Platformers Sat 2, Platformers Sat 4,
połączone w Donald TV (w sondażu Donald TV 99,8% POparcia w głosowaniu bez skreśleń)
Taniec z Donaldem, Donald na lodzie ..., Big Donald, Z Donaldem po świecie odc. 1 Maczu Pikczu.

Teleranka już zresztą też zdjęli. Jeszcze tylko 5 miesięcy, i wróci
Maciek Szczepański w mundurze, a potem pały na ulicy :-D

I motłoch będzie miał co oglądać na tych swoich plazmach kupionych na kredyt za pensję w TPV, już
zresztą obciętą za 3/5 etatu (jakim trzeba być baranem żeby tak dać się zastraszyć, a potem
wyżywać się na forach jacy to oni źli).

Chciałeś POlaku POwrotu komuny, to będziesz miał . Tylko zamiast czerwonej flagi z gwiazdkami
niebieską, a zamiast 2 kanałów 100. A tak poza tym bez różnicy. Zamiast Ałły Pugaczowej,
Maryli Rodowicz, i Karela Gotta i raz na 3 miesiące jakiegoś meczu w telewizji, będziesz
mieć Kurzajewskiego (transfer do Platformers Sat :-D ), You can dance, i wkrótce cukier i mięso na kartki.

Golić te polactwo, walić batem, żeby jeszcze wołało o więcej :-D :-D

Jarecki 

Wysłany: 2010-03-13, 07:20   

Ja tam zawsze byłem bardzo zadowolony z tego jak TVP Sport pokazuje swoje relacje ze Speedway Ekstraligi więc miejmy nadzieję, że ten problem finansowy nie trafi w dział "żużel". A tak na chwilę odbiegając od tematu wpadł mi wczoraj pewien link w ręce. Powstała jakaś nowa gazeta online o żużlu widzieliście może?? www.speedwaynews.info

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2010-12-26, 00:15   

Jarecki napisał/a:
Ja tam zawsze byłem bardzo zadowolony z tego jak TVP Sport pokazuje swoje relacje ze Speedway Ekstraligi

To chyba poza Speedway Ekstraligą w TVP, nie oglądasz żadnego innego sportu za pośrednictwem telewizji...

TVP absolutnie nie potrafi sprzedać widzowi produktu jakim jest żużlowa ekstraliga. A jak ktoś już powyżej napisał, to m.in. do telewizji należy obowiązek jak najlepszego ukazania rozgrywek. Oczywiście brocha leży też po stronie Speedway Ekstraligi, no ale po nich nie można się spodziewać niczego pozytywnego. Od momentu powstania TEGO CZEGOŚ, tylko biadolą w mediach o tym, że "postarają się jak najlepiej sprzedać żużel", podczas gdy do tej pory nie widziałem żadnych prób, poza podpisaniem kontraktu ze sponsorem ligi. Ale czy to zachęciło potencjalnego nowego widza do zainteresowania się tym sportem? Skądże!

Jest wiele fantastycznie promowanych dyscyplin na jakich TVP i SE powinny się wzorować. Myślę, że chociaż zbliżenie się do tego poziomu jest swoistym mission impossible, więc nie mówię tu o osiągnięciu go, czy jeszcze o czymś więcej :lol: Mam tu na myśli przede wszystkim rozgrywki NBA... choć to trochę (mało powiedziane) za wysoka liga. Ale jak mówię - wzorowanie się jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Jestem pewien, że większość z was widziała chociaż urywek meczu transmitowanego przez telewizję ESPN, albo dodatki do transmisji pochodzące z oficjalnej strony rozgrywek. Ludzie, którzy się tym zajmują oczywiście muszą być profesjonalistami i profesjonalnie to sprzedać. Relacje w TV są świetnie ukazane. Mnóstwo statystyk, profili zawodników, drużyn, ciekawostek. Normalnie żyć, nie umierać. Przede wszystkim jest to też zrobione bardzo ładnie, jeśli chodzi o stronę graficzną, co pozostawia w transmisjach SE wiele do życzenia. We wszystkich SZANUJĄCYCH się rozgrywkach, telewizje starają się przedstawić widzowi swoje transmisje jak najładniej. Mam tu na myśli duperele typu zdjęcia zawodników. Robione prawdopodobnie przed sezonem, specjalnie na potrzeby telewizji. Majstersztyk to dla mnie relacje z Grand Prix, w których żużlowcy spoglądają na kamerę i mówią swoje imię i nazwisko. Tak to powinno wyglądać. Przyglądaliście się kiedyś zdjęciom w relacjach TVP z żużla? Wygląda to tak amatorsko, że aż palce świerzbią aby przełączyć na inny kanał. Zdjęcia z różnych perspektyw, pod różnym oświetleniem, różnej wielkości, jakości. Zmarzlik ma czapkę tak na oczy zasuniętą, że nie widać jego twarzy, zamiast Cyrana jest Parys (albo na odwrót). A ta cała grafika, to o kant d... rozbić. I to się nazywa profesjonalizm?

Podobnie ładnie jak w przypadku NBA, robione są relacje z żużlowej Grand Prix, czy Elite League. To już akurat jest nasza liga, a owe relacje wcale nie odbiegają poziomem aż tak od tych z NBA. Wiadomo, że i tak jest niebo i ziemia, no ale nie ma tragedii. Ogólnie jednak rzecz biorąc, ten przykład będzie nieco bliższy i bardziej realistyczny :) W końcu mamy najsilniejszą ligę świata, więc powinna być najsilniejsza pod każdym względem. Bardzo podobają mi się relacje tworzone przez telewizję Sky dla ligi angielskiej. Żużel to sport niesamowicie dynamiczny, daje wiele alternatyw. No ale oczywiście w Polsce trudno jest użyć szarych komórek, pomyśleć i dojść do wniosku, że poza kilkoma kamerami rozstawionymi niemal w jednej linii, można urozmaicić trochę transmisję i rzucić ze dwie kamery na murawę stadionu czy przyczepić żużlowcom kamery do kasków (to już praktykuje właśnie Sky). Przecież dzięki temu powtórki biegów są ciekawsze.

Też rzuca wam się w oczy brak jakiejkolwiek spontaniczności w relacjach żużlowych w TVP? Wszystko jest robione według ściśle określonego planu. Najpierw komentator czyta z kartki napisany wcześniej tekst, potem jest przedstawianie się, zdanie eksperta na temat spotkania, krótka pogawędka na temat meczu, wywiady z trenerami i sam mecz, w którym najpierw pokazywany jest bieg, a następnie powtórki. I to bez względu na to czy w biegu kolejność zmieniała się co wiraż, czy może żużlowcy wystartowali i tak jak pokonali pierwszy łuk, tak dojechali do mety. Żużel to sport niesamowicie dynamiczny. A ze sportu dynamicznego można zrobić majstersztyk. W TVP brakuje ludzi, którzy robienie transmisji telewizyjnych traktowaliby w ramach artyzmu. Dokładnie o to słowo mi chodzi. Bo ja mam w dupie to, że Cegielski po raz setny mi powie "Tomasz Gollob poszedł na szeroką i wyprzedził dwóch rywali". Ja chciałbym obejrzeć ładne powtórki, ze stu różnych perspektyw, z murawy, z dachu stadionu, z normalnej kamery, ze zbliżenia, z kasku zawodnika. Tak jak w Grand Prix. Jak jest nudny bieg to bardziej skupiają się na tym żeby jakoś finezyjnie pokazać ten wyścig, robiąc wiele zbliżeń w zwolnionym tempie, tak aby ukazać piękno tego sportu. Tylko w taki sposób można ładnie opakować produkt, który ma się sprzedać.

Koszykówka to sport równie dynamiczny jak żużel i ludzie z NBA, którzy się zajmują transmisjami telewizyjnymi doskonale o tym wiedzą.

http://www.youtube.com/wa...player_embedded w tym filmiku po pierwsze niszczy mnie co zrobił Griffin. Po drugie niszczy mnie to jak świetnie pokazane są relacje. Sam mecz w głównej mierze pokazywany jest z jednej kamery. Ale powtórki już z kilkunastu innych.

Nie oczekuję, że TVP przywiezie do Polski sprzęt, którym nawet nie będą potrafili się obsługiwać, a który jest w powszechnym użytku w Stanach. Chodzi po prostu o to żeby urozmaicić relacje i wycisnąć z nich najwięcej jak się tylko da. Skoro mają prawa do transmisji meczów, to dlaczego nie pomyśleć o prawach do wizerunków zawodników, do tego żeby przykładowo w poniedziałki robić profesjonalne programy na temat minionej kolejki. Ale PROFESJONALNE. Bo to co było w zeszłym roku nie wykorzystywało wszystkich alternatyw. Szczytem żenady był charczący felieton Czekańskiego, którego kopię przeczytamy niedługo potem w Tygodniku albo na SportowychFaktach. Fajnie przedstawiali skrócone relacje z meczów. Ale dlaczego nigdy nie było jakiegoś studia, w którym zasiadaliby eksperci, może nawet sami żużlowcy, dlaczego nie ma czegoś takiego jak różnego rodzaju rankingi?! W NBA jest tego wiele, a przede wszystkim "Wsad meczu". W żużlu równie dobrze mogliby zrobić "bieg kolejki", pokazując przy tym pięć innych nominowanych do "nagrody". Albo "zawodnik kolejki", przy czym również pięciu zawodników nominowanych do "nagrody", a wszystko poparte fajną kompilacją biegów z jego udziałem. "Mecz kolejki". No dziesiątki różnych pomysłów przychodzą mi do głowy. Pewnie jakbym się zastanowił, byłoby tego więcej. I jestem pewien, że nie tylko ja tak mam. Gdyby tylko w TVP był ktoś KREATYWNY, myślę, że wszystko wyglądałoby inaczej.

Tego typu rzeczy można znaleźć na stronie nba.com, gdzie jest tego od groma. Albo na kanale NBA na youtube. Chyba nie powiecie mi, że nie chcielibyście oglądać profesjonalnie i na poziomie stworzonych kompilacji z danej kolejki. Dzień po meczu nie mieliście okazji oglądać programu "Wokół toru" zrobionego o wiele profesjonalniej niż do tej pory, ale za to możecie sobie wejść na oficjalną stronę SE i cały program, oraz wszystkie te kompilacje obejrzeć.

Do tego wszystkiego nie potrzeba technologii NASA czy nie wiadomo jakich nakładów finansowych. Wystarczy trochę chęci i kreatywności.

mareklonger 

Wysłany: 2010-12-26, 12:35   

Widzisz Bula, w każdym punkcie trzeba się z Tobą zgodzić. Transmisje golfa są o wiele ciekawiej zrobione, gdyby żużel nie był żużlem, podejrzewam, że oglądalność byłaby znikoma. Nie chce mi się wierzyć, by ludzie obecnie się zajmujący speedway'em w TVP Sport tak sami z siebie zechcieli uleczyć ten stan rzeczy. Życie uczy, że w takich sytuacjach jedyną słuszną drogą jest wprowadzenie jakiejś świeżości personalnej,na co się nie zanosi, więc w nadchodzącym roku czeka nas to samo: denny komentarz, marna otoczka graficzna (za te zdjęcia to ręce same się składają do braw), i mnóstwo niemal takich samych wywiadów. Powala mnie też przestawienie liderów drużyn! Jest zrobione, jakby nie miało rąk, ani nóg! Wyświetla się jakaś śmieszna tabelka z profilem zawodnika, pół minuty ciszy, a następnie: "yyy... widzimy statystyki Jarka Hampela" (Hampla by mnie nie zdziwiło) i szanowny p. Darżynkiewicz odczytuje, co jest napisane i każdy widzi. Kiczem wieje cała otoczka wokół meczu...

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2011-02-12, 13:44   

http://www.youtube.com/watch?v=5X0JcJ5mkUE

Trudno byłoby zrobić takie intro? Wątpię... ale... no właśnie! Finanse! Niestety, w Polsce wszystko ma być robione za jak najmniejsze pieniądze. Byleby było. Lepiej walnąć kamerę w kilku miejscach w mieście i niech się bydło cieszy, że w ogóle może oglądać żużel w telewizji.

Ciekawe czy są jakieś szanse na to aby inna telewizja przejęła prawa do transmisji polskiej ligi żużlowej (i innych sportów również) od TVP. Bo to co oni robią z dyscyplinami do których mają prawa, powinno być karane rozstrzelaniem.

masters jr. 

Wysłany: 2011-02-13, 16:40   

Telewizja telewizja ale to sponsor ligi wyklada na takie rzeczy kase czyz nie ? Wiec na nich psiocz - Centernet Mobile tak jak w Premier League Barclays :roll:

Odpowiedz do tematu