Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bartek
2010-10-10, 17:12
Składy 2011
Autor Wiadomość
BartEEck 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2010-09-23, 18:39   Składy 2011

Witam wszystkich bardzo serdecznie:) Chciałbym porozmaiwać trochę o składach na sezon 2011. jest to cos w stylu typer. Chcę przedstawic tu swoje propozycje składów poszczególnych drużyn i ich analizę. Robię to po to, żeby się sprawdzic później jaką mam trafnośc:p równiez po to, ażeby porozmawiać o składach drużyn na najbliższy sezon:) Specjalnie założyłem temat w dziale Hyde Park, żeby nikt mi nie powiedział że "jeszcze jest za wcześnie na takie rozmowy". Tu można rozmawiac o wszystkim, wiec dlatego wklejam ten temat:) Oto moje propozycje składów:

LESZNO
Mistrz Polski (bo raczej na 100%tak będzie) nadal będzie barzo silnym zespołem, nawet po zakonczeniu kariery L.Adams. Uwazam że nie potrzeba tu jakis wielkich transferów bo i tak i tak drużyna ta będzie moim zdaniem piekielnie silna w przyszłym sezonie. Wydaje mi się, że do Leszna powróci Krzysztof Kasprzak. Do tego uważam że bardzo dobrym pomysłem leszczynian byłoby zakontraktowanie S.Nichollsa na pozycji "straszaka" Troya Batchelora. Scoot będzie chciał udowodnic że nie zapomniał jak sie jeździ a Troy będzie miał "bata nad głową" co zmotywuje go do jeszcze większej pracy. Więc obu tym zawodnikom wyjdzie to moim zdaniem na dobre.

Mój typ składu Unii Leszno na sezon 2011:
1.J.Hampel
2.D.Baliński
3.K.Kasprzak
4.T.Batchelor/S.Nicholls
5.J.Kołodziej
6.S.Musielak
7.J.Pavlic

ZIELONA GÓRA
Drugi rok z rzędu praktycznie ten sam skład i drugi rok z rzędu finał... wniosek jest jeden! Po co zmieniać skład? Moim zdaniem druzyna z Zielonej Góry jest najbardziej wyrównaną druzyna w extralidze. Nie ma jakis super mega liderów, jednak każdy przywozi to, co powinien. Uważam że jakieś hiper transfery nie są w tej druzynie potrzebne. sadzę że drużyna powinna zbudowac taka atmosferę żeby była druzyna na kilka lat! Myslę jednak że z Zielonej Góry Odejdzie Loktajev a zastapi go Darcy Ward, co znacząco poprawi juniorke w falubazie.

Mój typ składu Falubazu Zielona Góra na sezon 2011:
1.P.Protasiewicz
2.G.Zengota
3.F.Lindgren
4.R.Dobrucki
5.G.Hancock
6.P.Dudek
7.D.Ward

TORUŃ
Ambicja Torunian została w tym sezonie bardzo nadszarpnięta. Uwazam że w tej drużynie dojdzie do dwój transferów, które pomogą toruńskim aniołom znów powrócić na szczyt, bo wydaje mi sie że tego wszyscy w toruniu oczekują. Uważam że z drużyna pożegna się Adrian Miedziński, któremu zmiana środowiska dobrze zrobi. Myslę że Toruńskie szeregi zasili Emil Sajfutdinov, o którym mówi sie ostatnio coraz głośniej, jakoby miałby przywdziać czarno-czerwony kevlar. Myslę że Torunian stac na akie transfery bo kasa w Toruniu z pewnością jest, a jak jest kasa to jest wynik (zazwyczaj:P)

Mój typ składu Unibaxu Toruń na sezon 2011:
1.Ch.Holder
2.W.Jaguś
3.H.Andersen
4.M.Zetterstroem
5.R.Sullivan
6.E.Pulczyński
7.E.Sajfutdinov

WROCŁAW
Myślę że raczej Wrocław opuści Jason Crump. Choc nawet bez niego druzyna ta będzie bardzo siln. Juz w tym roku Wrocławianie pokazali, że bez tak naprawde wielkich nazwisk mogą lać niektóre druzyny aż miło. Myslę że szeregi druzyny z Dolnegosląska zasili Andreas Jonsson. Uważam że z Wrocławia powinien odejść D.Jeleniewski, który jest poprostu słaby! Za niego powinien startować ponownie Tomasz Jędrzejak, bądź też młody T.H.Jonasson który pod okiem trenera Cieślaka(o ile zostanie) z pewnoscia zrobiłby potężne postępy.

Mój typ składu Betardu Wrocław na sezon 2011:
1.A.Jonsson
2.P.Świderski
3.L.Madsen
4.T.Jędrzejak/T.H.Jonasson
5.K.Bjerre
6.D.Andersson
7.M.Janowski

TARNÓW
Myslę że Tarnów również wzmocni sie dość mocno. Mam tu na mysli przedewszystkim braci łagutów, którszy niejednokrotnie udowodnili całemu żużlowemu swiatu iż są naprawdę wielkimi talentami (szczególnie Artiom) Młody Łaguta bardzo mocno wzmocniłby pozycje juniorska w Tarnowie, a i jego brat Grigorij z pewnoscią robiłby dużo punktów. Myslę że z Tarnowa powinni odejsc przede wszystkim J.B.Monberg oraz Rempała. Myslę że taki skład byłby bardziej wyrównany niż ten z 2010 roku i dawałby wielkie szansę na walke o pierwszą 6.

Mój typ składu Tauron Azotów Tarnów na sezon 2011:
1.N.K.Iversen
2.B.Pedersen
3.G.Łaguta
4.R.Kościecha
5.S.Ułamek
6.Sz.Kiełbasa
7.A.Łaguta

RZESZÓW
Rzeszów napewno będzie chciał sie wzmocnić. Tak jak mówiła Pani prezes będą to minimum 2 transfery w tym jeden bardzo dobry junior. Uważam że takim juniorem będzie Martin Vaculik. Oczywiście Rzeszów będzie na początku płacił tak zwane "frycowe" ale myślę że poniższy skład da im szansę na walkę o pierwszą 6. W rzeszowie powinien zostać przede wszystkim Harris i Richardsson. Myslę że jeśli dołączymy do nich J.Crumpa i wyżej wspomnianego Vaculika, to skład zrobi nam się wyrównany i bardzo nieprzewidywalny.

Mój typ składu Marmy Hadykówki Rzeszów na sezon 2011
1.Ch.Harris
2.M.Kuciapa
3.L.Richardsson
4.R.Okoniewski/M.Max
5.J.Crump
6.D.Lampard
7.M.Vaculik

CZĘSTOCHOWA(o ile się utrzyma)
Myślę że władze klubu z Częstochowy będą chciały w przyszłym sezonie uniknąć ponownej walki o utrzymanie i stresu z tym związanego. Myslę że Czestochowa znajdzie sponsora i skończą się ich problemy finansowe, co da mozliwosć zbudowania składu, który zapewni Częstochowianom spokojne utrzymanie. Myslę że do Częstochowy powróci G.Walasek, który na tym torze czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzi. Myslę też że dołączy do niego A.Lindbeack, który w tym roku będzie jeździł w cyklu GP. Wszystko zależy od tego czy kasa będzie, czy też nie.

Mój typ składu Włókniarza Częstochowa na sezon 2011:
1.G.Walasek
2.P.Karlsson
3.R.Szombierski
4.A.Lindbeack
5.R.Holta
6.B.Miturski
7.T.Woffinden

GORZÓW
Wbrew pozorom Gorzów nie miał złego składu w tym sezonie. Poprostu dopadł nas wielki pech! Uważam że w stali powinni zostać Gapiński i Zagar ale tylko i wyłacznie w roli zawodnikow drugiej lini, bo tak naprawdę kto niby jest lepszy na tą drugą linie? Napewno powinniśmy pożegnać D.Ruuda który jest poprostu za słaby na extraligę. Uważam że powinien go zastąpić Adrian Miedziński, któremu przyda się zmiana otoczenia i który na 100% będzie pewniejszy niż David. Mam również ogromna nadzieję że w Gorzowie zostanie Przemek Pawlicki i wraz z któryms z braci Zmarzlików będzie tworzył najlepszą juniorska parę w extralidze.Do tego taki skład byłby bardzo polskim składem:)

Mój typ składu Caelum Stali Gorzów na sezon 2011:
1.N.Pedersen
2.M.Zagar
3.A.Miedziński
4.T.Gapiński
5.T.Gollob
6.P.Zmarzlik/B.Zmarzlik
7.P.Pawlicki

Co wy o tym sądzicie? Zgadzacie się z tym? Myślicie że chociaż w kilku procentach się to sprawdzi? A jakie są wasze propozycje składów??
Proszę o nie usuwanie tego tematu, gdyz specjalnie załozyłem go w dziale Hyde Park, bo tu ponoc można rozmawiac o wszystkim:)
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam:)

Pao 

Wysłany: 2010-09-23, 20:35   

Cytat:
7.E.Sajfutdinov

Synek, Sajfutdinow już nie będzie juniorem...

BartEEck napisał/a:
6.B.Miturski

to samo

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2010-09-23, 22:41   

Nie zakonczyl sie jeszcze sezon 2010,wiec watek zamykam.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2010-10-10, 17:07   

Hampel aby przekonać Dworakowskiego do pozostania na stanowisku prezesa Unii Leszno zakończył swoje Rzeszów-story i na 2 lata zostaje w Lesznie!

ChudY_PL 

Wysłany: 2010-11-18, 20:34   

Na dole prezentuje składy które napewno w takim zestawieniu będą jeździć w następnym sezonie.

Unibax Toruń 2011:
1. Ryan Sullivan 8.43
2. Chris Holder 7.04
3. Adrian Miedziński 7.29
4. Rune Holta 8.64
5. Michael Jepsen Jensen 6.67
6. Pulczyńscy 2.50
KSM=40.57

GTŻ Grudziądz 2011:
Tomasz Chrzanowski - 9,05
Krzysztof Buczkowski - 8,86
Kamil Brzozowski - 6,38
David Ruud (Szwecja) - 4,48
Davey Watt (Australia) - 7,35
Ryan Fisher (USA) - 6,50
Oliver Allen (Wielka Brytania) - 4,75

Juniorzy:
Mateusz Lampkowski - 2,50
Karol Szychowski - 2,50
Andriej Kudriaszow (Rosja) - 5,56
Joe Haines (Wielka Brytania) - 6,50

Krys 

Wysłany: 2010-11-19, 13:21   

A ja sądzę że Przemek nie będzie jeździł bez brata bo to nie możliwe chociażby ze względu na niepełnosprawność ich ojca. Pawliccy są do kupienia albo w pakiecie albo wogółe . Na to żeby Przemek jeździł sam w Stali nie zgodzi się ani Przemek, ani Piotrek a już na pewno nie Piotr Senior. Czy możecie sobie wyobraźić bratobójczą walkę braci w play off bo nikt nie zagwarantuje nam że nie trafimy na Leszno a wszyscy wiemy że Przemek jak jedzie w jednym biegu z bratem to co chwilę się ogląda gdzie jest Piotrek. Moim zdaniem w Stali obecnie jest 5 zawodników którzy mają pewne miejsce w składzie na sezon 2011. Są nimi: Gollob, Pedersen, Andersen, Zagar i Bartek Zmarzlik. Jeżeli przyjdzie Przemek to i Piotrek a wtedy skład będzie kompletny ale bez Pawła Zmarzlika bo powiedzmy szczerze że Pawliccy nie przychodzą do Gorzowa po to żeby któryś z nich grzał ławę lub też walczył o miejsce w składzie. Zresztą Czecze ich nie skrzywdzi a już w tym sezonie bywało że stawiał wyżej Gustafssona niż Pawła Zmarzlika! Moim zdaniem lepszą koncepcją było by kupienie Kasprzak który otwarcie mówi,, O tym czy zostanę w Tarnowie zadecyduję do końca listopada na razie nie rozmawiam z innymi klubami". A z tego wynika jasno że pomimo deklaracji prezesa z Tarnowa Kasprzak nie ma ważnego kontraktu. Wówczas nasz skład mógłby wyglądać tak: Pedersen, Zagar, Kasprzak, Andersen, Gollob, B. Zmarzlik, P. Zmarzlik. I wszyscy byli by szczęśliwi, nasi juniorzy + 4 mocnych seniorów oraz średni Zagar potrafiący jeździć to jest skład na mistrzostwo a Bartek chciałby jeździć ze swoim bratem a nie z Piotrkiem Juniorem co jest zrozumiałe. A tak skoro Gollob ma pomagać Pawlickiemu to może zabraknąć czasu dla Zmarzlików. Pawliccy to nie inwestycja na przyszłość bo oni odejdą jak skończy się kasa a kiedyś to musi nastąpić i nawet kontrakty podpisane z nimi nam w tym nie pomogą bo popatrzcie przecież teraz też maja ważne kontrakty w Lesznie a pomimo tego nie chcą tam jeździć!!! Wole parę Kasprzak+ Paweł Zmarzlik niż 2 Pawlickich z całym szacunkiem ale Przemkowi do Krzyśka jeszcze trochę brakuje, a KK nie raz pokazywał że na torze w Gorzowie czuje się wyśmienicie ponadto jest pewniejszym zawodnikiem na wyjazdy. Pomimo tragicznego początku sezonu ma on KSM 7,38 a więc wyższy niż Andersen, Pawlicki czy Zagar.

ChudY_PL 

Wysłany: 2010-11-19, 18:44   

Krys napisał/a:
z całym szacunkiem ale Przemkowi do Krzyśka jeszcze trochę brakuje

No tu się z Tobą nie zgodze ,Kasprzak miał sezon bardzo słaby ogólnie ,tylko końcówke załapał...A Pawlicki przez cały sezon jechał i nie raz Stali wygrał mecz...

Z Twoją wypowiedzią w połowie się zgadzam a w połowie nie. A nie daj bóg znowu kontuzja? Dla mnie wystarczy by był taki skład jaki mieliśmy tylko że zamiast Ruuda- Andersen ,to byśmy mogli walczyć nawet o złoto.

SPB

Wysłany: 2010-11-25, 22:01   

http://www.pomorska.pl/ap...ZEL01/970333077 Pawlicki w Polonii

DominGw 

Wysłany: 2010-11-30, 20:39   

Jezeli przypuszczenia te sie potwierdza, to...pomiedzy pierwsza druzyna a reszta bedzie taka przepasc jakiej dawno temu nie bylo w 1 lidze. Jak wytrzyma to budzet klubu? Drogi sklad z Walaskiem i Emilem na czele a frekwencja na meczach zakonczonych wynikiem 70-20 moze nie byc zbyt duza.

Rad 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2010-12-12, 11:35   Siła zespołów w skali 1-10

Siła zespołów w skali 1-10
1. Falubaz - 8
Atuty: Wyrównany i silny skład właściwie bez dziur, super junior.
Wady: Słabsi top liderzy zespołu, brak trzeciego lidera na wyjazdy, oraz drugiego juniora,
2. Apator - 8
Atuty: Trzech mocnych liderów wspomaganych przez nieobliczalnego Miedzińskiego.
Wady: Jesper Jensen na pozycji seniora, przeciętni, często kontuzjowani juniorzy.
3. Stal Gorzów - 7
Atuty: Super liderzy, solidna druga linia, stosunkowo silni juniorzy
Wady: Brak trzeciego lidera, zarówno atut "solidna druga linia" jak i "silni juniorzy" powinien kończyć się dużym znakiem zapytania, niepewna atmosfera w zespole, duża nerwowość spowodowana obecnością wielu samców alfa.
4. Unia Tarnów - 6
Atuty: Wyrównany skład seniorski bez wyraźnych liderów, do tego Vaculik
Wady: Brak juniorów
5. Unia Leszno - 6
Atuty: Dwóch silnych liderów, stosunkowo solidna druga linia ale słabsza niż w Stali Gorzów, będzie punktować w meczach u siebie
Wady: Tylko dwóch liderów, słabi juniorzy, brakuje jednego solidnego seniora
6. Stal Rzeszów - 5
Atuty: Jason Crump, specyficzny tor, duży budżet i entuzjazm beniaminka
Wady: Tylko jeden lider, zbyt wielu zawodników pierwszoligowych, zdecydowanie za słaby skład na mecze wyjazdowe, brak drugiego juniora (choć to może się jeszcze zmienić)
7. Sparta Wrocław - 3
Atuty: Maciej Janowski i być może Bjerre
Wady: Zespół jak Stal Rzeszów bez Crumpa, brak liderów i drugiego juniora
8. Częstochowa - 1
Wady: Brak atutów, zespół w rozsypce, właściwie niczego dobrego nie można powiedzieć.

mareklonger 

Wysłany: 2011-02-01, 11:07   

Czyżby jednak Pawlicki pojechał w barwach Unii?

http://www.sportowefakty....kstraliga-2011/

Pao 

Wysłany: 2011-02-01, 13:16   

już wczoraj pisałem w sucharboxie że mają tam ważne kontrakty :|

mareklonger 

Wysłany: 2011-02-06, 12:16   

Odejdę od tematu Cyrana (nie bijcie). Dwójka "naszych" już się pojawiła na torze. Nicki, jak to Nicki. Coś tam pokazał, ale bardziej przeraża mnie nasz nowy nabytek, a zwłaszcza jego piątkowe popisy.

yank99 
TURÓW Zgorzelec OK

Team: STAL
Wysłany: 2011-02-06, 13:47   

Pierwsze śliwki robaczywki!
Poza tym specyfika toru całkiem inna, no i wspomniany zawodnik ze światowej czołówki nie pochodzi. Niech przywiezie te 7 pkt :-D (jak w sobotnim turnieju) w każdym ligowym meczu, to bedziemy z niego zadowoleni.

mareklonger 

Wysłany: 2011-02-07, 12:53   

Fakt, to by było do zaakceptowania. Właściwie nie jest wiadomo jak do tych zawodów podchodzić, cyrk nie żużel był jak widać. Kiedy reszta naszych rajderów wyjedzie na tor? Wiadomo kto w kryterium asów weźmie udział?

Odpowiedz do tematu