Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wawrzyniec
2012-12-12, 12:53
Tomasz Gollob
Autor Wiadomość
Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2012-10-20, 21:10   

MarkoS napisał/a:
Tylko kibice sukcesu natychmiast wieszają psy na dołującym chwilowo zawodniku
Zdefiniuj znaczenie słowa chwilowo, bo chyba Ty rozumiesz je inaczej. Jeżeli 11 spotkań na własnym torze (sezon), to jest wg Ciebie chwilasłabości, to ok, wszystko jasne. W takim układzie, to przytoczony przez Ciebie Protasiewicz powinien być dla Golloba przykładem. Protas potrafił, a były IMŚ nie? Nie chcę się znów powtarzać, ale fochmena i kapitana "no nieeee" nie widzę w Stali Gorzów w przyszłym sezonie. Chyba, że będzie startował za 50% obecnej pensji, to wtedy zrozumiem jego 50% dyspozycję ("jadę tylko na wyjeździe"). Zresztą za taką kasę, to możemy mieć ze dwóch słabszych, ale równie skutecznych zawodników.

Riki 

Wysłany: 2012-10-20, 21:58   

Lucas z drugiej strony te 11 spotkań to chwila patrząc na dyspozycje Tomasza Golloba w e-lidze przez 20 pare lat...

Gollob od zawsze ma skrzywiony charakter (jestem mistrzem, jestem poobijany, nigdy do błędu się nie przyznam) lecz mimo tego jest to mój ulubiony zawodnik za te wszystkie piękne akcje i emocje, które dawał mi od gówniarza w GP i przez te kilka lat jazdy na Jancarzu.
Żaden żużlowiec pod tym względem do pięt Panu Fochmenowi nie dorasta.

Gwizdy na Golloba to tak samo jakby ludzie na Małysza zaczęli gwizdać kiedy miał słabsze sezony... Różnica taka, że Tomasz z charakteru "mistrzunio".

Jednak mimo tego, że Gollob to napinacz to potrafił pomóc drużynie. Grzebał z Zagarem w silnikach gdy Matejowi przy Ślaskiej nie szło i efekty były natychmiastowe, Bartek też wielokrotnie mówił o pomocy Golloba.
Kto się nie cieszył po zdobywanych 3 pkt widząc, że partner przyjechał ostatni? Kto po starcie od razu obracał głowę i patrzył gdzie jedzie kolega? Kto był najbardziej efektownie jeżdżącym żużlowcem Stali przy Śląskiej za Waszej kadencji na tym stadionie?
Kto inny dowiózłby Cyrana na 5:1 mając Jonssona(Protasa?) na plecach?

Od finału, który zrypał nam Gollob minęło parę dni i na spokojnie Tomaszowi trzeba to wybaczyć. Osobiście zastanawiałbym się nad zostawieniem Golloba, a odpuszczeniem Kaspera i do tego tor do walki. Moim zdaniem tylko Kasper nie pojechałby tak dobrze na mniej przyczepnym torze.
Za pozbyciem się Golloba przemawia koszt i fakt, że on za długo już nie będzie śmigał.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2012-10-20, 23:00   

Ja też się wciąż biję z myślami odnośnie Golloba. Ale trochę za bardzo cackamy sie z byłym IMŚ. W sporcie, jak w biznesie nie ma sentymentów. Holta zawalił - wypad, Gapiński zawalił - wypad. Nikt nie płakał o dziwo...
Zawalali wszyscy, ciągnął Gollob. Zawalił Gollob, ciągnęli wszyscy. Problem Golloba polega na tym, że zawalił na finiszu, gdy spełnienie snu było na wyciągnięcie motocykla. Kilka więcej jego punktów w Gorzowie i Tarnów mógłby mieć psychologicznie większy problem niż "po biegu juniorskim zaczynamy od nowa". Do Golloba nikt nie miałby pretensji (tak dużych), gdyby zawalił sam finał, a w sezonie przy Śląskiej śmigał jak dotąd. Nie może też być tak, że wszystko ma byc zrobione pod Golloba, a reszta ma się dostosować. Na 7 zawodników, tak naprawdę tylko Tomek narzekał. Reszta trenowała i walczyła, a Gollob chciał wszystkim na siłę pokazać, że on na takim torze ścigał się nie będzie.

Riki napisał/a:
Za pozbyciem się Golloba przemawia koszt i fakt, że on za długo już nie będzie śmigał.
Argumentów jest więcej: konflikt z trenerem, niepasujący tor domowy, brak motywacji, zmęczenie materiału.

Ciężko jednoznacznie określić co dalej z Gollobem w Stali. Jednak regulamin i KSM wiele wyjaśnią.

Staleczka1947 
Stal Gorzów Wlkp

Team: Stal Gorzów,Man UTD,Lech Poznań
Wysłany: 2012-10-21, 00:27   

Ja napiszę tak:
Każdemu może zdarzyć się słabszy sezon,tylko po walce...
A Nasz kapitan najwyraźniej nie chciał się nauczyć naszego "nowego" toru. I tym ciągle psuł atmę w drużynie. Kto widział aby kapitan chodził z zawodnikami i trenerem przeciwnej drużyny i kwestionował przygotowanie SWOJEGO toru?!
Gollob zmienił się w starego(niestety nie dobrego) Tomka,który focha się na wszystkich i widzi przyczyny porażki wszędzie,ale nie u siebie.
"Chudy" także ma chłodne stosunki z Naszym Piotrkiem Paluchem. I tutaj trzeba nadmienić,że za te wszystkie fochy nie jeden trener mógłby wypier zawodnika na zbity pysk! Bolo był cierpliwy,wypowiadając się także o Tomku w nieraz miły sposób i nadal w niego wierząc,a także chcąc mu pomóc-To jest prawdziwy TRENER :!: . Ktoś napiszę,że jeśli Bolo by zmienił Golloba Mroczką to moglibyśmy nie zajść tak daleko. Możliwe,ale Artur bankowo by narobił więcej pkt na Jancarzu.
Tomek jednak będzie żegnany gorącymi bravami i raczej będę wspominać tego Super Golloba z np. 2011 r ,gdzie w derbach za rączkę ciągnął Cyrana i Zmarzlika,będę pamiętał ten komplet w 2010 r w derbach w play-off . Reasumując Tomek zostanie w moim sercu i będzie w nim Wielki.
Powodzenia w nowym klubie i mistrzostwa Św życzę.
Tomek Gollob,Tomek!!!

kibicgorzowski 

Wysłany: 2012-10-21, 22:57   

Mega dyskusja Gollob hm zostawic nie zostawic . Sam nie mam jakoegos wyrobionego zdania tak jakos obojetnie podchodze . Sa za i przeciw. N a Jancarzu nie smiga ale na wyjazdach te punkty sa. Wiec moze opcja tylko wyjazdowa) hehe

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2012-10-22, 13:37   

Riki napisał/a:
Lucas z drugiej strony te 11 spotkań to chwila patrząc na dyspozycje Tomasza Golloba w e-lidze przez 20 pare lat...

Ale te 11 spotkań nie rozłożyło się na 20 lat jazdy w Gorzowie. Te 11 spotkań skoncentrowało się na jednym sezonie w Stali, przez co straciliśmy szansę na złoty medal. Mnie interesuje dorobek Golloba w Gorzowie, a nie w całej karierze.
Żeby chociaż po ostatnim meczu powiedział: "Ok, Panowie, dałem ciała. Zawiodłem w sezonie, a szczególnie w meczach fianłowych. Jest mi cholernie przykro, nie tak to miało być, moim marzeniem było poprowadzenie Stali do tytułu DMP. Nie udało mi się przez te 5 lat tego zrealizować, oczekiwania wobec mnie były większe. Przepraszam, odchodzę w poczuciu niespełnionych nadziei...."

Zobaczycie, że jak Gollob odejdzie z Gorzowa, to tak jak nam rzekomo dupe ratował, to teraz nam dupe obrobi.

MarcinGw 

Wysłany: 2012-10-29, 23:01   

Tak napiszę kilka zdań na temat odejścia Golloba z Gorzowa.Większość z was pewnie się oburzy i dostanę wielką burę za to ale dla mnie Stal nie może pozwolić sobie na odejście Golloba.Jednym z głównych powodów jest to że dzięki Gollobowi są sponsorzy w dużej mierze przyciągani jego marką renomą i osiągnięciami.Jak to wielu już napisało Gollob to nie tylko żużel ale i marka która przyciąga sponsorów.Fakt ten sezon nie był udany w jego wykonaniu ale obwinianie go że przez niego nie mamy złotego medalu jest nie na miejscu.Pojechał słabo ale przegraliśmy medal brakiem juniora.Juniorzy z Tarnowa zdobyli 32 pkt a nasi juniorzy tylko 2 i to dwa które mieli z urzędu.Chcę też zauważyć że Tomek miał ten sezon fatalny na naszym torze natomiast na wyjazdach najskuteczniejszy zawodnik.Powodem tego że u nas nie jechał był tor który diametralnie się różnił od lat ubiegłych i za to co napiszę też dostanę pewnie wielką burę ale tor był specyficznie przygotowywany grząski i nie do jazdy po całej szerokości a do środa toru i nic więcej z dużymi dziurami.Napiszecie że innym pasował ok zgodzę się z tym ale chyba wszyscy wiemy jakie tory lubi Tomek gdzie się jest rozpędzić i pojechać przy samej bandzie a u nas tego nie było.... .Pozdrawiam wszystkich kibiców...

leszek 

Wysłany: 2012-10-29, 23:36   

MarcinGw napisał/a:
jakie tory lubi Tomek gdzie się jest rozpędzić i pojechać przy samej bandzie a u nas tego nie było....

Jasne i co roku tor robiony był pod Tomka - Tomek komplety , kolo 18 reszta poniżej oczekiwań !

Człowieku tor robi si.ę pod najsłabszych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mistrz świata ma się dopasować - czy to Ci się podoba czy nie ! Tym bardziej , że koleś nie przyszedł do klubu statystować - lawirując pomiędzy przepaścią ! Za całokształt i pieniądze jakie w/w kroił klub powinien nie schodzić poniżej 10-12 pkt !!! Taka prawda ! Za lepsze wyniki Świst był oplówany !!!!!! Wtedy nie było jakoś głosów , że tor , dopasowanie itp.

Thorgal 

Wysłany: 2012-10-30, 01:30   

[quote="leszek"]
MarcinGw napisał/a:
Człowieku tor robi si.ę pod najsłabszych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więc powinni jednak robić pod Golloba :-)

MarcinGw 

Wysłany: 2012-10-30, 10:33   

leszek napisał/a:
MarcinGw napisał/a:
jakie tory lubi Tomek gdzie się jest rozpędzić i pojechać przy samej bandzie a u nas tego nie było....

Jasne i co roku tor robiony był pod Tomka - Tomek komplety , kolo 18 reszta poniżej oczekiwań !

Człowieku tor robi si.ę pod najsłabszych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mistrz świata ma się dopasować - czy to Ci się podoba czy nie ! Tym bardziej , że koleś nie przyszedł do klubu statystować - lawirując pomiędzy przepaścią ! Za całokształt i pieniądze jakie w/w kroił klub powinien nie schodzić poniżej 10-12 pkt !!! Taka prawda ! Za lepsze wyniki Świst był oplówany !!!!!! Wtedy nie było jakoś głosów , że tor , dopasowanie itp.

Proponuję przeanalizować sezon 2011 jaki był tor i jaki wynik był drużyny na własnym torze... Gdzie jechali 4 zawodników i zrobili brąz.Bartek nie dawał takiej ilości punktów jak w tym sezonie a Mroczka i Andersen byli tylko statystami.... U siebie drużyna była nie do pokonania i tor był robiony równy dla wszystkich i do walki i potrafili wygrać wyżej niż niektóre mecze w tym sezonie u Siebie zaznaczam jadąc w czwórkę zawodników.... A odnośnie przygotowania toru to chciałbym zauważyć że kto nie przyjechał tutaj to miał zawsze zastrzeżenie co do przygotowania tego toru i sporo kar zapłacił klub za przygotowania toru.... Wracając do przygotowania toru w sezonie 2011 tor był równy do wali na całej szerokości i długości natomiast w tym roku tor tylko do środka a duża nie nosiła a była wręcz dziurawa.... Sam Tomek mówił że dzięki temu że przyszedł do Gorzowa i tutaj jeździł na tak trudnym i technicznym torze został Mistrzem Świata.

Staleczka1947 
Stal Gorzów Wlkp

Team: Stal Gorzów,Man UTD,Lech Poznań
Wysłany: 2012-10-31, 21:12   

MarcinGw napisał/a:
oru i nic więcej z dużymi dziurami

Nawierzchnia była trudna,ale dziur nie było na Naszym torze!

MarcinGw 

Wysłany: 2012-10-31, 21:36   

Staleczka1947 napisał/a:
MarcinGw napisał/a:
oru i nic więcej z dużymi dziurami

.

Nie zgodzę się z Tym.Bo ten tor się rozsypywał a najbardziej drugi łuk.Ale nie chcę się z nikim kłócić.Myślę że dobrze to było widać podczas upadku Dudka w meczu półfinałowym.Wiem że wielu się narażam ale piszę swoje zdanie jak to ja widziałem.

textor 

Wysłany: 2012-10-31, 21:47   

Staleczka1947 napisał/a:

Dziury tworzyły się odrobinę w trakcie meczu. Nie to jednak istotne, takie tworzą się niemal na każdej przyczepnej nawierzchni. Najgorsze, że tor był nudny i nie do walki i tutaj Gollob ma sporo racji. Każdy twierdzi, że tor był robiony pod drużynę. Skąd pewność, że na dość przyczepnym, ale szerokim sprzyjającym walce drużynie szło by gorzej? Ja sądzę, że ten tor często szkodził walecznemu MJJ jak i PUK-owi, którzy mimo dobrej jazdy na dystansie nie mogli wiele zdziałać. Tor sprzyjał Kasprzakowi, który po wygranym starcie mógł mknąć do przodu.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2012-10-31, 21:56   

Zgadzam się z przedmówcą! Mając Iversena, Zagara, Zmarzlika i Jensena w takiej formie, mogliśmy spokojnie robić tor do walki, na całej długości i szerokości. Wówczas Gollob z pewnością uzbierałby więcej oczek, a reszta nawet po przegranym starcie spokojnie by sobie poradziła. Uważam, że Bolo zabił widowisko na Jancarzu, a przy okazji przyczynił się do słabszej naszej pozycji w meczu finałowym, czyli w najważniejszym meczu w sezonie. Fajne były zwycięstwa wysokie z Częstochową itp., ale one w kontekście całego sezonu niewiele nam dały, a jedynie KSM sobie chłopaki napykali. Oczywiście, żeby nie było wątpliwości, głównym ojcem porażki w finale był jednak Gollob. Niemniej jednak tor "a la Bolo" mnie nie przekonał. Sezon, dwa temu, szczyciliśmy się pięknymi pojedynkami i meczami, w tym sezonie nie dość, że walka była średnia, to jeszcze cała Polska nas jechała za stan toru. Z pewnością jakiś ułamek racji w tym był. Kierownictwo zespołu powinno mocno się zastanowić, czy na tym ma polegać żużel.

textor 

Wysłany: 2012-10-31, 22:06   

Kiper napisał/a:
Oczywiście, żeby nie było wątpliwości, głównym ojcem porażki w finale był jednak Gollob.

Jako wierny fan Golloba od zawsze (jesteśmy rówieśnikami) muszę się z Tobą zgodzić. Nie chodzi mi jednak o to, że pojechał słabo, czy wręcz beznadziejnie, ale o to, że nie walczył. Wiedząc o tym, że w Tarnowie będzie beton, w przeciwieństwie do Mateja, zrezygnował z treningów wybierając Cross. Takiego lekceważenia nawet ja nie potrafię zrozumieć. Zaczynam odnosić wrażenie, że złośliwość, czy zemsta wobec Palucha wygrała ze sportowymi ambicjami. Jak dla mnie jest to plama nie do zmazania.

Thorgal 

Wysłany: 2012-11-06, 10:40   

Gollob jeszcze bardziej się pogrąża:
http://www.sportowefakty....zwalal-na-walke

Odpowiedź Palucha:
http://www.sportowefakty....omkiem-gollobem

Wiadomo, że Gollob nie lubi pewnego rodzaju torów. To oczywiście pokazuje zmierzch tego zawodnika bo o niczym takim nie słyszę w przypadku Holdera, Pedersena, Crumpa, Emila, Hampela, Jonssona, Sullivana, Iversena itp. Śmigają gdzie się da i walczą na całego. Panienka Gollob nie przyzna: "Zawaliłem złoto dla Stali", "Nie potrafiłem się nauczyć jazdy na gorzowskim torze".

Ja bym więc go zapytał: "dlaczego tak słabo na nas jeździł"? Bo to, że jeździ słabo na przyczepnych to wszyscy o tym wiedzą. Jeśli zawodnik zdobywa mało punktów w meczu to przyczyna jest prosta: bo przyjeżdża z tyłu stawki.

Tłumaczenie Golloba brzmi jak słowa piłkarza, który na pytanie: dlaczego słabo gra w tym sezonie, odpowiada: "Bo trawa na naszej murawie jest o 2mm dłuższa niż rok temu". No, fakt. Jest. Tyle, że każdy by wyśmiał wskazywanie na takie "przyczyny".

Gollob zawalił nam sezon, w którym złoto było na wyciągnięcie ręki. Nawet bez Bartka.

Kraken82 

Wysłany: 2012-11-06, 10:47   

Moim zdaniem, to zrobił to celowo.
Słynie ze swojego charakteru primadonny i jego ostentacyjne manifestowanie niezadowolenia z przygotowania toru, jak również relacji z Piotrkiem Paluchem (który swego czasu musiał wysłuchać od niego po meczu stek bluzgów i poniżeń), przełożyło się na zdobycze punktowe na zasadzie focha.
Jak wy tak, to zapomnijcie o złocie, frajerzy!
Piotrek Paluch, nasz kapitan! Ten tyfus niech wraca do siebie, a jeszcze lepiej niech idzie faktycznie do Falubazów. Tam po każdym meczu zaśpiewają mu, żeby jebnął w płot...

A tu jeszcze news:

http://espeedway.pl/news,...a,58078,12.html

Adrjan77 

Wysłany: 2012-11-06, 12:19   

Cytat:
Po Golloba zgłosiło się pół ligi. Liczą się jednak tylko PGE Marma i Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Gollob nie pójdzie do Rzeszowa, ze względu na ich sponsora, z tego samego powodu odpada Tarnów

Thorgal 

Wysłany: 2012-11-08, 13:50   

Możesz to wyjaśnić?

P4ti 

Wysłany: 2012-11-08, 14:10   

Dokładnie chodzi o konflikt sponsorów np. Tomasza sponsoruje Enea, a Tarnów Tauron ;) Wątpię, aby Enea zgodziła się, aby jej logo na plastronie było małe, także te dwa klubu odpadają. Gollob w Falubazie nawet w najgorszych koszmarach to mi się nie śniło :-P

oli falubaz 

Wysłany: 2012-11-08, 14:13   

Thorgal napisał/a:
Możesz to wyjaśnić?

Sponsor Golloba - ENEA
Sponsor Tarnowa- TAURON
Sponsor Rzeszowa- PGE

Konkurenci na rynku energetycznym,więc ma się to nijak dla Golloba w Rzeszy i Tarnowie.

edit;
P4ti mnie ubiegła:)

PS.Przestańcie już z Gollobem w Falubazie. Ile Wy macie lat,żeby się pismakom dawać tak wkręcać? To tak samo realne jak Protas w SG:).

Jesteś tutaj gościem, więc jeśli chcesz być poważnie traktowany, sam staraj się używać nazwisk zawodników. Tak ciężko napisać Gollob?
Ostatnio zmieniony przez Bartek 2012-11-08, 15:12, w całości zmieniany 2 razy  

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2012-11-08, 14:50   

Ciekawe...

Rzeszów nie, Tarnów nie, Zielona Góra nie.

Więc? Powrót do Bydgoszczy? Raczej nie, brak kasy.

Jeszcze się okaże, że zostanie w Stali :-)

adamz 
obserwator

Team: STAL GW,
Wysłany: 2012-11-08, 17:12   

wcale bym sie nie zdziwil jak Tomek zostal by w SG. Ja cos czuje ze jest tu jakis myk.

Szcsegolnie ze widac z wiadomosci ze jednak Gollob nie ma takiego wziecia w ani lidze Polskiej ani zagranicznej, to powinno dac mu do myslenia

Michu5 

Wysłany: 2012-11-08, 17:32   

P4ti napisał/a:
Dokładnie chodzi o konflikt sponsorów np. Tomasza sponsoruje Enea, a Tarnów Tauron ;) Wątpię, aby Enea zgodziła się, aby jej logo na plastronie było małe, także te dwa klubu odpadają. Gollob w Falubazie nawet w najgorszych koszmarach to mi się nie śniło :-P

A Gollob w Gorzowie? W latach 90. nawet w najgorszych koszmarach to się kibicom Stali nie śniło.

A Gollob w Falubazie? To teraz moje najskrytsze marzenie, będzie przynajmniej fajna draka :D

kibicgorzowski 

Wysłany: 2012-11-08, 23:01   

Cytat:
A Gollob w Falubazie? To teraz moje najskrytsze marzenie, będzie przynajmniej fajna draka :D

Na W69 zrobil dobre wyniki dla nas w zasadniczej w 15 wyscigu szukal Iversena i jednoczesnie blokował Protasiewicza jak pamietam 12 oczek w play off oczek 9 wiec Tomek dla nas w najwazniejszych meczach derbowych na wyjezdzie jechal poprawnie. ogolnie najlepsza srednia na wyjazdach z naszego teamu . Na Jancarzu mu nie szło poniewaz był tor ala Bolo. Tor ktory zabija spidłej. Jakos w 2011 dało sie zorbic super tor rowny do walki tam złoto zabrała nam przyroda. Były mijanki co jest kwintesencja spidłeja.

Odpowiedz do tematu