Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wawrzyniec
2012-12-12, 12:53
Tomasz Gollob
Autor Wiadomość
Scooby 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2012-11-09, 07:41   

A Gniezno już odpadło z rywalizacji o Tomka?

Speedway-Fan 

Wysłany: 2012-11-09, 07:48   

A co ma indywidualny sponsor do sponsora klubu? Zresztą konkurencyjne firmy sponsorujące ten sam klub to nic nadzwyczajnego.

Gollob jest jedną nogą w Rzeszowie i kropka. Z Zieloną Górą pewnie w ogóle żadnych rozmów nie było, choć znając Różową Koszulę to nie raz do niego dzwonił.

Sam uważam jednak jak wiele kibiców, że Gollob powinien zostać w Gorzowie. Ktoś tu już napisał, że średnią wyjazdową miał przyzwoitą. Ma do tego niski KSM. To co wyprawiał na naszym torze w 2010-2011 tego nikt nie powtórzy. Chodzę na żużel 20 lat i żaden z naszych nigdy takich cudów na Jancarzu nie robił jak Gollob.

A Bolo jest cieniutki, ma do gadania tyle w sprawach klubowych co my tutaj na forum i do tego nie miał jaj żeby Golloba zmienić na Mroczkę. Tor w tym roku to była padaka jak na W69 więc się nie dziwie, że Tomek nie chce u nas jeździć.

P4ti 

Wysłany: 2012-11-09, 08:33   

Speedway-Fan, Ma i to dużo, jak już pisałam wcześniej Enea nie zgodzi się na to, żeby jej logo było mniejsze od np. Tauronu więc skoro Tauron jest tytularnym sponsorem jego logo musi być największe. Czysty marketing :lol: Owszem konkurencyjne kluby sponsorują ten sam klub, ale nie są tytularnymi sponsorami.

Ebi 

Team: FG
Wysłany: 2012-11-09, 10:24   

http://sport.wp.pl/kat,33...,wiadomosc.html
Kurde, a ja myślałem, że on zawsze bardzo dobrze zarabiał. Po jakiego grzyba komuś, kto zarabia rocznie kilka "baniek" jakieś drobne 800 tys PLN?

Scooby 

Wysłany: 2012-11-09, 10:41   

P4ti, a jak się ma to co mówisz do startu Walaska w Pucharze Świata? Przecież tam był też konflikt...

Ja jestem pewny że Brydźka dobrze wiedziała o tym kredycie i zgodziła się na to...

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2012-11-09, 10:41   

W szczególności, że lata 2003-2007, to tłuste sezony w podbijającej ligę Unii Tarnów :-D

Thorgal 

Wysłany: 2012-11-09, 10:59   

Ebi napisał/a:
http://sport.wp.pl/kat,33566,title,Wyrok-dla-Golloba-podtrzymany,wid,15077259,wiadomosc.html
Kurde, a ja myślałem, że on zawsze bardzo dobrze zarabiał. Po jakiego grzyba komuś, kto zarabia rocznie kilka "baniek" jakieś drobne 800 tys PLN?

To niemożliwe. On jest osobą publiczną i nie ma mowy o płaceniu takiej kasy.

lelek77 
TYLKO STAL

Wysłany: 2012-11-09, 20:25   

A to widzieliście - ten transparent?
Dobre :) To zdjęcie ze środowego meczu Piłkarskiej Ligi Mistrzów: REAL Madryt - BORUSSIA Dortmund w Madrycie:)

Tylko Gollob

Może ktoś od nas tam był?:)

Staleczka1947 
Stal Gorzów Wlkp

Team: Stal Gorzów,Man UTD,Lech Poznań
Wysłany: 2012-11-09, 21:54   

Speedway-Fan napisał/a:
A Bolo jest cieniutki, ma do gadania

Chyba to jest trener! Hahahahahaahhahaha Bolo jest cienki,to ciekawe,gdzie byłeś jak zostawiał serducho dla Stali na torze.

santacruz 
Gollob Fan

Wysłany: 2012-11-09, 23:26   

Staleczka1947 napisał/a:
Speedway-Fan napisał/a:
A Bolo jest cieniutki, ma do gadania

Chyba to jest trener! Hahahahahaahhahaha Bolo jest cienki,to ciekawe,gdzie byłeś jak zostawiał serducho dla Stali na torze.

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przecież tu jest mowa o Paluchu jako trenerze a nie zawodniku. Czyli jeśli Lato kiedyś zrobił wiele dla piłki jako piłkarz to nie można go krytykować jako prezesa PZPN ???!!

Paluch jest trenerem słabym, ba nawet bardzo słabym. Trener w sporcie żużlowym ma za zadania: trenować, ustalać skład, szkolić adeptów i juniorów, ustalać sposób przygotowania toru (no tutaj to był dramat) oraz dokonywać zmian i ustalać składy biegów nominowanych. W żadnym z powyższych elementów nasz trener delikatnie mówiąc nie bryluje.

A swoja drogą mam ogromną nadzieje, że Tomek Gollob zostanie w Stali. Zarząd powinien zrobić wszystko aby go zostawić... Choć rozum podpowiada że w przyszłym sezonie zobaczymy go w Stali Rzeszów niestety.

dwski 

Wysłany: 2012-11-10, 00:21   

Ocenianie Palucha po jednym sezonie i mówienie, że jest słaby a nawet bardzo słaby jest niepoważne. Trenera speedwaya ocenia się po kilku latach pracy z rożnymi zawodnikami a czasem z różnymi drużynami. Ale wróćmy do tematu. Tomasz Gollob nie zostanie w Stali i kropka. Stosunki między nim a trenerem nie są dobre i wszyscy to wiedzą, więc po co to ciągnąć. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy oboma panami to stanę po stronie Palucha. Pozostanie Golloba w Stali będzie miało sens tylko wtedy gdy szczerze oświadczy, że chce zostać w Stali by zmazać plamę po swoim słabym sezonie :lol: :-P Reasumując życzmy Gollobowi lepszych wyników w nowym klubie i godnego reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Dziadek 

Wysłany: 2012-11-10, 11:06   

Bola szanujemy za co? to wiadomo ale jako trener musisz przyznac że kiepsciutki jest.chocby to że nie robił roszad w sładzie nie próbował nawet ,o torze jego przygotowaniu nie wspominając.nie umiał tez twardo powiedziec zawodniką pare słów,nie panował nad nimi tak jak np.to było w jednym pamietnym meczu pokazywanym w tv przed biegami nominowanymi

santacruz 
Gollob Fan

Wysłany: 2012-11-10, 12:02   

Tak naprawdę to dla Palucha odejście Tomka Golloba jest wygodne. Dlaczego? Dlatego, że trudno jest trenerowi, który w zasadzie w Speedway'u większych indywidualnych zasług nie ma - ustawiać Mistrza Świata, jeżdżącą legendę.

Zawsze lepiej mieć pod sobą zawodników bardziej podporządkowanych. To trenera zadaniem jest wyciągnięcie z Golloba jak najwięcej dla dobra drużyny. To udawało się jeszcze w poprzednich sezonach, jednak w tym już nie. Ostatnie kłótnie na SF-ach pomiędzy tymi Panami przypominają mi sytuację Mroczki z Pedersenem. Paluch z całym szacunkiem do niego, ale zachowuje się jak panienka. Z jednej strony przez caly sezon Golloba nie ruszył (a wręcz miał taki obowiązek) to teraz opisuje jaki to Gollob jest be.

Gollob w kolejnym sezonie odbuduje swoją formę z tego roku. Ktoś tu mówił kiedyś, że Gollob jest egoistą, mało koleżeński, ma trudny charakter i czesto narzeka ostatnio. To wszystko się zgadza ale POZA TOREM bo NA TORZE jest to najlepiej współpracujący zawodnik na świecie.

Thorgal 

Wysłany: 2012-11-10, 14:07   

Racja.

Zapewne Gollob za rok się odbuduje. W Gorzowie oczywiście walnie 3 pkt bo Gała i Paluch dobrze wiedzą jaki tor na Golloba trza robić.

Wydaje się jednak, że w klubie jest taka sytuacja, że albo Golllllob albo reszta drużyny. Niestety Golllob jest rodzajem żużlowca, który nie pojedzie na każdym torze co oznacza, że jesteśmy skazani na wybór. I oczywiście wybór jest prosty.

Mówi się trudno. Pozostanie Golloba oznaczałoby spore dalsze kwasy nie tylko na linii Bolo-Chudy, ale także w całej drużynie. Nadal nie rozumiem jaki jest problem w tym, że taki gość jak Tomek nie jest w stanie NAUCZYĆ się jeździć na każdym torze. Przecież to kwestia pracy i treningów. Jeśli zaś mu się nie chce - to ja dziękuję za takich zawodników w STALI.

[ Dodano: 2012-11-10, 14:12 ]
Swoją drogą: Kurka! Od czego są dziennikarze sportowi! Dlaczego nikt nie jest w stanie zadać Gollllobowi prostych pytań, na które każdy z nas chciałby usłyszeć odpowiedź.

1. Czyli jednak nie motocykle, a tor (jak Pan przyznał) był największym problemem dla Pana dobrej jazdy w Gorzowie?

2. Jak Pan skomentuje fakt, że wszyscy Pana koledzy doskonale dawali sobie radę na gorzowskim torze?

3. Jak często trenował Pan w tygodniu? Co robił Pan aby na tym torze osiągać lepsze wyniki, poprawić swoją jazdę?

4. Dlaczego dzieląc się negatywnymi uwagami na temat gorzowskiego toru PRZED MECZEM "grał" Pan przeciwko własnej drużynie?

5. Co najbardziej Panu przeszkadza w płynnym łamaniu motocykla na przyczepnych torach?

[ Dodano: 2012-11-10, 14:13 ]
Pewnie byłby to ostatni wywiad dziennikarza z Gollllobem. Może komuś z nas uda się zdobyć plakietkę na jeden mecz i zadać te pytania? Zrzucimy się w razie czego :-) To jak? Kto chce?

lomboNET 

Wysłany: 2012-11-10, 15:34   

Thorgal napisał/a:
Nadal nie rozumiem jaki jest problem w tym, że taki gość jak Tomek nie jest w stanie NAUCZYĆ się jeździć na każdym torze

Technikę ma, sprzęt ma. Zjeździł już chyba wszystkie tory na świecie. Więc o co chodzi :?: O kondycję. Jest już stary. A na przyczepnych torach niestety ale trzeba siły. Hlib kiedyś nie umiał jeździć na betonach a na przyczepnych nie było na niego mocnych. Bo miał parę w łapie. Gollob już nie ma. Podobna do gollobowej sytuacji była sytuacja z Maćkiem Żurawskim kiedy wrócił dwa lata temu do Wisły. Techniki przecież nie zapomniał. Chęci mu nie brakowało. Ale natury się nie da oszukać. Wydolność organizmu spada. Żużel to dziś (jak mawiał Władysław Pietrzak) balet na motocyklach.

Thorgal napisał/a:
Jeśli zaś mu się nie chce - to ja dziękuję za takich zawodników w STALI.

Dokładnie tak. Znów wrócę do Hliba i zdania jakie kiedyś na starym forum napisał Piotrek Bojko - w temacie porównania Hliba do Szewczykowskiego. "Hlib na torze wkłada głowę tam gdzie Adik nie wsadzi koła". Niestety tak samo jest z Gollobem. Zobaczcie na walkę Iversena z Madsenem w pamiętnym meczu. Wciskał gdzie się da. Już nie ważne czy przekroczył kredę czy nie. Ale zobaczcie, że nawet gdyby Iver przegrał to wszyscy klaskali by na stojąco bo taka walka jest esencją żużla. Gollob kiedyś jeździł na złamanie karku i był skuteczny. Dziś :?: Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Jeśli mamy mieć w składzie kogoś kto pasuje na połowie torów, który w sytuacji w kontakcie nie zaryzykuje już zdrowia a do tego tworzy kwas w drużynie a już najbardziej drenuje niełatwy do zapięcia budżet - to my (a przynajmniej ja) dziękujemy.

I nie ma co się martwić, że Gollob to wizerunek. Stal dziś to już jest marka sama w sobie. W mieście i w kraju. Twarz Golloba nie jest już potrzebna. Jesteśmy klubem z najlepszym po Toruniu stadionie, z wypłacalnością, ciekawą atmosferą i najliczniejszą widownią w ekstralidze. Nawet nakładając frekwencję żużlową na piłkarską jesteśmy w czołówce. To fakt sam w sobie.

1. 21 478 Lech Poznań
2. 17 187 Legia Warszawa
3. 16 894 Wisła Kraków
4. 16 785 Lechia Gdańsk
5. 14 631 Śląsk Wrocław
6. 12 400 Stal Gorzów
7. 11 909 Unia Tarnów
8. 10 727 Falubaz Zielona Góra
9. 10 015 Pogoń Szczecin
10. 9 778 Włókniarz Częstochowa

Thorgal napisał/a:
Dlaczego dzieląc się negatywnymi uwagami na temat gorzowskiego toru PRZED MECZEM "grał" Pan przeciwko własnej drużynie?

Bo wyraźnie widać gdzie ją ma. Jakoś nie widać było by latał wokół Cyfra jak do niedawna dookoła Zmarzlików. Gościowi przestało zależeć.

Thorgal napisał/a:
Co najbardziej Panu przeszkadza w płynnym łamaniu motocykla na przyczepnych torach?

- "Jestem zwyczajnie beznadziejny kondycyjnie. Ale niech Pan tego nie pisze"

Thorgal napisał/a:
Dlaczego nikt nie jest w stanie zadać Gollllobowi prostych pytań, na które każdy z nas chciałby usłyszeć odpowiedź.

Odpowiedziałeś sam :)

Thorgal napisał/a:
Pewnie byłby to ostatni wywiad dziennikarza z Gollllobem.

Gollob pomógł nam po powrocie do Ekstraligi na prawdę dużo. Pomógł zbudować wizerunek, był ikoną gorzowskiego klubu. Ale lata lecą i jest słabszy niż kiedykolwiek. Nie ma chemii z trenerem, prezesem, nie ma chęci.

"Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna a jak kończy..."

P.S. Jego ruch do Gniezna to chyba najlepsza opcja. Jest tam żelbetonowy tor a więc nie trzeba się zbytnio wysilać. Do tego znów będzie gwiazdą, zbuduje wizerunek Startu Gniezno (tego im życzę - tak normalnie sportowo).

To tyle z mojej strony.

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2012-11-10, 15:41   

Problem z pytaniami do Golloba jest jeden - takie pytania są zadawane, ale Gollob na nie nie odpowiada. Trudno jest od niego uzyskać rzeczowy komentarz. Byłem świadkiem może kilku sytuacji, gdzie zatrzymał się na moment i poświęcił dziennikarzom więcej niż minutę. Zazwyczaj polega to na tym, że pan Tomasz wygłasza standardową formułkę o tym, że rywal był bardzo trudny, mecz był bardzo trudny i tak dalej.

dzwonekFLA 

Wysłany: 2012-11-10, 16:30   

Ja tylko przytoczę Barcelonę. Mnóstwo talentów, gwiazd, ale nikt tam nie gwiazdorzy. Klub nie pozwala na to i nigdy nie pozwoli. Było paru takich i polecieli. W przeciwieństwie do Realu gdzie gwiazdorzy kilku zawodników. Oczywiście mają trenera który też gwiazdorzy ale potrafi nad nimi zapanować :)
Ja chcę w Stali dobrą atmosferę i kolektyw. Nic mnie to nie obchodzi czy trener był dobrym riderem. Ma pomysł, swoją strategię i zawodnicy mają się podporządkować. Mają go szanować. Jeżeli jest jakiś zawodnik który nie szanuje trenera to trzeba się z nim pożegnać. Niestety. Zatrudnić innego. Takie życie. Rozstanie z Tomkiem będzie dobre dla obu stron. Taka jest prawda. Reszta zawodników jest za trenerem ale też nie przeciwko Tomkowi. Więc muszą to zrobić aby uzdrowić sytuację. Teraz mogą bo Władysław już tylko honorowy :) Niestety ale pozycja Tomka się skończyła w raz z odejściem na bok Władysława.
Jak zostanie Gollob to znowu będziemy się martwić o jego formę, fochy, konflikty itp. A tego nie chcemy. Szanuję Palucha za to, że odsunął 2 razy kapitana gdy mu nie szło. To dla mnie było dowodem, że ma jaja !!! Trenerki się dopiero uczy więc się nie wypowiadam.
Pozdrawiam i czekam na kontrakt Zagara. Miał być w tym tygodniu jeszcze!!! O niego się martwię najbardziej :( i o MJJ

Dziadek 

Wysłany: 2012-11-10, 22:35   

Thorgal napisał:

Zapewne Gollob za rok się odbuduje. W Gorzowie oczywiście walnie 3 pkt bo Gała i Paluch dobrze wiedzą jaki tor na Golloba trza robić.

Oj zdziwisz się i to bardzo.Jestem pewien że np.jak z Gnieznem przyjedzie czy z Rzeszowem (obojętnie) to te 16 - 17 pkt zrobi i to na bank.O to się możemy założyc .Przybijasz zakład?

rav_gorzow

Wysłany: 2012-11-11, 07:26   

Dziadek napisał/a:
Thorgal napisał:

Oj zdziwisz się i to bardzo.Jestem pewien że np.jak z Gnieznem przyjedzie czy z Rzeszowem (obojętnie) to te 16 - 17 pkt zrobi i to na bank.O to się możemy założyc .Przybijasz zakład?

ja przybijam. Nie zrobi nawet 10 w 6 startach. Czy Ty nie oglądałeś ostatnich jego popisów na naszym torze ? Gollob nie pojedzie już na takim torze w dostatecznym stylu.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2012-11-19, 06:07   

Setki torunian na Facebooku sprzeciwiają się kontraktowi Unibaksu z Tomaszem Gollobem
---okazuje się że skakanie po klubach nie popłaca.Kibice cenią zawodnika ,który zdobywa dużo punktów ,ale jeszcze wyżej cenią sobie lokalny patyjotyzm.Coroczna rotacja zawodników po klubach temu nie służy.
Pewnie gdyby Gollob ladował w Z.Górze sytuacja była by podobna.
Pewni zawodnicy w pewnych klubach nigdy nie zaskarbiją sobje sympatji większości kibiców.
Gollob jeżdził w Polonii a ta jest odwiecznym rywalem obecnego Unibaxu.Ta sama zasada dotyczy Gorzowa i Z.Góry.Zostaje kierunek na Rzeszów,ale ten walczy z Tarnowem dla którego w przeszłości jeżdził Gollob.
W Rzeszowie jednak od lat nie było sukcesów na miarę medalu DMP,jest dobry sponsor i głód sukcesu. Ten argument może wymazać i pomóc zapomieć kibicom dla kogo w przeszłości jezdził T.Gollob.
http://www.sport.pl/sport...ontraktowi.html

Dziadek 

Wysłany: 2012-11-20, 00:32   

nigdy nie mów nigdy.Swista jako kapitana Stali w Z G też nie lubili a potem szaliki z jego nazwiskiem wypuszczali i Ci "honorowi"ludzie nie marudzili jak u nich pół drużyny z Gorzowa była.to ta ich magia... :-P

lomboNET 

Wysłany: 2012-12-12, 02:05   

No to macie drodzy Gorzowianie naszego "kapitana" od siedmiu boleści.

Zasmarował herb Stali na kombinezonie. Jeszcze mógł czerwonym markerem go przekreślić i tak było by bez różnicy.

Moderatorzy przesuńcie proszę ten wątek do innego działu. Najlepiej do HydeParku bo patrząc na coś takiego zwyczajnie krew zalewa...

I może dostanę za to ostrzeżenie ale dla mnie to zwykły frajer

textor 

Wysłany: 2012-12-12, 06:56   

Jakbyś się odrobinę wysilił, to już byś wiedział, że znaczek został zasmarowany już po zrobieniu zdjęcia i to nie przez niego.

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2012-12-12, 08:31   

textor napisał/a:
Jakbyś się odrobinę wysilił, to już byś wiedział, że znaczek został zasmarowany już po zrobieniu zdjęcia i to nie przez niego.

Nie jest to dla mnie jakaś szalenie istotna kwestia, ale oglądałem relację w TVP i tam wyraźnie było widać w trakcie wywiadu, że logo jest zasmarowane. Jeśli przetrzepiecie wszystkie fotorelacje z Łodzi to też widać, że jest zamalowane. Widać Toruń jeszcze nie dostarczył jeszcze swojego anioła, żeby mógł naszyć, zamiast markerem ciapać.
Patrzę na to bez emocji, już dawno ustaliliśmy, że barwy klubowe są dla kibiców, zawodników bardziej kręcą faktury.

textor 

Wysłany: 2012-12-12, 08:49   

wawrzyniec napisał/a:
Nie jest to dla mnie jakaś szalenie istotna kwestia, ale oglądałem relację w TVP i tam wyraźnie było widać w trakcie wywiadu, że logo jest zasmarowane. Jeśli przetrzepiecie wszystkie fotorelacje z Łodzi to też widać, że jest zamalowane

Dla mnie też i przyznaję się do błędu. Na treningach miał logo, które było zamalowywane na zdjęciach, na zawodach zamalowano na amen.

Odpowiedz do tematu