Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale polskie i zagraniczne
Autor Wiadomość
Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2010-12-27, 16:27   Seriale polskie i zagraniczne

Z całą pewnością większość z was choć raz oglądała takie seriale jak Lost, Prison Break czy House. Tematu o tego typu serialach zagranicznych jeszcze nie było, a chyba warto byłoby podyskutować o owych produkcjach, które z reguły przyciągają przed telewizory dziesiątki milionów widzów, nie mówiąc o jeszcze większej liczbie osób, które seriale te pobierają z Internetu :)

Osobiście, poza wyżej wymienionymi (choć prawdę mówiąc wciąż emitowany jest tylko House), polecam przede wszystkim Dextera i Californication (oba już dość popularne w naszym kraju :)). Jeśli chodzi o ten pierwszy, całkiem niedawno skończył się piąty sezon i planowana jest emisja szóstego. Szału co prawda na zakończenie nie było, no ale całokształt robi wrażenie. Podobnie jak Californication, które na wakacje skończyło emisję trzeciego sezonu i na 9 stycznia planowana jest premiera czwartego. Jak to jednak ma w zwyczaju stacja Showtime, dwa pierwsze odcinki są w internetowym obiegu już na kilkanaście dni przed premierą. W tym przypadku, pierwsze linki pojawiły się w wigilijny piątek. Czy jest to planowany wyciek stacji Showtime, czy może to wina recenzentów, którzy dostęp do premierowych odcinków mają długo przed oficjalną premierą, tego chyba się nie dowiemy :)

TVN od kilku miesięcy puszcza późnym wieczorem Mentalistę i z opinii znajomego, który również jest wciągnięty w zagraniczne seriale, ta produkcja jest godna polecenia.

Z mniej znanych w polskich telewizjach, polecam The Walking Dead (nie ma chyba polskiego tytułu). Jak na razie amerykanie nagrali tylko sześć odcinków pierwszego sezonu i kolejny mają zamiar puścić w październiku 2011. Z tego co czytałem, nie spodziewali się, że serial osiągnie taki sukces i po prostu wszystkie umowy jakie mieli podpisane, były krótkoterminowe. Fabuła jest dość ciekawa. Grupa ocalałych po jakiejś pladze ludzi, próbuje przetrwać w świecie opanowanym przez zombie.
Według mnie ta produkcja jest już spalona. Na producentach ciąży zbyt duża presja. Sezon był bardzo krótki, a skończył się niesamowicie, więc oczekiwania wobec drugiego sezonu są bardzo wysokie. Rok oczekiwania to kolejna kłoda pod nogi dla stacji, która serial ten produkuje. Wątpię, że podołają oczekiwaniom :) Ale i tak tych sześć odcinków jest wartych polecenia. Z tego co wiem, w Polsce można obejrzeć ten serial na kanale FOX, ale nie jest on powszechnie dostępny. Chyba tylko w platformie N.

Kolejny, mniej znany, ale bardzo mocno reklamowany w Polsce to Zakazane Imperium (Boardwalk Empire). Serial produkcji HBO, w którym opowiadana jest historia ludzi zajmujących się alkoholem w czasach prohibicji. Wiele postaci, które się tam pojawiają są prawdziwe. Między innymi przedstawione są początki kariery przestępczej Ala Capone (ale to nie on jest główną postacią). W Stanach skończył się już pierwszy sezon, u nas HBO zacznie emisję w styczniu.

A Wy, macie coś godnego polecenia? :)
Ostatnio zmieniony przez Don Lucas 2010-12-29, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2010-12-28, 12:13   

Każdy lubi co innego, ja jestem osobą, która nie obejrzała ani jednego odcinka Lostów, czy House'a ;-) Ze swojej strony polecam Kompanię Braci i Pacyfik, oba seriale dotyczą II wojny światowej, produkcja HBO, kawał świetnej roboty. Kto oglądał, ten wie, co mam na myśli;)

wisniazio 

Wysłany: 2010-12-28, 21:28   

Co do moich przygód z zagranicznymi serialami:

Lost - widział pierwszy sezon, później przestał mnie ciekawić i nawet nie wiem jak to się skończyło,

Heros - nie widziałem nawet jednego odcinka,

Prison Break - dobry serial, na koniec wciągnął i liczyłem na 5 sezon, niestety nie nakręcili,

Seriale CSI - najbardziej podoba mi się seria Miami, głownie przez grę Davida Caruso,

Dr. House - nie oglądałem wszystkich odcinków, ale z sezonem 7 który jest emitowany obecnie w Ameryce jestem na bieżąco,

Kości - dobry serial, można pooglądać w wolnej chwili,

Stargate - nie mam za bardzo o nim zdania, czasami mama na AXN ogląda i temu mam styczność z nim,

Doktor Who - angielski serial, godny polecenia

Jak poznałem waszą matkę - najlepszy serial komediowy jaki ostatnio oglądałem i oglądam, 5 sezonów wciągnąłem w niecały tydzień, obecnie jestem na bieżąco z tym co jest emitowane w US and A. Ten serial jest legend- wait for it -dary (kto ogląda, ten wie). Mam nadzieje, że szybko się nie skończy,

Family Guy i American Dad - seriale animowane, ten sam producent, dużo śmiechu w nich, chociaż pierwszy lepszy

To chyba wszystkie seriale na które zwróciłem w ostatnim czasie uwagę.

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=548782

zielu 

Wysłany: 2010-12-28, 23:45   

Ja osobiście polecam jeszcze "Kamienie Śmierci" i "4400".

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2010-12-29, 21:51   

Na początek pozwoliłem sobie edytować tytuł tematu tak, aby w przyszłości się nie rozdrabniać. :-)

Co do seriali, to ja powinienem chyba na początek napisać czego nie polecam.

A nie polecam:

1) True Blood tłumaczony na polski jako czysta, prawdziwa krew. Serial był i będzie emitowany przez HBO. Będzie, bo dorobi się czwartego sezonu, a ja głupi myślałem, że trzeci to już będzie koniec końców i przesada przesadyzmu :-?
Serial opowiada o perypetiach naiwnej, głupiej kelnereczki Sookie, jej miłości do wampira i różnych z tym związanych perypetiach jej i jej przyjaciół. Przewija się świat ludzi i wampirów, potem dochodzą wilkołaki, postaci mitologiczne i jeszcze jakieś dziwne twory.
Serial ocieka krwią, seksem i przemocą. W USA, jak to w USA zrobił furorę.

Generalnie dla mnie płytki serial i sam się dziwie, że dobiłem aż do 3 sezonu, ale to po prostu już z czystej ciekawości co jeszcze można udziwnić i ... trochę z przyzwyczajenia. Jak to z serialami bywa choć się człowiekowi nie podoba, to i tak ogląda dalej. Dziwne :roll: Zresztą oceńcie sami (jeśli Was nie zniechęciłem).

2) Sanctuary Czyli na polskie - Sanktuarium. Serial opowiada o sanktuarium utworzonym dla różnego rodzaju stworzeń i istot władających mocą. Sanktuarium zostało założone przez ojca dr Magnus, gdzie zbierał odmienne stworzenia i "dziwolągi" z całego świata, od wilkołaka po wampira. Wszystkie stworzenia musiały posiadać pewne umiejętności, tylko wtedy były interesujące.
Generalnie poplątanie świata science-fiction, postaci fikcyjnych znanych z literatury (Sherlock i Kuba R.) , świata nauki - Nicola Tesla ze współczesnymi ludźmi i długowieczną panią doktor Magnus. Bajka na dobranoc i do tego nudna. Nie polecam!

Natomiast polecam:

1) Rodzina Soprano również swego czasu złote serialowe dziecko HBO. Dla mnie jeden z najlepszych seriali jakie w życiu widziałem. Opowiada dzieje fikcyjnej włosko-amerykańskiej rodziny mafijnej oraz świat widziany z perspektywy głowy rodziny Soprano i przywódcy mafii - Tony'ego Soprano. Taki współczesny serialowy Ojciec Chrzestny. Dla mnie BOMBA!

2) Friends czyli Przyjaciele. 10 sezonów wspaniałej zabawy, pełnej humoru, wzruszeń i ciekawych zdarzeń. W sam raz na zimowe wieczory. Pewnie większość ten serial zna z telewizji, ale przypuszczam, że mało kto obejrzał całe 10 sezonów.

3 Rzym, Dynastia Tudorów - świetne seriale historyczne, oddające całkiem nieźle klimat tamtych czasów. Tradycyjnie sporo intrygi, seksu, przemocy, jak to w życiu bywa.

Co do Lostów, Prison Breaków powiem, że seriale wciągające, ciekawe, ale strasznie rozrzedzone i wraz z upływem czasu kręcone na siłę. Z tej dwójki zdecydowanie lepszy Skazany na śmierć! Chociaż oba seriale to trochę różne klimaty.

Natomiast Mentalista jakoś mnie do siebie nie przekonał. Obejrzałem 6 pierwszych odcinków i się zniechęciłem. Wszystkie na jedno kopyto, przewidywalne, monotonne.

Nie ukrywam, że lubię też polskie seriale, zwłaszcza sensacyjne, takie jak Oficerowie, Pitbull, Sfora, Odwróceni, Ekstradycja itp. Naprawdę fajne kino. :-)

Na razie to tyle.

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2010-12-29, 22:54   

Ogólnie w Stanach ostatnio jest niezły szał na produkcje z wampirami i wilkołakami. Poczynając na filmach/serialach dla napalonych nastolatek, typu Zmierzch czy The Vampire Diaries, a na True Blood kończąc. Według mnie Amerykanie już trochę za dużo wycisnęli z tego typu klimatów i zwyczajnie powinni się skupić na czymś innym :-)

Za mało jest jednak filmów dotyczących mafii. Po sukcesie jaki osiągnęła Rodzina Soprano (sporadycznie zdarzyło mi się obejrzeć tylko kilka odcinków, ale zamierzam zabrać się za całość), przynajmniej HBO trochę długo zwlekało z kolejną produkcją w tym klimacie. Jeszcze raz polecam Zakazane Imperium, które będzie emitowane od stycznia. Fantastyczny serial gangsterski mówiący o Nuckym Thompsonie, który oficjalnie jest skarbnikiem Atlantic City, ale faktycznie trzyma w ręku całe miasto. Czasy prohibicji i tak dalej. W głównej mierze akcja kręci się wokół importu alkoholu i porachunków z tym związanych, ale nie brakuje oczywiście wielu ciekawych wątków pobocznych.

Don Lucas napisał/a:
Co do Lostów, Prison Breaków powiem, że seriale wciągające, ciekawe, ale strasznie rozrzedzone i wraz z upływem czasu kręcone na siłę.

Może nie do końca Prison Break, bo tutaj wszystkie cztery sezony były w miarę ciekawe i nie odnosiło się wrażenia, że jakieś wątki są wciskane na siłę, ale Lost zdecydowanie był pod koniec monotonny. Oglądalność jednak zbyt mocno nie spadała, więc dlaczego mieliby z tego rezygnować? :-) Mogliby jednak skończyć na czwartym sezonie i byłoby dobrze. Potem jakieś podróże w czasie, przemieszczanie się wyspy, jedni są w teraźniejszości, drudzy w przeszłości, do tego dochodziły flashbacki i flashforwardy... tragedia. Sam nie wiem jak się w tym połapałem :lol:

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2010-12-30, 07:01   

Don Lucas napisał/a:
2) Friends czyli Przyjaciele. 10 sezonów wspaniałej zabawy, pełnej humoru, wzruszeń i ciekawych zdarzeń. W sam raz na zimowe wieczory. Pewnie większość ten serial zna z telewizji, ale przypuszczam, że mało kto obejrzał całe 10 sezonów.

Jak najbardziej sie z Toba zgadzam!Jeden z dwoch seriali, ktory w wakacje potrafil mnie sciagnac z dworu przed TV.
Drugim takim byl Alf! :-D
Co do polskich, to Alternatywy, Zmiennicy... :-D

Don Lucas napisał/a:
3. Rzym, Dynastia Tudorów

Aaaaa, nie mialem okazji, ale skoro polecasz, a ja w dodatku lubie tamte czasy, wiec trzeba poogladac.

Bartek89 napisał/a:
Ze swojej strony polecam Kompanię Braci i Pacyfik

Rowniez polecam, Pacyfik chyba bardziej, ale oba sa dobre.

masters jr. 

Wysłany: 2010-12-30, 16:42   

Don Lucas "Rzym" jest strasznie przegadany Nie wspominajac o "Dynastii Tudorow " choc jak na serial to scenerie i stroje respect,dziwie sie ze nie wspomniales o "Spartakusie" Miazga niedlugo 2 sezon ktory bedzie sie dzial przed wydarzeniami 1 :roll:

Co do ciekawszych z przymruzeniem oka polecam "Californication" swietna rola Duchovnego

Jak ktos ma mozliwosci niech sprawdzi tez "Eureka" leci na Canale + nie ma takiego rozmachu jak wyzej wymienione ale jest ciekawy

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2010-12-30, 19:39   

masters jr. napisał/a:
dziwie sie ze nie wspomniales o "Spartakusie"

No u mnie problem polega na tym, że mam od wielu miesięcy na dysku zewnętrznym: Spartakusa, Kompanie Braci, Pacyfik, Dextera, Kości, Dr Housa, Jericho, 4400, Heroesów i jeszcze kilkanaście innych seriali, tylko nie mam kiedy tego wszystkiego obejrzeć :!: :!: :roll:

Obecnie kończę "Czarne chmury" i dla relaksu obejrzę "Jericho" w międzyczasie zasysając "Zakazane Imperium", ponieważ ten serial mnie zaciekawił.

Ps. Właśnie zauważyłem, że można już ssać 3 sezon Sanctuary <sciana>, a słyszałem, że 4 też będzie <podwójna ściana>

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2010-12-30, 20:22   

Jeśli chodzi o Spartakusa to też wiele dobrego słyszałem, ale w moim przypadku jest tak, że muszę najpierw obejrzeć pilot serialu żeby się wciągnąć. Jak wchodzę tak w środek, to trochę trudno jest się połapać. No może poza Housem, gdzie losy głównych postaci nie są jedyną atrakcją :D Zatem patrząc na wasze opinie, chyba Spartakus będzie kolejnym serialem na mojej liście :-)
Najpierw jednak trzeba zacząć czwarty sezon Californication no i zabrać się za tego Mentalistę :lol:

Don Lucas napisał/a:
w międzyczasie zasysając "Zakazane Imperium", ponieważ ten serial mnie zaciekawił.

Raz jeszcze polecam! Właśnie zabieram się za ostatni odcinek pierwszego sezonu :-) W serialu zachwyca przede wszystkim świetna gra Steve'a Buscemi (Nucky Thompson). Myślę, że bez wątpienia można go ustawić w jednym rzędzie obok Duchovnego (Hank Moody), Halla (Dexter Morgan) i Gandolfiniego (Tony Soprano) jeśli chodzi o najlepiej wykreowane postacie w serialach.

Tabaskokssg 
Stachoo

Wysłany: 2011-01-02, 17:25   

Do pozycji amerykańskich w żaden sposób się nie odniose, bo żadnej nie widziałem, ale znam kilka wspaniałych Polskich jak Rodzina zastępcza, Miodowe lata, 13 posterunek.

Za bardzo się teraz nie orientuje bo bardzo rzadko włączam telewizor, ale jak widze poziom dzisiejszych sitcomów to mnie rozpacz ogarnia. Jakieś shity z Lindą na amerykańskiej licencji, jakbyśmy nie mieli dobrych scenarzystów w kraju...

A jeślic chodzi o amerykańskie, to oglądałem 3 serie skazanego, oglądało się super, ale tylko jak się zasiadło wiecozrem do całej serii na komputerze i obejrzało w dwa dni cały sezon, bo do oglądania na polsacie 40 minutowych odcinków gdzie więcej jest reklam niż akcji nie mam nerwów ; )
"Ja natomiast dziękuję Bogu, że taką młodzież jeszcze mamy. Skorą do bitki i do wypitki. Dawniej tacy się pojedynkowali – ale teraz jest d***kracja, więc walą się kijami do baseballa. Zgoda: czasem przesadzą i zabiją. Ale to ta, potrafiąca zabić, młodzież – a nie absolwenci Filozofii UJ - będzie bronić kobiety, dzieci i nas, gdy przyjdą muzułmanie, Ukraińcy, Niemcy albo inni tacy!" - Janusz Korwin-Mikke

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2011-01-02, 19:48   

Z polskich fajny byl "Kasia i Tomek", choc na licencji zagranicznej (chyba jakis francuz) to aktorow do niego dobrano rewelacyjnie!! :-)
Wilczak i Brodzikowa nadali temu serialowi naprawde fajny klimat!
Z zagranicznych, wlasnie sobie przypomnialem, namietnie ogladalem "Cudowne Lata". :-)
Serial o latach 60-tych, przezywamy z Kevinem Arnoldem jego pierwsze milosci, przyjaznie i szkole podstawowa.
Fajnie to sie ogladalo, smiesznie i ciekawie calkiem bylo!
Zdaje sie, ze teraz leci na ktoryms kanale muzycznym, w jakims okienku o komediach.

Analityk 

Team: Przyczepa Obrzygatelska
Wysłany: 2011-01-03, 06:56   

W labiryncie hehehe
Kawaleria powietrzna (szkoda że Samowolki albo Krolla nie zrobili serialme ale cóż PRL i istniejąca do 1994 w regulaminie WP przyjaźń z ZSRR nie pozwoliła :-) )
Świat według Bundych :-)

I tak dla mnie istnieją tylko 2 seriale które będą oglądał do śmierci non stop w kółko

Robin z Sherwood 4,7 GB leży na dysku :-)

praktycznie był to skład z prowadzącymi parę zabijakami :-) oraz silną druga linią

1. Robin Hood
2. Braciszek Tuck
3. Will Szkarłatny
4. Mały John
5. Nazir
6. Marion
7. Much

oraz

McGyver zwłaszcza odcinki z Murdockiem i z tłumaczem Wojciechem Uttą

Rick

Wysłany: 2011-01-04, 12:46   

Czas Honoru. Na nic wiecej nie ma czasu.

Za dzieciaka ogladalo sie (wiecej czasu i zamiast neta byly konsole (nie psp) , a przy koncowce pegasus) m.in:
- Druzyna A
- McGyver
- 7 Heaven
- Cudowna Lata
- Corki Tacher (nie pamietam nazwy serialu)
- Przyjaciele
- Dr Queen - to koniecznie w ukryciu przed kolegami
- Swiat wg Bundych

Za mniejszego dzieciaka:
- Dynastia (nic innego nie bylo)
- Czterdziestolatek
- 7 zyczen
- Allo, Allo
- Kaszpirowsky :-D

masters jr. 

Wysłany: 2011-01-05, 15:56   

Cytat:
1) True Blood tłumaczony na polski jako czysta, prawdziwa krew. Serial był i będzie emitowany przez HBO. Będzie, bo dorobi się czwartego sezonu, a ja głupi myślałem, że trzeci to już będzie koniec końców i przesada przesadyzmu
Serial opowiada o perypetiach naiwnej, głupiej kelnereczki Sookie, jej miłości do wampira i różnych z tym związanych perypetiach jej i jej przyjaciół. Przewija się świat ludzi i wampirów, potem dochodzą wilkołaki, postaci mitologiczne i jeszcze jakieś dziwne twory.
Serial ocieka krwią, seksem i przemocą. W USA, jak to w USA zrobił furorę.

Generalnie dla mnie płytki serial i sam się dziwie, że dobiłem aż do 3 sezonu, ale to po prostu już z czystej ciekawości co jeszcze można udziwnić i ... trochę z przyzwyczajenia. Jak to z serialami bywa choć się człowiekowi nie podoba, to i tak ogląda dalej. Dziwne Zresztą oceńcie sami (jeśli Was nie zniechęciłem).
No to Ci powiem Lucas ze sie z Toba niezgodze ;-) film jest ciekawy i raczej "realny" jak na taka tematyke i swiat fimu ,owszem sa czasami banały i usmiechy politowania ale nie jest zle , metke ktora przyczepiles do tego serialu to ja bym przyczepil.. UWAGA UWAGA "Pamietniki Wampirow".............. :mrgreen: (serial dla 5,10,15) dodam tylko ze Onet dal 3 miejsce temu serialowi jezeli chodzi o najlepsze seriale 2010 :shock: ....

zibro007 

Team: THJ RACING
Wysłany: 2011-01-05, 22:01   

Moja lista wygląda nastepująco:
- Świat według Bundych dla mnie ten film jest tak samo kultowy jak seria Kalrulów i Pawlaków
- Bananowy doktor film godny polecenia ze względu na sam klimat filmu.Plaża,palmy itp.świetnie mi robi w te szare zimowe wieczory ;-) .Sezon 2 właśnie sie rozpoczął.
-Dr Housa tu reklamy nie trzeba chodz sam oglądam go po łebkach. Według mnie najlepsze odcinki to te z psychiatryka.
Z polskich
-Faceci do wzięcia fajny chumor i dobra rola Pawła Wilczaka
-Licencja na wychowanie
Co do Skazanego na śmierc i Lost .Według mnei pierwsze serie były naprawde ciekawe potrafiły wciągnąc lecz im dalej w las tym gorzej zwłaszcza w zagubionych było widac juz brak pomysłów i nawet nie mam pojecia jak to sie skonczyło

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2011-01-05, 22:53   

zibro007 napisał/a:
nawet nie mam pojecia jak to sie skonczyło

Wszyscy poszli do nieba :lol:

wisniazio 

Wysłany: 2011-02-09, 00:55   

Właśnie skończyłem oglądać "Spartakusa", niestety na razie powstał jeden sezon. Niby tylko 13 odcinków składa się na niego, ale w każdym coś się dzieje. Jak to miało miejsce w starożytności przewodzą wątki romansów i dążenia do władzy. Dużo scen walki jest, do tego nasączony krwią. Nie brakuje również pięknych kobiecych ciał. Scenarzyści wiedzieli jak kończyć odcinki, żeby widz nie mógł się doczekać kolejnego. Ja po obejrzeniu 12 odcinka byłem podekscytowany tym co może się wydarzyć w ostatnim.

Cytat:
niedlugo 2 sezon ktory bedzie sie dzial przed wydarzeniami 1

Jeśli to prawda to szkoda, bo z chęcią dowiedział bym się jak potoczyły się losy gladiatorów. Chociaż historia Spartakusa przed tym jak został niewolnikiem też może być ciekawa.

Teraz przymierzam się do obejrzenia "Rzymu". Leży już grzecznie da dysku i czeka na swoją kolej.

Musze tylko dodać, że do obejrzenia tych seriali nakłoniły mnie opinie na forum. Tak, że dzięki :roll:

edit: Na razie jest kręcony prequel "Spartakusa", opowiadający inną historię.

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=548782

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2011-02-09, 08:26   

A obejrzał ktoś z was Zakazane Imperium? HBO od ponad miesiąca już emituje odcinki na głównym kanale, plus od groma powtórek w dość przyzwoitych godzinach :-)

Choć oczywiście bardziej polecam ten nielegalny sposób oglądania seriali, bo nic tak nie nadaje realizmowi filmom/serialom jak napisy z Hataka (które pod względem merytorycznym są o wiele lepszym tłumaczeniem dialogów niż lektor) i oryginalny dźwięk.

Jeśli chodzi z kolei o Spartacusa, do dzisiaj się za niego nie zabrałem, choć czasami jak 'skaczę' po kanałach i zobaczę, że akurat puszczają jakąś powtórkę na HBO to zawsze sobie tam 'wskoczę'. Mam jednak już jedną opinię - jeśli ludzie się nim tak zachwycają, to musi być niesamowita fabuła. Bo jeśli chodzi o efekty specjalne w starciach i walkach: totalna klapa. Krew wygląda jak keczup, a te zwolnione tempo przy każdej okazji... tragedia. Zero dynamiki.

masters jr. 

Wysłany: 2011-02-13, 15:47   

Wlasnie obejrzalem juz 4 odcinek Prequela Spartacusa ..... SPARTACUS: GODS OF THE ARENA jest to bardziej mini-serial ale powiem ze jest zajebisty myslalem ze bedzie raczej zapchaj-dziura ale tak nie jest ,jeszcze wiecej intryg brudu i kure***a ze sie tak wyraze ,co do krwi Bula to pamietaj ze film jest robiony technika jak 300 wiec nie wiem skad te skojarzenia telewizor moze masz stary :-P co do Zakazane Imperium to ogladam co tydzien na HBO - solidny tytul ale nierowny jezeli chodzi o odcinki ....

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2011-02-13, 16:40   

Z moim telewizorem jest wszystko w porządku :) Porównaj sobie strzał w głowę z Zakazanego Imperium do tryskającej z tętnicy krwi w Spartakusie. W sumie to zero porównania :) Ale i tak obejrzę, bo te klimaty mnie nieco interesują.

Mieszko 
Up The Irons

Wysłany: 2011-02-13, 19:40   Son's of Anarchy

Polecam ten serial przeleciałem już 2 sezony i zaczynam 3. O gangu motocyklistów z Kalifornii. Coś nowego, mi się podoba.

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2011-02-22, 23:59   

No i słowo się rzekło. Właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek Spartakusa: Blood and Sand (jutro zabieram się za Gods of the Arena).

Mogę jedynie podpisać się pod pozytywnymi opiniami jakie tu można znaleźć i powiedzieć, że serial, nawet mimo sztucznie tryskającej krwi i jeszcze sztuczniej odpadających głów, jest po prostu ZAJEBISTY.

masters jr. 

Wysłany: 2011-02-26, 21:17   

Wlasnie skonczylem 6 odcinek (ostatni) zbierajac Miniserial w calosc jest jeszcze lepszy niz Pierwowzor , ostatnia walka majstersztyk (kapitalne stroje)zreszta zobaczycie ... MIAZGA

Bula 
Jestem piknikiem

Wysłany: 2011-02-26, 23:20   

Trudno powiedzieć czy Bogowie Areny byli lepsi od Krwi i Piachu, ale na pewno tych sześć odcinków wcale nie odbiegało poziomem od pierwszego sezonu i każdy odcinek trzymał w napięciu.

Przede wszystkim wyjaśniło się kilka zagadkowych kwestii poruszonych w pierwszym sezonie, zobaczyliśmy losy bohaterów z początków bytowania w ludus Batiatusa... Ogólnie zarówno pierwsza jak i druga część warta polecenia, a końcówka mogłaby zdecydowanie być zakończeniem całego serialu. Jak mówi masters jr, fantastyczna ostatnia walka pod każdym względem, która była godna zakończenia tak świetnego serialu.

Skoro jednak telewizja Starz zapowiedziała drugi sezon, nie pozostaje nic innego jak z niecierpliwością czekać na premierowy odcinek :))

Odpowiedz do tematu